مهارت های روزمره برای زندگی بهتر

نکات تاتو بدن (24 چیزی که قبل از تاتو باید بدانید)

چرب زبان

انجام اولین تاتو وحشتناک و هیجان انگیز است و احتمالا از قبل میلیون ها سوال دارید. چقدر آسیب خواهد دید؟ از کجا می دانید یک سالن تاتو ایمن است؟ چقدر هزینه دارد؟ قبل از قرار دادن چیزی به طور دائمی روی بدن، باید مطمئن شوید که به تک تک این سوالات (و بسیاری دیگر) 100 درصد پاسخ داده شده است.

حتی با این که خودم 9 بار تاتو کرده ام، اما هنوز در هیچ جا چیزی مرتبط با متخصصان مراقبت از تاتو نشنیده ام. بنابراین من بهترین افراد حرفه ای در این زمینه را (یک هنرمند مشهور خال کوبی و تاتو و دو متخصص پوست) استخدام کردم تا همه چیزهای مرتبط با حذف تاتو، واکنش و حساسیت، قیمت گذاری و موارد دیگر را روشن کنند.

دقت کنید تاتو باید زیر نظر متخصصان دارای مجوز بهداشتی انجام شود.

1-بسته به اندازه تاتو قیمت ها متفاوت است.

تاتو فروشی ها قیمت ها را بر اساس اندازه و سبک تاتوی مورد نظر شما تنظیم می کنند. و اگر آن ها بدانند که شما اولین بار است که قصد انجام تاتو دارید، ممکن است سعی کنند قیمت مورد نظرشان را افزایش دهند. بهتر است قبل از مراجعه تماس بگیرید و در مورد قیمت پیشنهادی صحبت کنید، اگر چه ممکن است با کشیدن طرح، این میزان کمی تغییر کند. اگر می توانید، شخصی را که قبلا تاتو کرده همراه خود بیاورید تا در مذاکره به شما کمک کند یا پیش از این در مورد قیمت گذاری ها تحقیق کنید تا مطمئن شوید که گول نمی خورید.

2-به دنبال تاتوکاران ارزان قیمت و دارای تخفیف نباشید

بسیاری از سالن ها حداقل قیمت دارند (معمولا از 300 هزار تا 2 میلیون تومان)، بنابراین برای مثال یک خال کوبی ریز قلب نباید بیش از این قیمت داشته باشد. اگر کسی مایل است خال کوبی شما را با 300 هزار تومان انجام دهد … اصلا قبول نکنید. تاتو کاران غیر دقیق و سطحی می توانند به معنای ایجاد عفونت و کار نامناسب و بنجل تلقی شوند. از آن جا که تاتو به طور مادام العمر بر روی بدن شما قرار خواهد گرفت و سلامتی شما ممکن است در معرض خطر قرار گیرد، پس به گونه ای یک سرمایه گذاری ارزشمند است.

تتوکار

3- ممکن است به جوهر تاتو حساسیت داشته باشید.

آلرژی به جوهر ممکن است اتفاق بیفتد. خب از کجا متوجه شویم؟ این مورد برای من اتفاق افتاده است.

اگر به شدت واکنش نشان دهید، ممکن است روی محل تاتو بثورات قرمز خارش دار ایجاد شود، اما دکتر نظریان می گوید که می توان این واکنش ها را با کمک استروئیدهای تجویزی توسط پزشک یا کرم هیدروکورتیزون با قدرت فوق العاده درمان کرد. این موارد همان چیزهایی است که خودم استفاده کردم و محل تاتو من پس از درمان کاملا خوب شد.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

4-برای تاتو کردن باید حداقل 18 سال سن داشته باشید.

بله، مانند رای دادن و دیدن فیلم های ترسناک، برای تاتو کردن هم باید 18 ساله باشید. برخی از ایالت ها به شما امکان می دهند زودتر از این سن با اجازه والدین خود تاتو کنید در حالی که هنوز به سن قانونی آن نرسیده اید.

مهارت هایی که باید در زندگی بلد باشیم: 44 توانایی برای هر مرد و زن

5-از قبل به سالن انجام تاتو دقت کنید

فقط به این دلیل که سالن تاتو در مسیر محل اقامت شما است، به این معنی نیست که محلی با کیفیت است (من این مورد را به سختی یاد گرفتم). به سالن تاتو مراجعه کنید، در مورد مجوزهای تاتوکاران آن جا سوال کنید، بعلاوه به صورت آنلاین بررسی کنید و نظرات آنلاین را بخوانید. قوانین تاتودر ایالت های مختلف متفاوت است، بنابراین شما باید در مورد دستورالعمل های مربوط به ایالت خود تحقیق کنید و مطمئن شوید که در هر جایی که می خواهید برای تاتو کردن مراجعه کنید از مجوزهای مناسب برخوردار بوده و از این دستورالعمل ها پیروی می کنند.

6-سالن کار باید بدون لک و عیب و نقص باشد

انجام تاتو، مانند رنگ آمیزی مو نوعی تغییر جزئی نیست. یک انسان دیگر * به معنای واقعی کلمه * در حال ایجاد زخم باز است که اگر اقدامات احتیاطی مناسبی انجام ندهد، می تواند منجر به آلوده کردن شما شود. اگر چه نحوه بهداشت و تمیزکردن سطوح و وسایل بسیار مهم تر است، اما سالن کار نیز باید مانند بیمارستان تمیز و زیبا باشد.

تتو

7-اطمینان حاصل کنید که تاتوکار از سوزن و جوهر یک بار مصرف جدید و از دستکش تمیز استفاده می کند.

استفاده مجدد از سوزن ها می تواند باعث شیوع عفونت یا ابتلا به بیماری های جدی مانند HIV یا هپاتیت B شود. این بیماری ها جدی هستند. بنابراین تاتوکار باید از یک سوزن کاملا یکبار مصرف و فنجان جوهر تاتو، دستمال ها و دستکش های جدید استفاده کند. دقت کنید که بسته سوزن را در مقابل شما باز می کند تا از تمیز بودن آن مطمئن شوید.

8-بررسی کنید سطحی که روی آن تاتو می شوید از ماده ای غیر متخلخل درست شده باشد.

تمیز کردن تمام و کمال مواد متخلخل مانند چوب یا سنگ مرمر دشوار است، بنابراین گزینه مناسبی برای ایستگاه انجام تاتو نیستند. McCurdy می گوید: “یک سطح متخلخل، مانند سنگ و سنگ مرمر به گونه ای نیستند که ایستگاه انجام تاتو بتواند از آن ساخته شود.” “این سطح باید از جنس استیل ضد زنگ یا یک سطح ضد زنگ با قابلیت استریل شدن باشد.”

9-تاتوکار مورد نظرتان را در اینستاگرام دنبال کنید.

بعد از انتخاب سالن کار، کارهای تاتوکاران آن ها را در اینستاگرام بررسی کنید و تصمیم بگیرید که می خواهید با کدام یک کار را ادامه دهید. تاتوکاران مختلف در سبک های متفاوت تاتو تخصص دارند – بعضی از آن ها با رنگ عالی عمل می کنند، برخی دیگر با پرتره یا متن زیبا. فراموش نکنید که برای دیدن دیدگاه مشتریان، نظرات آن ها را بخوانید.

مردان از چه نوع چهره زنانه خوششان می آید؟ زنان چطور؟

10-نوع طراحی در این که چگونه روی پوست شما به نظر می رسد، به نحوه نگاه شما بستگی دارد.

تاتوکار طرح اولیه تاتو را قبل از اعمال آن ترسیم می کند، بنابراین اطمینان حاصل کنید که به خصوص هنگام انجام طرح، بسیار مراقب هستید. نقاشی که شما تصویب می کنید مستقیما روی بدن شما قرار می گیرد و هنرمند از آن به عنوان ردیابی برای تاتو نهایی استفاده می کند. از هجی کردن و تصحیح غلط املایی بیش تر آگاهی داشته باشید (معمول نیست که غلط املایی وجود داشته باشید، اما این اتفاق می افتد) و از صحبت در مورد هر تغییری که می خواهید نترسید. به یاد داشته باشید: این تاتو برای همیشه باقی می ماند.

تتو حرفه ای

11-اگر تاتوکار به شما احساس ناخوشایندی داد، آن جا را ترک کنید.

اگر وقتی از تاتوکار می خواهید فلان طرح را تنظیم کند، سکوت می کند، آن جا را ترک کنید. اگر آن ها ایده تاتو شما را مسخره کردند، آن جا را ترک کنید. اگر فقط به طور کلی نوعی احساس غریب یا ناراحتی در شما ایجاد می کند، آن جا را ترک کنید. اولین تاتو هر کس ترسناک است، بنابراین نباید شما را عصبی کند و احساس بدی به وجود بیاورد.

12-انجام تاتوهای بزرگ تر ممکن است بیش از یک جلسه طول بکشد.

طرح های بزرگ تر یا طرح های بسیار رنگی ممکن است چندین جلسه طول بکشد، بنابراین ممکن است بعد از اولین مراجعه، تاتو شما کامل نباشد. طراحی بزرگ تر با جزئیات یا رنگ زیاد ممکن است دو جلسه طول بکشد، اما طرح کوچکی مانند یک ستاره کوچک سیاه و سفید، باید فقط 5 دقیقه طول بکشد. اگر ایده بهتری در مورد جدول زمانی می خواهید، از تاتوکار خود بخواهید تا کمکتان کند و تخمین بزند که کار شما چقدر زمان می برد.

13-قبل از انجام تاتو، حداقل یک سال به آن فکر کنید.

McCurdy می گوید: “هنگامی که [در حال طراحی] هستید، سعی کنید به کلمه” بی انتها “فکر کنید زیرا تاتو شما ماندگار خواهد بود، حتی اگر طرح شما این گونه نباشد.” آن چه فکر می کنید جالب است ممکن است تغییر کند بنابراین باید به سختی در مورد طرح تاتو فکر کنید و مطمئن شوید که بعد از گذشت ماه ها باز هم به آن علاقه خواهید داشت. به یاد داشته باشید: سلیقه شما ممکن است با گذشت زمان تغییر کند اما تاتو شما برای همیشه ماندگار خواهد بود.

تتو کار

14-قبل از رفتن به تعطیلات ساحلی تاتو نکنید.

ایده شما در مورد تاتو روی قفسه سینه با لباس شنای بریده شده عالی به نظر می رسد، اما بهبود تاتو حداقل دو هفته طول می کشد، بنابراین قادر به شنا (مواد شیمیایی استخر و باکتری های اقیانوس برای تاتو شما مضر هستند) و قرار گرفتن در معرض تابش مستقیم آفتاب (حتی تاتوهای بهبود یافته نیز به اشعه ماورا بنفش حساس هستند) نخواهید بود. بهترین شرط برای تاتو کردن: بعد از تاتو صبر کنید تا به خانه برسید و اطمینان حاصل کنید که حداقل دو هفته از قرار گرفتن در معرض نور خورشیدو آب اقیانوس یا استخر دور باشید.

هنر خوب صحبت کردن با افراد مختلف

15-احتمالا باید تاتو را بعد از مدتی تجدید کنید.

تاتوها به مرور زمان محو می شوند، هر چقدر هم با آن ها رفتار خوبی داشته باشید، زیرا پوست شما همیشه لایه های جدیدی تولید می کند. بنابراین احتمالا باید بعد از مدتی به زیر سوزن برگردید تا تاتو خود را به شکل اولیه و تازه نگه دارید. برای تجدید تاتو خود می توانید به سراغ هر تاتوکاری بروید، اما اگر تاتوکار اصلی خود را دوست داشتید، همیشه بهتر است به سراغ او بروید. بسیاری از سالن ها به شما امکان تجدید رایگان می دهند، اما سایر سالن های تاتو هزینه دریافت می کنند. مانند تاتوهای معمولی، قیمت تجدید بسته به میزان کار شما متفاوت است، بنابراین اگر کنجکاو هستید، از تاتوکار خود به صورت تخمینی قیمت بگیرید یا وب سایت سالن را بررسی کنید – آن ها احتمالا خط مشی و روش های خود را در قسمت سوالات متداول بیان کرده اند.

16-تاتو در معرض نور خورشید سریع تر محو می شود.

McCurdy می گوید: “قسمت های خاصی از پوست شما بیش تر در معرض آفتاب است، بنابراین رنگدانه های آن قسمت ها می توانند سریع تر تجزیه شوند.” “مانند قسمت بیرونی بازو که نسبت به قسمت داخلی بازو که در طول زندگی در معرض آفتاب نیست، متفاوت است.” اگر زیاد بیرون از خانه هستید و نگران محو شدن تاتو خود می باشید، محل تاتو را جایی تعیین کنید که کم تر در معرض آفتاب قرار می گیرد؛ مانند قسمت داخلی مچ شما و همیشه از کرم ضد آفتاب مخصوصا روی تاتو خود استفاده کنید.

در حال تتو کردن

17-میزان درد به محل انجام تاتو بستگی دارد.

سلب مسئولیت: تاتو هرگز صدمه وارد نمی کند. منتها تحمل درد برای هر فرد متفاوت است، بعلاوه به طور کلی، تاتوهایی که درست روی استخوان ها قرار می گیرند بیش تر آسیب می رسانند و دردناک خواهند بود. تاتو روی پا یا دنده های شما ممکن است از لحاظ درد عدد 8 در مقیاس 1 تا 10 را به خود اختصاص دهد، در حالی که تاتو روی عضله بازو ممکن است عدد 4 را به خودش اختصاص دهد. و البته، هر چه تاتو بزرگ تر باشد، برای مدت طولانی تری درد خواهید داشت. تجربیات شخصی من می گوید تاتو پا، قفسه سینه و ستون فقرات من درد زیادی داشتند (به ترتیب)، در حالی که تاتو روی دست و بازوی من قابل تحمل تر بود.

18-در نهایت اگر به تاتو خود علاقه ای ندارید، می توانید آن را مخفی کنید.

مخفی کردن تاتو بسیار آسان است، به خصوص اگر کوچک باشد. یک تاتوکار خوب می تواند طرحی جدید روی آن قرار دهد و تاتو اصلی را کاملا پوشش دهند – حتی برخی از سالن ها در زمینه مخفی کردن تخصص دارند. بنابراین حتی اگر زمانی نظر شما تغییر کرد، با تاتویی که از آن متنفر هستید گیر نخواهید افتاد.

 آموزش ۲۷ نکته بسیار مهم آداب معاشرت

19-هم چنین می توانید تاتوها را حذف کنید.

با کمک لیزر می توانید تاتو خود را حذف کنید. این کار بسته به رنگ جوهر، ماندگاری جوهر و اندازه تاتو، ممکن است چندین جلسه طول بکشد. دکتر Rokhsar می گوید، جوهرهای آبی، سیاه و سبز با لیزر به راحتی از بین می روند زیرا لیزرها می توانند آن رنگ ها را راحت تر تشخیص دهند و بنابراین با دقت بیش تری از بین می روند از طرف دیگر، حذف رنگ های روشن تر مانند زرد و سفید دشوارتر است. اما به خاطر داشته باشید، در حالی که تاتو را از بین می برد، اما می تواند زخم ایجاد کند که روند محو کردن جای زخم هزینه بردار است.

20-حذف تاتو زیر نظر پزشک آسیب زیادی وارد نمی کند.

سالن های تاتو خدماتی ارائه می دهند، اما از آن جا که متخصص پزشکی نیستند، هرگز نباید برای حذف تاتو به آن ها مراجعه کنید. برای انجام مراحل کار به یک پزشک واقعی و دارای مجوز مراجعه کنید – این روش ایمن تر و بدون درد است، زیرا بر خلاف سالن، پزشکان می توانند ناحیه مورد نظر را از قبل بی حس کنند.

دکتر Rokhsar می گوید: “برداشتن [تاتو] در حقیقت به هیچ وجه دردناک نیست. اگر به پزشک مراجعه کنید، آن قسمت را بی حس می کند … با بی حسی موضعی.” ” نظر افرادی که می گویند حذف تاتو دردناک است، به این دلیل است که آن ها به پزشکان مراجعه نمی کنند. آن ها به جای پزشک، به مراکز مختلف مراجعه می کنند. مراکز غیر پزشکی نمی توانند آمپول های بیهوشی تجویز کنند. بنابراین احساس درد خواهید کرد. ”

پاک کردن تتو

21-شاید نتوانید تاتو مورد نظر خود را کاملا و به صورت دقیق دریافت کنید.

اگر می خواهید غزلی با قلم بسیار ریز برایتان تاتو کنند، ممکن است تاتوکار شما امتناع کند – منتها این امتناع دلیل خوبی دارد. اگر یک فونت خیلی ریز باشد، می تواند با گذشت زمان خونریزی کند و در اصل فقط به لکه تبدیل شود. در عوض، تاتوکار ممکن است از شما بخواهد با فونت کمی درشت تر کنار بیایید. به یاد داشته باشید: تاتوکار شما یک فرد حرفه ای است، بنابراین اگر نظرات جدی در مورد تدارکات طراحی شما دارند، به آن ها توجه کنید.

چگونه در چت جذاب باشیم و دلبری کنیم؟ 10 ترفند

22-تاتوکارها ممکن است ابتدا شما را اصلاح کنند.

اگر خواهان تاتو روی بازوی خود یا قسمت پر مو و خاصی از بدنتان هستید، تاتوکار ممکن است قبل از شروع کار، آن قسمت را اصلاح کند – درست مانند دکتر قبل از جراحی (به هر حال این یک زخم باز است). می توانید از قبل سوال کنید که آیا قبل از ورود به سالن باید محل را اصلاح کنید یا نه، منتها بیش تر تاتوها به این کار نیازی ندارند.

23-بعد از تاتو ممکن است روی ناحیه مورد نظر احساس خارش داشته باشید.

بعد از حدود یک هفته (بعضی اوقات زودتر) تاتوهای جدید دچار خارش خفیف می شوند – اما هر کاری که می کنید، از خاراندن ناحیه مورد نظر خودداری کنید. ناخن های شما می توانند جوهر را از بین ببرند و بخش هایی از پوست تاتو نشده برای شما ایجاد کنند. (اگر به طور تصادفی کمی جوهر خراشیده شد، تاتوکار شما می تواند آن را با تجدید به راحتی برطرف کند.) دکتر Rokhsar می گوید خاراندن می تواند منجر به عفونت نیز بشود، بنابراین برای تسکین احساس خارش، به آرامی دست تمیزتان را روی تاتو بکشید. او هم چنین استفاده از کرم کورتیزون را برای رفع خارش توصیه می کند.

اگر خارش غیر قابل تحمل شد و یا تاتو شما به صورت بثورات برجسته شد، به یک مرکز فوریت های پزشکی یا یک متخصص پوست مراجعه کنید

24-در حین بهبودی از گرفتن دوش طولانی مدت پرهیز کنید.

مهم است که تاتو جدید خود را سه مرتبه در روز با شست و شوی آرام محل با آب و صابون ضد باکتری تمیز نگه دارید، و سپس آن را خشک کنید. کمی آب به آن صدمه ای نمی زند، اما سعی کنید پس از تاتو برای مدت طولانی درون حمام نمانید. خیس خوردن برای تاتو خوب نیست، زیرا آب با خراب کردن پوست تازه شکل گرفته، روند بهبود را کند می کند. اگر در قسمتی از بدن مانند کمر خود تاتو انجام داده اید که در حین حمام کردن زیاد در معرض آب قرار می گیرد، سعی کنید دوش کوتاه بگیرید و تماس آن منطقه را با آب تا زمان بهبودی محدود کنید.

9 نکته برای پرورش مهارت ذهن‌خوانی: چطور ذهن مردم را بخوانیم؟

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

‫9 دیدگاه ها

  1. سلام من خودم تاتو میزنم با جوهر مهر و سوزن خیاطی هر کی میتونه خودش بزنه بهتره البته طرح های ریز

 1. سلام مطلباتون خیلی عالی بودن فقط یسوال من یه تتو رو قفسه سینم زدم خیلیی درد داش میخام بدونم اگ میخاسم ترمیم کنم درد داره یا اینکه درد کمتری نسبت ب قبل داره و اینم بگم زمانش کمتره ؟؟

 2. سلام در رابطه با هزینه تتو من یک طرح کوچیک برای روی انگشت میخواستم و از دو جا قیمت کردم و هر دو تقریبا ۲۰۰ قیمت دادن
  کار هاشون رو توی اینستا دنبال میکنم
  بنظرتون برای انجام تتو پیششون نرم؟

  1. سلام دوست عزیز اگر کرج هستید تاتو ارتیست حرفه ای که برای خودم اجرا کردن میشناسم با قیمت عالی و اجرای حرفه ای

   1. سلام ۱۷سالمو تموم کردم مبخوام تتو بزنم اگه چاق بشم یا ب قولی بزرگتر بشه اندازم،بدنم یا جای تتو چی میشه با بزرگ شدن بدنم تتو چیزیش میشه؟یا خراب میشه!

    1. سلام نه خود تاتو هم بزرگ میشه ولی تغییر زیرادی نمیکنه اگر هم تغییر کرد میتونی با ترمیم کردن درستش کنی

 3. سلام مرسی واسه راهنماییتون
  فقط یه سوال از بین رفتن یا کم رنگ شدن تتو حدودن چقدر طول میکشه

  1. بسته به جنس رنگ داره و نوع دستگاه که استفاده میشه بین 2 الی 6 سال بعد شروع به کم رنگ شدن میکنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا