مهارت های روزمره برای زندگی بهتر

از بین بردن ساس با الکل: بهترین روش انجام

چرب زبان

یکی از سوالات متداول در مورد چگونگی خلاص شدن از شر ساس رختخواب این است که آیا اسپری کردن الکل می تواند این موجودات را دفع کند؟ امروز پاسخ هایی برای شما داریم.

چگونه با استفاده از اسپری الکل می توان ساس ها را از بین برد و این کار چقدر موثر است؟

هجوم تنها یک ساس رختخواب می تواند خانه شما را مکانی راحت برای این آفت و مکانی بسیار بد و نا امن برای شما بدل کند. از این بدتر این که ساس ها به طور فزاینده ای در برابر آفت کش های معمول مقاومت می کنند. این امر باعث می شود که درمان های خانگی DIY (خودت انجامش بده)، مانند اسپری الکل (الکل ایزوپروپیل) بسیار وسوسه انگیز باشد. بهترین شرط برای داشتن خانه ای بدون ساس، پیشگیری یا در صورت عدم موفقیت، مداخله زود هنگام است.

آیا اسپری الکل تمام شکل های ساس رختخواب را دفع می کند؟ تا اندازه ای، اما چگونه این کار را انجام می دهد! پاشیدن الکل به عنوان یک حلال می تواند با حل کردن سلول های خارجی پوست حشرات، آن ها از بین ببرد.

چگونه با مواد در دسترس طبیعی از شر مورچه ها خلاص شویم؟

بعلاوه الکل هم چنین به عنوان یک ماده خشک کننده شناخته می شود. بنابراین، می تواند تخم های ساس و فرم بالغ آن ها را با خشک کردن از بین ببرد.

با این وجود، چیزهای بیش تری باید درمورد اسپری الکل در رابطه با نابودی ساس رختخواب بدانید.

 • پاشش الکل تمامی گونه ها را دفع می کند و آن ها را از خزیدن یا تخم گذاری روی سطوح تحت درمان با این ماده منصرف می کند.
 • به همین دلیل، اسپری الکل بر روی ملافه و مبلمان به عنوان یک تاکتیک موثر در نبرد با ساس های رختخواب شهرت پیدا کرده است.

از طرف دیگر، برخی مطالعات نتایج متفاوتی را نشان دادند.

در سال 2013، یک تیم تحقیقاتی از دانشگاه Rutgers به رهبری Changlu Wang چندین ماده را در برابر ساس های رختخواب آزمایش کرد.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

آن ها کشف کردند که نیمی از ساس های رختخواب با پاشیدن الکل پس از گذشت چهار روز هنوز زنده هستند. نتیجه گیری این بود که این ماده یکی از کم ترین و ضعیف ترین سلاح ها در برابر این حشرات است.

با این وجود، Wang برای کنترل آلودگی ها، درمان های غیر حشره کش مانند این موارد را هم توصیه می کند.

چگونه عنکبوت ها را دفع کنیم؟ 6 روش طبیعی کاملا موثر در منزل

نحوه استفاده از اسپری الکل به عنوان یک داروی موثر در دفع ساس

هنگام برخورد با ساس رختخواب، این راه حل تقریبا به میزان 91 درصد، بهترین نتیجه را به شما می دهد.

 • اگر این ماده را پیدا نکردید، یک راه حل ضعیف تر یک گزینه قابل قبول است.
 • برای از بین بردن یا دفع ساس رختخواب، باید سطوح آلوده را مستقیما اسپری کنید.

پاشیدن الکل ممکن است روی تشک، ملافه و مبلمان پلاستیکی، لاک خورده یا رنگ شده شما اثر یا لکه ای ایجاد کند.

 • برای جلوگیری از آسیب دیدن مبلمان، یک بطری اسپری را با الکل پر کنید و یک منطقه کوچک و نامحسوس از سطحی را که می خواهید درمان کنید، اسپری کنید.

اگر فقط یک تخت آلوده است، اقدامات لازم را انجام دهید تا ساس های رختخواب فقط در همان تخت آلوده باقی بمانند.

 • یک نوار دو رشته ای (نوار فرش) یا روکش با پوشش ژله ای نفتی را روی پایه های تختخواب بگذارید.
 • روش دیگر، پایه ها را در ظروف شیشه ای یا فلزی صاف قرار دهید. سطوح چسبنده و نرم و صاف مانند این ها برای عبور ساس رختخواب دشوار است. این کار از فرار آن ها به سایر قسمت های خانه شما جلوگیری می کند.

برای از بین بردن ساس های موجود در رختخواب و یا ممانعت از رشد و تکثیر آن ها، ابتدا با اسپری کردن تشکی که تمام فرم های ساس در طول روز در آن جمع می شوند، شروع کنید. سپس فنرها و چوب روی تختخواب را اسپری کنید.

استفاده از اسپری الکل جهت گزش ساس رختخواب

این روش چیزی است که باید در صورت گزیده شدن هنگام خواب انجام دهید.

 • بالای تشک خود را با الکل اسپری کنید و بگذارید قبل از خواب خشک شود. با این کار ساس های روی سطح تختخواب شما دفع می شود و به شما مقداری فضا برای خوابیدن می دهد.
 • ساس های رختخواب به آرامی حرکت می کنند، بنابراین استفاده از ملافه های تازه در هر شب و قبل از خواب به شما در دور نگه داشتن این موجودات کمک می کند.
 • اسپری کردن بدن یا مالیدن الکل قبل از خواب خطر ابتلا به نیش های بدخیم را نیز کاهش می دهد.

اگر چه در صورت امکان باید از خوابیدن در تختخواب آلوده خودداری کنید تا نه تنها از سلامتی شما محافظت شود بلکه ساس ها را از یک منبع غذایی محروم کنید.

4 روغن طبیعی جهت ساخت یک اسپری خانگی برای دور کردن حشرات

خطر استفاده از پاشیدن الکل به عنوان دافع ساس ها

به خاطر داشته باشید که مانند سایر محصولات الکلی، اسپری الکل به شدت قابل اشتعال است. به همین دلیل است که باید از کشیدن سیگار در مناطق تحت درمان با الکل خودداری کنید و شعله های آتش را از آن ها دور نگه دارید.

واشنگتن پست موارد انگشت شماری را گزارش می دهد که افراد سعی کرده اند با اسپری الکل روی مبلمان خود از شر ساس ها خلاص شوند منتها به طور تصادفی موجب آتش سوزی در خانه هایشان شده اند.

از آن جا که پس از اسپری الکل، این ماده به سرعت تبخیر می شود، برای داشتن هرگونه احتمال برای کنترل آلودگی، به چندین روش درمانی نیاز دارید.

 • تفریخ تخم های ساس به مدت 14 روز به طول می انجامد، بنابراین هر دو تا سه روز به مدت دو هفته سطوح آلوده را اسپری کنید تا حشرات تازه تفریخ شده از بین بروند.

علاوه بر پاشیدن الکل برای از بین بردن ساس های رختخواب، باید یک برنامه طولانی مدت داشته باشید.

پاشیدن الکل به تنهایی برای خلاص شدن کامل اثاثیه منزل و خانه شما از مهمانان تغذیه کننده از خون کافی نیست.

در حقیقت، علاقه بیش از حد به اسپری الکل یا هر ماده دافع دیگر، ممکن است موجب انتقال ساس ها روی مبلمان های دیگر شوید. آن ها ممکن است با گسترش آلودگی به اطراف اتاق یا سایر قسمت های خانه حرکت کنند. این کار باعث می شود که یک نابود کننده حشرات نتواند منبع آلودگی را دقیقا مشخص کرده و آن ها را از بین ببرد.

 • علاوه بر این، پاشیدن مقدار زیادی الکل روی تشک می تواند با حشره کش استفاده شده توسط یک نابودکننده حشرات واکنش نشان دهد. در نتیجه، می تواند باعث کاهش اثر این مواد در کشتن ساس ها شود.

چگونه از نیش حشرات جلوگیری کنیم؟ (7 راهکار علمی ثابت شده)

نتیجه گیری: آیا اسپری الکل، ساس ها را دفع می کند؟

اسپری الکل بر روی ساس های رختخواب به اندازه کافی موثر است تا در هنگام خواب آن ها را از شما دور نگه دارد. هم چنین می تواند خطر گسترش آلودگی را کاهش دهد. این راه حل برای جلوگیری از تکثیر ساس ها مفید است. حتی اسپری الکل، کمک رسانی محدودی را در اختیار ما قرار می دهد.

برای این که در کم ترین زمان ممکن خانه خود را از شر ساس های رختخواب خلاص کنید، بهترین گزینه برای شما را در اینجا توضیح داده ایم!

روش مدیریت تلفیقی آفات جهت کنترل ساس رختخواب

قبل از این که بحث خود را به پایان برسانیم، ذکر این نکته ضروری است که EPA (آژانس حفاظت از محیط زیست) در مورد نحوه خلاص شدن از شر ساس ها توصیه هایی دارد.

رویکرد مدیریت تلفیقی آفات آژانس شامل ترکیبی از روش های شیمیایی و غیر شیمیایی است. روش های شیمیایی شامل استفاده از سموم دفع آفات و نابودی حرفه ای است. حال بیایید نگاهی به موارد غیرشیمیایی بیندازیم شاید نکات مفیدی برای یافتن و از بین بردن ساس ها پیدا کنید.

 • حداقل به مدت 30 دقیقه لباس ها و ملافه های خود را در دمای بالا خشک کنید.
 • از نابودکنندگان حشرات بخواهید مناطق آلوده یا اشیا داخل خانه را در دمای حداقل 10 درجه سانتی گراد قرار دهند تا تخم های ساس را از بین ببرد.
 • مواردی را که نمی توانید با حرارت خشک کنید (مانند طلا و جواهر، کفش، کتاب های جدید و غیره) در دمای زیر صفر درجه قرار دهید.
 • برای پوشاندن بالش، تشک، لباس، کولر و غیره از روکش های ضد ساس استفاده کنید.
 • برای اطمینان از ریشه کن شدن آلودگی، برخی از دستگاه های نظارتی (رهگیرهای ساس) را خبر کنید.

آیا اسپری الکل ساس ها را دفع می کند؟

بله، اما فقط با نتایج جزئی و موقتی. اگر در منزل خود آلودگی با ساس دارید، باید با یک نابود کننده حشرات تماس بگیرید.

چه چیزی واقعا برای از بین بردن ساس های رختخواب مفید است؟

ترکیبی از روش ها: اسپری کردن ساس های رختخواب، خشک کردن لباس و ملافه در دمای بالا، انجماد وسایلی که نمی توانید گرم کنید، استفاده از بخار آب گرم در خانه و تمیز کردن خانه، ممانعت از ورود ساس ها و غیره.

چه رایحه ای ساس های رختخواب را دور می کند؟

به نظر می رسد در میان درمان های خانگی معمول در برابر ساس ها، اسطوخودوس (روغن گل های خشک و غیره) و سرکه تا حدودی موفقیت دارند. با این حال اگر خانه شما به شدت آلوده شده است به خدمات حرفه ای یک فرد نابودگر حشرات نیاز دارید.

 نحوه تشخیص عسل طبیعی از تقلبی، آیا ممکن است؟ (2 روش قطعی جدید)

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا