سایر هنرهای مهم

آمیزش جنسی در انسان: چه حسی دارد و 6 پوزیشن رایج

چرب زبان

آمیزش جنسی به رابطه بین یک مرد و یک زن گفته می ‌شود که در آن، آلت تناسلی مرد وارد مهبل (واژن) زن شود. این ساده‌ ترین تعریف برای رابطه جنسی است، اما جزئیات دیگری وجود دارد که خیلی به آن پرداخته نشده است. این مقاله را تا انتها بخوانید تا اطلاعات بیشتری در مورد رابطه جنسی بین مردان و زنان را با شما به اشتراک بگذاریم.

رابطه جنسی بین مرد و زن چیست؟

رابطه جنسی یا مقاربت به عمل قرار دادن و فشار دادن آلت تناسلی مرد به واژن زن برای تولید مثل، لذت جنسی یا هر دو گفته می ‌شود. این رابطه جنسی، واژینال نامیده می‌ شود، اما اشکال دیگری مثل دخول دهانی، مقعدی ، انگشتی و با استفاده از آلت مردانه مصنوعی هم دارد. تمام این فعالیت‌ ها به صورت فیزیکی انجام می ‌شود و به بیشتر شدن مهر و محبت بین زوجین کمک می ‌کند.

در رابطه جنسی چه احساسی در فرد به وجود می ‌آید؟

یک سوال رایج که هر نوجوانی می ‌پرسد؛ این است که در طول رابطه جنسی بین مرد و زن چه احساسی به وجود می ‌آید؟ هنگامی که یک مرد از نظر جنسی تحریک می‌ شود، اعصاب اطراف آلت تناسلی‌ اش فعال شده و به عضلات اطراف شریان‌ها اجازه می‌ دهد تا خون بیشتری را به آلت منتقل کنند. آلت تناسلی مرد به دلیل خون اضافی که به آن می ‌رسد، سفت می ‌شود. حالت نعوظ باعث می ‌شود تا خون از آلت تناسلی خارج نشود.

 


تعمیرات و نگهداری

توی این پک فوق العاده، تعمیرات و نگهداری منزل رو خودت انجام بده، همسرت و خونواده تو سربلند کن و کلی توی مخارج اضافی صرفه جویی کن!


 

از سوی دیگر وقتی یک زن تحریک می ‌شود، کلیتوریس و لب ‌های واژنش متورم می ‌شود. دیواره ‌های واژن او با خون پر می‌ شود و نوک سینه‌ ها هم برجسته می ‌شوند. مایعات از دیواره ‌های واژن عبور می‌ کنند و همین باعث لغزنده و روان شدن آن می ‌شود.

بلد باشید: نکته های جنسی زندگی مشترک زناشویی

هنگامی که هر دو طرف تحریک می ‌شوند، فعالیت جنسی پس از دخول آلت تناسلی مرد در واژن زن شروع خواهد شد. حرکت آلت تناسلی در واژن باعث می ‌شود تا این عمل لذت ‌بخش‌تر شود. تا زمانی که هر دو یا یکی از آن ها به ارگاسم برسند، هر دو طرف احساس خوبی دارند. (منبع)

ارگاسم با افزایش ضربان قلب، فشار خون و انقباضات قوی در اندام تناسلی همراه است. از آن جا که آلت تناسلی مرد تمام سوراخ واژن را پر می ‌کند، زن راحت ‌تر به ارگاسم می ‌رسد. کل بدن زن از حرکت باز می ‌ایستد و تمام عضلات پا منقبض می‌ شود. ارگاسم برای یک مرد با انزال به پایان می‌ رسد. یعنی پس از انزال مغز به خون سیگنال می ‌دهد تا از آلت تناسلی خارج شود و به حالت اصلی و شل سابقش برگردد.

پوزیشن ‌های رایج در رابطه جنسی

حالا شما می ‌دانید که مقاربت جنسی بین مرد و زن یعنی دخول آلت تناسلی مرد به واژن زن. اما این رابطه اگر در پوزیشن ‌های مختلفی انجام شود، لذت بیشتری برای طرفین به همراه خواهد داشت. در ادامه کمی بیشتر در مورد این پوزیشن‌ ها در طول مقاربت جنسی خواهیم گفت.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

مرد در بالا (میسیونری)

این پوزیشن احتمالا شایع ‌ترین پوزیشن جنسی است که در آن هر دو طرف در طول عمل رو به روی هم قرار می ‌گیرند و پاهای زن توسط مرد که در بالا قرار دارد، از هم جدا نگه داشته می ‌شود. این پوزیشن را می ‌توان هم برای مقاربت واژینال و هم مقعدی به کار برد. زن همچنین می ‌تواند به پشت دراز بکشد و لگنش را برای دخول آلت شریکش که جلویش ایستاده است، به سمت بالا بلند کند. بعلاوه زن می ‌تواند در طول عمل، پاهایش را بر روی شانه‌ های مرد قرار دهد.

از پشت (پوزیشن سگی، قاشقی)

در این پوزیشن، مرد از پشت آلتش را وارد واژن زن که به صورت چهار دست و پا قرار گرفته است، می ‌کند. تغییرات زیادی می ‌توان در این سبک اعمال کرد، مثلا مرد می ‌تواند باسنش را بالا ببرد تا راحت‌ تر عمل دخول را انجام دهد. این کار باعث حداکثر دخول می ‌شود. شریک مرد می ‌تواند پاهایش را در هر طرف زن قرار و با خم و راست کردن زانو ها، عمل دخول را انجام دهد. هر دو طرف می ‌توانند با دراز کشیدن به پهلو طوری که مرد در پشت باشد هم مقاربت داشته باشند. به این پوزیشن که قاشقی هم گفته می ‌شود، دخول به واژن زن از پشت اتفاق می ‌افتد.

بلد باشید: 7 تا از عوارض اصلی نداشتن رابطه جنسی (همه سنین)

زن در بالا (موقعیت دختر گاوچران)

این پوزیشن که سواری یا گاوچران هم نامیده می ‌شود، به گروهی از پوزیشن‌ های مختلف جنسی اشاره دارد که در آن زن روی مرد قرار می‌ گیرد. مرد به پشت دراز می ‌کشد و زن روی آلت می ‌نشیند. مرد می ‌تواند آلت تناسلی ‌اش را در مقعد یا واژن زن قرار دهد.

پوزیشن ایستاده

در این پوزیشن مرد می ‌تواند آلتش را هم وارد واژن و هم مقعد زن کند. هر دو طرف رو به روی هم می ‌ایستند. اما چند حالت وجود دارد، مثلا مرد می ‌ایستد و زن پاهایش را در اطراف کمر او قلاب می ‌کند یا زن می‌ تواند بر روی یک میز یا هر چیز بلندی بنشیند و مرد در موقعیت ایستاده عمل دخول را انجام دهد.

نشسته و چهارزانو

در این پوزیشن مرد می ‌نشیند و پاها را دراز می‌کند، سپس زن با پاهایی قلاب‌ شده دور مرد، روی پاهایش می ‌نشیند. مرد همچنین می ‌تواند به صورت چهار زانو باشد و زن دوباره روی پاهایش بنشیند و دخول انجام شود. یک حال دیگر این است که مرد روی صندلی بنشیند و پارتنرش با پاهای آویزان از هر دو طرف روی ران ‌هایش بنشیند.

مقعدی

برای دخول مقعدی، پوزیشن ‌های زیادی وجود دارد. مثلا پوزیشن سگی به مرد اجازه می ‌دهد تا حداکثر دخول را انجام دهد و کنترل بیشتری روی عمل تلمبه زدن داشته باشد. به طور مشابه ، پوزیشن میسیونری و قاشقی هم برای دخول مقعدی مناسب هستند.

20 خوراکی برتر برای افزایش توان جنسی (زن و مرد)

آیا رابطه جنسی برای سلامتی خوب است؟

بله. داشتن یک رابطه جنسی سالم که هم از نظر روحی و عاطفی و هم به لحاظ جسمی شما را ارضا کند باعث افزایش کیفیت و رضایت شما از زندگی می شود. رابطه جنسی احساسات و عواطف شما را به شخص دیگر پیوند می دهد. از طرف دیگر، احساس لذت جنسی با ترشح هورمون اندورفین درد را متوقف کرده و برای شما آرامش به ارمغان می آورد.

از جمله فواید دیگر رابطه جنسی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • خواب بهتر
  • افزایش اعتماد بنفس
  • افزایش سلامت کلی بدن
  • تناسب اندام بیشتر
  • کاهش استرس و اضطراب
  • افزایش طول عمر

یک مطلب مشابه دیگه: معاشقه/رابطه جنسی چیست؟ چندبار و چقدر باید طول بکشد؟

رابطه جنسی چقدر باید طول بکشد؟

نمی توان به طور دقیق یک مدت زمان خاص را مشخص کرد و آن را به عنوان مدت زمان “طبیعی” رابطه جنسی در نظر گرفت. در واقع این مورد هم به خود شما بستگی دارد. یکی از نظرسنجیها نشان می دهد 3 تا 7 دقیقه “کافی” و 7 تا 13 دقیقه زمان “مطلوب” برای رابطه جنسی است. این نظرسنجی همچنین نشان داد که طول کشیدن رابطه جنسی به مدت 1 تا 2 دقیقه “خیلی کوتاه” و 10 تا 30 دقیقه “خیلی طولانی” است.

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا