مهارت های روزمره برای زندگی بهتر

چگونه بدون دربازکن، درب هر نوع بطری را باز کنیم؟

چرب زبان

اگر قصد داشتید در بطری را باز کنید و ناگهان متوجه شدید که در باز کن ندارید، می ‌توانید از راه ‌های جایگزین استفاده کنید. اگر مغازه ابزار فروشی در اطراف خانه شما وجود دارد، می توانید یک دربازکن خریداری کنید اما در غیر این صورت راه هایی را به شما معرفی می کنیم که با لوازم کاملا دم دستی انجام خواهند شد. اصلاً هم فرقی ندارد که کدام یک را در اختیار داشته باشید. در هر صورت می توانید به سادگی همه آن ها را باز کنید.

روش 1: استفاده از لوازم موجود در خانه

با لبه قاشق در بطری را باز کنید.

1-با لبه قاشق در بطری را باز کنید. گردن بطری را با دستی که به آن تسلط کمتری دارید، بگیرید. تقریباً باید بالای دست شما با در بطری حدود دو نیم سانتی متر فاصله داشته باشد. لبه قاشق فلزی را زیره در بطری قرار دهید. در حالی که قاشق را با دست دیگرتان نگه داشته اید، سپس با کمی فشار وارد کردن زیر در بطری، در آن را باز کنید. از قاشقی استفاده کنید که در صورت فشار وارد کردن، خم نشود و یا شکل آن تغییر نکند.

از یک طرف قیچی به جای در باز کن استفاده کنید.

2- از یک طرف قیچی به جای در باز کن استفاده کنید. قیچی می تواند هنگام باز شدن شکل v پیدا کند. پس قیچی را باز کنید. سپس لبه های هر دو طرف را زیر در بطری قرار دهید. کمی با لبه قیچی به درب بطری فشار وارد کنید.

دسته قیچی را پایین بکشید تا درب بطری به طور ناگهانی بیرون بپرد. به جای آن همچنین می توانید کناره های درب بطری را قیچی کنید تا کم کم شل شود و بیفتد. قیچی را طوری بگیرید که نوک آن به سمت شما نباشد.

word image 12

حتما بخوانید: چگونه از نیش حشرات جلوگیری کنیم؟ (7 راهکار علمی ثابت شده)

3- درب بطری را با استفاده از چکش باز کنید. یک چکش پنجه ای را پشت در بطری قرار دهید و لبه های چکش را زیر در بطری بگذارید. سپس دسته چکش را مثل قیچی به پایین خم کنید تا درب بطری را بالا ببرد .زمانی که درب بطری افتاد، چکش را کنار بگذارید و از مزه این نوشیدنی لذت ببرید. مراقب باشید که بیش از حد به آن نیرو وارد نکنید، زیرا ممکن است باعث شکسته شدن شود.

یک دستمال پارچه ای دور بطری بپیچید.

4- یک دستمال پارچه ای دور بطری بپیچید. یک دستمال پارچه ای محکم را چند دور دور بطری بپیچید تا بتوانید آن را به راحتی در دست بگیرید و دست شما خراشیده نشود. سپس از روی پارچه درب بطری را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید. این کار را تا جایی انجام دهید که درب آن شل شود. انجام این روش ممکن است سخت باشد، زیرا درب بسیاری از بطری ها با چرخش باز نمی شود.

درب بطری را روی لبه یک پله تمیز یا اپن یا کابینت اشپزخانه قرار دهید.

5- درب بطری را روی لبه یک پله تمیز یا اپن یا کابینت اشپزخانه قرار دهید. لبه بطری را دقیقاً روی یک کابینت یا لبه اپن و هرچیز محکم دیگری مانند آن‌ها قرار دهید. زاویه بطری با این لبه ها باید 30 درجه باشد. با دستی که نسبت به آن تسلط کمتری دارید، خود بطری را نگه دارید.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

همچنین با دست دیگر، روی درب آن ضربه بزنید. این ضربه ها را با کف دست بزنید. 2 الی 3 ضربه بزنید تا کاملاً در بطری باز شود. البته باید نیروی زیادی به خرج دهید و مراقب باشید که هنگام ضربه زدن به درب بطری، آن را نشکنید.

احتمالاً با این اقدام شما، آب داخل بطری کف می کند و گازدار می شود. مطمئن شوید که مایع درون بطری برای پاک کردن از روی سطوح سخت نباشد، زیرا احتمال بیرون ریختن آن وجود خواهد داشت.

*هشدار: ممکن است که این روش به مکان هایی مثل سطوح روی‌ کابینت شما آسیب وارد کند، بنابراین تنها در شرایطی این کار را انجام دهید که بتوانید خسارت ها را جبران کنید. این کار را هرگز روی سطوح چوبی انجام ندهید، زیرا به راحتی روی آن ها خش می افتد.

حتما بخوانید: چگونه از بخار کردن آینه های حمام جلوگیری کنیم؟ (3 روش ساده)

روش 2: باز کردن در بطری به روش های دیگر

با استفاده از یک عدد کلید در بطری را شل کنید تا کم‌ کم بیفتد.

1-با استفاده از یک عدد کلید در بطری را شل کنید تا کم‌ کم بیفتد. با انگشت شست یکی از دستانتان را زیر درب بطری بگیرید. سپس با یک دست دیگر یک کلید بردارید. فرقی ندارد که این کلید برای ماشین یا منزل باشد. سپس آن را زیر لبه های درب بطری قرار دهید. کمی کلید را به بالا حرکت دهید تا لبه های بطری به سمت بالا بیاید و شل شود. همچنین می توانید از چند طرف درب بطری این کار را انجام دهید تا راحت تر آن را باز کنید.

2- یک فندک زیر در بطری قرار دهید تا بتوانید آن را باز کنید. با دستی که تسلط کم تری روی آن دارید، بطری را نگه دارید. فاصله بالای دست شما تا درب بطری باید دو ونیم سانتی متر باشد. سپس یک عدد فندک را زیر لبه درب بطری قرار دهید. با دست دیگر گردن بطری را محکم نگه دارید. انتهای فندک را پایین بیاورید تا نوک آن به سمت بالا برود و به درب بسته فشار وارد کند و سپس بیرون بپرد.

3- برای باز شدن درب بطری از سگک کمربند استفاده کنید. این روش با کمربند های فلزی عالی کار می‌ کند. کمربند خود را در بیاورید تا بتوانید راحت تر از آن استفاده کنید. کمربند را برگردانید و سگگ را زیر لبه بطری قرار دهید. سپس کمربند را به سمت خودتان و رو به عقب بکشید تا بتوانید در بطری را خم کرده و باز کنید.

درب بطری را با استفاده از یک حلقه یا انگشتر استیل یا تیتانیوم باز کنید.

4- درب بطری را با استفاده از یک حلقه یا انگشتر استیل یا تیتانیوم باز کنید. دست تان را روی درب بطری قرار دهید و حلقه را داخل انگشتتان کنید. حلقه باید تا بند بالایی انگشت شما بیاید. سپس درب بطری با انگشت شما باید زاویه 45 درجه بگیرد.

دست خود را به گونه ای روی درب بطری بکشید که در آن به حلقه گیر کند و بتوانید دبر بطری را باز کنید. اگر قبل از باز شدن درب بطری احساس کردید که انگشتر در حال فرو رفتن داخل انگشتتان می باشد یا دستتان به تیزی گیر کرده، سریعا ادامه کار را متوقف کنید تا آسیبی به شما وارد نشود.

حتما بخوانید: 36 ترفند تمیزکاری ویژه خانه داری که باید زودتر می دانستید

*هشدار: از حلقه‌ هایی با فلز های با ارزش مثل طلا یا نقره برای این کار استفاده نکنید، زیرا ممکن است در هنگام باز کردن درب بطری آسیب ببیند.

روش 3: ویدیوی کوتاه و جالب زیر

 

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا