آموزش روش های جدید موفقیت در زندگی و کار

نکته های زندگی موفق (10 ترفند که هر کسی باید بلد باشد)

موفقیت مفهومی است که برای هر فرد متفاوت است، برای مثال موفقیت از دیدگاه برخی افراد به معنای داشتن یک کار و حرفه ی عالی است و از نظر افراد دیگر داشتن خانه و خانواده ی خوب می باشد. موفقیت چیزی است که همه در تلاشند به آن برسند چون باعث احساس غرور و لذت در فرد می شود و به او حس هیجان می دهد. این حس باعث می شود که فرد احساس کند در این دنیا فردی تاثیرگذار و مفید بوده است.

با این وجود موفقیت چیزی نیست که شما بدون تلاش به آن دست پیدا کنید. شما باید برای تحقق اهداف خود و به عنوان یک فرد، تلاش و پیشرفت کنید تا به موفقیت برسید. در این مقاله ما توضیح می دهیم که چگونه می توانید موفق شوید و نکاتی که برای رسیدن به موفقت به آن نیاز دارید را بررسی می کنیم.

موفقیت را چطور تعریف میکنید؟

قبل از اینکه بتوانید موفقیت را برای خود تعریف کنید، باید لیستی از مواردی که برای شما و خانواده تان موفقیت محسوب می شود تهیه کنید. سپس اقدامات عملی که می توانید برای دستیابی به موفقیت انجام دهید را دنبال کنید. به عنوان مثال اگر موفقیت از نظر شما داشتن یک شغل پردرآمد است، پس اقدامات لازم برای ادامه تحصیل یا آموزش حرفه ای را انجام دهید. یا اگر استعداد نویسندگی دارید، باید برای رسیدن به هدف خود بصورت هفتگی و روزانه نوشتن را دنبال کنید.

بطور کلی می توان گفت تعریف هر فرد از موفقیت متفاوت است و هیچ راه درست یا غلطی برای آن وجود ندارد، اما مراحلی وجود دارد که می توانید برای موفق تر شدن در زندگی انجام دهید.

حتما بخوانید: با این تکنیک های ساده، یک بار و برای همیشه پرانگیزه و موفق بمانید!

نکاتی برای رسیدن به موفقیت

در اینجا لیستی در مورد راههای رسیدن به موفقیت در زندگی وجود دارد:

۱- متعهد باشید

از طریق تعهد، می توانید انگیزه ی دستیابی به موفقیت را بدست آورید. اگر برای رسیدن به موفقیت، متعهد و ثابت قدم باشید، بهتر می توانید سختی های راه را تحمل کنید و ادامه ی مسیر را طی کنید.

شما باید لیستی تهیه کنید که شامل اهداف و سطح تعهدتان به هدف باشد. همچنین باید کارهایی که برای رسیدن به آن هدف لازم است انجام دهید را لیست کنید. تمرکز روی برنامه ی دستیابی به هدف بسیار مهم است چون کمک می کند که حداقل ۱۵ دقیقه در روز را صرف اندیشیدن به هدف و راههای دستیابی به آن کنید. این امر باعث می شود هدف در ذهن تان تازه نگه داشته شود و به شما امکان می دهد روی آن متمرکز شوید.

در تعیین تعهد خود به هدف، مهم است که انتظارات واقع بینانه از خود و نتیجه ی پیش رو داشته باشید. اگر پس از گذشت زمان تعهد خود را از دست دادید، باید هدف خود را مطابق با آن تنظیم کنید و مراحل لازم را مرور کنید.

در بعضی مواقع ممکن است لازم باشد از یک دوست یا یکی از اعضای خانواده تان برای پشتیبانی از تعهداتتان کمک بخواهید. این که کسی بتواند شما را امیدوار کند و موفقیت تان را بستاید، می تواند واقعاً به شما کمک کند تا به هدف خود متعهد بمانید.

۲- تجربه کسب کنید

به جای اینکه فقط روی نتایج دستاوردهای خود تمرکز کنید، به مراحل و قدم های کوچکی که در راه رسیدن به موفقیت برمی دارید، توجه کنید. سعی کنید در طول مسیرتان از پیروزی های کوچک لذت ببرید تا رسیدن به هدف هر روز به یک ماجراجویی جدید تبدیل شود. به این ترتیب بیشتر احتمال دارد در مسیر خود ثابت قدم بمانید. با این کار در طول مسیر چیزهای جدید و مهیج می آموزید که می تواند به شما در رشد فردی کمک کند. بنابراین سعی کنید تجربه کسب کنید و از آنها استفاده کنید. این موجب موفقیت بیشتر و کسب انگیزه برای ادامه دادن راه می شود.

حتما بخوانید: ۲۰ تا از مهم ترین اصول موفقیت در زندگی طبق جدیدترین تحقیقات انجام شده در دنیا

۳- تفریح را فراموش نکنید

اگر برای رسیدن به چیزی بیش از حد خسته شوید، رسیدن به موفقیت سختتر خواهد شد. یادگیری آنچه در آن استعداد دارید می تواند بسیار سرگرم کننده و هیجان انگیز باشد، بنابراین مهم است که اهداف خود را به درستی انتخاب کنید و تفریح کنید تا یک تجربه احساسی مثبت داشته باشید و بدون از دست دادن انرژی و امید همچنان به پیش بروید.

۴- مثبت فکر کنید

داشتن یک ذهنیت مثبت جهت تقویت اعتماد به نفس و توانایی شما برای رسیدن به موفقیت لازم است. جایگزینی افکار مثبت با افکار منفی بسیار مهم است و موجب می شود بتوانید انگیزه خود را حفظ کنید. افکار مثبت موجب امید و آرامش شما در طول مسیر رسیدن به موفقیت می شود، درحالیکه افکار منفی انرژی شما را تحلیل می کند.

به نحوه ی یادگیری راه رفتن در کودکان فکر کنید. آنها پس از زمین خوردن های متوالی متوقف نمی شوند. کودکان به عقب بر می گردند و ادامه می دهند تا یک روز بتوانند با راحتی حرکت کنند و شروع به دویدن کنند. در مسیر موفقیت خود احتمالاً چیزهای جدیدی یاد می گیرید و متفاوت از گذشته فکر می کنید. رسیدن به اهداف زندگی یک شبه اتفاق نمی افتد. دستیابی به موفقیت به تمرین و نظم و انضباط نیاز دارد بنابراین لازم است که در مورد دستیابی به اهداف مثبت فکر کنید.

حتما بخوانید: ۹ نکته بسیار ساده برای اینکه فردی موثر و پربازده باشید!

۵- دیدگاه خود را تغییر دهید

بعضی اوقات در راه رسیدن به هدف، باید دیدگاه خود را تغییر دهید تا یک وضعیت سخت و دشوار به وضعیت بهتری تبدیل شود. وقتی روز یا هفته بدی را تجربه می کنید، سعی کنید تصور کنید که روز یا هفته خوبی است. به خودتان فرصت و زمان دهید تا تنها با دیدگاه مثبت به وضعیت خود فکر کنید و ببینید که روز یا هفته شما چقدر تغییر می کند. انجام این کار برای مدت زمان طولانی می تواند کل زندگی تان را تغییر دهد.

۶- با خودتان صادق باشید

اگر برای رسیدن به هدف خود بی انگیزه شده اید، ممکن است لازم باشد که در مورد دلیل این امر با خود صادق باشید. صداقت و روراستی با خود به این معنی است که دائما با عمیق ترین ارزش ها و عقاید خود زندگی کنید. کاری را انجام دهید که به آن اهمیت می دهید و احساس می کنید مهم است و می تواند زندگی دیگر افراد را هم دستخوش تغییرات کند.

بعد از اینکه با خود صادق بودید، سعی کنید راه حلی پیدا کنید تا به سمت موفقیت پیش بروید. خود را به چالش بکشید تا از منطقه ی امن خود خارج شوید.

حتما بخوانید: ۱۴ گام ساده برای رسیدن به موفقیت (جدیدترین تحقیقات)

۷- حواس پرتی ها را دور کنید

لیستی از مواردی که وقت شما را می گیرد یا حواس تان را پرت می کند، تهیه کنید. این می تواند یک تلفن، یک برنامه تلویزیونی یا حتی شخصی باشد که باعث استرس تان می شود. تلفن همراه را خاموش کنید و وقتی زمان تمرکز روی هدف است، آن را در اتاق دیگری قرار دهید یا اینکه تلویزیون را خاموش کنید و کنترل را دور از دسترس تان قرار دهید.

فقط با افرادی که تأثیر مثبتی در زندگی شما دارند، در تماس باشید. اکنون بهترین زمان برای شروع تغییر عادات است به گونه ای که بدون توجه به حواس پرتی می توانید روی دستیابی به موفقیت متمرکز شوید.

۸- تنها روی خودتان حساب کنید و به دیگران دل خوش نکنید

شما نمی توانید برای رسیدن به اهداف تان، از دیگران توقع داشته باشید. برای مثال بهترین دوست تان نمی تواند بجای شما در کلاس ها شرکت کند، مادر شما نمی تواند رتبه ی کاری تان را ارتقاء دهد و شریک زندگی تان نمی تواند شما را لاغر کند!

اینها همه کارهایی است که باید به تنهایی انجام دهید. تکیه بر دیگران برای پشتیبانی عاطفی می تواند سودمند باشد، اما همانطور که شما نیازهایی دارید، دوستان و خانواده تان نیز نیازهای خود را دارند. مهم است که برای رسیدن به اهداف روی پای خودتان بایستید و از دیگران توقعات بیجا نداشته باشید.

حتما بخوانید: ۲۰ مهارت اجتماعی کاربردی برای اینکه دوست داشتنی تر باشیم؟

۹- برنامه ریزی را ادامه دهید

هنگام کار بر روی اهداف خود، طبق یک برنامه پیش بروید. با توجه به تقویم و روزهای هفته، خودتان را به چالش بکشید، مثلا “من تا آخر این ماه، زمان دویدنم را به نیم ساعت می رسانم” یا “من تا پایان سال ۱۰ میلیون تومان صرفه جویی می کنم.”

حتی اگر به هدف مورد نظرتان هم نرسید، نقطه شروع را در تقویم خود خواهید دید و متوجه میزان پیشرفت تان خواهید شد. اگر اهداف خود را برنامه ریزی کنید و آنها را در یک تقویم یادداشت کنید، همیشه متوجه پیشرفت تان خواهید شد. داشتن چیزی ملموس، انگیزه خوبی برای ادامه تلاش جهت رسیدن به موفقیت است.

۱۰- از تصویرسازی ذهنی استفاده کنید

بعد از کنار گذاشتن افکار منفی باید از تصور و قوه تخیل خود استفاده کنید. زمانی که همه چیز خوب پیش می رود، سرشار از انرژی مثبت می شوید و زمانی که سختی ها را تجربه می کنید، لازم است که انرژی و شادابی خود را افزایش دهید. اگر دایما با خودتان تکرار کنید که از کارم متنفرم، قطعا همه چیز بد پیش می رود و در کنار آن هیچ تصویر مثبتی هم به ذهنتان خطور نخواهد کرد.

می توانید از سخت ترین کارها و بدترین شرایط هم چیزهای زیادی یاد بگیرید. برای پیدا کردن یک بینش و تصور مثبت لازم است فقط به مدت سه روز به چیزهای مثبت فکر کنید، تصویرهای مثبت در ذهن بپرورانید و فقط حرف های مثبت به زبان بیاورید. اگر اینکار را انجام دهید، به زودی نتیجه اش را در زندگی تان خواهید دید.

در ادامه بخوانید: ۲۶ عادت مثبت برای یک زندگی سالم (و رسیدن به موفقیت)

پایین-درآمدزایی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا