شخصیت شناسی و نکاتی برای جذاب شدن

تفاوت بین عشق و دوست داشتن چیست؟ (30 تفاوت اصلی)

koli

از زمان های خیلی قدیم انسان ها به جادوی عشق در زندگی و سلامت روح هایشان اهمیت می دادند. اما اگر بخواهیم یک نگاه کلی به طیف احساسات انسان داشته باشیم، جای تعجب نیست که عشق در موارد نادری اتفاق می‌ افتد و حتی در موارد نادری درک می شود. زیرا ما عشق را به عنوان یک خوشبختی می بینیم و تمایل داریم که آن را در زندگی دنبال کنیم و در نتیجه اتفاقات مشابهی برای ما می‌ افتد.

شاید این یک جاذبه معمولی، یک دوست داشتن شدید یا یک عشق همراه با تردید باشد و ما اصلا از احساسات خود اطمینان نداشته باشیم. شاید چیزی که از آن به عنوان عشق برداشت می‌ کنیم، تنها یک دوست داشتن باشد که برای ما بسیار ارزشمند است.

بنابراین قبل از این که به سراغ بحث های بعدی برویم، بسیار مهم است که درونیات خود را جستجو کنیم و ببینیم که حس واقعی ما چیست و آیا فقط به یک شخصی جذب شده ایم یا خیر . در این قسمت از سایت ۳۰ تفاوت بین عشق و دوست داشتن را به شما معرفی می کنیم که قطعاً می‌ تواند ذهن تان را نسبت به این مسئله (به طور کامل ) باز کند.

30 تفاوت عشق و دوست داشتن

راحت ترین و مشهود ترین تفاوت میان عشق و دوست داشتن بر پایه احساسات است. دوست داشتن افراد اغلب ممکن است یک جذابیت فیزیکی باشد ، در حالی که عشق یک جذابیت روحی است.

زمانی که شخصی را دوست دارید، احتمالاً آن شخص منبع شادی شماست . زمانی که عاشق شخصی هستید، می خواهید که خودتان دلیل شادی آن فرد باشید اما معمولاً این اتفاق برای شما نمی افتد، زیرا ممکن است که شما دلیل لبخند آن شخص نباشید.

دوست داشتن یک تجربه زیباست  که در آن احساس می‌ کنید پروانه‌ ها دور و بر شما جمع شده اند و انگار قلب شما به پرواز در می آید. عاشق بودن کمی رها تر است و یک نعمت است که به شما بال پرواز می دهد.

 26 نکته مهم برای جذب مردان توسط همسر

احتمالاً شما شخصی را دوست دارید، زیرا فکر می‌ کنید عالی و کامل است اما عشق کمی واقعی تر است. وقتی که عاشق شخصی هستید، می دانید که او هم مانند انسان های دیگر نقص‌ هایی دارد اما هنوز هم انتخاب می کنید که عاشق او باشید و در تمام سختی ها او را همراهی کنید.

طبیعتاً زمانی که شخصی را دوست دارید، هنگامی که جنبه های منفی شخصیت خودش را نشان می‌ دهد از او نا امید می شوید. زیرا شما جذب بی عیب و نقص بودن او شده اید . اگر چه زمانی که عاشق یک شخص می شوید؛ همه وجود او را با تمام نواقص دوست دارید و هر اتفاق بدی که بیفتد به او عشق می ورزید.

دوست داشتن نشاط دادن است و عشق آرامش بخش است. زمانی که یک جاذبه قوی در درون شما احساس شود، پر تلاطم می‌ شوید اما عشق به شما احساس آرامش می دهد و باعث می شود که به طرف مقابل هم فضای امن و راحتی بدهید.

دوست داشتن تاب خوردن مو ها، سرخی گونه ها و  و  چشم هاست. عشق جرقه صدا، صدای خنده ها و رویای موجود در چشم هاست. با وجود همه این ها دوست داشتن یک جذابیت فیزیکی است اما عاشق شدن یک نوع سپاسگزاری و قدردانی بخاطر وجود فرد در زندگی می باشد.

روش استفاده از قانون جذب برای دوستی، ثروت و موفقیت

زمانی که شخصی را دوست دارید، می خواهید که او هم فانتزی ها و علایق شما را دنبال کند اما زمانی که عاشق کسی هستید، دوست دارید که زندگی را برای او کامل کنید. دوست دارید او شخصی باشد که واقعاً هست. فرقی ندارد که شما در کجای جهان او باشید.

زمانی که شخصی را دوست دارید و می‌ خواهید او را داشته باشید، به او نشان می دهید که توانسته اید نسبت به رقیبان دیگر برنده باشید اما عاشق بودن به معنای این است که شما سعی می کنید به بهترین نسخه خودتان تبدیل شوید و به اندازه کافی بدون این که خود واقعی تان را پنهان کنید، برایش ارزشمند باشید.

10  شما از این که با یک فرد جذابی که او را دوست دارید، دیده شوید، احساس غرور و افتخار می کنید، زیرا یک نوع احساس دستیابی به آن چه که می خواستید را نشان می دهد اما زمانی که با کسی که عاشقش هستید، مواجه می شوید احساس افتخار می‌ کنید. فقط به خاطر این که آن شخص همانی است که عاشقش هستید.

11  دوست داشتن زودگذر است اما عشق ابدی است.

12  زمانی که شخص مقابل دیگر هیچ هیجانی را ایجاد نکند، دست از دوست داشتنش می کشید اما زمانی که عاشق باشید، حتی وقتی که آن شخص کنار شما نباشد، باز هم محبت بین شما باقی خواهد ماند.

13  زمانی که شخصی را دوست دارید و مدت زمان طولانی او را نمی بینید، احتمالاً از یادتان می رود زیرا همان طور که گفتیم دوست داشتن زودگذر است اما زمانی که حقیقتاً شخصی در ذهن شما باشد، حتی با وجود نداشتن جسم او باز هم عاشق اش خواهید بود. عشق زمان و مکان نمی‌ شناسد.

23 نشانه برای اینکه بفهمید مرد مورد علاقه‌تان دوستتان دارد یا خیر؟

14  دوست داشتن یک احساس غریزی از عواطف است‌ و عشق هم با یک اتفاق عاطفی شروع می شود اما این احساس دوام می آورد و روز به‌ روز عمیق و عمیق تر می شود. عاشق شدن یک نوع تصمیم آگاهانه تر است که از روی اجبار نیست.

15  دوست داشتن کمی سطحی تر است. عاشق بودن واقعی تر از آن چیزی هست که فکر می کنید.

16  شما اشتباه کسی را که دوست دارید می پذیرید. زیرا می خواهید او را مجازات کنید اما به ایرادات شخصی که عاشقش هستید، اشاره می کنید و به او کمک می کنید که آن نواقص را برطرف کند، زیرا می خواهید که او به بهترین نسخه خودش تبدیل شود.

17  زمانی که با شخصی که دوستش دارید، جر و بحث می کنید، هرگز در مورد مفاهیم صحبت نمی کنید زیرا احساس می کنید که میل شما به آن شخص کم شده و نمی خواهید دیگر در کنار او باشید اما زمانی که عاشق باشید، حتی بعد از بحث‌ های جدی بسیار زیاد، هنوز هم می خواهید در کنار او باشید زیرا برای شما ضروری است و حتی ممکن است بیشتر از قبل به او عشق بورزید.

18  دوست داشتن یک نوع درمان برای شفابخشی است. عاشق شدن خودش شفابخشی است.

21 نشانه غیرقابل انکار برای اینکه بفهمید عاشق شده‌اید یا خیر؟

19  زمانی که شخصی را دوست دارید، توجه  کامل او را می خواهید زیرا به شدت به او وابسته هستید  اما زمانی که عاشق هستید، کاملترین توجه خود را به آن شخص نشان می دهید. زیرا تمام آن چیزی است که می خواهید و هیچ کس به اندازه او برایتان ارزشمند نیست.

20  دوست داشتن، زمانی که اوضاع پریشان باشد، حالت رومانتیک کم تری به خود می گیرد؛ اما عشق ریشه در واقعیت دارد تا این که بیشتر به فانتزی ها فکر کند. دوست داشتن بیشتر در مورد جذابیت فیزیکی نسبت به جذابیت احساسی است و بیشتر رویایی و فانتزی می باشد و کمتر واقع بینانه فکر می‌ کند.

21  دوست داشتن شما را به دو نیم تقسیم می‌ کند، زیرا زیرا یک نوع احساس اضطراب است و گاهی اوقات هم حس بسیار خوبی به شما می دهد اما عاشق شدن تجربه ای است که شما را آرام می کند و باعث می شود که فهم و معنای بیشتری برای زندگی خود پیدا کنید.

22  صمیمیت رمانتیک و صمیمیت احساسی یک تفاوت کلیدی بین  دوست داشتن و عاشق شدن است. همان طور که قبلا هم گفتیم از آن جایی که دوست داشتن رمانس کمتری دارد، در نتیجه شما هیچ جادو یا افسونی به نام عشق در آن پیدا نمی کنید اما عاشق شدن یک تجربه صمیمانه تر از هر چیزی است که در این جهان خواهید یافت.

12 کار که اگر کسی شما را صادقانه دوست داشته باشد انجام می دهد

23  زمانی که در کنار کسی که دوستش دارید هستید، احساس خوبی دارید و اما زمانی که کسی که عاشقش هستید را در آغوش می گیرید، هرگز نمی خواهید این حس خوشحالی را با چه هیچ لحظه‌ای در دنیا عوض کنید.

24  اگر حس شما بی قید و شرط نباشد، نمی‌ توان به آن عشق گفت. طبیعت دوست داشتن با شرایط و مفاهیم همراه خواهد شد اما عاشق شدن وابستگی کم تری دارد و بیشتر پاداش دهنده است. در حقیقت عشق بسیار بی قید و شرط است و مفهوم بی قید و شرط فراتر از لودگی و کارهای نمایشی است. اگر چیزی شرطی باشد، پس قطعا این عشق نیست.

25  شما به شخصی که دوستش دارید توجه می کنید. زیرا انجام این کار برای شما یک احساس رمانتیک دارد اما وقتی که عاشق کسی باشید نگران او هستید و اصلاً هم مجبور به انجام این کار نیستید و این احساس ریشه در عمق وجود و قلب شما دارد.

26  دوست داشتن یک جاذبه قدرتمند است. عاشق شدن هم قدرتمند است اما در احساسات طبیعی، زمانی که شخصی را دوست دارید، یعنی قدرت درون شما بالا می رود. از طرفی زمانی که عاشق هستید، این احساس قدرت همراه با یک نوع احساس آزادی و اضطرابِ کم در شما ریشه می دواند.

27  دوست داشتن گاهی اوقات می تواند یک وسواس فکری باشد که شخص مقابل شما را به خاطر کس دیگری ترک کند و شما آسیب ببینید. اما عاشق شدن یک نوع پرستاری کردن و مراقبت از کسی است که دوستش دارید تا او را رشد بدهید و از آن ها حمایت کنید و تمام عشق جهان را به او هدیه کنید.

روش استفاده از قانون جذب عشق

28  از آن جایی که دوست داشتن یک نوع احساس دگرگونی ناگهانی می باشد، حتی ممکن است شما را از کار بیاندازد اما عاشق شدن مقطعی است و باعث می‌ شود که شما هر نوع تغییری در احساسات را به تدریج بپذیرید و احساس شفاف تر و آگاهی بیشتری از خودتان داشته باشید و عاشق شدن یک نوع اطمینان خاطر است که هرگز در دوست داشتن یافت نمی شود.

29  دوست داشتن شبیه به یک باران است. یعنی هنگام بارش زیباست و زمانی که قطع می‌ شود همه جا را تیره و تاریک می‌ کند. عشق شبیه رنگ های رنگین کمان یا حتی یک خط نقره ای در ابر هاست که یکی پس از دیگری همدیگر را دنبال می‌ کنند. عشق رنگارنگ است. ممکن است هزاران رنگ در خودش داشته باشد و بسیار دلفریب است اما هرگز از بین نمی رود. حتی اگر گاهی اوقات احساس کلافگی به شما بدهد.

30  زمانی که شخصی را دوست دارید، می خواهید لحظاتی را در کنار او جشن بگیرید، یعنی جشن گرفتن یا زندگی کردن با او را درخشان می دانید. ‌فرقی ندارد که سالگرد ازدواج، تولد، یا تاریخ نامزدی باشد. اما زمانی که عاشق باشید، هر لحظه ای که در کنار او زندگی کرده اید برای شما جشن است و‌ در نتیجه زندگی کردن در هر لحظه در کنار او برای شما نعمت است و باعث می شود که از تک تک لحظات آن لذت ببرید.

عشق چیست؟ از نظر روانشناسی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا