مهارت های روزمره برای زندگی بهتر

اهمیت انگیزه دادن به دیگران: چرا مهم است؟

چرب زبان

به عنوان بخشی از فرایند رشد فردی مهم است که جز خودتان به دیگران هم اهمیت بدهید. به این که نام نیک از شما بر جای بماند فکر کنید . . . این مسئله معمولا با افزایش سن اهمیت بیشتری پیدا می کند. مهم نیست در چه سنی هستید، چرا از همین الان به آن فکر نکنید؟

این مقاله سعی دارد تا با ایده ها و استراتژی هایی که باید در مورد آن ها فکر کنید، شما را متقاعد کند که در این مسیر قرار بگیرید.

چرا الهام بخشیدن و تشویق دیگران مهم است؟

ممکن است مسئله ساده و پیش پا افتاده ای به نظر برسد، اما بسیار بزرگ تر از آن چیزی است که شما تصور می کنید. خیلی مهم است که برای دیگران وقت بگذاریم. اگر همه فقط به فکر خودشان می بودند، ما به عنوان یک جامعه رشد نمی‌کردیم و شکوفا نمی ‌شدیم.

اگر به شرکت ‌های بزرگی مثل تسلا فکر ‌کنید ، می بینید بر این شرکت بر اساس این ایده بنا شده که یک کارآفرین باید به بهتر شدن محیط زیست کمک کند. تسلا خودرویی ساخته است که به بنزین متکی نیست و میزان کربن را کاهش می دهد. این مثالی در مقیاس بزرگ است.

در حال دلداری دادن

اما مردم باید به تاثیری که بر انسان ها می گذارند، اهمیت بدهند. این اهمیت دادن چیزی است که می تواند جهان را به مکانی بهتر تبدیل کند و شما مجبور نیستید مثل تسلا با تاثیرگذاری های بزرگ شروع کنید. از کم شروع شروع کنید حتی اگر فقط به یک نفر انگیزه بدهید.

در حد خودتان دیگران را تشویق کنید

شما باید در سطح خرد و کلان تاثیر خودتان را بگذارید. در سطح خرد خانواده و نزدیکان شما تحت نفوذتان هستند. سطح کلان هم می تواند تأثیری در مقیاس بسیار گسترده تری داشته باشد.

تاثیر گذاری در سطح خرد

آیا شما بچه های سازگاری را تربیت می کنید که در مسیر بزرگ سالی سالم و موفق هستند؟

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

شما به عنوان والدین ، مسئولیت تشویق کردن و الهام بخشیدن به فرزندان تان را بر عهده دارید. شما باید هر کاری بکنید و به آن ها کمک می کنید تا بهتر شوند و اعتماد به نفس شان بالاتر برود.

حتما بخوانید: 12 ترفند موثر برای اینکه همیشه پرانگیزه بمانیم

در نهایت، هدف شما این است تا فرزندانی تربیت کنید که بتوانند با شرایط سازگار شوند و به موفقیت برسند. این امر مستلزم یافتن راه هایی برای الهام بخشیدن به آن ها، تشوی شان و پذیرفتن کار هایی است که آن ها انجام داده اند. و . . . امیدواریم فرزندان ما هم به نوبه خودشان برای افراد دیگر، به ویژه خانواده هایشان همین وقت را بگذارند.

در مورد دوستان تان چطور؟ آیا آن ها را تشویق می کنید تا کار هایی را انجام دهند که توانایی انجام شان را دارند؟

انگیزه دادن

ارتباط برقرار کردن با جامعه بخش مهمی از رشد فردی است. مطمئنا وقتی یک هفته ای را برای ارتباط با دیگران و اعضای خانواده سپری کنید، حال تان بهتر می شود.

ما موجودات اجتماعی هستیم، بنابراین صرف زمان برای برقراری رابطه منجر به رضایت بیشتر می شود. به همین دلیل عادت کنید که هر روز با مردم ارتباط برقرار کنید.

مثلا من به عنوان بخشی از برنامه ام، هر روز فردی را به همین منظور انتخاب می کنم. من این ایده را از گروه Mastermind گرفتم. آن ها هر روز یک یادداشت برای شخصی می نویسند. این مورد به کارم نمی آمد، بنابراین تصمیم گرفتم کاری که بتوانم در طول برنامه صبحگاهی ‌ام انجام بدهم و بیشتر به آن پایبند باشم را پیدا کنم.

چه طور انگیزه و دلگرمی بدهم؟

عادتی که من در خودم به وجود آورده ام؛ نسبتا ساده است و فقط چند دقیقه طول می کشد. من یک نفر را در زندگی ام انتخاب می کنم و با چند جمله تشویقی به سراغش می روم.

ممکن است به آن ها بگویم کاری که انجام داده اند واقعا مفید یا مهم بود. این فقط بستگی به کاری دارد که آن ها انجام داده اند.

24 روش ساده برای شاد کردن دیگران (حتی اخموترین ها)

به طور مثال اگر بدانم دوران سختی را پشت سر می گذارند، با چند کلمه به آن ها دل گرمی می دهم. این کار می تواند به سادگی گفتن این که ” من به شما ایمان دارم ” یا فقط سلام و احوال پرسی باشد تا بدانند به آن ها فکر می کنم.

آنچه من می گویم واقعا به موقعیت و این که طرفم چه کسی است، بستگی دارد. فقط یک دقیقه طول می کشد تا یک ایمیل یا پیامک ارسال کنید . . . پس این یکی از روش هایی است که می توانید با آن شروع کنید.

به چه کسی انگیزه بدهم؟

شخصی که من انتخاب می کنم؛ می تواند هر کسی در زندگی ام باشد . می تواند یکی از اعضای خانواده، دوست، مشتری، فروشنده یا هر کسی که به ذهنم می رسد، باشد.

از آن جایی که من هر روز کسی را برای انگیزه دادن به عنوان بخشی از برنامه ام انتخاب می کنم، نمی توانم آن را فقط به افرادی که واقعا خوب می شناسم، محدود کنم. این عمل باعث شده است تا افرادی که معمولا با آن ها صحبت می کنم را کاندید کنم.

تاثیر گذاری در سطح کلان

هدف اصلی در این نوع تاثیرگذاری، دسترسی به افراد بیشتر است.

به طور مثال نوشتن وبلاگ، کتاب و تولید پادکست تلاش من برای تأثیرگذاری بیشتر بر دیگران و تشویق آن ها است.

هدف نهایی این وب سایت اینست که مردم را با مفاهیم رشد فردی مثل آموزش طرز فکر، سلامت، آموزش و همه چیز هایی که در مورد آن ها می نویسیم، آشنا کند.

چگونه از دیگران تعریف کنیم؟ 99 عبارت هوشمندانه

اعتقاد من این است که هر چه افراد بیشتری را با سایت آشنا کنم، می توانم به افراد بیشتری هم کمک کنم. به همین دلیل انرژی زیادی صرف می کنم و در تلاش هستم تا محتوای ارزشمندی تولید کنم. امید من این است که مردم یاد بگیرند برای دوستان و خانواده شان هم وقت بگذارند. این کار یک اثر موجی ایجاد می کند که می تواند افراد زیادی را درگیر کند.

مهم این است با مهارت هایی که دارید تأثیر بگذارید. هر کسی این توانایی را دارد، کاری را انجام بدهد تا بر دیگران تأثیر بگذارد.

اما چیزی که من متوجه شدم؛ این است که بیشتر مردم برای دیگران وقت نمی گذارند زیرا به خودشان ایمان ندارند. اگر به خودتان شک دارید یا به سندروم خود ویرانگری مبتلا هستید، احتمالا نمی توانید به دیگران انگیزه بدهید.

به همین دلیل بسیار مهم است که از منطقه امن تان خارج شوید. صادقانه بگویم، کار در این وبلاگ برایم آسان نیست. من در مورد این که آیا کسی این وبلاگ را می خواند، به پادکست گوش می دهد یا ارزشی برای هر یک از این مطالب قائل است یا خیر، دچار شک و تردید شده ام. اما به هر حال این کار را انجام می دهم زیرا فکر می کنم که مهم است.

15 روش دوست داشتن خود و چرا مهم است؟

شما نمی دانید چه تأثیری می توانید بر اشخاص دیگر داشته باشید. جملات تشویقی و اعتقادی شما ممکن است همان چیزی باشد که آن ها برای ادامه پروژه های سخت به آن نیاز دارند و چه کسی می داند . . . شاید این انگیزه دادن زندگی دیگران را تغییر بدهد.

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا