شخصیت شناسی و نکاتی برای جذاب شدن

هندسه جنتلمن: لباس پوشیدن متناسب با شکل و فرم بدن

تناسب خود را پیدا کنید و مطابق آن لباس بپوشید

چرب زبان

اگر می‌خواهید آراسته و مرتب به نظر برسید، توجه حساس به تناسب لباس شما ضروری است. اگر لباس بیش از حد بزرگ بپوشید، به مثابه کودکی است که لباس پوشیده و بازی می‌کند. چیزی بیش از حد تنگ بپوشید، طوری به‌ نظر می ‌رسد که گویا از سایت کودکان خرید می‌کنید، یا ممکن است قسمت‌ هایی از بدن ‌تان را برجسته کنید که نیازی به توجه ندارند. ما در این قسمت از سایت برخی از فرم ‌های اصلی را برای کمک به شما در کشف نوع بدنتان و نحوه لباس پوشیدن برای نوع بدن شما ارائه کرده ‌ایم.

نوع فرم بدن من کدام است؟

احتمالاً اصطلاحاتی مانند “اکتومورف” “اندومورف” و “مزومورف” را از نظر بدن سازی شنیده اید. در صورت آشنا نبودن، اکتومورف کسی است که به طور طبیعی لاغر است، اندومورف کسی است که دارای بافت نرم و گرد و چربی بیشتری است و مزومورف کسی است که به راحتی عضله می ‌سازد.

اما خارج از توده عضلانی محض، بدن شما دارای یک قاب و نسبت ‌های ذاتی است که احتمالاً بدون توجه به این که عضله و وزن کم یا اضافه می‌کنید، تغییر زیادی نخواهد کرد. انواع مختلف بدن که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم‌کرد هیچ ارتباطی با بخش عمده ‌ای ندارند. به عنوان مثال، شما ممکن است از داشتن یک بدن ذوزنقه کوچک تر به یک بدن بزرگتر ذوزنقه تغییر کنید، اما نسبت ‌های شما به همان صورت باقی می‌ مانند.

حتما بخوانید: چطور باکلاس باشیم؟ (23 عادت که مردان باکلاس دارند)

ما در این جا انواع مختلف بدن مرد را شرح داده ‌ایم تا بتوانید متناسب با فرم بدن خود خرید کنید و لباس مناسب بپوشید.

1-فرم بدن ذوزنقه ‌ای

این فرم “ساخت متوسط” در نظر گرفته شده ‌است. این فرمی است که بیشتر مارک ‌های لباس مردانه مطابق آن لباس ‌ها را طراحی و تهیه می‌کنند.

trapezoid-body-shape

در این صورت این گونه‌اید که:

 • شانه ‌های شما از عرض میانی پهن‌تر است و این باعث می ‌شود تا اندام فوقانی بدن شما کمی باریک ‌تر شود.
 • ممکن است ورزش کنید، اما شما آن سرعت لازم بدنسازی را ندارید.
 • پاهایتان در تعادل با قسمت فوقانی قرار می‌گیرد.

خوشبختانه، نمونه ‌ای که لباس ‌های مردانه به صورت آنلاین وجود دارند، تقریباً به همان شکل در تن شما دیده خواهند‌ شد. از آن جا که فرم شما کاملاً متنوع است، شما این آزادی را دارید که از نمونه ‌های ریسکی استفاده کنید و متناسب باشد. از آن به نفع خود استفاده کنید و کمد لباسی با تنوع زیاد ایجاد کنید.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

چگونه متناسب با فرم بدن ‌تان لباس بپوشید:

how to dress for your body type trapezoid

به صورت روزانه:

 • شلوار مناسب و باریک: شکل طبیعی خود را برجسته کنید، زیرا این استاندارد صنعت است. شما باید بتوانید شلوار هایی با “سایز کوچک” را از قفسه خریداری کنید، و به نظر می رسد که برای شما دوخته شده ‌اند.
 • الگو ها: با الگوی گولد بولد احساس راحتی کنید. چاپ جغرافیایی را روی رنگی روشن امتحان کنید، تقریباً هیچ چیزی نیست که نتوانید بپوشید .
 • کراوات ‌های استاندارد: از آن جا که بدن بسیار متعادلی دارید ، هر چیزی غیر از کراوات استاندارد کمی نا آراسته به نظر می ‌رسد. کراوات ‌های باریک باعث می ‌شوند پهن ‌تر به نظر برسید، و کراوات ‌های بلند باعث می ‌شوند کوتاه به نظر برسید. اگر واقعاً به چیز متفاوت دیگری احتیاج دارید، از پاپیون استفاده کنید.

در مراسم رسمی:

 • شلوار جذب: از خیاط خود بخواهید که شلوارتان کمی یا اصلا چاک نداشته باشد، زیرا این سبک با شلوار های اندامی مناسب به نظر می ‌رسد و جلوه ‌ای مدرن به شما می بخشد. دقیقاً مانند ظاهر روزمره، شلوار شما باید به بدن شما بچسبد و سایز کوچک تر باشد.
 • کمر خود را ببندید: با شانه های کمی پهن‌تر، مطمئن شوید که ژاکت شما در کمرتان است تا از عدم تعادل بین دو نیمه‌ی بالا و پایین خود جلوگیری کنید. اما بیشتر کت ‌ها در حال حاضر مخروطی شکل ‌اند، بنابراین تهیه یک لباس مناسب با خیاطی بسیار کمی سخت نیست.

حتما بخوانید:  آموزش تصویری آداب دست دادن، غذا خوردن و حرف زدن در جمع (مهم!)

2-فرم بدن مستطیلی

قد بلند و لاغر که حتی ممکن است شما را بابا لنگ‌دراز صدا کنند.

rectangle-body-type

در این صورت اینگونه ‌اید که:

 • سراسر بدن شما یکنواخت است به طوری که عرض شانه ‌هایتان به اندازه کمرتان می ‌باشد.
 • نیم تنه‌ی بالا‌یی لاغر شما با پاهای لاغرتان هماهنگ است.
 • قد شما از میانگین بلندتر است.

قد و نوع بدن لاغر شما می‌ تواند هنگام تلاش برای یافتن لباس ‌هایی متناسب با طول و عرض ‌تان چالشی را ایجاد کند. لباس ‌های عریض شما را شبیه یک مکعب نشان می ‌دهند. سایز ‌های بزرگ این گونه به نظر می ‌رسند که گویی لباس شما را قورت داده‌ است. در عوض به دنبال لباس ‌ها و پارچه ‌های سنگین بروید زیرا توهم یک قاب سنگین ‌تر را به خصوص در نیم تنه‌ی بالایی شما ایجاد می‌کنند.

چگونه متناسب با فرم بدن ‌تان لباس بپوشید:

how to dress for your body type rectangle

به صورت روزانه:

 • لباس‌ ها: ژاکت یا جلیقه انواع لباس ‌هایی هستند که وزنی را به شانه ‌های شما اضافه می‌کنند و همین باعث ایجاد تصور یک فرم ذوزنقه ‌ای می ‌شود. به طور کلی پارچه‌ هایی با جنس خشک، چشم را به سمت بالا می‌کشند و نظر ها را به فرم شما جلب می‌کنند.
 • جزئیات در شانه ها: که برای تابستان بسیار عالی هستند ، وقتی آخرین کاری که می‌خواهید انجام دهید این است که یک لباس دیگر هم بپوشید، رنگ و یا جزئیات بیشتر در نیمه ‌ی بالایی، همان اثر لباس‌ هایی با تحریک کم تر را ایجاد می‌کنند. سعی کنید توجه چشم ‌ها را به سمت بالا جذب کنید و شانه ‌های خود را برجسته کنید تا ظاهری بزرگ ‌تر ایجاد نمایید.
 • شلوار مناسب و راسته: انتخابی مناسب در شلوار شما نیز به شما کمک می‌کند تا سایز خود را کنترل کنید. هر لباس بزرگتری نمی‌تواند شما را با فرم بزرگتری نشان ‌دهد، اما در واقع شما را لاغرتر جلوه می ‌دهد زیرا پارچه اضافی فرم بدن شما را تحت الشعاع قرار خواهد داد.

در مراسم رسمی :

 • طول شلوار: کوتاه ترین چیزی که باید در طول شلوار خود داشته باشید چاک است. در حالی که ممکن است شلوار های کوتاه مطابق مد به نظر برسند اما تعادل بین دو نیمه‌ی بالایی و پایینی شما را بر هم می‌ زنند.
 • کت ‌های تک دکمه:کت‌ های تک دکمه برای فریم ‌هایی شما ضروری هستند، کت ‌های دو دکمه‌ای شما را مستطیل‌ تر نشان می ‌دهند. برخی ترکیب ‌ها نیز در قسمت شانه‌ ها برای تکمیل کردن نیم تنه‌ی بالایی لازم است.

حتما بخوانید: هنر خوب صحبت کردن با افراد مختلف: نکات بسیار مهم و کاربردی

3-فرم بدن مثلث وارونه

برخی اوقات برای ورود و خروج از درب مشکلی دارید. خوب، ممکن است اندازه‌ های شما خیلی بزرگ نباشند، اما اگر یک هیکل زیباتر می‌ خواهید به سالن ورزشی بروید.

inverted-triangle-body-shape

در این صورت اینگونه‌اید که:

 • شانه‌ های شما پهن‌ترین قسمت بدن شما هستند.
 • کمر شما از کمر کسی که فرم بدن‌ او ذوزنقه است باریک ‌تر می ‌باشد.
 • ممکن است مقدار بیشتری حجم در قسمت تحتانی داشته باشید.

از آن جایی که اکثر فروشندگان برای فرم‌ هایی که کم ‌تر نیاز به اصلاح و خیاطی دوباره دارند جنس تهیه می‌ کنند لباس خریدن برای این فرم می‌تواند کار سختی باشد. خوشبختانه، لباس ‌های ورزشی فرصت بیشتری برای نفس کشیدن و فرصتی برای پوشیدن لباس ‌هایی غیر از تی‌شرت‌ هایی که باعث عرق کردن می ‌شوند به شما می ‌دهند‌.

چگونه متناسب با فرم بدن ‌تان لباس بپوشید:

how to dress for your body type inverted triangle

به صورت روزانه:

 • شلوار های راسته: به جای استفاده از شلوار های تنگ، مقدار بیشتری پارچه می ‌تواند فرم بدن‌تان را پرُ تر نشان دهد و نیز راحت ‌تر باشد.
 • جلیقه‌ هایی با نشانه‌ های خاص: این ژاکت در ایجاد توازن نسبت کمر به شانه ‌های شما کمک می‌کند. این نوع از جلیقه انحراف شانه ‌هایتان را می‌ پوشاند و قسمت ‌های پایینی آن، مقداری حجم به کمر شما می ‌افزاید.
 • کمربند ها: یک تاکتیک دیگر برای جلب چشم‌ ها به قسمت پایینی، اضافه کردن یک کمربند به لباس ‌تان است. خواه شلوارک یا شلوار تمام قد داشته باشید، اضافه کردن یک کمربند با یک رنگ خیره‌کننده می ‌تواند فرم بدن‌ تان را کشیده تر نشان دهد.

در مراسم رسمی:

 • الگو های کوچک و متوسط: از آن جا که ساختار بدن شما بزرگتر است، الگوهای کوچکتر را برای پوشیدن انتخاب کنید، آن ها سایز شما را کوچکتر نشان می‌ دهند. الگو های پیچیده و خال خال ‌های کوچک روی پیراهن شما باعث می ‌شود که بهتر به نظر برسید.
 • به اندازه کردن کمر: مطمئناً به فضای بیشتری در قسمت شانه ‌ها نیاز دارید، پس سایز کت را بیشتر کنید و برای در قسمت کمر آن را پوشش دهید. ظاهری آشفته و ناهماهنگ برای هیچ‌کس جذاب نیست. علیرغم کمر باریک ‌تان، ژاکت شما هنوز باید مخروطی شکل باقی بماند.

حتما بخوانید: چگونه پسر/مردی جذاب به نظر برسیم؟ ویژگی های یک جنتلمن

4- فرم بدن مثلثی شکل

triangle-body-shape

ساختاری گردتر در قسمت شکم که معمولا پس از ازدواج بیشتر هم می‌شود. اما این بدان معنا نیست که شما از فرم خارج هستید. گاهی اوقات فرم مثلثی به عنوان “خیکی” نامیده می ‌شود.

شما اینگونه‌اید که:

 • قسمت میان تنه تان از شانه ‌هایتان عریض ‌تر است.
 • پاهای شما شکل خاصی دارد و با نیمه بالایی شما متعادل است.
 • شانه ‌هایی لاغر دارید.

مهم ترین چیزی که باید در مورد آن دقت داشته باشید، سعی کنید لباسی نپوشید که باعث شود شانه ‌هایتان لاغر به نظر بیایند در این صورت شکم ‌تان گنده‌ تر به نظر می ‌رسد. ظاهری که برای شما مناسب است (به ویژه در نیم‌ تنه بالایی ) با آنچه در فرم مستطیلی مناسب است همپوشانی دارد.

چگونه متناسب با فرم بدن ‌تان لباس بپوشید:

how to dress for your body type triangle shape

به صورت روزانه:

 • ترکیب شانه‌ ها: از آن جایی که قسمت میانی بدن شما عریض‌ترین بخش بدن ‌تان است، ترکیب مناسب برای شانه ‌ها می‌تواند میان آن‌ ها تعادل ایجاد کند. این امر باعث کم‌ شدن ظاهر پهن‌ تر در قسمت میانی می ‌شود و فرم بدن شما را هماهنگ ‌تر جلوه می ‌دهد.
 • ریزه‌ کاری و استفاده از رنگ ‌ها در قسمت سینه : همان طور که گفته ‌شد هر چیزی که مرکز توجه را به سمت نیمه بالایی و شانه ‌ها جلب کند کمک می‌کند که خوب به نظر برسید. استفاده از رنگ ‌ها و ریزه‌کاری‌ هایی که چشم ‌ها را به قسمت سینه میخکوب کند باعث می‌ شود تا جذاب ‌تر دیده‌ شوید.
 • شلوار های راسته: شلوار هایی که خیلی اندامی باشند توجه را مستقیماً به قسمت عریض بدن شما جلب می‌ کنند. شلوار‌ های راسته و حتی گاهی با داشتن پلیسه می ‌تواند ظاهری آراسته ‌تر و راحتی بیشتری برای شما داشته ‌باشد.

در مراسم رسمی:

 • کت تک دکمه: اندازه‌ ی کت دو کمه می‌ تواند حجم زیادی را به نیمه‌ی بالایی بدن شما بیفزاید. در عوض از کت ‌های کلاسیک تک دکمه‌ای که دقیقاً مناسب فرم بدن‌ تان است استفاده کنید. ترکیب خوب و درست نیمه‌ی بالایی به ویژه شانه ‌ها چشم ‌ها را مجذوب این قسمت می‌کند و این استایل رسمی توازن را مطابق با قسمت میانی برقرار می‌کند.
 • پیراهن ‌های تیره‌ رنگ: پیراهن ‌هایی با رنگ ‌های تیره در جلب نظر دیگران موفق‌ تر از پیراهن‌ های معمولی سفید رنگ عمل می ‌کنند. تناژ این رنگ‌ ها باعث لاغرتر دیده ‌شدن قسمت بالایی بدن می ‌شوند و همچنین ظاهری زیبا با ایجاد رنگ ‌هایی با تناژ مشکی و خاکستری به‌وجود می ‌آورند.

حتما بخوانید: چگونه در چت جذاب باشیم و دلبری کنیم؟ 10 ترفند کاربردی

پس از خواندن این مقاله ، اگر باز این سوال که ” چه لباسی مناسب فرم بدن من است ؟ ” داشتید ، همه‌ی لباس‌ های موجود را امتحان کنید . ممکن است تشخیص ندهید که فرم بدن ‌تان ذوزنقه است یا مستطیل شکل، مگر آن که با پوشیدن لباس ‌ها متوجه آن شوید. موفقیت در اینکه چه لباسی بپوشید مسیر طولانی دارد، اما با خواندن هر مقاله جدید و با کسب هر تجربه جدید به تدریج به ظاهر ایده‌آل خود نزدیک خواهید شد.

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

 1. با عرض سلام و خسته نباشید،موضوع مطالب خیلی کاربردی و عالی هستند.ارزوی موفقیت☺😘

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا