آموزش روش های جدید موفقیت در زندگی و کار

چگونه ثروتمند شویم؟ آنهم با پول اندک یا بدون پول

آیا می خواهید یاد بگیرید که چگونه ثروتمند شوید؟ این پست به معنای داشتن میلیون ها و میلیون ها دلار نیست. وقتی می گویم “ثروتمند” منظورم داشتن نوعی آزادی مالی یا موفقیت است.

بنابراین یادگیری نحوه ثروتمند شدن می تواند به معنای عدم بدهی، بازنشستگی زود هنگام، پرداخت کامل اجاره خانه، زندگی نکردن با چک حقوقی و یا داشتن یک ارزش خالص مثبت باشد. آن چه شما می خواهید ممکن است با آن چه که شخص دیگری می خواهد کاملا متفاوت باشد، و این اشکالی ندارد.

حتما بخوانید: ۲۶ تکنیک برتر مدیریت زمان (در زندگی و کار)

بسیاری از افراد را می شناسم که برای بازنشستگی پس انداز می کنند، شغل رویایی خود را پیدا می کنند یا تغییراتی را ایجاد می کنند که باعث خوشبختی و شادی مالی آن ها می شود. منتها تا جایی که متوجه شده ام؛ بیش تر مردم این کارها را کنار می گذارند زیرا فکر می کنند وقت زیادی دارند.

به جای این که فکر کنید شکست ناپذیر هستید و خیلی وقت دارید که بتوانید امور مالی خود را بهبود ببخشید، باید یاد بگیرید که از همین الآن چگونه زندگی مالی خود را تغییر دهید.

بسیاری از افراد کارهای بیهوده انجام می دهند و یا پول خود را با بی احتیاطی خرج می کنند زیرا فکر می کنند از فردا یا ماه آینده می توانند شروع کنند و غیره. با این حال هر بار که تلاش می کنید وضعیت مالی خود را بهبود ببخشید، بیش تر از آن فاصله می گیرید. بنابراین کار کردن برای رسیدن به هدف سخت و سخت تر می شود.

هدر دادن وقت را متوقف کنید و از همین حالا وضعیت مالی خود را کنترل کنید.

۱-دست یابی به اهداف

کسانی که اهداف خود را مشخص می کنند بسیار بیش تر از آن هایی که این کار را نمی کنند موفق هستند. به همین دلیل اگر می خواهید یاد بگیرید که چگونه ثروتمند شوید، باید با هدف گذاری برای خودتان شروع کنید.

تعیین اهداف مهم است زیرا بدون هدف، چگونه می خواهید متوجه شوید که به کجا می روید؟ اهداف می توانند انگیزه و تلاش فرد را به بهترین وجه حفظ کنند.

وقتی در حال برنامه ریزی برای آینده اقتصادی بهتر هستید، باید اطمینان حاصل کنید که هدف شما SMART یا هوشمندانه است.

هدف SMART این است:

 • Specific یا خاص – هدف شما چیست؟ آیا به اندازه کافی خاص است یا خیلی گسترده است؟ برای رسیدن به هدف خود چه کاری باید انجام شود؟ چرا می خواهید به هدف خود برسید؟
 • Measurable یا قابل اندازه گیری – چگونه می توانید پیشرفت خود را اندازه گیری کنید؟ چگونه می دانید که آیا در مسیر درست هستید؟
 • Attainable یا قابل دستیابی – آیا این هدفی است که می توان بدست آورد؟
 • Realistic یا واقع گرایانه / مرتبط – آیا می توانید به هدف خود برسید؟ آیا هدف ارزش آن را دارد؟
 • Time یا زمان – چهارچوب زمانی شما برای رسیدن به هدف خود چیست؟

بنابراین به آن معنی که ثروتمند شدن برای شما دارد توجه کنید و آن را به هدف تبدیل کنید. اما اطمینان حاصل کنید که با استاندارد های بالا مطابقت دارد.

حتی اهداف SMART می توانند بسیار بزرگ به نظر برسند، بنابراین برای رسیدن به اهداف مالی خود و یادگیری نحوه ثروتمند شدن، باید:

 • اهداف و مقصود خود را یادداشت کنید.
 • برنامه ای برای رسیدن به اهداف زندگی خود ایجاد کنید.
 • هر هدف را به چند بخش تقسیم کنید و به اهداف کوچک تر برسید.
 • مسیر دستیابی به هدف خود را دنبال کنید و تغییرات ایجاد کنید (در صورت لزوم).
 • راه های کوچک برای رسیدن به هدف خود را پیدا کنید.
 • روش هایی برای ایجاد انگیزه در هنگام تعیین اهداف پیدا کنید.
 • رسیدن به هدف خود را به یک رقابت دوستانه تبدیل کنید.

۲-پول خود را با بودجه بندی مدیریت کنید.

تقریبا همه به بودجه بندی نیاز دارید، خواه در حال حاضر یک میلیون دلار در بانک داشته باشید یا در تلاش برای پرداخت بدهی باشید. بنابراین برای یادگیری نحوه ثروتمند شدن باید بودجه بندی ایجاد کنید.

بودجه بندی به شما کمک می کند تا در جهت اهداف مالی که اخیرا ایجاد کرده اید، کار کنید. و حتی هنگامی که به اهداف خود برسید، به جلوگیری از فشارهای مالی در آینده کمک می کند. این امر به این دلیل است که بودجه بندی شما را از درآمد و هزینه های خود آگاه می کند. با بودجه بندی دقیق می دانید که هر ماه چقدر می توانید هزینه کنید، چقدر باید با آن کار کنید، در چه زمینه هایی هزینه را باید ارزیابی کنید و موارد دیگر.

با این حال بسیاری از مردم بودجه بندی ندارند. در حقیقت بیش از ۶۰ درصد خانوارهای آمریکایی بودجه بندی ندارند.

اگر در بودجه بندی تازه وارد هستید، هنگام ایجاد آن حتما تمام درآمدها و هزینه های خود را وارد کنید.

در این جا برخی از هزینه هایی که ممکن است نیاز باشد به آن ها بپردازید بیان شده است، منتها هزینه هایی را که در این لیست ذکر نشده فراموش نکنید:

 • خانه – قسط خانه، اجاره، تعمیر و نگهداری، هزینه آب و برق، بیمه، مالیات بر املاک و غیره.
 • اتومبیل – قسط ماهانه خودرو، بنزین، نگهداری، بیمه، هزینه پلاک خودرو و غیره.
 • تلویزیون، کابل، نتفلیکس، هولو و غیره.
 • تلفن همراه
 • اینترنت
 • غذا – مواد غذایی، هزینه رستوران، میان وعده و غیره
 • لباس
 • سرگرمی – سرگرمی می تواند موارد زیادی از قبیل رفتن به سینما، بیرون رفتن برای صرف نوشیدنی، بلیط کنسرت، ورزش و غیره را در بر بگیرد
 • خیریه – اگر مرتبا به امور خیریه کمک می کنید باید برای آن بودجه بندی کنید
 • وجوه پس انداز – این مورد می تواند برای صندوق بازنشستگی، عروسی، مسافرت و غیره باشد.
 • مالیات – اگر خود اشتغال هستید، ممکن است مالیات بخش بزرگی از بودجه شما را به خود اختصاص دهد.
 • بیمه سلامت
 • متفرقه – هزینه های حیوان خانگی، انعام ها، مراقبت از کودک، مدرسه، هدایا و غیره.

پس از دانستن هزینه های خود، آن ها را با درآمدتان متعادل کنید – باید بیش تر از هزینه خود درآمد کسب کنید. با بودجه بندی می تواند با نشان دادن این که دقیقا چه چیزی باید مورد توجه قرار گیرد، ثروتمند شوید. ممکن است متوجه شوید مواردی وجود دارد که می توانید آن ها را حذف کنید، زیرا می توانید بیش تر از آن چیزی که فکر می کردید، پس انداز کنید.

۳-درک کنید که یک زندگی سرگرم کننده، می تواند مقرون به صرفه باشد.

من واقعا از افسانه آدم‌ هایی که پول پس ‌انداز می‌کنند خوشم نمی‌آید. این به هیچ وجه درست نیست. من اعتقاد دارم که به راحتی می توانید زندگی خوبی را در کنار صرفه جویی در هزینه ها داشته باشید.

در ضمن روش های زیادی برای صرفه جویی در پول برای یک زندگی عالی وجود دارد. بله، شما هنوز هم می توانید دوستان خود را ببینید، با عزیزان خود سرگرم شوید، به تعطیلات بروید و موارد دیگر. همه این کارها در حالی که یک بودجه بندی واقع گرایانه دارید، امکان پذیر است.

اگر می خواهید یاد بگیرید که چگونه ثروتمند شوید، یادگیری نحوه خوش گذرانی با خود و فهمیدن راه های مقرون به صرفه برای لذت بردن از زندگی مهم است.

۴-بدهی شما را فقیر نگه می دارد.

پرداخت بدهی می تواند سطح استرس شما را کاهش دهد و این امکان را می دهد که پول بیش تری برای اختصاص دادن به چیز دیگری (مانند بازنشستگی) داشته باشید. فقط به این فکر کنید که وقتی جلوی هزینه های بالا را بگیرید، چه میزان پول بیش تری می توانید برای رسیدن به اهداف خود اختصاص دهید.

اولین قدم برای پرداخت بدهی این است که در وهله اول بدانید چرا بدهی دارید. من معتقدم که اگر نفهمید که مشکل بدهی شما از کجا ناشی می شود، ایجاد تغییر مثبت دشوار خواهد بود. بله، بسیار جالب است که تلاش برای پرداخت بدهی خود را شروع کنید، اما نمی خواهید دوباره در همان چرخه پرداخت بدهی قرار گیرید.

بعد از فهمیدن دلیل بدهی (یا چرا باید بازپرداخت داشته باشید)، مرحله بعدی این است که بفهمید چگونه آن را پرداخت کنید. روش های مختلفی برای پرداخت بدهی ها وجود دارد و فکر می کنم وقتی همه موارد زیر را انجام دهید موفق ترین فرد هستید.

برای پرداخت بدهی خود و یادگیری پولدار شدن، باید:

 • ترک اضافه کردن بدهی بیش تر به زندگی خود. ممکن است بخواهید کارت (های) اعتباری خود را باطل یا مسدود کنید، قبل از هر خرید بیش تر فکر کنید و از پرداختن به وسوسه هایی مانند رفتن به بازار خودداری کنید.
 • نسبت به درآمد و هزینه خود واقع بین باشید. اگر بدهی دارید، پس مشکل درآمد یا مشکل هزینه دارید. اگر می خواهید یاد بگیرید چگونه ثروتمند شوید، ممکن است نیاز به کسب درآمد بیش تر و یا صرف هزینه کم تر دارید.
 • هزینه و پرداخت های خود را کاهش دهید. بسته به این که چقدر زود می خواهید از بدهی خود خلاص شوید، موارد مختلفی وجود دارد که ممکن است بخواهید آن ها را کاهش دهید. شما می توانید مصرف قهوه Starbucks را کاهش دهید، هزینه های رستوران خود را کم کنید، راهی ارزان تر برای ورزش پیدا کنید، اتومبیل خود را برای هزینه های ارزان تر و مقرون به صرفه تر بفروشید، بدون نیاز به دستور پخت آشپزی کنید و غیره.
 • درآمد بیش تری کسب کنید. با کسب درآمد بیش تر، پول بیش تری برای پرداخت بدهی خود خواهید داشت و حتی می توانید این کار را سریع تر انجام دهید.
 • پرداخت بیش از حداقل. اگر بدهی دارید، همیشه باید بیش از حداقل هزینه پرداخت کنید تا بتوانید مبلغی را که در قبال بهره پرداخت می کنید، کم کنید.
 • مبالغ کم را نیز به بدهی خود اختصاص دهید. به عنوان مثال، هر زمان که ۲۵ دلار اضافی بدست آوردید (مانند فروش چیزی)، باید آن پول اضافی را برای پرداخت بدهی خود اختصاص دهید. بنابراین حتی آن مقادیر کم پول را از دست نخواهید داد.

۵-شروع به سرمایه گذاری کنید.

سرمایه گذاری پول می تواند موضوعی ترسناک، استرس زا و پر مشغله باشد. اما، شما می خواهید سرمایه گذاری کنید تا بتوانید:

 • یک روز بازنشسته شوید.
 • برای رویدادهای غیر منتظره در آینده آماده شوید.
 • اجازه دهید پول شما به مرور زمان رشد کند.
 • بیاموزید که چگونه ثروتمند شوید.

در این جا برخی از مراحلی که می توانید برای شروع سرمایه گذاری انجام دهید ارائه شده است:

۱- پول خود را به طور خاص برای سرمایه گذاری اختصاص دهید. برای سرمایه گذاری، باید پول را به طور خاص برای آن پس‌انداز کنید. مقدار پولی که برای سرمایه گذاری پس انداز می کنید، کاملا به شما بستگی دارد، اما در کل هر چه بیش تر باشد، بهتر است.

۲- تحقیق کنید. قبل از شروع به تبدیل پول خود به بازار سهام و سایر سرمایه گذاری ها، خوب است بدانید پول خود را به چه سمتی هدایت می کنید. مطالعه در مورد نکات مختلف مربوط به سرمایه گذاری و تحقیق در مورد آن ها به شما کمک می کند تا درباره تصمیمات خود برای سرمایه گذاری آگاهی پیدا کنید، که در این صورت به شما در تصمیم گیری بهتر برای آینده کمک می کند.

۳- برای مدیریت سرمایه گذاری خود یک کارگزاری آنلاین یا شخصی پیدا کنید. دو روش اصلی برای سرمایه گذاری پول شما وجود دارد. شما می توانید پول خود را از طریق کارگزاری سرمایه گذاری کنید یا می توانید شخصی را پیدا کنید که سهام سرمایه گذاری شما را برایتان مدیریت کند. برای شروع سرمایه گذاری پول خود، باید در یکی از این گزینه ها شرکت کنید. من شخصا دوست دارم همه چیز را خودم به صورت پیشتاز انجام دهم.

۴- تعیین کنید که چگونه پول خود را سرمایه گذاری کنید. اکنون که یک حساب سرمایه گذاری باز کرده اید، باید تصمیم بگیرید که سرمایه گذاری های خود را در کجا قرار دهید. این که چگونه سرمایه گذاری می کنید به تحمل ریسک از جانب شما، مدت زمانی که در آن سرمایه گذاری می کنید (چه زمانی بازنشسته خواهید شد؟) و موارد دیگر بستگی دارد. به طور کلی هر چه زودتر به منابع مالی خود احتیاج داشته باشید، ریسک کم تری را به شما تحمیل می کند، در حالی که با مدت زمان بیش تر، احتمال خطر برای شما بیش تر می شود.

۵- سهام سرمایه گذاری خود را دنبال کنید. قدم بعدی هنگام یادگیری چگونگی ثروتمند شدن با سرمایه گذاری، ردیابی و دنبال کردن منظم مواردی است که در آن سرمایه گذاری کرده اید. این مهم است زیرا ممکن است در نهایت مجبور شوید آن چه را که در آن سرمایه گذاری کرده اید تغییر دهید، یا پول بیش تری را به سرمایه گذاری خود اختصاص دهید.

۶- مراحل بالا را بارها و بارها ادامه دهید. جهت سرمایه گذاری برای چند سال و سال های آینده، نیاز است که مراحل بالا را بارها و بارها ادامه دهید. اکنون که با مراحل سرمایه گذاری پول آشنا شده اید، کار شما قطعا آسان تر می شود.

ثروتمند

۶-درآمد اضافی کسب کنید.

استقلال مالی ممکن است به معنای این باشد که شما باید راه هایی برای کسب درآمد بیش تر یاد بگیرید، به خصوص اگر سعی می کنید بفهمید که چگونه بدون پول ثروتمند شوید.

در مورد قابل درک بودن این موضوع، من پیرامون چگونگی کسب درآمد اضافی بسیار صحبت می کنم زیرا معتقدم درآمد اضافی می تواند زندگی شما را به کلی تغییر دهد. شما می توانید با کسب اطلاعات در مورد روش های مختلف کسب درآمد، زندگی کردن با چک حقوقی را تمام کنید، می توانید بدهی خود را پرداخت کنید و موارد دیگر.

حتما بخوانید: ۲۰ تا از مهم ترین اصول موفقیت در زندگی طبق جدیدترین تحقیقات انجام شده در دنیا

وقتی می گویم کسب درآمد بیش تر مهم است، به من اعتماد کنید. من توانستم ظرف مدت ۷ ماه، ۳۸ هزار دلار وام دانشجویی را پرداخت کنم، توانستم شغل روزانه خود را برای دنبال کردن اشتیاق خود ترک کنم، تمام وقت مسافرت کنم و موارد بیش تر!

نکته جالب در یافتن راه هایی برای کسب درآمد بیش تر این است که پتانسیل کسب درآمد شما نا محدود است. هیچ محدودیتی در مورد این که چقدر پول به دست آورید وجود ندارد – همه این ها بستگی به تصمیم شما برای انجام دادن و اختصاص میزان زمان به آن دارد.

کسب درآمد بیش تر می تواند زندگی شما را به روش های عالی تغییر دهد، از جمله:

 • می توانید بدهی خود را پرداخت کنید.
 • برای خریدهای بزرگ مانند گذراندن تعطیلات صرفه جویی کنید.
 • برای پرداخت چک، زندگی خود را متوقف نکنید.
 • زودتر بازنشسته شوید.
 • با منابع درآمد خود تنوع بیش تری ایجاد کنید.

اگر فقط یک ساعت آزاد در روز داشته باشید و اگر تمایل به ۴۰ تا ۵۰ ساعت کار در هفته یا شغل تمام وقت داشته باشید، برای کسب درآمد بیش تر گزینه های زیادی وجود دارد. پیدا کردن راه های کسب درآمد بیش تر تنها به شما کمک می کند که یاد بگیرید چگونه ثروتمند شوید.

برخی از راه های کسب درآمد بیش تر عبارتند از:

همان طور که می بینید برای کسب درآمد بیش تر، لیست بی پایانی وجود دارد.

۷-بیش از یک منبع درآمد داشته باشید.

افراد ثروتمند و موفق اشکال مختلفی از جریان درآمدی دارند. در واقع گفته می شود که بیش تر میلیونرها دارای هفت منبع درآمد هستند.

آن ها ممکن است یک شغل روزانه، یک کسب و کار، املاک اجاره ای، درآمد سود سهام و موارد دیگر داشته باشند. آن ها این کار را می کنند زیرا می دانند ممکن است یک منبع درآمد برای همیشه دوام نیاورد. بعلاوه داشتن چندین منبع درآمدی، خطرات مالی را کاهش می دهد.

اگر همواره احساس وابستگی به یک منبع درآمد دارید، می دانید که این موضوع چقدر اهمیت دارد. شاید ترسیده باشید که روزی شغل خود را از دست بدهید یا این که برای منبع اصلی درآمد شما اتفاقی بیفتد.

حتما بخوانید: ۱۵ تا از جدیدترین اصول موفقیت در کسب و کار و تجارت از دیدگاه افراد موفق

اگر در راستای ایجاد جریان های مختلف درآمدی و متنوع سازی درآمد خود تلاش می کنید، اگر اتفاقی برای یکی از جریان های درآمد شما بیفتد، دیگر نیازی به نگرانی نیست.

با متنوع سازی درآمد خود با جریان های چندگانه درآمد، یک طرح پشتیبان خواهید داشت، ممکن است بتوانید راحت تر بازنشسته شوید، یاد می گیرید که چگونه ثروتمند شوید و غیره.

پیدا کردن منبع دیگر درآمدی حتی می تواند به آسانی پیدا کردن یک شغل دوم باشد که می توانید در خارج از محدوده زمانی کار انجام دهید. برخی از شغل های دوم، پروژه های فعالی هستند، اما هنوز هم می توانند به شما در ایجاد منابع درآمد منفعل (مانند سرمایه گذاری) و تنوع بیش تر درآمد کمک کنند.

حتما بخوانید: روش استفاده از قانون جذب برای دوستی، ثروت و موفقیت

توجه: توصیه می کنم اگر می خواهید کنترل وضعیت مالی خود را به دست آورید، سرمایه شخصی خود را چک کنید. سرمایه شخصی به شما امکان می دهد حساب های مالی خود را جمع کنید تا بتوانید به راحتی وضعیت مالی، جریان نقدینگی، نمودارهای تفصیلی و موارد دیگر را مشاهده کنید. شما می توانید حساب هایی از قبیل وام، حساب های بانکی، حساب های کارت اعتباری، حساب های سرمایه گذاری، حساب های بازنشستگی و موارد دیگر را به یکدیگر متصل کنید.

۸-حتی ثروتمندان نیز میانه رو و صرفه جو هستند.

یک افسانه در مورد افراد ثروتمند این است که آن ها همه پول را صرف چیزهای دیوانه کننده ای می کنند که ضروری نیستند. این اصلا درست نیست!

مطمئنا داستان هایی در مورد افراد ثروتمند وجود دارد که پول خود را مانند دیوانه ها خرج می کنند و به ورشکستگی می رسند. اما با کمال تعجب، میلیونرهای میانه رو می دانند که چگونه پول خود را به خوبی مدیریت کنند.

من را باور ندارید؟ در این جا چند نمونه از میلیونرها و میلیاردرهایی که هنوز راه هایی برای پس انداز پول پیدا می کنند آورده شده است:

 • Warren Buffett در خانه ای که در سال ۱۹۵۸ با حدود ۳۰۰۰۰ دلار خریداری کرده، زندگی می کند.
 • John Caudwell (به ارزش ۲٫۷ میلیارد دلار) هر روز ۱۴ مایل دوچرخه سواری می کند و حتی موهایش را خودش کوتاه می کند.
 • Jim C. Walton (فرزند بنیانگذار والمارت) با کامیون قدیمی بدون تهویه هوا رانندگی می کند.

یک آمار جالب دیگر این است که یک کوپن دار متوسط کسی است که سالانه بالغ بر ۱۰۰۰۰۰ دلار درآمد کسب می کند. با کمال تعجب، کسانی که سالانه کم تر از ۱۰۰۰۰۰ دلار درآمد دارند ، به ندرت در مقایسه با کسانی که درآمد بالایی دارند، از کوپن استفاده می کنند!

حتما بخوانید: ۱۰ تا از کاربردی ترین نکات کسب ثروت در زندگی (تحقیقات ۲۰۲۰)

با پیدا کردن راه هایی برای پس انداز پول، می توانید بیش تر پول خود را حفظ کنید، یاد بگیرید که چگونه ثروتمند شوید، بیش تر به سرمایه گذاری خود اضافه کنید و غیره. شما برای پول خود سخت کار کرده اید، بنابراین ممکن است راه هایی برای نگهداری بیش تر از آن پیدا کنید!

در هر ماه روش هایی برای صرفه جویی در هزینه را پیدا کنید.

۹-سعی نکنید دیگران را تحت تاثیر قرار دهید.

آخرین بار چه موقع برای تحت تاثیر قرار دادن دیگران چیزی خریداری کرده اید؟

متاسفانه این کاری است که افراد معمولا انجام می دهند.

اگر می خواهید ثروت سازی را شروع کنید و درک کنید که چگونه می توانید ثروتمند شوید، باید تلاش برای تحت تاثیر قرار دادن دیگران را متوقف کنید.

ثروتمندان تمایل دارند که پایین تر از حد خود زندگی کنند. منتها بسیاری از آن ها هنوز هم پول زیادی را بی دلیل خرج می کنند، در حالی که بسیاری از آن ها چک حقوقی یا حقوق بازنشستگی ندارند. بسیاری از میلیونرها وسایل مورد نیاز و ضروری را خریداری می کنند، آن ها ماشین های “معمولی” مانند Toyotas، دارند و هدف آن ها تحت تاثیر قرار دادن دیگران نیست. این کار به طرز چشم گیری با افراد ثروتمند تناقض دارد.

حتما بخوانید: قوانین ثروتمند شدن (طبق جدیدترین تحقیقات علمی)

بسیاری از افراد سعی می کنند با دیگران ارتباط برقرار کنند و تورم زندگی را که می تواند مانع از این شود که یک فرد در مدیریت پول خوب باشد، کاهش دهند.

هنگام تلاش برای چشم و هم چشمی، ممکن است پولی را که ندارید خرج کنید. ممکن است هزینه‌ ها را به کارت های اعتباری خود تحمیل کنید تا بتوانید (در دنیای تظاهر) چیزهایی را “تحمل کنید”. ممکن است چیزهایی را بخرید که برای شما بی اهمیت هستند. مشکلات می توانند ادامه پیدا کنند.

به جای این که سعی کنید ثروتمند به نظر بیایید، روی مدیریت کردن بهتر پول خود کار کنید تا بتوانید روزی ثروتمند شوید.

اگر تعجب می کنید “چگونه می توانم بدون شغل ثروتمند شوم”، این مهم است بدانید که نباید مدام سعی کنید دیگران را تحت تاثیر قرار دهید.

۱۰-ارزش وقت خود را بدانید.

وقتی من هنوز به عنوان تحلیلگر مالی مشغول کار بودم، مشتری داشتم که یک دستیار داشت که تنها هدفش پرداخت صورتحساب ها بود. دستیار فقط روز خود را برای پرداخت قبض هایی، مانند قبض برق منزل و غیره صرف می کرد.

در آن زمان، من فکر می کردم این فرد دیوانه است. از این گذشته، من با پرداخت صورتحساب و مدیریت بدهی خودم مشکل داشتم، بنابراین به این فکر کردم که چطور یک فرد پولدار از شخصی برای انجام این کار کوچک کمک می گیرد (که خودش هم می توانست انجام دهد)، برای من بی ‌معنی به نظر می‌ رسید.

حتما بخوانید: عادات ذهن ثروتمند و ذهن فقیر: عادت های ضروری برای ثروتمند شدن

با این حال، من مطمئن هستم که آن ها هرگز پرداخت تاخیری نداشته اند. و شاید واقعا از مدیریت آن جنبه زندگی خود بیزار بودند.

منتها الآن نمی گویم که شما باید شخصی را برای پرداخت قبوض خود استخدام کنید، اما هنوز هم می توانید برخی از وظایف خود را به دیگران واگذار کنید تا بتوانید وقت و انرژی خود را بر روی وظایفی که واقعا می خواهید و ارزش دارند، متمرکز کنید. این می تواند به شما کمک کند که ثروت خود را به میزان قابل توجهی سریع تر از شخصی که هرگز از منابع بیرونی استفاده نمی کند یا خیلی کم استفاده می کند، افزایش دهید.

 • تمیز کردن خانه.
 • کوتاه کردن چمن ها.
 • تحویل مواد غذایی.
 • استخدام یک دستیار.
 • داشتن یک متخصص مالیاتی.

۱۱-نکات دیگر

 • پولدار شدن را به یک هدف برای خودتان تبدیل کنید (یک کاغذ داخل اتاق نصب کنید با عنوان من پولدار می شوم و هر روز آن را با صدای بلند، ۳۰ بار فریاد بزنید!)
 • لیستی از ۱۰ فرد برتر (ثروتمند) جهان تهیه کنید و تکنیک های آنها را بیاموزید (بخصوص کتاب های مختلف)
 • در وقتتان برنامه ریزی کنید
 • تا می توانید با مردم و دوستان مثبت اندیش رابطه خود را گسترش دهید. ارتباطات بیشتر به معنای فکر و اندیشه های پولی بیشتر در اطراف شماست.
 • بجز کسب و کار اصلی خود سعی کنید از مجراهای دیگری هم درآمد کسب کنید (مثلا خانه اجاره دهید یا مقداری پول در سهام سرمایه گذاری کنید و…)
 • پول ذخیره کرده خود را سرمایه گذاری کنید نه اینکه همین طور نگه دارید
 • وسایلی گران قیمتی نخرید که استهلاک بالایی دارند
 • یک حرفه ی مناسب پیدا کنید تا شما را در زمینه کار خودتان مشاوره دهد

۱۲پیشنهاد می کنم ویدیوی زیر را تماشا کنید

 

دانلود ویدیو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا