شخصیت شناسی و نکاتی برای جذاب شدن

یادگیری قانون جذب برای اهداف مختلف و 10 نکته برای مبتدیان

چرب زبان

آیا تا بحال در مورد قانون جذب چیزی شنیده اید؟ بیشتر افراد به احتمال زیاد در این مورد چیزهایی شنیده اند. گاهی اوقات افرادی ادعا می کنند که با استفاده از قانون جذب توانسته اند زندگی خود را متحول کنند. با خواندن این مطلب متوجه می شوید که قانون جذب چقدر می تواند زندگی مان را تغییر دهد و ما را به خواسته ها و آرزوهایمان برساند.

قانون جذب مانند قانون جاذبه، یک قانون ثابت و غیرقابل تغییر در جهان است. بعبارت دیگر ما هیچ کنترلی روی این قانون نداریم و نمی توانیم تاثیرات آن بر زندگی مان را مهار کنیم اما می توانیم از آن به نفع خود استفاده کنیم. شکاک بودن ما نسبت به قانون جذب، نادیده گرفتن آن، مبارزه با آن، پذیرش و استفاده ی مثبت از آن در زندگی، همه و همه به خود ما بستگی دارد.

در این مطلب تمام موارد زیر بطور کامل توضیح داده شده است:

 • قانون جذب چیست؟
 • تاریخچه قانون جذب
 • آیا قانون جذب واقعیت دارد؟
 • چگونه از قانون جذب استفاده کنیم؟
 • رابطه ی عشق با قانون جذب
 • جذب پول و ثروت با استفاده از قانون جذب
 • بهبود سلامت روحی و جسمی با استفاده از قانون جذب
 • با استفاده از قانون جذب به موفقیت و فراوانی برسید
 • نکات قانون جذب برای مبتدیان
 • تمریناتی که به شما کمک می کند آنچه را که در زندگی می خواهید، به سمت خود جذب کنید

قانون جذب چیست؟

تعریف قانون جذب بسیار ساده است. این قانون می گوید به هر چیز خوب و بدی که فکر کنیم، آن را به سمت خود جذب می کنیم. بنابراین با کمک این قانون می توانیم با تمرکز بر هر چیز، آن را به زندگی مان وارد کنیم. برای جذب چیزهای مثبت در زندگی، تنها کاری که باید انجام دهیم مثبت ماندن است. به عبارت دیگر مثبت اندیشی می تواند ناممکن ترین رویاهای ما را به حقیقت تبدیل کند!

قانون جذب توسط 7 قانون جهان هدایت می شود. این قوانین عبارتنداز:

 • اشتیاق فراوان
 • تجسم
 • باور مطلق
 • تاکید
 • تمرکز کامل
 • تجلی
 • سپاسگزاری

قانون جذب برای افراد، اشیا، احساسات، افکار و بطور کلی تمام چیزهای موجود در جهان، صدق می کند.

یکی از اصول اساسی جهان این است که مانند، مانند را به خود جذب می کند. این بدان معناست که افکار و اعمال مثبت باعث ایجاد انرژی و چیزهای مثبت در زندگی می شوند. در حقیقت این قانون، قانون زندگی است.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

قانون جذب

چگونه با قانون جذب، چیزهای مثبت را جذب کنیم؟

این سه مرحله می تواند شما را به آنچه که در زندگی می خواهید برساند.

درخواست کنید: اول از همه شما باید تصمیم بگیرید که چه می خواهید. برای انجام این کار، شما باید فقط بر آنچه می خواهید متمرکز شوید نه بر آنچه نمی خواهید. باید دقت کنید تا افکار و احساسات منفی را از خود دور کنید و سپس آنچه را که می خواهید، طلب کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که درخواست کنید و فکر خود را مشغول نحوه ی رسیدن به آن نکنید. بقیه ی کار را به کائنات بسپارید!

باور کنید: مرحله دوم اعتقاد بدون قید و شرط به نتیجه ی کار است. با اعتقاد راسخ باور کنید که به آنچه می خواهید می رسید. این قسمت آسان نیست چون بیشتر افراد به موانع و محدودیت های پیش رو فکر می کنند و برداشتن این سدها را غیر ممکن می بینند. در این حالت شما باید ذهنیت خود را تغییر دهید و باور کنید که لیاقت آنچه را که می خواهید دارید. تنها در این زمان است که می توانید به خواسته های خود برسید. پس وقت آن است که خود و آرزوهای تان را باور کنید.

دریافت کنید: مرحله سوم شما را برای دریافت آنچه می خواهید آماده می کند.

همه چیز از جمله ما در این جهان در فرکانس خود در حال ارتعاش است. برای اینکه خود را برای دریافت هر آنچه می خواهید آماده کنید، باید این ارتعاشات را با فرکانس خواسته های خود تنظیم کنید. این امر از طریق افکار و باورهای مثبت امکان پذیر است.

یک روش آسان برای تمرین تفکر مثبت، تجسم این است که از قبل آنچه که می خواستید را دریافت کرده اید. در این زمان احساس شادی، عشق، قدرشناسی و قدردانی می کنید و احساسات مثبت را در خود پرورش می دهید.

فراموش نکنید که افکار نوعی انرژی هستند و انرژی مثبت، موفقیت را در همه ی زمینه های زندگی مانند ثروت، سلامتی و روابط، جلب می کند. براساس قانون جذب، آنچه که معتقدید در زندگی تان اتفاق خواهد افتاد، همان اتفاقی ست که می افتد.

تاریخچه قانون جذب

همه چیز از اوایل قرن نوزدهم و هنگامی آغاز شد که فیناس کیمبی جنبش این اندیشه جدید را آغاز کرد. کیمبی به بیماری سل مبتلا بود و هیچ درمان دارویی روی او جواب نداد. وی توانست با استفاده از قانون جذب، بیماری خود را درمان کند. اگرچه او هیچگاه از کلماتی مثل قانون جذب استفاده نکرد اما مفاهیمی مانند قدرت برتر “ذهن بر بدن” و “بدن فقط خانه ای است که ذهن در آن زندگی می‌ کند” را بکار برد.

هلنا بلاواتسکی یک فیلسوفی بود که در اواخر قرن نوزدهم، برای اولین بار در کتاب خود از اصطلاح “قانون جذب” استفاده کرد. هلنا در قرن نوزدهم، به آموزش و راهنمایی در مورد قانون جذب پرداخت و سعی کرد برای نوشتن کتابی در این زمینه، به سنت های مذهبی متوصل شود. پنتیس مولفورد نویسنده ای بود که قانون جذب را بعنوان یک اصل کلی بیان نمود و بیشتر قوانین جهانی قانون جذب توسط وی وضع شد.

قانون جذب

پس از مولفورد، نویسندگان دیگری شروع به نوشتن کتاب های مختلف در زمینه ی قانون جذب کردند و طرفداران خود را به دست آوردند. قرن بیستم شاهد انبوه نویسندگانی بود که مفهوم قانون جذب را مطرح می کردند. برخی از پرفروش ترین این کتاب ها عبارتنداز: بیندیشید و ثروتمند شوید (1937) نوشته ناپلئون هیل، قدرت مثبت اندیشی (1952) نوشته نورمن وینسنت پیل و کتاب شفای زندگی (1984) نوشته لوئیز هی. آبراهام هیکس نیز ازجمله نویسندگانی بود که کتاب های زیادی در این زمینه تألیف نمود.

فیلم مستند راز (2006) اثر راندا برن فیلمی در مورد قانون جذب بود که سر و صدای زیادی در جهان به پا کرد. یکسال پس از انتشار این فیلم، کتابی به همین عنوان منتشر شد.

تعداد زیادی از افراد مشهور قانون جذب را تأیید کرده اند و توضیح داده اند که چگونه با استفاده از این قانون، چیزهای مثبت زیادی را به زندگی خود جذب کردند. اپرا وینفری، جیم کری، ویل اسمیت، آرنولد شوارتزنگر، جی زی، کانر مک گرگور و لیدی گاگا برخی از این افراد مشهور می باشند.

قانون جذب چگونه کار می کند؟

وقتی برای اولین بار در مورد قانون جذب می شنوید، احتمالا از خود می پرسید که آیا این قانون حقیقت دارد؟ عملکرد قانون جذب براساس قدرت ذهن است بنابراین اثبات آن کار آسانی نیست.

قانون جذب در مورد جایگزینی افکار و انرژی مثبت، با احساسات منفی است. برای دستیابی به این قانون باید روی چیزهایی که می خواهید تمرکز کنید نه روی چیزهایی که نمی خواهید.

مطمئناً حذف افکار و احساسات بد در زندگی و جایگزینی آن با احساسات و افکار مثبت، باعث می شود احساس خوبی داشته باشید. این احساسات خوب به شما کمک می کند تا در زندگی خود به بهترین ها برسید.

با استفاده از قانون جذب، به خوشبختی درونی می رسید. این قانون فقط مختص رسیدن به ثروت مثلا ماشین های گران قیمت یا یک خانه ی لاکچری نیست. اگرچه تمام این موارد باعث بالا رفتن کیفیت زندگی می شوند اما رسیدن به خوشبختی را تضمین نمی کنند. خوشبختی یک امر درونی ست که با استفاده از احساسات و افکار مثبت قابل دستیابی است.

بنابراین اگر می خواهید به قدرت قانون جذب پی ببرید، فقط به احساساتی که این قانون در شما بوجود می آورد، توجه کنید.

چگونه از قانون جذب استفاده کنیم؟

روش استفاده و بکار بردن قانون جذب کار بسیار آسانی است اما ممکن است برای مبتدیان کمی چالش برانگیز باشد. استفاده از قانون جذب در زندگی، به رعایت اصول ساده ای نیازمند است. در این قسمت ما این اصول ساده را بصورت گام به گام برای شما آورده ایم.

1- خواسته های خود را از زندگی مشخص کنید

اولین کاری که باید انجام دهید این است که خواسته ها و آرزوهای خود را تعیین کنید و مشخص کنید که از زندگی چه می خواهید؟ برای اینکار به سادگی به چیزی که از ته قلب خود می خواهید فکر کنید و خودتان را محدود نکنید. بنابراین بدون هیچ گونه دلیل و منطق، فقط خواسته های حقیقی تان از زندگی را مشخص کنید.

2- در مورد دستیابی به آرزوها، رویا پردازی کنید

در مرحله ی بعد تصور کنید که به آرزوهای خود رسیده اید و شادی و نشاط حاصل از آن را با تمام وجود احساس کنید. در حین انجام این کار لازم نیست که به چگونگی تحقق رویای خود فکر کنید. استدلال های منطقی مغز را نادیده بگیرید و بر روی نتیجه نهایی کار تمرکز کنید. شما می توانید با تجسم موفقیت، واقعیت زندگی خود را تغییر دهید. فرقی ندارد که در زندگی به دنبال چه چیزی هستید، تنها به یک ایده پایبند باشید و در ذهن خود آن را تصور کنید. به این ترتیب به راحتی به آرزوی خود برسید!

3- باور کنید که به خواسته های تان می رسید

بیشتر ما فقط آنچه را که می بینیم باور می کنیم. اما برای استفاده از قانون جذب، باید از صمیم قلب باور کنید که به خواسته ی خود می رسید. اگرچه این مرحله بسیار ساده بنظر می رسد اما ممکن است برای مبتدیان دشوار باشد. شاید رسیدن به خواسته با توجه به وضعیت فعلی تان، یک آرزوی محال بنظر برسد اما شما باید نیروی مغزی خود را آموزش دهید تا بپذیرد که سرانجام موفق خواهید شد و به خواسته ی خود خواهید رسید.

4- در جهت رسیدن به خواسته ها، قدم بردارید

فقط آرزو کردن و باور به دستیابی به آنها کافی نیست. شما باید در جهت تحقق اهداف خود گام بردارید. برای مثال برای رسیدن به علم و دانش، ابتدا باید تحصیل کنید.

5- مثبت بمانید

افکار و احساسات روزانه شما، تأثیر زیادی بر زندگی تان دارد. اگرچه افکار و انرژی مثبت می تواند برای شما معجزه کند اما احساسات منفی می تواند زندگی تان را به ویرانی بکشاند. زمانی که به موضوعی فکر می کنید و روی آن متمرکز می شوید، ضمیر ناخودآگاه شما به طور خودکار به دنبال فرصت هایی برای تحقق آن می گردد. بنابراین اگر خواهان یک زندگی شاد و زیبا هستید، مثبت بمانید و زندگی خود را دوست داشته باشید.

6- سپاسگزار باشید

بخاطر چیزهایی که دارید و یا قرار است در آینده داشته باشید، سپاسگزار باشید. تمرین شکرگذاری، زندگی شما را پر از انرژی های مثبت می کند. این به نوبه خود به شما در دستیابی به خواسته هایتان کمک می کند. فراموش نکنید که با قلبی پاک و از صمیم قلب، شکرگزار نعمت های خدا باشید و از تزویر و دورویی بپرهیزید.

رابطه عشق با قانون جذب

بسیاری از افراد سوال می کنند که آیا قانون جذب در روابط عاشقانه هم تاثیر گذار است؟ آیا قانون جذب در مورد عشق هم عمل می کند؟ بدون شک بله! با داشتن افکار و نگرش مثبت، می توانید شریک زندگی رویاهای خود را پیدا کنید.

آیا تا به حال احساس کرده اید که هرچه بیشتر به دنبال چیزی بروید، بیشتر از شما فرار می کند؟ این در مورد روابط نیز درست است. نتیجه ی این امر احساس ناامیدی و در نهایت مجرد ماندن است. پس از آن ممکن است دیگر فرد مورد علاقه ی خود را پیدا نکنید.

رابطه عشق با قانون جذب

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که چرا این اتفاق رخ می دهد؟ خب گاهی اوقات شرایط از کنترل ما خارج می شود اما شما با کمک قانون جذب می توانید همه چیز را به نفع خود تمام کنید.

برای استفاده از قانون جذب برای رسیدن به عشق، مراحل زیر را بصورت گام به گام طی کنید:

 • اولین قدم این است که دست از سرزنش کردن خود بردارید و با خودتان صادق و روراست باشید. ناامیدی و افسردگی، تنها به درگیری های مداوم و ایجاد مشکلات بیشتر منجر خواهد شد که نتیجه ی نهایی آن شکست است. خویشتن پذیری، کلید جذب افراد خوب در زندگی شماست.
 • در مرحله ی بعد باید بر روی آنچه در یک رابطه می خواهید متمرکز شوید. به این فکر کنید که دوست دارید شریک زندگی تان چه ویژگی هایی داشته باشد؟ لطفاً به یاد داشته باشید که ویژگی های ظاهری و فیزیکی، ممکن است امنیت و ثبات لازم را در یک رابطه طولانی مدت فراهم نکند. اگر به دنبال یک رابطه ی موفق و پایدار هستید، باید بجای ویژگی های ظاهری، بیشتر بر احساسات خود تمرکز کنید.
 • اکنون وقت آن رسیده است که یک زندگی شاد و زیبا را در کنار عشق خود تجسم کنید. با تمام وجود احساس کنید که عاشق شده اید و عشق تان هر لحظه در کنارتان است. تصور کنید که آرزوی شما از قبل برآورده شده است و اکنون با شریک رویاهای خود در یک رابطه ی بی نقص بسر می برید. شما می توانید با نوشتن رویاهای خود روی کاغذ، این احساسات زیبا و دوست داشتنی را تقویت کنید. همچنین می توانید برای پیدا کردن عشق در زندگی خود، مدیتیشن را امتحان کنید.
 • آخرین مرحله این است که ایمان به روند کار را حفظ کنید و به قدرت جهان برای تحقق آرزوی خود ایمان داشته باشید. شما باید برای رسیدن به یک رابطه ی طولانی مدت و پایدار، به کائنات اعتماد کنید و از صمیم قلب باور داشته باشید که به عشق واقعی زندگی تان خواهید رسید.

جذب پول و ثروت با استفاده از قانون جذب

آیا تابحال برای رسیدن به مال و ثروت، از قانون جذب کمک گرفته اید؟ استفاده از قانون جذب برای جذب ثروت، ارزش یکبار امتحان کردن را دارد.

خبر خوب این است که یادگیری و بکار بردن تکنیک های قانون جذب می تواند به شما در جذب پول و ثروت در کمترین زمان ممکن کمک کند.

با استفاده از قانون جذب می توانید به هر چیزی از جمله ثروت، برسید. اگرچه در قدرت قانون جذب برای رسیدن به مال و ثروت شکی نیست اما در این راه تکنیک ها و ترفندهایی وجود دارد که ممکن است بکارگیری آنها برای تمام افراد آسان نباشد. شما باید در این راه تعهد و پایداری زیادی داشته باشید و به باور برسید.

برای رسیدن به ثروت با استفاده از قانون جذب، به سادگی راه های زیر را امتحان کنید:

 • روی چیزهای خوب زندگی خود تمرکز کنید و از داشتن آنها سپاسگزار باشید. فکر کردن به چیزهای مثبت بجای موارد منفی، احساسات و ذهنیت شما را بهبود می بخشد.
 • مثبت بمانید و افکار منفی را از خود دور کنید. گاهی اوقات ذهن شما با افکار منفی مانند “تو شکست می خوری” یا “لیاقت چیزهای خوب را نداری” روبرو می شود. در این زمان ممکن است احساس کنید که این افکار منفی شما را احاطه کرده اند و به راحتی نمی توانید از آنها فرار کنید. برای حل این مشکل مغز خود را آموزش دهید و روی مثبت اندیشی کار کنید. هر بار که افکار منفی به سراغتان آمد، آنها را با افکار مثبت جایگزین کنید.
 • حرص و طمع را از خود دور کنید و در دام گناه نیفتید. برای اینکه در این دام گرفتار نشوید، ارزش ها و باورهای خود را فراموش نکنید. پول های خود را در راه های درست خرج کنید و هیچگاه به دنبال جذب مال و ثروت از راه های نادرست نباشید. بنابراین به ارزش های والای خود پایبند باشید و کرامت انسانی خود را حفظ نمایید.
 • به یاد داشته باشید که اگرچه پول می تواند مشکلات زیادی را حل کند اما تضمین کننده ی خوشبختی نیست. آرزوهای خود را به باد فراموشی نسپارید اما در عین حال واقع بین باشید و وضعیت مالی خود را درک کنید. هیچگاه تصور نکنید که رسیدن به پول هنگفت، می تواند حلال تمام مشکلات شما باشد. داشتن سلامتی و آرامش، بزرگترین ثروت های زندگی یک انسان هستند. در صورت نیاز از نزدیکان و عزیزان خود کمک بخواهید. به یاد داشته باشید که هیچ چیز در این دنیا پایدار و ابدی نیست، خواه چیزهای خوب و خواه چیزهای بد.
 • تصور کنید که در حال حاضر در راه به دست آوردن ثروت موفق بوده اید. شما باید تصور کنید که تمام پولی را که آرزو می کردید، در حال حاضر دارید. این روش به شما کمک می کند تا مال و ثروت به سمت شما جذب شود.
 • برای جذب پول می توانید مدیتیشن را نیز امتحان کنید. استفاده از مدیتیشن برای رسیدن به پول، به تمریناتی نیاز دارد. مراقبه از جنبه های گوناگونی می تواند از قانون جذب برای موفقیت شما استفاده کند.
 • بدون شک همه ی ما به امید داشتن زندگی بهتر، آرزوی داشتن پول و ثروت می کنیم اما ممکن است در پشت پرده ی ذهن خود این ترس را داشته باشیم که ثروت، در زندگی ما نحسی بهمراه می آورد. حقیقت ماجرا این است که همه چیز به نحوه ی مدیریت خود شما بستگی دارد. از تمام چیزهایی که می ترسید، لیستی تهیه کنید و راه هایی برای مدیریت آنها پیدا کنید.

بهبود سلامت روحی و جسمی با استفاده از قانون جذب

مطالعات علمی مختلف ثابت کرده اند که ذهن انسان، تاثیر زیادی بر سلامتی جسمی و روحی او دارد. اثر دارونما بر بهبود علایم بیماری ها، بخوبی گواه این موضوع است.

تکنیک های قانون جذب از نیروی ذهن درمانی برای بهبود سلامت روحی و جسمی انسان استفاده می کنند. این روش می تواند همراه با درمان های پزشکی متداول، به بهبودی سریعتر بیماری ها کمک کند.

قانون جذب عشق: چگونه از آن برای جذب فردی خاص استفاده کنیم؟

اصول قانون جذب در این مورد به دو روش کار می کند. می توانید از یک ذهنیت مثبت برای بهبود بیماری ها استفاده کنید و یا با افکار منفی و ناسالم، ذهن و روح خود را بیمار کنید.

استفاده از روش های ساده ی زیر به شما کمک می کند تا روح و جسم خود را سالم نگه دارید:

 • استرس یک عامل مهم در ابتلا به بیماری هاست. منابع استرس داخلی یا خارجی، منجر به انباشت تفکرات منفی می شود. عدم کنترل این امر می تواند منجر به ابتلا به برخی بیماری های جدی روحی و جسمی شود. بنابراین هیچ شکی نیست که برای داشتن ذهن و بدن سالم، باید استرس را از خود دور کنید. دوری از انسان های منفی و عادات ناخوشایند می تواند شما را در راه رسیدن به این هدف یاری کند. می توانید به دنبال سرگرمی های مورد علاقه ی خود بروید و وقت تان را در کنار انسان های شاد و دوست داشتنی سپری کنید. تمرینات تنفس عمیق و مدیتیشن نیز می تواند کمک زیادی به تسکین استرس کند.
 • عزت نفس خود را بهبود ببخشید. پایین آمدن عزت نفس می تواند علل مختلفی داشته باشد. امروزه چاقی یکی از عوامل شایع کاهش اعتماد بنفس محسوب می شود. رسانه ها، فیلم ها، مجلات و… همگی از افراد خوش اندام و مدل برای مجذب مخاطب استفاده می کنند. فکر کردن مداوم در مورد وضعیت ظاهری و فیزیکی، مغز شما را پر از افکار منفی می کند. بدترین قسمت این است که این افکار منفی، تمام تلاش های شما در جهت کاهش وزن را به باد می دهد. شما باید یاد بگیرید که بدن خود را به هر شکلی که هست، دوست داشته باشید. در غیر اینصورت می توانید سبک زندگی و عادات غذایی تان را تغییر دهید و ورزش را در برنامه ی روزمره خود بگنجانید تا به اندام دلخواه تان برسید.
 • تکنیک های قانون جذب منظم مانند تجسم، باور، اعتقاد راسخ و سپاسگزار بودن می توانند سلامتی شما را بهبود ببخشند. علاوه بر استفاده از این تکنیک ها برای رسیدن به سلامتی، باید غذاهای سالم بخورید، به طور منظم ورزش کنید و نگرش مثبت خود را به زندگی حفظ کنید.

با استفاده از قانون جذب، به موفقیت و فراوانی برسید

تصور رسیدن به موفقیت و فراوانی در ابتدای کار، ممکن است کمی دشوار بنظر برسد. با این حال با استفاده از قانون جذب، هیچ چیزی غیر ممکن نیست! اصول قانون جذب ثابت و تغییر ناپذیرند و برای رسیدن به هر چیز شما را یاری می کند.

برای رسیدن به موفقیت با استفاده از قانون جذب، مراحل زیر را دنبال کنید:

 • قبل از شروع کار، باید ذهن خود را از باورها و افکار محدود کننده پاک کنید. گاهی اوقات افکار محدود کننده خواه یا ناخواه طی چندین سال در ذهن شما جمع می شوند غافل از اینکه وجود آنها مانع تحقق رویاهای شما می شود. احساساتی مانند گناه، شرم و خود تردیدی را از خود دور کنید و به زور از شر آنها خلاص شوید. گوش دادن به سخنان انگیزشی، خواندن نقل قول های الهام بخش و جملات مثبت، می تواند به شما در این راه کمک کند.
 • برای بالا بردن احتمال موفقیت، تنها روی اهداف خود متمرکز شوید. برخی افراد به دنبال این هستند که با استفاده از قانون جذب در کمترین زمان ممکن به خواسته های خود برسند. انتظار نداشته باشید که معجزه ها طی یک یا دو روز اتفاق بیفتند. حتی برداشتن گام های کوچک در مسیر درست نیز می تواند به عنوان یک موفقیت تلقی شود. اگر به اندازه کافی صبور باشید، در نهایت به مقصد می رسید.
 • به اشتباهات و شکست های خود مانند پله های رسیدن به موفقیت بنگرید. دلسرد نشوید و از اشتباهات خود درس بگیرید و دوباره تلاش کنید.
 • از افرادی که باعث ناامیدی و دلسردی شما می شوند، فاصله بگیرید. اینگونه افراد افکار محدود کننده ای دارند و سعی می کنند که این افکار را به شما نیز منتقل کنند. بنابراین از آنها فاصله بگیرید، اهداف خود را تعیین کنید و اجازه ندهید دیگران بجای شما تصمیم بگیرند.
 • در نهایت پشتکار مداوم، اعتقاد راسخ و نگرش مثبت می تواند هر آنچه را که می خواهید برای شما به ارمغان بیاورد.

بودا

نکات قانون جذب برای مبتدیان

درک مفهوم قانون جذب و نحوه ی تحقق خواسته ها با استفاده از این قانون، در ابتدا ممکن است مشکل بنظر برسد. این امر برای مبتدیان و کسانی که به تازگی می خواهند از آن استفاده کنند، مشکل تر نیز خواهد بود. با این حال روند اینکار بسیار ساده است و به هیچ وجه پیچیده نیست. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که ابتدا تعیین کنید که چه می خواهید، باور داشته باشید که به خواسته ی خود می رسید، تمام انرژی مثبت خود را بکار گیرید و تلاش کنید تا این امر به واقعیت تبدیل شود.

در این قسمت برای مبتدیان چند نکته آورده شده است که مسیر استفاده از قانون جذب را برای آنها آسانتر می کند:

1- محدودیت ها را از سر راه خود بردارید

قبل از شروع استفاده از قانون جذب، باید افکار و باورهای خود را بپذیرید. گاهی اوقات افکار محدود کننده و یا موانعی پیش می آید که باید آنها را از سر راه خود بردارید.

2- افکار خود را کنترل کنید

تمام افکار از انرژی تشکیل شده اند. ذهن خود را مانند یک اسب فراری آزاد کنید. در ساعت بیداری کنترل افکار خوب و بد خود را در دست بگیرید. برای استفاده از قانون جذب، باید بر روی افکار خود کنترل داشته باشید. مثبت ماندن در راه رسیدن به خواسته ها امری حیاتی است. بنابراین انرژی های دلخواه تان را به سمت خود جذب کنید.

3- اهداف خود را مشخص کنید

اهداف و خواسته های خود را با وضوح تمام مشخص کنید. سعی کنید به چیزهایی فکر کنید که خوشحالی و خوشبختی بیشتری در زندگی شما به ارمغان می آورد. بنابراین با بیشترین جزئیات ممکن، به خواسته های خود فکر کنید.

4- روی یک خواسته تمرکز کنید

ممکن است بخواهید خیلی چیزها را همزمان با هم داشته باشید. اما به عنوان یک فرد مبتدی بهتر است روی یک خواسته تمرکز کنید. تنها در این صورت است که می توانید با اشتیاق فراوان آن را طلب کنید و این شرط اساسی برای موفقیت است.

5- روی نتیجه ی کار متمرکز شوید و به چگونگی رسیدن به خواسته ها، فکر نکنید

طبیعی است که در مورد نحوه ی تحقق آرزوهای خود نیز فکر کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که در مورد خواسته ی خود تصمیم بگیرید و آن را بخواهید. شما باید مغز خود را آموزش دهید تا موانع پیش رو را در این زمینه نادیده بگیرد.

6- اعتقاد مطلق داشته باشید

ایمان داشتن بدون ذره ای تردید، رمز موفقیت است. گفتگوهای درونی مثبت و تکرار مداوم آنها، در بالا بردن سطح اعتقاد فوق العاده مفید هستند.

روش استفاده از قانون جذب برای دوستی، ثروت و موفقیت

7- خیال پردازی کنید

تجسم بخشی جدایی ناپذیر از فرآیند قانون جذب است. خیال پردازی روزانه در مورد موفقیت و آینده، می تواند شما را به نقطه ی دلخواه تان برساند. شما می توانید برای خودتان نامه های الکترونیکی یا نامه هایی از خود برای آینده بنویسید و به خودتان متذکر شوید که این زندگی چقدر زیباست.

8- رویاهای خود را روی برگه بنویسید

بسیاری از افراد فقط می توانند به اهداف، باورها و سپاسگزاری فکر کنند که بسیار هم خوب است. اما نوشتن آنها روی برگه، شما را به سطح بالاتری می رساند. این به شما کمک می کند تا تمرکز کنید و شاهد تحقق رویاهای تان باشید.

9- ایمان خود را تقویت کنید

داشتن باور و ایمانی سست، می تواند مانعی برای رسیدن به آرزوهای شما باشد. بنابراین انگیزه داشته باشید و با تأیید و تکرار مداوم، ایمان واقعی را در دل خود زنده کنید.

10- خودتان را دوست داشته باشید و به خود احترام بگذارید

این برای موفقیت شما یک اصل ضروری است. اصل اساسی قانون جذب این است که “مانند مانند را جذب می کند”. داشتن یک ذهنیت مثبت به اندازه از بین بردن تک تک افکار منفی مهم است. با خودتان مهربان باشید. هر روزتان را با سپاسگزاری شروع کنید و به پایان برسانید. سپاسگزار بودن برای چیزهای خوبی که دارید به شما اطمینان می دهد که خواسته های حال و آینده تان می توانند محقق شوند. این به شما یک روحیه شاد و مثبت می دهد که برای موفقیت بسیار ضروری است.

تمریناتی که به شما کمک می کند آنچه را که می خواهید جذب کنید

اگرچه مراحل قانون جذب ساده بنظر می رسد اما اعمال و پیروی از آن آسان نیست. استفاده از تمرینات زیر به شما کمک می کند تا آرزوها و خواسته های خود را آسانتر به سمت خود جذب کنید:

 • وقت بگذارید و تصمیم بگیرید که واقعا از زندگی خود چه می خواهید.
 • آرزوها و رویاهای خود را روی برگه بنویسید.
 • در مورد خودتان افکار مثبت داشته باشید و به طور مداوم آنها را با خود تکرار کنید.
 • بخاطر تمام نعمت های زندگی تان سپاسگزار باشید.
 • روی خواسته ی خود متمرکز شوید.
 • بیاموزید که چگونه مراقبه کنید و مثبت اندیشی و تمرکز بیشتری به زندگی تان وارد کنید.
 • ذهن آگاهی را تمرین کنید.
 • لیست چیزهایی که قدردان شان هستید و در راه تحقق آنها تلاش می کنید را بنویسید.
 • هدف خود را زنده و فعال نگه دارید.
 • جوری رفتار کنید که انگار از قبل به آنچه می خواهید، رسیده اید.
 • مثبت بمانید و شاد بودن را تمرین کنید.
 • گاهی اوقات در کارهای خیر شرکت کنید.
 • درمورد مسائل و مشکلات، نگرانی و وسواس بخرج ندهید.
 • باورهای محدود کننده را از بین ببرید.
 • از افکار و احساسات منفی خلاص شوید.
 • برای دریافت آنچه آرزو می کنید آماده شوید.
 • با افراد مثبت اندیش رفت و آمد کنید.
 • تجسم را از دید شخص دیگری تمرین کنید.
 • با تمام احساس، زندگی دلخواه تان را تجسم کنید.
 • کتاب هایی درباره قانون جذب و نقل قول های الهام بخش بخوانید.
 • برای تحقق رویای خود به قدرت کائنات ایمان داشته باشید.

قانون جذب را با این 7 نکته قورت دهید (طبق جدیدترین تحقیقات دنیا)

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

‫7 دیدگاه ها

  1. سلام واقعا عالی بودخیلی بمن که مبتری هستم کمک کردکه متوجه بشم چکارکنم خیلی ممنون از توضیحات کاملتون.

 1. واقعا همین طور من از بچگی دوست نداشتم برم دکتر درمان بشم استرسش هم نداشتم که بترسم بیمار باشم نه ازش ترسیدم نه روش تمرکز کردم سال به سال بیمار نمیشم حتی جدیدا عینکم را برداشتم و همیشه در مورد بیماری یک توانایی درونی در خودم حس می کردم که با تغذیه بهداشت و توکل نه تنها میشه درمان شد بلکه میشه پیشگیری کرد و هرگز بیمار نشد من بدون اینکه قانون جذب را بدونم اینجوری بودم البته نه متاسفانه در مورد همه چی در نوجوانی همه باهام خوب بودند چون خودم خوب بودم کینه نداشتم خیر خواه بودم و … و بدون اینکه بدانم اینا یک جور قانون جذب بوده اما در مورد برخی چیزها نه مثلا همیشه منتظر بودم آخر هر موفقیتی یک مانع سخت ایجاد بشه و مرتب این اتفاق افتاد و الان دارم به علاجش فکر می کنم افکار منفی را که جمع کردم دور بریزم !!! و به موفقیت های بزرگی برسم و افکار خوب و مثبت را جمع کنم و جذب کنم

 2. قانون جذب کشکه.
  ۱۵ سال ازین قانون استفاده کردم.هرچیزی که جذب کردم برا اطرافیانم اتفاق افتاد.نمیدونم چرا کائنات ادرس و اشتباهی میرن. دیگه انرژی ای برام نمونده.کلی زحمت کشیدم وهیچی نصیبم نشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا