مهارت های روزمره برای زندگی بهتر

چگونه از بخار کردن آینه های حمام جلوگیری کنیم؟ (3 روش ساده)

چرب زبان

یکی از مهم ترین چیزهایی که در مورد دوش گرفتن شما را عصبانی می‌ کند، این است که متوجه می شوید روی آیینه شما بخار فرا گرفته شده است. تشکیل این بخار کاملاً قابل انتظار و طبیعی است اما راه های آسانی هم وجود دارد که از این اتفاق جلوگیری کنیم . برای بعضی از این روش ها از موادی استفاده می شود که همه شما در منزل آن ها را دارید.

روش 1: جلوگیری از بخار کردن آینه با استفاده از مواد خانگی

جلوگیری از بخار کردن آینه با استفاده از مواد خانگی

1-به آینه خود صابون بزنید. قبل از دوش گرفتن مقداری صابون را به طور کاملا ملایم روی کل آینه بکشید. مطمئن شوید که کل آینه را با صابون پوشش داده‌ اید. صابون را نباید بیش از حد سفت و سخت به آینه بزنید زیرا باعث تیره و تار شدن آن می شود.

  • می توانید همین کار را دقیقاً از طریق وازلین یا صابون مایع هم انجام دهید. اگر در مورد ظاهر آیینه بعد از کشیدن صابون روی آن می ‌ترسید، از شیشه پاک کن برای تمیز کردن هرگونه صابون اضافه استفاده کنید.
  • این اقدام شما باعث تمیزی عمقی آینه حتی بعد از قرار گرفتن در معرض بخار حمام می شود. اگر نمی خواهید این کار را برای کل آینه انجام دهید یا به قسمت هایی از آن دسترسی ندارید، کافی است صابون را به همان قسمت هایی بزنید که نیاز دارید. مثلا قسمتی که قرار است صورت شما در آن نشان داده شود.

2- از شامپو برای آینه استفاده کنید. مقدار کمی شامپو را روی یک دستمال کاغذی تا شده بریزید. با استفاده از دستمال کاغذی شامپو را به کل آیینه بزنید تا باعث شفافیت بیشتر آن شود. همچنین یک دستمال کاغذی تمیز بردارید و با استفاده از آن روی آینه را خشک کنید.

 


تعمیرات و نگهداری

توی این پک فوق العاده، تعمیرات و نگهداری منزل رو خودت انجام بده، همسرت و خونواده تو سربلند کن و کلی توی مخارج اضافی صرفه جویی کن!


 

  • مقدار شامپویی که برای این کار استفاده می‌ کنید، تقریباً باید دو برابر میزان شامپویی باشد که با آن موهای خود را تمیز می کنید. مطمئن شوید که شامپوی روی آیینه به طور کامل خشک شده باشد، و گرنه آینه شما در نهایت تار خواهد شد.
  • این روش را می توان با کرم شیو، خمیردندان و یا شوینده لباس هم انجام داد. هرکدام که دم دستتان می باشد را استفاده کنید.

3- محلول سرکه درست کنید. برای درست کردن این محلول یک فنجان سرکه و یک فنجان آب را به یکدیگر مخلوط کنید . محلول را به خوبی هم بزنید، سپس مقداری از آن را داخل یک بطری اسپری خالی بریزید و آن را مستقیماً به آینه اسپری کنید . از دستمال کاغذی برای پخش کردن این محلول استفاده کنید.

  • برای این که قدرت ضد بخار این محلول افزایش پیدا کند، چند قطره صابون ظرفشویی نیز به این محلول اضافه کنید. این روش می تواند تا چند روز پاسخگو باشد. بنابراین هر زمان که نیاز داشتید ، از این محلول استفاده کنید.

حتما بخوانید: چگونه یک آینه را کاملا تمیز کنیم؟ (سرکه سفید +آب)

روش 2: جلوگیری از بخار کردن آینه در زمان هایی که عجله دارید

دوش حموم

1- از آب سرد استفاده کنید. زمانی که بخار آب داغ با اجسام سرد برخورد می کند، باعث بخار کردن روی آن ها می شود که آینه نیز یکی از این سطوح سرد می باشد. برای جلوگیری از بخار کردن آینه در حمام، ۳۰ ثانیه قبل از داغ شدن آب ، دوش آب سرد را باز کنید.

  • این کار شما باعث می شود زمانی که آب داغ را باز می‌ کنید ، بخارها به سرعت روی آینه ننشینند. به یاد داشته باشید که بخار ممکن است در نهایت شکل بگیرد. بنابراین اگر حمام شما طولانی است، با در پیش گرفتن این اقدام ها باز هم ممکن است بخار روی آینه را ببینید.
  • همچنین به یاد داشته باشید که موفقیت این استراتژی ها به مدت زمان دوش گرفتن و سایز حمام نیز بستگی دارد. هر چقدر که حمام بزرگ تر باشد، بخار گرفتن آینه ها دیرتر اتفاق می‌ افتد. در حالی که حمام های کوچک تر سریع تر بخار می‌ کنند. اگر حمام کوچکی دارید ، مدت زمان باز نگه داشتن آب سرد را افزایش دهید .

2- روی آیینه را بپوشانید. اگر به دنبال یک روش سریع و بسیار آسان برای جلوگیری از بخار کردن آینه ها هستید ، می‌ توانید به سادگی یک حوله روی آینه بیندازید تا از بخار کردن آن جلوگیری کنید.

  • اگر نمی توانید این کار را انجام دهید و علت آن هم طرز قرار گرفتن آینه شما می باشد ، بهتر است که حوله را به جایی از دیوار وصل کنید تا ناخودآگاه روی آینه را بپوشاند. کافی است که برای این کار یک سوراخ روی دیوار ایجاد کنید.

3- در و پنجره ها را باز بگذارید. اگر آینه شما در حال بخار کردن می باشد، آسان ترین راه این است که کمی داخل حمام را خنک تر کنید. برای انجام این کار هر پنجره یا دری که در دسترس شما می باشد را باز کنید تا هوا جریان داشته باشد. این اقدام از بخار کردن آب و تشکیل آن روی آینه جلوگیری می کند. این روش عموماً برای فصل تابستان کاربردی خواهد بود و باید در فصل های گرم تر، آن را انجام دهید تا بیمار نشوید.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

4- از سشوار استفاده کنید. اگر قبل از حمام کردن یادتان رفته از روش های بالا برای جلوگیری از بخار آینه حمام استفاده کنید، اصلاً نگران نباشید. یک راه آسان برای از بین بردن بخار بعد از دوش گرفتن به شما معرفی می کنیم‌ کافی است سشوار خود را آماده کنید و آن را نزدیک آینه بگیرید. البته مراقب باشید آن را به آیینه نچسبانید. سشوار هرگز نباید آیینه را لمس کند. سپس آن را روشن کرده و اجازه دهید که بخار روی آینه را بگیرد و همچنین می‌ توانید سشوار را روی حالت سرد یا گرم قرار دهید. در هر دو حالت می توانید به هدف خود برسید.

حتما بخوانید: 36 ترفند تمیزکاری ویژه خانه داری که باید زودتر می دانستید

روش 3 : جلوگیری از بخار کردن با استفاده از برخی محصولات خاص

شیشه پاک کن

1- یک ضد بخار شیشه ای برای محیط داخل حمام خریداری کنید. این محصول را می توان به صورت آنلاین و یا از فروشگاه ها خریداری کرد که مخصوصاً برای جلوگیری از بخار گرفتن آینه حمام طراحی شده است. برای استفاده از آن می توانید این محصول را روی آینه بکشید و آن را مستقیماً به آیینه اسپری کنید و سپس با دستمال روی آن را خشک کنید.

  • این اقدام یکی از بهترین روش ها برای جلوگیری از بخار کردن آینه می باشد و می تواند تا ۲۷ روز دوام بیاورد. این محصولات را زیر سینک حمام نگهداری کنید و هر ماه آن را به آینه خود اسپری کنید.

2- زمانی که آینه را می شویید ، کمی گلیسیرین به آن اضافه کنید. می توانید از داروخانه یا به صورت آنلاین آن ها خریداری کنید. برای استفاده از آن مقدار کمی گلیسیرین را داخل یک سطل آب بریزید و ترکیب آن را به طور کامل مخلوط کنید. سپس دستمال مناسب داخل این مخلوط بیندازید و آن را روی آینه بکشید. این اقدام از بخار کردن آینه برای دفعه بعدی که به حمام می روید، جلوگیری می کند. گلیسیرین ماده سمی نیست . بنابراین اگر با دستان شما برخورد کند، هیچ مشکلی به وجود نخواهد آورد .

3- یک پد ضد بخار زیر آینه نصب کنید. این پدها الکتریکی هستند و در پشت آینه می چسبند و تضمین می کنند که آینه شما هنگام دوش گرفتن بخار نگیرد. این روش کمی گران قیمت می باشد و ممکن است نیاز به صرف زمان داشته باشد. بنابراین در صورتی که خانه را اجاره کرده اید، این روش را به شما پیشنهاد نمی کنیم.

  • از آن جایی که این پدها دارای جریان الکتریسیته هستند، بنابراین باید آیینه را از جای اصلی خود بردارید و سپس آن ها را نصب کنید. در نتیجه بهتر است که از یک فرد متخصص در این زمینه کمک بگیرید. بسته به سایز آینه ای که دارید، قیمت این پدها متفاوت خواهد بود.

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا