آموزش نکات روابط زناشویی موفق

رازهای طلایی همسرداری (20 راز مهم)

چرب زبان

مسئله حفظ رابطه، داشتن ازدواج سالم و حفظ و مراقبت از آن امری مهم است. دراین مقاله 20 نکته آموزشی در باب ایجاد یک رابطه عاطفی قوی و سالم بیان شده که همگی توسط بهترین متخصصان و مشاوران ازدواج بیان شده اند. پس اگر به دنبال یک رابطه قوی و سالم هستید همراه ما باشید.

20 راز طلایی همسرداری

1-عشق خود را به شکلی نشان دهید که اهمیت دارد

Meredith Fuller به عنوان یک روانشناس می گوید “برخی از مردم می‌گویند: ” دوستت دارم “و برخی از مردم نشان می دهند که” دوستت دارم “. اینکه شما دوستت دارم را به چه گونه ای بیان میکنید به همسرتان بستگی دارد. نکته حائز اهمیت فقط دریافت پیغام شما است. اگر همسرتان نیاز به شنیدن دارد پس جمله”دوستت دارم” را بیان کنید.

2-نیازهای خود را بیان کنید

John Gottman، محقق مشهور جهان و نویسنده کتاب 10 Lessons to Transform Your Marriage، می گوید: “ما به زوجین توصیه می کنیم تمرین کنند تا بتوانند به یک دیگر بگویند چه احساسی دارند و به چه چیزهایی نیاز دارند.” حتی اگر چنین عباراتی تعارضاتی را به وجود بیاورد. این کار باعث افزایش اعتماد بین زوجین می شود. سکوت تنها یکی از 10 چیز کوچکی است که می تواند روابط را خراب کند.

 


تعمیرات و نگهداری

توی این پک فوق العاده، تعمیرات و نگهداری منزل رو خودت انجام بده، همسرت و خونواده تو سربلند کن و کلی توی مخارج اضافی صرفه جویی کن!


 

۲۶ نکته مهم برای جذب مردان توسط همسر

3-ستایش کنید!

Howard Markman، مدير مركز مطالعات ازدواج و خانواده در دانشگاه دنور و يكي از محققان برجسته در زمینه ازدواج مي گويد: “ما دريافته ايم كه ستایش کردن و گرامی داشتن نكات مثبت از اهميت بسیار زیادی برخوردار است.” به نظر می ‌رسد که میزان صمیمیت زوجین و قدرت دوستی آن ‌ها پیش ‌بینی ‌کننده قوی برای آینده آن هاست.

زوج عاشق

4-قانون 5 به 1 را تمرین کنید

قانون5 به 1 را میتوان این چنین تعریف کرد: “در ازدواج های پایدار، تعاملات مثبت حداقل 5 برابر بیش تر از تعاملات منفی است. هنگامی که این نسبت شروع به کاهش می کند، ازدواج در معرض خطر بالایی برای طلاق قرار می گیرد. در زندگی واقعی، هیچ زوجی نمی تواند میزان تعاملات مثبت و منفی موجود را محاسبه کند. به ازای هر اظهار نظر کنایه آمیز یا رخداد جنجالی در یک ازدواج ، فرد باید موارد مثبت را افزایش دهد تا نسبت خوب به بد به مرحله و سطح خطر نرسد.”

5-روی چیزهای کوچک تمرکز کنید

Debra Castaldo، نویسنده کتاب Gifts of Love می گوید: “ما از تحقیقات مربوط به ازدواج و طلاق متوجه شده ایم که مسائل روزمره مانند لذت بردن، برقراری ارتباط و نشان دادن مراقبت و توجه به دیگری باعث شکل گیری یا خراب شدن یک ازدواج و زندگی می شوند.” بنابراین به کارهای کوچکی که می توانید برای شاد نگه داشتن و پویایی عشق روزمره خود انجام دهید، فکر کنید.

نحوه برخورد با همسر نق نقو و عیب جو

6-راه خودت را ادامه بده

دکتر Phil بعد از 39 سال ازدواج شاد می گوید که زوجین باید مسیر رسیدن به خوشبختی را خودشان پیدا کنند. “هیچ راه درست یا غلطی برای تعیین و حل مشکل در رابطه وجود ندارد. روش خود را پیدا کنید. اما تشخیص دهید چه زمانی کار نمی ‌کند و زمانی که نیاز به تعمیر و اصلاح دارد؛ صادق باشید. اگر گمان می کنید همسرتان خیانت می کند، علائم هشدار دهنده را نادیده نگیرید.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

7-قرار ملاقات شبانه تعیین کنید

Howard Markham، نویسنده کتاب ” Fighting for Your Marriage”، می گوید: “زوجین در اوایل رابطه، به عنوان دوست با هم صحبت می کنند و کارهای سرگرم کننده زیادی انجام می دهند.” اما با گذشت زمان، شیوه و مدل ارتباط آن ها با هم تغییر می کند.” نکته چیست؟ سعی کنید وقت زیادی را با هم و به شکل دو نفره بگذرانید، برای این کار می توانید مانند قبل از اولین قرار ملاقات خود، با یک دیگر ارتباط برقرار کنید.

خوشگذراندن زوج ها در کنار هم

8-حرف های قشنگ بزنید

Terri Orbuch، متخصص روابط می گوید تعریف و تمجید از یک دیگر به طور منظم، کمک زیادی به افزایش شادی شما به عنوان یک زوج می کند. “تعریف، کمک و حمایت، تشویق و پاداش های زیرکانه غیرجنسی مانند دست یک دیگر را گرفتن میتواند شادی شما را در رابطه افزایش دهد. مردان بیش از زنان خواستار تصدیق و تلقین عاطفی هستند، زیرا زنان معمولا اظهارات مثبت را از افراد دیگری به غیر از همسران خود دریافت می کنند.”

9-منفی نگر نباشید

Helen Fisher، نویسنده کتاب Why Him? Why Her?: How to Find and Keep Lasting Love، می گوید: “وقتی نسبت به همسرتان ناراحت و عصبی هستید، به جای این که همه چیزهایی را که دوست ندارید مرور کنید، افکار خود را به سمت تمام چیزهای خوب او معطوف کنید.” ماندگارترین ازدواج ها، آن هایی هستند که مردم به جای تفکر در مورد چیزهایی که دوست ندارند، در مورد آن چه از طرف مقابلشان دوست دارند صحبت می کنند.

50 حرفی که هرگز نباید به همسرمان بزنیم

10-بهترین دوستان یک دیگر باشید

دکتر Phil هم چنین می گوید زوجین باید دوستان خوبی برای هم باشند. “کیفیت یک رابطه تابعی است که وسعت و میزان آن بر اساس یک دوستی مستحکم بنا شده و نیازهای دو فرد درگیر در آن رابطه را برآورده می کند.” داشتن یک ارتباط کامل فقط یک علامت است که شما آن را پیدا کرده اید.

11-به عنوان یک خانواده ارتباط برقرار کنید

Alisa Bowman، نویسنده کتاب Project Happily Ever After می گوید: “من و همسرم نوبتی دخترمان را حمام می کردیم و برای او کتاب می خواندیم.” “اما یک شب، شوهرم به رختخواب رفت و وقتی که من برای دخترم کتاب می خواندم، گوش می داد. لحظه ای بسیار شیرین بود که همه با هم و کنار هم بودیم و اکنون این کار را مرتب انجام می دهیم. خواندن یک داستان قبل از خواب فقط چند دقیقه طول می کشد. اما همیشه وقتی تمام می شود؛ احساس می کنم که به همسرم نزدیک تر شده ام. ”

گذران وقت

10 تا از مهمترین نکات موفقیت در رابطه زناشویی

11-قضاوت و پیش داوری نکنید

Tara Parker-Pope در کتاب خود تحت عنوان For Better: The Science of Marriage می گوید پشت چشم نازک کردن و چشم غره رفتن به همسر یک نشانه بارز و دردناک از تحقیر است، بنابراین این کار را نکنید.

12-به رختخواب بروید

Howard Markman، مدير مركز مطالعات ازدواج و خانواده در دانشگاه دنور و يكي از محققان برجسته در زمینه ازدواج مي گويد “اگر زندگی جنسی شما رو به نقصان گذاشته و یا به عنوان یک زوج رابطه جنسی در زندگی شما وجود ندارد، پس باید زندگی خصوصی خود را در اولویت قرار دهید” “بعلاوه خیلی مسخره است که فقط برای جلب نظر همسر خود، این تلاش فوق العاده را انجام دهیم و پس از این که با هم رابطه برقرار کردیم، به موضوع بی اعتنا شده و آن را کم اهمیت جلوه دهیم.”

13-یادآوری خاطرات گذشته برای جلوگیری از وسوسه

در همان کتاب، Tara Parker-Pope می گوید همه وسوسه می شوند که به شریک زندگی خود خیانت کنند. در برخی موارد کلید تسلیم شدن در برابر این گونه خواسته ها و فشارها این است که ذهن خود را با درگیر کردن و یادآوری خاطرات گرم و خوشی که با شریک زندگی خود داشته اید؛ مشغول کنید. با این کار احساس عشق بر احساس هوس غلبه خواهد کرد.

چگونه زندگی جنسی خود را در طول ازدواج سالم نگه داریم؟

14-هرگز بین صحبت یک دیگر نپرید

Fred Sander، روانشناس و مشاور ازدواج می گوید: “مهم است که با احترام به حرف یک دیگر گوش دهید.” “اجازه دهید یک نفر چهار دقیقه صحبت کند و دیگری گوش دهد، سپس جایتان را عوض کند. اگر به جای این که به همسرتان حمله ور شوید و حرفش را قطع کنید، فقط چهار دقیقه به او گوش دهید، حداقل می دانید که چه احساسی دارد. ” اجازه ندهید کم شنیدن یکی از دلایل خراب شدن رابطه شما باشد.

15-به نوبت کاری را انجام دهید

هر گونه مشارکتی در برهه ای از زمان به سازش و مصالحه نیاز دارد و گاهی اوقات این بدان معناست که شما در بعضی مواقع باید از خواسته های خود چشم پوشی کنید تا آن چه شریک زندگی شما نیاز دارد، به دست آورد. Meredith Fuller به عنوان یک روانشناس می گوید: “شما هنوز هم می توانید برای رسیدن به اهداف خود تلاش کنید، اما دستیابی به آن ها شاید اندکی طولانی تر شود، زیرا در حال حاضر تصمیم گرفته اید که به همسرتان کمک کنید تا برای یک دوره تحصیلات تکمیلی تلاش کند یا ممکن است مهاجرت خود را به تاخیر بیندازید تا او بتواند از پدر پیر خود مراقبت کند.” فقط مطمئن باشید که این یکی از چیزهایی نیست که شما هرگز نباید از همسرتان بخواهید آن را انجام دهد.

لذت بردن از صحنه های طبیعی

16-تحمل کنید و کاری را تا انتها انجام دهید

Meredith Fuller به عنوان یک روانشناس می گوید: “مشکلات همیشه رخ خواهد داد – ممکن است همسرتان بیمار شود، از کارتان اخراج شوید یا نیاز به مراجعه به والدین در حال مرگ داشته باشد.” نکته مهم در ماندگاری یک ازدواج این است که سختی ها را پشت سر بگذارید و در تمام شرایط سخت و آسان از شریک زندگی خود حمایت کنید. باور این که عشق به تنهایی برای استحکام ازدواج شما کافی است، یکی از 10 اشتباه بزرگ در رابطه شما است که ممکن است مرتکب شوید.

50 نکته ریز برای شکل دادن ازدواج و نشان دادن عشق به یکدیگر

17-با یک دیگر با احساسات صحبت کنید

Gordon Neufeld، روانشناس بالینی و نویسنده کتاب پرفروش Hold on to Your Kids، توصیه می کند: “احساسات خود را پنهان نکنید.” “با فرو خوردن احساسات، صمیمیت خود را از دست می دهید.”

مراقب باشید، در غیر این صورت ممکن است مانند زوج های مشهوری که اخیرا از یک دیگر جدا شده اند، به زندگیتان پایان دهید.

18-از کوره در نروید

Gordon Neufeld، روانشناس بالینی و نویسنده کتاب پرفروش Hold on to Your Kids، پیشنهاد می کند: “قبل از این که چیزی بگویید، انتظارات همسرتان را تجسم کنید، سپس در مورد مشکلاتی که وجود دارد صحبت کنید.” “اگر به دلیل عصبانیت حس ارتباط و همبستگی را از دست داده اید، جلوی زبان خود را بگیرید.”

19-به طور مشابه هزینه کنید

پس از تجزیه و تحلیل نظرسنجی ها بر روی بیش از 1000 بزرگسال متاهل و مجرد، یک واقعیت جالبی که به اشتراک گذاشته شد این بود: “مردم ترجیح می دهند که مبحث مربوط به هزینه کردن و داشتن شریک زندگی عاشقانه را جدای از هم ببینند. افرادی که با هزینه کردن مخالف هستند نسبت به کسانی که گرایش به هزینه کردن مشابه دارند، به خاطر درگیری طولانی مدت بر سر پول و رضایت زناشویی کم تر، همواره اختلافات بیش تری دارند. ” اگر در مورد پول اختلاف نظر دارید، مهم ترین نکته در این جا این است که بدانید چرا شریک زندگی شما پول خرج می کند. با این کار می توانید با روش درک متقابل امور مالی خود را مدیریت کنید.

چگونه ذهن خود را از افکار منفی/ مزاحم پاک کنیم؟

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. سلام آقای حیدری امیدوارم حالتون خوب باشه واقعا سایت خوبی درست کردید و حرفهای آموزنده و کلیدی به کار بردید من که تحت تاثیر قرار گرفتم ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا