مهارت های روزمره برای زندگی بهتر

آموزش بستن کراوات و انواع آن (7 نوع رایج+ ویدیو)

چرب زبان

آیا سالهاست کراوات می بندید، ولی مطمئن نیستید که آن را درست گره می زنید یا نه؟ شاید هم چند باری به خاطر گره زدن نادرست کراواتتان خجالت زده شده باشید. خیلیها از کراوات برای رسمی و شیکتر به نظر رسیدن استفاده می کنند، ولی آیا همه می دانند چطور باید کراوات را ببندند؟

نگران نباشید! ما اینجاییم تا شما را قدم به قدم و مرحله به مرحله راهنمایی کنیم. برای همین امروز هفت روش مختلف بستن کراوات را با هم مرور می کنیم. با راهنمای امروز ما از این به بعد ظاهری شیک و درخشان خواهید داشت.

1-گره ویندسور (گره تمام ویندسور) (Windsor)-راحت ترین گره کراوات

گره ویندسور (گره تمام ویندسور) (Windsor)-راحت ترین گره کراوات

این گره یکی از سخت ترین گره ها و بسیار رسمی است، ولی وقتی آن را یاد می گیرید کاملاً به این گره وابسته می شوید. برای بستن گره ویندسور کراوات را دور گردن خود بیندازید طوری که انتهای پهن آن بلندتر باشد و در سمت چپ سینه آویزان شود (مرحله 1). این انتهای بلند روی شانه چپ را به سمت راست گردن بیاورید و روی انتهای دیگر قرار داده و گره بزنید (مراحل 2 و 3). بعد انتهای پهن را مطابق شکل (مرحله 4) از زیر انتهای باریک به سمت چپ برده و سپس دوباره از روی آن عبور دهید (مرحله 5). بعد از عبور دادن انتهای پهن از حلقۀ دور گردن (مرحله 6)، آن را وارد گره کنید (مرحله 7). حالا گره را با یک دست نگه دارید و انتهای پهن را با دست دیگر بکشید تا کراوات دور گردن سفت شود (مرحله 8).

ویدیوی آموزشی این نوع گره:

 

حتما بخوانید: چطور باکلاس باشیم؟ (23 عادت که مردان باکلاس دارند)

2-گره نیمه ویندسور

گره نیمه ویندسور

دلتان می خواهد برای یک مراسم رسمی بهترین گره کراوات را داشته باشید؟ خب، این کاری است که باید انجام دهید. اگر دنبال بهترین گره رسمی کراوات هستید، این مراحل را دنبال کنید تا ظاهرتان را زیباتر کنید.

اگر راست دست هستید انتهای پهن باید در سمت راست بدن و اگر چپ دست هستید در سمت چپ باشد (مرحله 1- این توضیحات برای افراد راست دست است). انتهای پهن را از روی انتهای باریک عبور داده و به سمت چپ خود آورده و مجدداً از زیر انتهای باریک عبور داده و به سمت راست ببرید (مراحل 2و3).

انتهای پهن را از بالای حلقه گردنی عبور داده و از پایین سمت چپ خارج کنید (مرحله 4). بعد روی انتهای دیگر دور زده و دوباره به حلقه گردنی وارد شوید، خیلی محکم نکشید تا گره ایجاد شده شل باشد (مرحله 5 و 6). حالا انتهای پهن را از جلوی گره عبور دهید (مرحله 7).

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

گره جلوی کراوات را به آرامی فشار بدهید و انتهای پهن آن را بکشید تا گره به سمت بالا رفته و سفت شود، در این حالت در قسمت جلوی کراوات شما، زیر گره، یک فرورفتگی ایجاد می شود (مرحله 8).

ویدیوی آموزشی این نوع گره:

 

3-گره چهار در دست (گره ساده)-گره پیشنهادی برای اکثر مواقع

گره چهار در دست (گره ساده)-گره پیشنهادی برای اکثر مواقع

گره چهار در دست یکی از متداول ترین گره های کراوات است. برای بستن کراوات گره های زیادی وجود دارد، اما ساده ترین و مشهور ترین آنها همین گره چهار در دست است. گره چهار در دست یکی از رایج ترین گره هایی است که امروزه به کار می رود، چون بسیار ساده و در عین حال شیک و برازنده است.

برای بستن این گره، انتهای پهن کراوات باید تقریباً 30 سانتی متر پایین تر از حد معمول آویزان شود (مرحله 1). با حلقه کردن انتهای پهن کراوات روی انتهای باریک شروع کنید (مراحل2 و 3). سپس، انتهای پهن را دور انتهای باریک بپیچید و آن را به موقعیت اولیه خود برگردانید (مرحله 4). حالا انتهای پهن را از زیر انتهای باریک از حلقه گردنی عبور داده و از درون گره رد کنید (مراحل 5 و 6).

بعد انگشتهایتان را دور گره قرار دهید و با دست دیگر انتهای پهن را رو به پایین بکشید (مرحله 7).

انتهای گره خورده را نگه دارید و گره را با احتیاط محکم کنید. اما دستتان را از انتهای شل گره که روی جادکمه قرار دارد، دور نگه دارید.

ویدیوی آموزشی این نوع گره:

 

حتما بخوانید: هنر خوب صحبت کردن با افراد مختلف: نکات کاربردی

4-گره ترینیتی (Trinity)-گره پیشنهادی دوم برای اکثر مواقع

گره ترینیتی (Trinity)-گره پیشنهادی دوم برای اکثر مواقع

یک گره زیبای کراوات به صبر و تمرین نیاز دارد. گره ترینیتی یکی از انتخابهای خوب برای بستن کراوات است. درست همان طور که از نامش پیداست، بستن گره ترینیتی زمان بیشتری می برد، اما نتیجه نهایی اش یک گره زیبا و روی مد خواهد بود.

برای بستن گره ترینیتی، یقه پیراهن را بالا بیاورید و کراوات را دور گردن خودتان بیندازید. در این حالت قسمت پهن کراوات باید در سمت راست شما قرار داشته باشد و لبه قسمت باریک آن کمی بالاتر از ناف قرار گیرد (مرحله اول).

انتهای باریک کراوات را روی انتهای پهن قرار داده و گره بزنید (مراحل دوم و سوم). انتهای باریک را در سمت راست گردن دور حلقه گردنی دو دور بپیچید (مراحل 4و5). حالا انتهای باریک را در داخل حلقه گردنی به سمت چپ برده و یک بار دوره حلقه گردنی بپیچید (مراحل 6 و 7). انتهای باریک را مجدداً به سمت راست آورده (مرحله 7)، آن را از حلقه گردنی خارج کنید و از جلوی انتهای پهن عبور بدهید، حالا دوباره وارد حلقه گردنی شوید (مرحله 8). انتهای باریک را از درون حلقه ایجاد شده (مرحله 9) و سپس از پشت انتهای پهن عبور دهید (مرحله 10). حالا انتهای باریک را از درون حلقه جدید ایجاد شده رد کنید و آن را بکشید (مرحله 11).

گره سه تایی را با دست نگه دارید و انتهای باریک را بکشید تا گره محکم شود (مرحله 12).

ویدیوی آموزشی این نوع گره:

 

5-گره پِرَت (Pratt)

گره پِرَت (Pratt)

حالا وقتش رسیده که به این گره رسمی منحصر به فرد نگاهی بیندازید.

برای بستن گره پرت، با بالا بردن یقه پیراهن مردانه شروع کنید. سپس کراوات را پشت و رو دور گردن خود بیندازید به طوری که انتهای باریک در سمت راست گردن و انتهای پهن تقریباً 30 سانتی متر پایین تر از انتهای باریک آویزان باشد (مرحله 1). انتهای پهن را زیر انتهای باریک قرار داده و گره بزنید (مراحل 2 و 3 و 4). انتهای پهن را از روی انتهای باریک عبور داده و وارد حلقه گردنی کنید (مراحل 5 و6)، سپس آن را از درون حلقه ایجاد شده عبور دهید و بکشید (مرحله 7).

بعد گره کراوات را با احتیاط بالا آورده و آن را تنظیم کنید. در نهایت هم یقه را پایین بیاورید تا کارتان تکمیل شود.

ویدیوی آموزشی این نوع گره:

 

حتما بخوانید: خانم ها چه مدل ریشی را می پسندند و از چه ریشی متنفرند؟

6-گره کلوین (Kelvin)

گره کلوین (Kelvin)

گره کلوین حتی برای دریانوردان هم غیرمعمول و سخت است؛ اما یادگیری این گره آسان است و می توان آن را در کمترین زمان بست. در اینجا مراحل مختلف نحوه بستن گره کلوین را با هم مرور می کنیم.

کراوات را پشت و رو دور گردن خود بیندازید به طوری که انتهای پهن آن در سمت چپ شما و 5 تا 7 سانتی متر پایین تر از جایی که می خواهید گره را کامل کنید آویزان باشد (مرحله 1). انتهای پهن را از زیر انتهای باریک عبور داده تا به شکل X درآید (مرحله 2). سپس آن را یک و نیم دور به دور انتهای باریک بپیچید (مراحل 3 و4 و5).

حالا انتهای پهن را رو به بالا به درون حلقه گردنی برده (مرحله 6) و از روی آن خارج کنید، سپس در جلوی گره از حلقه ایجاد شده رد کنید. آن را به اطراف حرکت دهید تا زمانی که به خوبی از حلقه عبور کند. گره را محکم کنید تا دو انتها به هم نزدیک شوند (مرحله 7).

با گرفتن انتهای باریک در یک دست و کشیدن گره با دست دیگر کراوات را محکم کنید.

ویدیوی آموزشی این نوع گره:

 

7-گره الدرج (Eldredge)

گره الدرج (Eldredge)

این گره کراوات برای بزرگسالانی که دوست دارند کت و شلوار مردانه تمیز و ساده باشد بسیار عالی است. اما این گره برای مردانی که ترجیح می دهند لباسشان ظاهری به روز داشته باشد توصیه نمی شود!

برای گره الدرج، دو انتهای کراوات را کنار هم بیاورید. انتهای پهن زیر انتهای باریک و در سمت راست بدن زیر ناف قرار می گیرد (مرحله 1). انتهای پهن کراوات را کمی به سمت وسط بکشید تا فرورفتگی ای در حدود 2 سانتی متر ایجاد شود. سپس انتهای باریک را روی انتهای پهن قرار داده و یک دور بپیچید تا در نهایت یک حلقه ایجاد شود (مراحل 2و3). انتهای باریک کراوات را به درون حلقه گردنی برگردانده و خارج کنید، سپس دو انتهای کراوات را با درز جلوی پیراهن هم تراز کنید (مرحله 4).

انتهای باریک را به سمت راست و پایین بیاورید. در مرحله بعد، آن را به سمت جلو و چپ ببرید، و با عبور آن از روی انتهای پهن کراوات، یک گره چهار در دست ایجاد کنید (مراحل 4و5).

انتهای باریک را از حلقه گردنی عبور داده و آن را به جلوی گره و پشت انتهای پهن ببرید (مرحله 6). حالا انتهای باریک را یک دور به دور انتهای پهن بپیچید (تصور کنید یک دایره می کشید) و در نهایت آن را از قسمت جلوی حلقه ای که ایجاد شد رد کنید و به سمت راست محکم بکشید (مراحل 7و8).

بعد انتهای باریک را از سمت راست رو به بالا از حلقه گردنی عبور داده و از پایین خارج کنید و دوباره از بالا این بار به سمت چپ وارد حلقه گردنی کنید و از پایین خارج کنید (مراحل 9 و10). انتهای باریک را از حلقه ایجاد شده عبور دهید (مرحله 11)، آن را به سمت راست آورده و بکشید تا گره سفت شود (مرحله 12). باقیمانده آن را پشت گره قرار دهید. در آخر هم یقه پیراهن را پایین بیاورید تا ظاهر کراوات کامل و جذاب شود (مرحله 13).

ویدیوی آموزشی این نوع گره:

 

حتما بخوانید: هندسه جنتلمن: لباس پوشیدن متناسب با شکل و فرم بدن

انواع لوازم جانبی کراوات

انواع لوازم جانبی کراوات

دنبال سبک های جدیدی برای ست کردن با کراوات مورد علاقه خود هستید؟ با استفاده از لوازم جانبی کراوات، همه می توانند تنوع مجموعه لباس هایشان را بیشتر کنند. لوازم جانبی کراوات دارای طرح های متنوعی هستند. بیایید نگاهی به برخی از آنها بیندازیم.

نوار کراوات: روی کراوات حرکت می کند و آن را محکم نگه می دارد.

گیره کراوات: به جلوی کراوات متصل می شود و به شما امکان می دهد آن را ثابت در گردن خود نگه دارید.

گیره کراوات

سنجاق کراوات: سنجاق کراوات در شکل ها و اندازه های مختلف وجود دارد و می توان آن را با هر کراواتی به کار برد. این سنجاق کراوات را به یقه می چسباند و به نگه داشتن آن کمک می کند. فقط این که پیراهن شما باید پیراهنی یقه سنجاق دار​​مانند پیراهن های پیکی بلایندرز برند جک مارتین باشد.

گره مناسب برای مشاغل مختلف

با اینکه ممکن است از نظر خیلیها این مساله اهمیت چندانی نداشته باشد، اما بهتر است همیشه گره متناسب با شغلتان را انتخاب کنید، چون حس شخصی شما از شغلتان را منعکس می کند. به این ترتیب همیشه حرفه ای و خوش تیپ به نظر می رسید. شما باید از گره کراواتی استفاده کنید که با شغل تان مطابقت داشته باشد. وقتی نوبت به انتخاب کراوات می رسد، احتمالاً با انتخاب های زیادی روبرو هستید. تنوع ممکن است در ابتدا کمی ترسناک به نظر برسد، اما اگر بدانید به دنبال چه هستید، انتخاب یکی از آنها آسان تر خواهد بود.

مشاغل مختلف نیاز به لباس های متفاوت دارند و این موضوع برای کراوات نیز صادق است. به عنوان مثال، اگر در یک اداره کار می کنید، احتمالاً امتیاز بیشتری برای پوشیدن کت و کراوات دریافت خواهید کرد. اما محیطی غیررسمی تر به شما این امکان را می دهد که از پوشیدن کراوات با پیراهن دکمه دار خلاص شوید. نکته اصلی که باید به خاطر بسپارید این است که آنچه را می پوشید با دقت انتخاب کنید تا نشان دهنده ارزش ها، مُد و حتی محیط اداری شما باشد.

طول کراوات چه قدر باید باشد؟

کراوات ها اندازه های مختلفی دارند و نمی شود گفت که کدامشان از بقیه بهتر است. فقط زمانی باید طول خاصی از کراوات را بر دیگری ترجیح دهید که لباس شما مخصوصاً طوری طراحی شده باشد که با طول خاصی از کراوات هماهنگی داشته باشد.

طول کراوات باید تا کمر شلوارتان یا درست بالای آن باشد. لبه نوک تیز آن نباید بیش از چند سانت زیر دکمه پیراهن شما آویزان شود، به این ترتیب پیراهن نیز به خوبی پوشانده می شود.

باز هم آموزش کراوات: 4 روش بستن کراوات رسمی و غیر رسمی

جمع بندی

الان دیگر دانستن نحوه درست بستن کراوات یکی از چیزهای مهم به حساب می آید. کراوات به شما ظاهری آراسته شیک می دهد و چه بهتر که خودتان طرز بستن آن را بلد باشید تا لازم نباشد با خجالت از دیگران بخواهید که این کار را برایتان انجام بدهند. ما در این مقاله به بررسی روش های مختلف گره زدن کراوات پرداختیم. علاوه بر این، در مورد طول کراوات، لوازم جانبی کراوات و انتخاب کراوات مناسب هم شما را راهنمایی کردیم.

امیدواریم این مطلب به شما کمک کرده باشد تا چیزهای جدیدی درباره نحوه بستن کراوات یاد گرفته باشید. یادتان باشد که با داشتن کراوات مناسب می توانید خوش تیپ ترین مرد تمام مراسمها باشید.

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا