آموزش روش های جدید موفقیت در زندگی و کار

10 تا از مهمترین راههای افزایش انگیزه در کار و زندگی (جدیدترین تحقیقات)

انگیزه باعث میشود همه چیز اتفاق بیفتد. یکی از بهترین راهها برای بهبود تاثیر بخشی شخصی این است که انگیزه خود را بدست آورید و راه خود را پیدا کنید.

اگر بتوانید بر انگیزه تان تسلط پیدا کنید، میتوانید با عقب ماندگی های زندگی مقابله کنید و الهام بخش خود باشید تا راهتان را پیدا کنید، تجارب جدید بدست بیاورید و رشد و پیشرفت داشته باشید. در اینجا ما راههایی برای پیدا کردن انگیزه به شما پیشنهاد میکینم:

۱-با ارزش هایتان ارتباط برقرار کنید

این یک راز نهایی است. اگر کاری که انجام میدهید با ارزشهایتان مرتبط باشد، هرچقدر هم کوچک، میتوانید زندگیتان را تغییر دهید. یکی از ارزش های من یادگیری و پیشرفت است. من راههایی پیدا کردم که میتوانم مهارت هایم را در هر شرایطی ارتقاء دهم، مثلا من فقط وظیفه ام را انجام نمیدهم بلکه استاد خودم هستم یا اینکه کاری را انجام نمیدهم مگر اینکه چیزهای جدید یاد بگیرم. پس اولین گام پیدا کردن یک ارزش یا اصلا یک دلخوشی برای ادامه کار است و این کاملا بستگی به خود شما دارد. برای یک نفر ارزش ممکن است درآمدی که در پایان روز برای خانواده اش دارد باشد یا کمکی که به جامعه می کند یا … .

حتما بخوانید: بهترین و جدیدترین روشهای بهره وری و مدیریت زمان به صورت کاملا موثر

۲-احساسات را به یاد داشته باشید

احساسات خوب را فراموش نکنید مثلا دراز کشیدن روی چمن در یک روز آفتابی. وقتی شما احساس خوبی داشته باشید، انگیزه تان را سریعتر پیدا میکنید.

حتما بخوانید: ۱۰ تا از موثرترین روشهای افزایش تمرکز طبق جدیدترین تحقیقات ۲۰۱۹

۳- به گذشته، حال و آینده تغییر یابید

گاهی اوقات لازم است در حال زندگی کنید گاهی اوقات گذشته تان و خاطرات لذت بخشی که داشتید به یاد آورید و گاهی اوقات هم آینده را برای خودتان تجسم کنید. اگر در حال حاضر از گذشته ی خود ناراحت هستید، لازم است در زمان حال و در لحظه زندگی کنید زیرا در بسیاری موارد همین خاطرات گذشته انگیزه را از شما می گیرند و گاهی فکر به آینده ای روشن، به شما انگیزه کافی می دهد.

۴- یک تشبیه معنی دار بیابید

قویترین کاری که میتوانید انجام دهید این است که تشبیهی برای ارزش هایتان ایجاد کنید. به همین خاطر من پروژه هایم را به ماجراهای حماسی تشبیه میکنم.

حتما بخوانید: ۳۰ روش افزایش انگیزه در کارکنان جهت افزایش فوق العاده راندمان کاری

۵- اقدام کنید

در اینجا رازی ست که زمانی آن را خواهید فهمید و این میتواند زندگی شما را تغییر دهد. عمل معمولا قبل از انگیزه است. شما به سادگی فعالیتی شروع میکنید و سپس انگیزه وارد کارتان میشود. شعار نایک هم این نکته را میرساند: just do it. برای مثال من معمولا به دنبال تمرین نیستم اما وقتی کارم را شروع میکنم، راهم را پیدا میکنم.

۶-با احساسات خوب پیوند برقرار کنید

راههایی پیدا کنید تا چیزها را به احساسات خوب، ارتباط دهید؛ مثلا وقتی کاری را که دوست ندارید انجام میدهید، آهنگ مورد علاقه تان را بخوانید. آهنگی را بخوانید که احساس فوق العاده ای در شما ایجاد کند و ناراحتی شما را تسکین دهد. با انجام اینکار این برایتان سخت است که بگویید اینکار را دوست ندارم درحالیکه با انجام آن احساس خوبی پیدا میکنید.

۷-ابتدا خود را تحت تاثیر قرار دهید

این روشی ست که افرادی مانند Peter Jackson, James Cameron و Stephenie Meyer از خود الهام گرفتند. آنها فیلم هایی ساختند یا کتابهایی نوشتند که ابتدا خودشان را متاثر کرد. آنها شور و اشتیاق زیادی در کارشان قرار دادند. لازمه این کار داشتن اعتماد بنفس و کاهش میزان استرس تا صفر می باشد!

حتما بخوانید: با این تکنیک های ساده، یک بار و برای همیشه پرانگیزه و موفق بمانید!

۸-انتخاب کنید

اگر به خودتان بگویید من مجبورم اینکار را انجام دهم یا باید آنجا بروم، انگیزه تان را تضعیف میکنید. به سادگی زبانتان را به انتخاب تغییر دهید تا به شدت در کارتان قدرتمند شوید و انگیزه تان را پیدا کنید. کلماتتان را با دقت انتخاب کنید تا در جهت کار شما باشند.

۹-زمانی را برای غذا خوردن، خوابیدن و کار کردن تنظیم کنید

گاهی اوقات بدن واحساسات شما بر علیه تان کار میکنند چون شما به انها وقت کافی نمیگذارید و به آن استرحت نمیدهید. یک روش ساده برای بهبود نتایج این است که یک برنامه ی منظمی برای کار، غذاخوردن یا استراحتتان داشته باشید.

۱۰-روی نقاط قوتتان کارکنید

اگر زمان زیادی روی ضعفتان کار کنید باعث میشود شما به عقب کشیده شوید. کار کردن روی نقاط قوتتان باعث میشود انرژی تان را تجدید و راهتان را پیدا کنید. قوت مکانی ست که میتوانید بهترین هایتان را در آنجا رشد دهید. چیزهایی پیدا کنید که میتوانید تمام روز آنکار را انجام دهید و از آن لذت ببرید و بهانه هایی بیابید تا اینکار را بیشتر انجام دهید. تکنیک های انگیزشی را انجام دهید تا ببییند که چه کارهایی میتوانید انجام دهید. شما میتوانید با خودآگاهی به انگیزه ی بیشتری دست پیدا کنید.

حتما بخوانید: چطور کارکنان و زیردستانمان را پر انگیزه نگه داریم؟ (۱۱ نکته ویژه مدیران)

۱۱- صبح ها چند سؤال مثبت از خود بپرسید

هر روز صبح از خود ۵ سؤال سه بخشی امید‌وار‌کننده بپرسید:

 • در حال حاضر در زندگی از چه چیزی راضی هستم؟
 • چه ویژگی‌ای مرا خوشحال می‌کند؟
 • چگونه در من این حالت را به‌وجود می‌آورد؟

بسیار مهم است که شما واقعا بدانید که چگونه و چرا این شرایط به شما احساس خوبی را منتقل کرده است. این پرسش‌های صبحگاهی فوق‌العاده‌ هستند، زیرا نحوه قرارگرفتن آنان، به شما امکان درک عمیق از شرایط موجود را می‌دهد و سپس آن احساس مثبت را به شما منتقل می‌کند. همچنین در اینجا روش حذف افکار منفی را توضیح داده ایم!

۱۲- ویدیوی زیر

 

حتما بخوانید: ۱۰ توصیه ی آنتونی رابینز که چکیده ی تمام کتاب های او هستند (حتما بخوانید)

نکات دیگر

 • همیشه پر انگیزه بمانید (با این روشها)
 • هدفها و اهداف اختصاصی تان را بیابید و تعیین کنید
 • برای دستیابی به اهدافی که تعیین کرده اید، کار کنید
 • سعی کنید که در کارتان خوشحال باشید
 • با دیگران روابط مثبت داشته باشید و با افراد مثبت زیاد رابطه داشته باشید
 • فکر نکنید کاری که انجام میدهید خیلی سخت است
 • برای خودتان اهداف کوچک و کوتاه مدت ایجاد کنید
 • هر روز مطالعه کنید
 • به چیزهای بی اهمیت توجه نکنید
 • پیروزی هایتان (هر چند کوچک) را جشن بگیرید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن