آموزش نکات روابط زناشویی موفق

معاشقه/رابطه جنسی چیست؟ چندبار و چقدر باید طول بکشد؟

چرب زبان

برای داشتن یک رابطه جنسی خوب باید بدنتان را بشناسید و از نحوه عملکرد آن آگاه باشید. یادتان باشد که تعریف هر کسی از رابطه جنسی یا معاشقه مطلوب با دیگری فرق می کند. ممکن است چیزی که در نظر شما خوشایند و لذتبخش است برای بقیه اصلا جالب نباشد یا برعکس. بنابراین هیچ وقت خودتان و همسرتان را با دیگران مقایسه نکنید و دنبال این نباشید که حتما رفتارها یا تمایلات جنسی خاصی را از خودتان بروز بدهید.

اساس یک رابطه جنسی درست و مطلوب رضایت دو طرف و احساس آرامش بعد از آن است. برای رسیدن به این هدف بسیار مهم است که با شریک جنسیتان درباره تمایلات همدیگر صحبت کنید و به مواردی که باعث لذتبخش شدن معاشقه برای هر دویتان می شود اهمیت بدهید.

آیا رابطه جنسی برای سلامتی خوب است؟

بله. داشتن یک رابطه جنسی سالم که هم از نظر روحی و عاطفی و هم به لحاظ جسمی شما را ارضا کند باعث افزایش کیفیت و رضایت شما از زندگی می شود. رابطه جنسی احساسات و عواطف شما را به شخص دیگر پیوند می دهد. از طرف دیگر، احساس لذت جنسی با ترشح هورمون اندورفین درد را متوقف کرده و برای شما آرامش به ارمغان می آورد.

از جمله فواید دیگر رابطه جنسی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • خواب بهتر
  • افزایش اعتماد بنفس
  • افزایش سلامت کلی بدن
  • تناسب اندام بیشتر
  • کاهش استرس و اضطراب
  • افزایش طول عمر

20 خوراکی برتر برای افزایش توان جنسی (زن و مرد)

هر چند وقت یکبار باید رابطه جنسی داشت؟

اینکه چه تعداد رابطه جنسی در هفته طبیعی است چیزی نیست که برای همه یکسان باشد. در واقع عوامل مختلفی روی تعداد دفعات برقراری رابطه جنسی تاثیر می گذارد و این تعداد برای هر کسی متفاوت است. چیزهایی مثل عشق و علاقه بین طرفین، سلامتی بدن و یا شدت و ضعف تمایلات جنسی شما و همسرتان تعیین کننده این هستند که شما چند وقت یکبار معاشقه و رابطه جنسی داشته باشید.

علاوه بر این، شدت تمایلات جنسی هر کسی با بقیه فرق می کند. میل جنسی بر اثر عواملی مثل استرس، مصرف دارو، بیماریهای جسمی یا روحی و سایر عوامل فیزیکی، احساسی و سبک زندگی کم و زیاد می شود. بعضی افراد تمایل دارند هر روز یا چند بار در روز رابطه جنسی داشته باشند و برخی دیگر خیلی تمایلی به این کار ندارند. افرادی که هیچ نوع تمایل جنسی در خودشان نمی بینند ممکن است دچار اختلالات جسمی یا روحی شده باشند و باید به پزشک مراجعه کنند.

رابطه جنسی

بلد باشید: 7 تا از عوارض اصلی نداشتن رابطه جنسی (همه سنین)

چطور می توانیم زندگی جنسی سالمی داشته باشیم؟

برای داشتن یک زندگی جنسی سالم باید از خودتان مراقبت کنید. این مراقبت به معنای داشتن رابطه جنسی ایمن و محافظت شده، انجام منظم آزمایشات STD (آزمایشهای تشخیص بیماریهای مقاربتی)، پیشگیری از بارداری ناخواسته و مراجعه به پزشک در صورت داشتن اختلال جنسی یا هر نوع بیماری دیگر است.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

داشتن حس خوب نسبت به بدن خودتان، لذت بردن از رابطه، احساس راحتی هنگام رابطه جنسی و داشتن روابط سالم و در چهارچوب نیز بخش مهمی از تمایلات جنسی سالم را تشکیل می دهند. داشتن یک زندگی جنسی سالم یعنی بدانید چه چیزی را دوست دارید و از چه کاری خوشتان نمی آید و در ضمن بتوانید به راحتی این موارد را با شریک جنسیتان در میان بگذارید. ارتباط سالم وقتی رخ می دهد که هم شما و هم طرف مقابلتان به مرزها و محدودیتهای همدیگر احترام بگذارید.

رابطه جنسی چقدر باید طول بکشد؟

نمی توان به طور دقیق یک مدت زمان خاص را مشخص کرد و آن را به عنوان مدت زمان “طبیعی” رابطه جنسی در نظر گرفت. در واقع این مورد هم به خود شما بستگی دارد. یکی از نظرسنجیها نشان می دهد 3 تا 7 دقیقه “کافی” و 7 تا 13 دقیقه زمان “مطلوب” برای رابطه جنسی است. این نظرسنجی همچنین نشان داد که طول کشیدن رابطه جنسی به مدت 1 تا 2 دقیقه “خیلی کوتاه” و 10 تا 30 دقیقه “خیلی طولانی” است.

بلد باشید: نکته های جنسی زندگی مشترک زناشویی

عوامل زیادی روی مدت زمان رابطه جنسی تاثیر می گذارند و این مورد در هر کسی با بقیه متفاوت است. درک اینکه شما و شریک جنسیتان چه انتظاراتی دارید و این انتظارات تا چه حد واقع بینانه و قابل اجرا هستند و همچنین توجه به توانایی جنسی شما می تواند توقعاتتان را از مدت زمان رابطه جنسی واقع بینانه کند. اگر تصور می کنید این زمان بیش از حد کوتاه است می توانید با پزشک برای دریافت راه حلهای مناسب مشورت کنید. (منبع1 منبع2)

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا