مهارت های روزمره برای زندگی بهتر

از بین بردن جای میخ روی دیوار (بهترین روش ممکن)

چرب زبان

می شود گفت که مهم ترین قسمت در فرایند رنگ کردن، آماده سازی دیوارها برای رنگ آمیزی است. بخشی از آماده سازی فضا، در آوردن همه میخ ها یا پیچ ها و پر کردن سوراخ هاست. ما به تازگی به خانه جدید نقل مکان کرده ایم و زمانی که من داشتم اتاق پسرمان را برای رنگ زدن آماده می کردم، متوجه شدم که صاحب خانه های قبلی روی تعداد زیادی حفره قدیمی که توسط میخ در دیوار ایجاد شده بود رنگ زدند، بدون اینکه اول آنها را پر کنند. دیدن آن صحنه برای من انگیزه ای شد که این راهنمای ساده که کمک می کند تا دیوارهایتان را تعمیر کرده و برای یک لایه رنگ زیبا و تازه آماده کنید را با شما به اشتراک بگذارم.

آیا تا به حال به یک دیوار نگاه کرده اید و توانسته اید تشخیص دهید که قبلاٌ در کدام قسمت از دیوار قاب عکس آویزان شده بوده؟ معمولاٌ این اتفاق به این دلیل می افتد که نفر قبلی به درستی حفره ها را پر نکرده. حالا من میخواهم روشی که پدرم سال ها قبل به من یاد داده بود را با شما به اشتراک بگذارم. این روش ساده است و شما دیگر مجبور نخواهید بود که دیوارهای پر از برآمدگی را تحمل کنید.

9 روش کاهش سر و صدا در آپارتمان و منزل

ما در حالی بزرگ شدیم که برای طراحی اتاق های خوابمان آزادی بیان داشتیم. پدر و مادرمان برای طراحی اتاق هایمان به ما اختیار کامل داده بودند. ما می توانستیم هر پوستری که می خواستیم به دیوار بزنیم و دیوار ها را به هر روشی که دوست داشتیم رنگ کنیم، و این فوق العاده بود. بعد از سال ها پاره کردنِ عکس های مجله های “Teen Beat” و وصل کردن آنها به دیوار با میخ، حالا نوبت یک لایه رنگِ تازه بود.

 


تعمیرات و نگهداری

توی این پک فوق العاده، تعمیرات و نگهداری منزل رو خودت انجام بده، همسرت و خونواده تو سربلند کن و کلی توی مخارج اضافی صرفه جویی کن!


 

اینجا بود که من گیر افتاده بودم. قانون این بود: تو می توانی هر چیزی که می خواهی را به دیوار وصل کنی، اما تعمیر دیوارها را هم خودت باید انجام بدهی. پدرم آمد و به من نشان داد که چطور سوراخ ها را پر کنم، و بعد مرا در حالی که داشتم حفره ها را پر می کردم نگاه کرد، تا زمانی که احساس کرد که کامل یاد گرفته ام. بعد از مدت زمانی که میلیاردها سال احساس می شد، کار من بالاخره تمام شد و من در پر کردن حفره های دیوار استاد شده بودم.

از بین بردن جای میخ از روی دیوار

تجهیزات لازم برای پر کردن جای میخ روی دیوار:

  • پیچ گوشتی(این مورد مشابه همان پیچ گوشتی است که من همیشه استفاده می کنم و عاشقش هستم)
  • کاردک
  • بتونه
  • سنباده
  • پارچه چسبناک

چگونه جای میخ بر روی دیوار را پر کنیم:

قدم اول: میخ ها را از دیوار جدا کنید.

این کار دقیقاَ همانطور است که به نظر می رسد. دراتاقتان راه بروید و تمام میخ ها و پیچ ها را از دیوار جدا کنید. من دوست دارم که یک جعبه کوچک مقوایی و یا یک قوطی پلاستیکی قدیمی را در اتاق بگذارم تا تمام میخ ها، پونزها و پیچ ها را در آن قرار بدهم.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

قدم دوم: حفره ها را با یک کاردک تمیز بخراشید و پاک کنید.

این مهم است که جایی که میخ از دیوار جدا شده را پاک کنید، چراکه این کار باعث جدا شدن گچ های برآمده و یا شل شده ی اطراف حفره می شود.

27 روش افزایش کیفیت زندگی (راهکارهای واقعا موثر)

قدم سوم: یک جای مناسب برای بتونه در حفره پیدا کنید.

درسته، یک حفره در دیوار شما وجود دارد، اما ما می خواهیم که این حفره دندانه دار باشد. اغلب اوقات زمانی که شما میخ یا پیچ را از دیوار خارج می کنید گچ دیوار هم با آنها خارج می شود و باعث ایجاد یک برآمدگی کوچک می شود. ما با استفاده از پیچ گوشتی فیلیپس و با کمی هل دادن آن به سمت دیوار از این اتفاق جلوگیری می کنیم. این کار یک حفره بزرگتر برای قرار دادن بتونه درست می کند.

یک جای مناسب برای بتونه در حفره پیدا کنید.

یک جای مناسب برای بتونه در حفره پیدا کنید.-2

بعد از اینکه من با پیچ گوشتی کمی به حفره ها فشار وارد کردم تا بَتونه بهتر در حفره قرار بگیرد، دیوار اینگونه به نظر میرسید. میدانم که کمی بزرگتر و واضح تر کردن حفره ها مخرب به نظر می رسد، اما این حفره های جدید و بزرگ تر بهتر تعمیر می شوند.

قدم چهارم: بتونه را در حفره قرار دهید.

زمانی که می خواهید بتونه را وارد کنید، هر بار مقدار کمی از آن را بر روی کاردک قرار دهید. کاردک را صاف روی دیوار قرار دهید، بتونه را وارد حفره کنید و مطمئن شوید که بتونه را در داخل حفره فشار می دهید. احتمالاً مجبور خواهید شد که چند بار این کار را انجام دهید تا دقیقاً همان چیزی شود که می خواهید. هدف این است که مطمئن شوید که حفره کاملاً پر شود، در حالی که کمترین مقدار ممکن از بتونه بر روی دیوار باقی بماند. تلاش کنید تا جایی که می توانید بتونه های باقی مانده روی دیوار را بتراشید که برای بعدا کار کمتری داشته باشید.

“نکته مهم”: بتونه ها سریع خشک می شوند، پس همیشه زمانی که از آن استفاده نمی کنید، در قوطی را کامل ببندید.

بتونه ساختمانی

قدم پنجم: اجازه بدهید تا بتونه خشک شود

هرچه حفره بزرگتر و بتونه ها بیشتر باشد، زمان بیشتری برای خشک شدن لازم دارید. برای جای میخ با سایزمتوسط، من ترجیح می دهم که حداقل یک ساعت صبر کنم. اگر شک دارید، دستورالعمل روی قوطی را بخوانید. من علاقه دارم که از برند DAP استفاده کنم به این علت که رنگش صورتی است و زمانی که خشک می شود به سفید تعغیر رنگ می دهد. این یک ویژگی سودمند است.

مهارت های زندگی (10 مهارت معروف که همه باید بلد باشند)

قدم ششم: سنباده بکشید

زمانی که بتونه خشک شد، زمان آن است که سنباده بکشید. ما می خواهیم که دیوار صاف باشد، پس سنباده را برداشته و بر روی تمام قسمت های برآمده ی بتونه می کشیم. زمانی که ساییدن تمام شد باید یک سطح صاف داشته باشیم.

سنباده بکشید

اگر شما متوجه شدید که حفره به طور کامل پر نشده باید به قدم چهارم برگشته و دوباره بتونه اضافه کنید. زمانی که بتونه خشک می شود، به مقدار خیلی کمی جمع می شود، پس غیرعادی نیست که برای حفره های میخ و پیچ های بزرگ دو بار این کار انجام شود.

قدم هفتم: یک پارچه چسبنده روی بتونه قرار دهید.

زمانی که کارشما با سنباده کشیدن کاملاً تمام شد، باید گرده ها را پاک کنید. من با توجه به وسعت کاری که دارم انجام می دهم، بعضی اوقات اول جاروبرقی را می آورم و با برس متصل به آن گرده ها را پاک می کنم. و بعد با پارچه چسبناک دیوار را تمیز می کنم. این پارچه های به شدت چسبنده، بدون اینکه سطح دیوار را چسبناک کنند برای برداشتن گرده های ریزِ باقی مانده بر روی دیوار فوق العاده هستند.

قدم هشتم: روی حفره ی پر شده را با پرایمر رنگ بزنید.

شما می خواهید مطمئن شوید که بتونه در جای خودش محکم شده است. لازم نیست که تمام دیوار را رنگ کنید، فقط همان قسمتی که پرکردید کافی است. بقیه دیوار لایه های رنگ را دارد. اما بتونه رویش رنگی نیست، پس ما باید آن را برای رنگ زدن آماده کنیم. پرایمر کمک میکند که دیوار رنگ را به خودش جذب نکند. اگر شما روی حفره پر شده را با رنگ جدید رنگ بزنید، متفاوت تر از قسمت های دیگر دیوار به نظر خواهد رسید. رنگ جدید زمانی که خشک می شود ممکن است خیلی بد به نظر نرسد ، اما باز هم متفاوت خواهد بود.

زمانی که بتونه و پرایمر کاملاً خشک شد، شما برای رنگ کردن آن آماده هستید. شما می توانید درباره ی چگونه رنگ زدن اتاق اینجا بیشتر بخوانید.

روش ساخت بهترین ضد عفونی کننده طبیعی (برای سطوح) در منزل

با همین سادگی! دیوارهای شما تعمیر شدند. میدانم که به نظر می رسد که مراحل زیادی را باید انجام دهید، اما واقعاً ارزشش را دارد. بعلاوه، تمام این مراحل سریع انجام می شوند. طولانی ترین قسمت برای زمانی است که باید منتظر بمانید تا همه چیز خشک شود.

همین تمام شد! حالا شما دیوارهای تمیز و تعمیر شده ای دارید.

origami

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا