مهارت های روزمره برای زندگی بهتر

12 نکته اجرایی محوطه سازی حیاط منزل

هنر فردی

به کارگیری دیوارها و مسیرهای سنگی و آجری در حیاط، منظره شما را خاص و چشم گیر می کند. در اینجا مجموعه ای از ترفندهای حرفه ای ساده و آسان برای ساخت انواع مسیر و دیوار جهت دستیابی به منظره رویایی شما آورده شده است.

مرزبندی روی شن

برای مرز بندی چیدمان آجرها می توانید بین آنها بندکشی کنید، اما کشیدن یک خط گچی روی شن ها سریع تر است. داشتن خطوط مرزبندی روی شن، چیدن آجر ها را تسریع می کند. گچ به شن خشک نمی چسبد، پس باید شن را از قبل خیس کنید. سپس با استفاده از دستگاه استاندارد گچ کشی، خطوط را ترسیم کنید.

C:\Users\ASUS\Desktop\FH071111_001_BYDLTT_02.jpg

حاشیه گذاری محوطه چمن

برای حاشیه گذاری چمن، باغچه یا محوطه گل کاری شده، یک تخته چوبی 15×6 سانتی را روی محوطه چمن گذاشته، درحالیکه آنرا با پا نگه داشته اید، یک بیل مسطح را در امتداد لبه تخته روی زمین بکشانید. برای ایجاد خط صاف و منظم، تخته را به مقدار نیاز حرکت دهید.

C:\Users\ASUS\Desktop\FH19DJF_591_08_007.jpg

با آسانبر از کمر خود محافظت کنید

آسانبرهای دوچرخه، مخصوص وسایل سنگین، برای جابجایی تخته سنگ های مسطح و آجرهای انبوه بسیار کاربردی است. یک سری آسانبرهای مخصوص نیز با پشتی خمیده برای حمل نهال درخت و سنگ های گرد وجود دارند که در بعضی مغازه ها اجاره داده می شوند.

C:\Users\ASUS\Desktop\FH071111_001_BYDLTT_04.jpg

C:\Users\ASUS\Desktop\R-(1).jpg

سنگ های سنگین را روی لوله های پولیکا بغلتانید

سنگ های سنگین را با غلتاندن روی طول لوله های پولیکا حرکت دهید. یونانی های باستان نیز از این روش استفاده می کردند.

C:\Users\ASUS\Desktop\FH05JUN_459_55_015.jpg

44 مهارت که حتما باید بلد باشید

طراحی و محوطه سازی با گیاهان گلدانی

آیا تا به حال آرزو کرده اید که ای کاش قبل از کاشتن گیاهان در باغچه تان می توانستید ظاهر کلی باغچه را بعد از رشد آنها تصور کنید؟ در زیر یک راه هوشمندانه برای عملی کردن این ایده وجود دارد.

تنها به تعدادی گلدان با سایز های یکسان نیاز دارید به طوری که گلدان ها در هم چفت شوند. گیاهان خود را در گلدان های دوتایی قرار دهید و سپس آنها را در سطح زمین خاک کنید. هر زمان که خواستید تغییری ایجاد کنید، گلدان بالایی را بردارید و گیاه دیگری را در آن قرار دهید. این روش همچنین برای آوردن گیاهان به داخل خانه در فصل زمستان یا عوض کردن گیاهان فصلی بسیار کاربردی است، همچنین به راحتی امکان تجربه رنگ و گل و گیاه متفاوت فراهم می شود.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

C:\Users\ASUS\Desktop\FH19DJF_591_08_005.jpg

چمن را با تخته سه لایه بپوشانید

آجر و سنگ به علف آسیب می رسانند و اگر مواظب نباشید، باید چمن جدید بکارید. تخته سه لایه از مخلوط شدن سنگ ریزه ها و خاک با چمن جلوگیری می کند و تمیز کردن آن را با بیل آسان می کند. همچنین می توانید با پوشاندن مسیر با این تخته ها، از افتادن جای شیارهای چرخ دستی جلوگیری کنید.

C:\Users\ASUS\Desktop\FH071111_001_BYDLTT_05.jpg

استفاده از سیب زمینی برای جلوگیری از بخار کردن شیشه اتومبیل

شن و ماسه را در شکاف ها بریزید

معمولا شن و ماسه خشک با شستن و جارو کردن، از آجر سنگ فرش و درزهای پاسیو از بین می رود. یکی از راه های حل این مشکل استفاده از ماسه پلیمری مخصوص (ماسه بادی) است که هنگام خیس شدن به یکدیگر می چسبند. می توانید پلیمر افزودنی را بخرید و خودتان آن را با ماسه خشک مخلوط کنید یا می توانید کیسه های شن و ماسه مخلوط شده را خریداری کنید که البته ماسه از قبل مخلوط شده راحت ترین راه حل است. یک کیسه از این مخلوط برای پوشاندن حدود 120 فوت مربع آجرهای سنگ فرش کافیست. قبل از اینکه آجر یا سنگ را خیس کنید، مطمئن شوید که هیچ شن و ماسه ای روی سطح آجر یا سنگ نباشد.

C:\Users\ASUS\Desktop\FH071111_001_BYDLTT_07-(1).jpg

توزیع آسان مالچ

اگر مالچ را در ظرفی کوچک بریزیم، راحت تر روی گیاهان و بوته ها را می پوشاند. بنابراین من سطل ها را در فرقونم گذاشتم و آنها را با مالچ پر کردم. اگر مالچ داخل سطل روی فرقون بریزد هم اهمیتی ندارد. وقتی تخلیه سطل ها تمام شد، می توانید مالچ ریخته شده را در فضای باز بریزید.

C:\Users\ASUS\Desktop\FH19DJF_591_08_001.jpg

دستورالعمل تهیه ضدعفونی کننده دست خانگی توسط خودمان

به کارگیری درزگیر تثبیت کننده

درزگیر شن را به خود جذب می کند و دانه های شن را به هم می چسباند. درزگیری حیاط از به جای ماندن لکه های گوشت چرب و شراب قرمز ریخته شده جلوگیری می کند.

C:\Users\ASUS\Desktop\FH071111_001_BYDLTT_06.jpg

پارچه برزنت مخصوص کارهای سنگین تهیه کنید

در پروژه طراحی حیاط خلوت، هیچ چیزی کاربردی تر از برزنت بادوام نیست.برای جابجایی برگ ها، علف های هرز، خاک و صخره های کوچک هنگام کار سریع و امن در حیاط بسیار عالی است. همچنین می توانید از آن برای پوشاندن گیاهان یا مواد محوطه سازی حمل کامیون هنگام جابجایی و همچنین محافظت در برابر طوفان سهمگین استفاده کنیم. دقت کنید برزنت را برای مدت طولانی روی چمن پهن نکنید زیرا باعث نابودی چمن های شما می شود.

C:\Users\ASUS\Desktop\FH05NOV_463_08_053.jpg

4 روش ساخت واکس خانگی برای داشبورد ماشین

50 ایده بسیار زیبا

 

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا