مهارت های روزمره برای زندگی بهتر

100 ترفند های جالب و جدید (واقعی و کاربردی)

چرب زبان

در این مطلب بیش از 100 ترفند جالب، جدید، سرگرم کننده و کاربردی را هم با کمک ویدیو هم با کمک توضیحات نوشتاری و تصویر برای تان اشتراک گذاشته ایم تا هم لذت ببرید هم زندگی تان راحت تر شود.

ابتدا ترفندهای جالب ویدیویی

 

10 تا از ترفند های لباس پوشیدن (ویژه خانم ها)

25 ترفند تصویری با توضیح کوتاه

1- کف گاراژتان را عایق کنید

کف گاراژتان را عایق کنید

معمولا در فصل بهار کف گاراژها به خاطر باران یا آب شدن یخ لاستیک ماشین گودالهای آب تشکیل می شود. برای جلوگیری از این اتفاق می توانید با اسپری فوم دور تا دور لاستیک ماشینتان یک سد درست کنید. این فوم هم ضد آب است و هم بدون مشکل می توانید روی آن راه بروید و ماشینتان را جابجا کنید. وقتی هم تابستان شد خیلی راحت می توانید آن را خراش بدهید و از سطح زمین بردارید.

2- خوراکیهای سالم پرورش بدهید

اگر تا الان به فکرتان نرسیده پیشنهاد می کنیم دست به کار شوید و یک باغچه یا گلدان بسازید و در آن گیاهانی مثل سبزی خوردن، گوجه، خیار یا هر چیزی که فکر می کنید مناسب است بکارید. علاوه بر این بهتر است برای کل هفته برنامه غذایی داشته باشید و طبق آنها مواد غذایی را خریداری کنید تا از خرید اجناس اضافه جلوگیری شود. توصیه می کنیم همه اعضای خانواده را در درست کردن غذا شرکت بدهید تا روحیه همکاری هم در بینتان تقویت شود.

3- از باتری های قابل شارژ استفاده کنید

با اینکه باتریهای قابل شارژ نسبت به باتریهای معمولی گرانتر هستند و هزینه اولیه شان زیاد است اما در دراز مدت باعث صرفه جویی در مخارج شما می شوند و در عین حال ضایعات کمتری هم تولید می کنند. در ضمن باتریهای قدیمی و معمولی باید به روش خاصی دفع شوند و از محل نگهداری زباله ها دور باشند.

نکات آشپزی خوب (32 ترفند که از شما آشپز بهتری می سازند)

4- از اقلام چند بار مصرف استفاده کنید

از اقلام چند بار مصرف استفاده کنید

اقلامی را انتخاب کنید که بتوان چند بار از آنها استفاده کرد مثل کیف خرید پارچه ای، لیوان مسافرتی و بطری آب آلومینیومی. از ضایعات مواد غذایی قابل کمپوست شدن هم برای تقویت خاک باغچه تان استفاده کنید.

5- با لوله های پی وی سی جای اتوی مو درست کنید

با لوله های پی وی سی جای اتوی مو درست کنید

اگر کمدتان برای اتوی مو جا ندارد چرا از درب کمد استفاده نمی کنید؟ برای این کار به چند نوار قلاب و حلقه و لوله پی وی سی نیاز دارید. دو لوله را به طول 5.12 و دو لوله دیگر را به طول 5 سانتیمتر ببرید و مثل تصویر با قلاب و حلقه نصبشان کنید. به این ترتیب یکی از لوله ها جای خود اتو و دیگری جای دو شاخه آن می شود. فقط یادتان باشد اجازه بدهید اتو بعد از هر بار استفاده خنک شود و بعد در محل جدید بگذارید.

6- با لوله های پی وی سی سقف جدیدی بسازید

با لوله های پی وی سی سقف جدیدی بسازید

می توانید با استفاده از لوله های پی وی سی قفسه ساده ای درست کنید و وسایل اضافی گاراژ را در آن قرار بدهید. لوله ها را مستقیما به تیرچه های سقف بچسبانید تا وسایل سنگین وزن را تحمل کنند.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

7- برای دوچرخه تان پایه نگهدارنده بسازید

برای دوچرخه تان پایه نگهدارنده بسازید

اگر دوچرخه دارید و نمی دانید کجا باید مستقرش کنید می توانید از لوله پی وی سی برای ساخت رَک یا محفظه نگهدارنده استفاده کنید. با این رک می توانید پنج دوچرخه را به صورت عمودی سرجایشان نگه دارید. بسته به اندازه دوچرخه تان می توانید ابعاد این محفظه را تغییر بدهید تا دوچرخه ها به خوبی در جایشان بایستند.

بهترین ترفندهای نحوه نگهداری میوه/ سبزیجات برای ماندگاری و تازگی بیشتر

8- سیمها را مخفی کنید

سیمها را مخفی کنید

اگر دوست ندارید کابلهای کامپیوتر، موس، مانیتور و تلفنتان معلوم باشند فقط کافیست همه آنها را در لوله پی وی سی پنهان کنید. حتی می توانید با نوارهای رنگی لوله ها را همرنگ محیط کارتان کنید.

9- پیچ گوشتی چراغ دار بسازید

پیچ گوشتی چراغ دار بسازید

به جای اینکه پولتان را خرج ابزارهای فانتزی با چراغهای ال ای دی کنید می توانید خودتان یک پیچ گوشتی چراغ دار بسازید. برای این کار یک چراغ قوه کوچک اندازه جاکلیدی را به پیچ گوشتی بچسبانید. به این ترتیب می توانید فضاهای تاریک مثل داخل کابینت را به راحتی روشن کنید.

10- قیچی هرس دسته بلند بسازید

قیچی هرس دسته بلند بسازید

برای اینکه بتوانید شاخه های بالایی درختها را به راحتی هرس کنید فقط کافیست لوله پی وی سی را به اندازه مناسب ببرید و به دو دوسته قیچی هرس بچسبانید. به این ترتیب خیلی راحت و بدون نیاز به نردبان می توانید شاخه ها را هرس کنید.

حتما بخوانید: مهارت هایی که باید در زندگی بلد باشیم: 44 توانایی

11- دستیاری برای جمع کردن شاخه ها داشته باشید

دستیاری برای جمع کردن شاخه ها داشته باشید

اگر می خواهید برگها و شاخه هایی که از درخت جدا می شوند منظره حیاطتان را شلوغ و در هم نکنند می توانید یک پارچه بزرنت پلاستیکی بزرگ و ارزان کف حیاط بیندازید و برگ و شاخه ها را روی آن را جمع کنید. جابجایی این بزرنت هم راحت است و کارتان را زود راه می اندازد.

12- جلوی گم شدن جورابها را بگیرید!

جلوی گم شدن جورابها را بگیرید!

اگر بین ماشین لباسشوییتان و دیوار فضای اضافی وجود دارد و ممکن است جورابها در این فضا بیفتند و گم شوند می توانید با یک لوله فوم این جای خالی را پر کنید.

13- چسب کاغذی را راحت جدا کنید

چسب کاغذی را راحت جدا کنید

اگر شما هم مثل خیلیهای دیگر با پیدا کردن سر نوار چسب کاغذی مشکل دارید تنها کاری که باید بکنید این است که لبه نوار چسب را با زاویه 90 درجه و به صورت شکل بالا تا بزنید. حالا با یک حرکت محکم نوار چسب را بکشید. به این ترتیب هم تکه چسب مورد نظرتان جدا می شود و هم نوک نوار چسب نشانه دار می شود و دیگر گمش نمی کنید!

14- پایه میز لق را با چوب پنبه درست کنید

پایه میز لق را با چوب پنبه درست کنید

اگر پایه میزتان لق می زند فقط کافیست یک تکه چوب پنبه را با چاقو به اندازه مناسب ببرید و به پایه میزتان بچسبانید.

حتما بخوانید: 10 تا از مهمترین نکات موفقیت در رابطه زناشویی

15- چراغ قوه را به عینک محافظتان وصل کنید

چراغ قوه را به عینک محافظتان وصل کنید

اگر برایتان سخت است که موقع تعمیر یا کار مدام چراغ قوه را دست بگیرید بهتر است آن را با زیپ های پلاستیکی به عینک محافظتان چفت کنید. به این ترتیب موقع کار هر جا را که نگاه کنید روشن می شود.

16- نظم دهنده کشو را ثابت و بی حرکت کنید

نظم دهنده کشو را ثابت و بی حرکت کنید

هر بار که در کشوهای آشپزخانه را باز می کنید نظم دهنده های داخل کشوها حرکت می کنند؟ نگران نباشید! برای ثابت و بی حرکت نگه داشتنشان می توانید یک تکه فوم نودل استخری را به اندازه فاصله نظم دهنده تا انتهای کشو ببرید و جا بدهید. این فوم پلی اتیلنی فضای خالی را پر می کند و دیگر چیزی از جایش تکان نمی خورد.

17- لایه نرمی روی پله های نردبان بکشید

لایه نرمی روی پله های نردبان بکشید

اگر کارتان طوریست که زیاد روی نردبان می ایستید احتمالا تماس ساق پا و رانهایتان با پله های نردبان باعث اذیت شدنتان می شود. برای جلوگیری از این اتفاق می توانید فوم نودل استخری را از طول ببرید و دور پله بپیچید. به این ترتیب دفعه بعد که روی نردبان ایستادید سختی پله های نردبان باعث ناراحتیتان نمی شود.

18- جا کابلی بسازید

جا کابلی بسازید

برای مرتب نگه داشتن کابلها و سیمهایتان می توانید از لوله های کاغذی دستمال رول استفاده کنید. وقتی دستمال رولهایتان تمام شد لوله کاغذی وسطشان را دور نیندازید. یک جعبه کفش بردارید و لوله ها را به صورت عمودی در جعبه بچینید. حالا داخل هر کدامشان یک سیم یا کابل قرار بدهید. به این ترتیب دیگر کابلهای گره نمی خورند و گم نمی شوند.

حتما بخوانید: هنر خوب صحبت کردن با افراد مختلف: نکات بسیار مهم و کاربردی

19- چوب رختی طبقه ای درست کنید

چوب رختی طبقه ای درست کنید

اگر فضای کمدتان کم و لباسهایتان زیاد است نگران نباشید! می توانید چوب رختیها را به یک زنجیر آویزان کنید. فقط کافیست اولین حلقه زنجیر را در یکی از چوب رختیها بیندازید و بعد بقیه شان را از داخل حلقه های زنجیر مثل تصویر رد کنید. به این ترتیب می توانید تا 6 لباس را بصورت عمودی در یک جا آویزان کنید.

20- کش موهایتان را با رول دستمال کاغذی مرتب کنید

کش موهایتان را با رول دستمال کاغذی مرتب کنید

احتمالا برای شما هم پیش آمده که مدام کش موهایتان را گم کنید. چاره کار استوانه مقوایی داخل دستمال رولها است! فقط کافیست یکی از این استوانه ها را بردارید و کش موهایتان را دور آن بگذارید تا همیشه در دسترستان باشد.

21- از تی زمین شویی برای گردگیری استفاده کنید

از تی زمین شویی برای گردگیری استفاده کنید

تی های زمین شویی فقط برای شستن کف زمین مناسب نیستند، بلکه از آنها می توانید برای تمیز کردن دیوارها هم استفاده کنید. فقط کافیست یک دستمال تمیز روی سر زمین شو بگذارید و بعد با آن دیوارها و تار عنکبوتها را گردگیری کنید. به این ترتیب به نردبان هم نیازی نخواهید داشت.

حتما بخوانید: چطور موش را در خانه از بین ببریم؟

22- فرتان را با سرکه و جوش شیرین برق بیندازید

فرتان را با سرکه و جوش شیرین برق بیندازید

اگر دنبال راه حل معجزه آسایی برای تمیز کردن فر می گردید باید سرکه و جوش شیرین را امتحان کنید. اول از همه باید تمام سطوح داخلی فر را به جوش شیرین آغشته کنید و بعد اجازه بدهید یک شب به همان حالت بماند. روز بعد سرکه را با کمی آب مخلوط کرده و در یک ظرف اسپری بریزید. حالا این محلول را در تمام قسمتهای فر اسپری کنید. می بینید که سرکه و جوش شیرین با هم واکنش نشان می دهند و حباب تولید می کنند. اجازه بدهید یک ربع فرتان به همین حالت بماند و بعد با آب و دستمال تمیز آن را کاملا پاک کنید. از این ترفند برای تمیز کردن اجاق گاز هم می توانید استفاده کنید.

23- با نوار چسب موهای ریخته شده را جمع کنید

با نوار چسب موهای ریخته شده را جمع کنید

اگر موهای خودتان یا حیوان خانگیتان روی مبل یا صندلی ماشین ریخته می توانید آنها را با نوار چسب جمع کنید. برای این کار نوار چسب را طوری که قسمت چسبانش به سمت بیرون باشد دور غلتک رنگ بپیچید و بعد آن را روی سطوح مختلف بکشید تا همه موها را جمع کند.

24- جلوی چروک شدن لباسها را بگیرید

جلوی چروک شدن لباسها را بگیرید

اگر دلتان نمی خواهد شلوارهایتان موقع آویزان کردن چین و چروک پیدا کنند فقط کافیست یک تکه فوم نودل استخری به اندازه مناسب ببرید و دور محل آویزان کردن لباس در چوب رختی بپیچید. به این ترتیب وقتی شلوارتان را روی آن می گذارید صاف می ماند و چروک نمی شود.

این ترفندها هم بسیار کاربردی هستند: 36 ترفند تمیزکاری ویژه خانه داری

25- فرم چکمه هایتان را حفظ کنید

فرم چکمه هایتان را حفظ کنید

اگر چکمه ساق بلند دارید و وقتی آنها را از پا در می آورید تا می شوند می توانید یکی دو تا استوانه مقوایی که داخل دستمال رولها پیدا می شود را در کفشهایتان بگذارید تا شکلشان حفظ شود و حالتشان را از دست ندهند. (منبع)

باز هم ترفند در ویدیوی زیر

 

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا