مهارت های روزمره برای زندگی بهتر

5 ترفند برای زمانی که کارهای زیادی برای انجام دادن دارید

چرب زبان

خیلی برای انجام دادن، زمان کافی نیست. داشتن کلی کار و زمان کم یکی از مشکلات همیشگی بسیاری از افراد است، اما بیشتر در تعطیلات است که مشخص می شود.

مهم نیست که چه وقت از سال باشد، مشکل یکی است؛ فهرست بلند بالای کار های انجام نشده و فرصت کم.

چه طور می توانیم با این مسئله به شیوه ای منطقی برخورد کنیم؟

من پنج پیشنهاد دارم که حتما به دردتان خواهد خورد:

 


رازهای میلیونر شدن

توی این پکهای فوق العاده، رازهای میلیونر شدن رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! این ترفندها اگه پولدارت نکنن هم تو زندگی واقعا لازمن. استفاده کن و حسابی پول در بیار! 


 

 


قوانین رشد و موفقیت

توی این پک فوق العاده، قوانین رشد و موفقیت رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! توی زندگی، محل کار و هر جایی راه موفقیت رو به راحتی پیدا کن!


 

1-از این موقعیت به عنوان فرصتی برای تمرین ذهن آگاهی استفاده کنید – استرس و نگرانی فرصت خوبی برای انجام این کار است. وقتی متوجه شدید که چنین احساسی دارید، به حس بدن تان توجه کنید. یک لحظه برای مشاهده حس های فیزیکی اطراف تان ( صدا، نور، حس لمس و غیره ) وقت بگذارید. به این توجه داشته باشید که وقتی ذهن تان با اضطراب یا مشغله درگیر است، بدن شما چه حسی دارد.

البته استرس و دلواپسی خوشایند ترین حس ها نیستند. اگر به آن ها به عنوان فرصتی برای تمرین، یادگیری و بهتر شدن نگاه کنید، می توانند یک مزیت برای تان باشند. آن ها معلم های شما هستند و حالا زمان آن است که بهترین استفاده را از آن ها ببرید.

حتما بخوانید: چطور منظم و سازمان یافته باشیم؟

لازم نیست یک دقیقه کامل را صرف انجام این کار کنید، فقط پنج یا 10 ثانیه وقت بگذارید. فقط به احساس تان توجه کنید، محیط اطراف خود را مشاهده کنید، ببینید افکار شما چه طور بر شما تأثیر می گذارد. همین مدت کوتاه هم تاثیرش را می گذارد.

2- درک کنید که در حال حاضر نمی توانید همه کار ها را انجام دهید- ممکن است 20 کار یا 100 کار برای انجام دادن داشته باشید، اما نمی توانید همه آن ها را در حال حاضر انجام دهید. احتمالا نمی توانید همه آن ها را حتی در یک ساعت آینده انجام بدهید. واقعا چند تا کار را می توانید در حال حاضر انجام بدهید؟ مسلما یکی!

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

مدیریت زمان

باید به خودمان یادآوری کنیم که هر بار نمی توانیم چند کار را با هم انجام بدهیم. در عوض باید فقط روی یک چیز تمرکز کنیم. فقط یک کار را انتخاب کنید و روی آن تمرکز کنید. زیرا بقیه، هر چه قدر هم که فوری باشند، نمی توانند در حال حاضر انجام شوند. شما می توانید آن ها را به دیگران بسپارید، حذف شان کنید و یا به تعویق شان بیندازید، اما در حال حاضر نمی توانید همه آن ها را با هم انجام بدهید. پس روی یکی تمرکز کنید و تمام توجه تان را به آن معطوف کنید. این بهترین کاری است که می توانید انجام بدهید.

3- روی کار هایی که به تمرکز بالایی نیاز ندارند، تمرکز کنید – وقتی سرمان شلوغ است، معمولا کار های جزئی که خیلی سریع انجام می شوند را سریع تر انجام می دهیم. به نظر می رسد با این کار ما چیز های زیادی را از لیست حذف می کنیم، که به نفعمان است.

اگر قرار است فقط روی یک کار تمرکز کنید، بهتر است آن کاری باشد که تأثیر خوبی روی روز، کار و زندگی تان خواهد گذاشت. احتمالا این کار پاسخ دادن به یک سری ایمیل های بی اهمیت یا بررسی پیام های فیس بوک نیست. بلکه به طور مثال جواب دادن به یک ایمیل مهم کاری، انجام یک پروژه حیاتی یا کاری است که به زندگی یک نفر کمک می کند. . . این کار ها تاثیر گذاری بالاتری دارد. معمولا فهمیدن این که چه کاری بیشترین تاثیر را دارد؛ ممکنِ سخت باشد، اما اگر کمی به آن فکر کنید، می توانید ببینید که کدام یک خیلی مهم نیستند و کدام یک مهم تر هستند. در صورت امکان کاری از دسته دوم را انتخاب کنید.

حتما بخوانید: روش برنامه ریزی کردن و 3 نکته مهم

البته شما هم چنان می توانید کار های جزئی تری هم که نیازی به تمرکز ندارند را انجام بدهید. به ایمیل های دیگران پاسخ بدهید، خرید خانه را انجام بدهید، پیشخوان آشپزخانه را تمیز کنید. ابتدا یک کار مهم را با تمرکز انجام دهید، بعد با تمیز کردن یا پاسخ دادن به چند ایمیل، به مغرتان استراحت بدهید. البته نکته کلیدی این است که نباید کار های بزرگ تر را با انجام کار های کوچک تر به تعویق بیندازید.

4- با حواس جمع و هدفمند کار را انجام بدهید – وقتی یک کار مهم را انتخاب کردید، کار های دیگر را کنار بگذارید. در حال حاضر نمی توانید همه آن ها را انجام دهید، پس روی همان کاری که انتخاب کرده اید، متمرکز باشید. نفس عمیق بکشید. برای این کار هدف تعیین کنید، به طور مثال بگویید برای چه کسی این کار را انجام می دهید و چرا؟ من معمولا کار هایم را برای شما خوانندگان انجام می دهم و هدف من این است که این مقاله را بنویسم تا به خوانندگانم در مواجهه با این چالش کمک کنم.

کلافه شدن از کار و وقت کم

سپس اجازه بدهید هدف تان شما را به تمرکز بر کار وادار کند. کار را با حضور ذهن انجام بدهید، به این توجه کنید که بدن تان در حین انجام کار چه احساسی دارد و تا جایی خودتان را غرق کار کنید که توانش را دارید. ممکن است وسط انجام این کار یک چیز دیگر توجه تان را جلب کند، به حرف دل تان گوش کنید و بعد وقتی این میل فروکش کرد سر کارتان برگردید. هدف تان را به خاطر بسپارید، بعد حواس تان را کاملا درگیر کار کنید.

5- بیخیال شدن را با لبخند تمرین کنید – وقتی کار های زیادی برای انجام دادن دارید و می خواهید همه چیز در اسرع وقت انجام شود، معمولا موفق نخواهید شد. این میل به انجام همه چیز یک مانع است. خوشبختانه، کار کردن با این مانع یک تمرین عالی است!

این تمرین، رها کردن و بیخیال شدن است. به آن کاری که باید انجام بدهید (یعنی کار مهم و ایده آل تان) فکر و آن را رها کنید. و به خودتان بگویید که من فقط می ‌توانم یک کار ساده را انجام بدهم. اگر از این ایده استقبال کنید، استرس تان هم کاهش می یابد.

چگونه با انرژی بیشتری از خواب بیدار شویم؟ (18 ترفند موثر)

ترفند های تکمیلی

1-دست از کار بردارید – وقتی خودتان را در یک چاله می بینید، اولین کاری که باید انجام بدهید این است که حفاری را متوقف کنید. عجیب است وقتی می بینم افرادی که از کارشان عقب مانده اند، تلاش می کنند تا کار های بیشتری انجام بدهند. یاد بگیرید در صورت لزوم ” نه ” بگویید.

2- تقویم تان را اصلاح کنید – زمانی که سعی می کنید عقب افتادگی هایتان را جبران کنید، باید تا حد امکان زمان بیشتری برای کارهای تان فراهم کنید. به تقویمِ خود نگاه کرده و مشخص کنید که کدام کار ها را باید لغو یا مجددا زمان بندی کنید. بعد زمان آن وظایفی که تقریبا آماده تحویل هستند را مشخص کنید تا مطمئن شوید که زمان کافی برای انجام شان دارید.

3- لیست کارهای تان را به حداقل برسانید – اگر لیست کارهای تان غیر قابل مدیریت شده است، زمان آن رسیده که آن را تحت کنترل بگیرید. لیست تان را بازنگری کنید و کار هایی که مهم نیستند را حذف کنید. موارد ضروری تر را در لیست تان نگه دارید.

4- فقط به اولویت های کاری بپردازید . شما باید از انجام هر کاری که در اولویت نیست دست بردارید. کار هایی که اولویت کم تری دارند را کنار بگذارید. تمام تلاش تان را بر روی چند کار اصلی که باید انجام شوند، بگذارید.

5- خودتان را در اولویت قرار بدهید – بسیاری از افراد با این که خودشان را در اولویت قرار بدهند، مشکل دارند. تا زمانی که از خودتان مراقبت نکنید، نمی توانید به دیگران کمک کنید. این که حواس تان به خودتان باشد، واقعا خودخواهانه نیست بلکه به شما کمک می کند تا بتوانید به دیگران کمک کنید.

حتما بخوانید: مهارت هایی که باید در زندگی بلد باشیم: 44 توانایی

kar

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا