مهارت های روزمره برای زندگی بهتر

آموزش 4 روش بستن کراوات رسمی و غیر رسمی (تصویری)

چرب زبان

شما هم جزو آن دسته افرادی هستید که با کراوات بستن مشکل دارند؟ اگر جوابتان مثبت است اصلا نگران نباشید! امروز ما به شما یاد می دهیم چطور کراواتتان را خیلی شیک و مطابق مد روز ببندید. مطلب ما شامل 4 روش بستن کراوات به صورت معمولی و کاملا رسمی ست.

روش اول: با کمک تصویر زیر (رسمی ساده)

بستن کراوات

حتما بخوانید: هندسه جنتلمن: لباس پوشیدن متناسب با شکل و فرم بدن

روش دوم: با کمک تصویر متحرک زیر (رسمی ساده)

 مدل ساده بستن کراوات

حتما بخوانید: خانم ها چه مدل ریشی را می پسندند و از چه ریشی متنفرند؟

روش سوم: آموزش ویدیویی

 

دانلود ویدیو

حتما بخوانید: هنر خوب صحبت کردن با افراد مختلف: نکات بسیار مهم و کاربردی

روش چهارم: بصورت گام به گام با توضیح ( گره چهار در دست)

کراوات را دور گردنتان بیندازید.

1-کراوات را دور گردنتان بیندازید. یقه پیراهنتان را به طور کامل بالا ببرید و دکمه آن را هم ببندید. کراوات را اطراف شانه هایتان قرار بدهید. انتهای پهن تر کراوات را سمت راست و حدود 30 سانتی متر پایین تر از انتهای باریک تر کراوات قرار بدهید.

 


طراحی لباس

توی این پک فوق العاده، طراحی لباس رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! خیلی راحت یه طراحی لباس حرفه ای شو، با هنرت همه رو انگشت به دهان کن یا اصلا باهاش پول در بیار!


 

  • نکته: برای این مدل گره کوچک و نامتقارن کراوات نباید از لباس هایی که یقه های خیلی باز و گشاد دارند استفاده کنید.

قسمت پهن کراوات را روی لبه باریک بیاورید.

2-قسمت پهن کراوات را روی لبه باریک بیاورید. انتهای سمت پهن را از زیر سمت باریک کراوات عبور بدهید. انگشتتان را روی محل تلاقی دو طرف کراوات بگذارید و آن را نزدیک گردنتان نگه دارید.

با انتهای پهن کراوات زیر قسمت باریک آن یک حلقه ایجاد کنید.

3-با انتهای پهن کراوات زیر قسمت باریک آن یک حلقه ایجاد کنید. آن را زیر انتهای باریک کراوات ببرید و به سمت راست خودتان بکشید.

دوباره انتهای پهن کراوات را به عقب برگردانید.

4-دوباره انتهای پهن کراوات را به عقب برگردانید. با دست چپتان محل برخورد دو انتها را نگه دارید و سمت پهن کراوات را دوباره از روی همان نقطه رد کنید.

  • نکته: قسمت جلویی کراوات باید دوباره جلوی شما قرار بگیرد ( بنابراین شکاف بین دو لبه کراوات پنهان می ماند).

قسمت پهن را از حلقه دور گردن رد کنید.

5-قسمت پهن را از حلقه دور گردن رد کنید. بعد نوک لبه پهن کراوات را با دستتان بگیرید و آن را از حلقه جلویی ایجاد شده عبور بدهید. (تصویر متحرک بالا)

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

6-حالا باید یک گره افقی در سمت جلویی کراواتتان داشته باشید. حالا انتهای پهن را کمی به سمت پایین بکشید تا گره کمی سفت شود. بعد آن را کاملا بکشید و تنظیم کنید.

گره را محکم کنید.

7-گره را محکم کنید. انتهای باریک کراوات را با دستتان بکشید تا کراوات محکم شود. مطمئن شوید که کراواتتان کاملا صاف و طول آن مناسب است. در حالت ایده آل کراوات باید بالای کمربند شما قرار بگیرد. دو طرف گره کراوات را به آرامی فشار بدهید تا یک گودی کوچک زیر آن ایجاد شود.

  • نکته: گره چهار در دست کمی نامتقارن است؛ پس اگر متوجه این عدم تقارن شدید نگران نباشید، طبیعیست.

8-انتهای باریک کراوات را از حلقه مخفی پشت انتهای پهن کراوات عبور بدهید. به این ترتیب هر دو لبه کراوات کاملا موازی شوند.

9-حالا یقه لباستان را به سمت پایین تا کنید. مطمئن شوید که کراوات کاملا دور یقه تان را گرفته است.

حتما بخوانید: چطور باکلاس باشیم؟ (23 عادت که مردان باکلاس دارند)

ترفندهای تکمیلی بستن کراوات

  • برای ایجاد حفره، بالای هر دو لبه آن را بگیرید و سپس به آرامی آن را به سمت پایین بکشید. این کار را تا زمانی ادامه بدهید که بخش های بالایی کراوات شروع به سفت شدن کنند. به این ترتیب نزدیک گره کراواتتان کمی برجستگی ایجاد می شود.
  • اگر کراوات شما در زیر قسمت پهنش یک حلقه دارد، میتوانید طرف باریک را از داخل آن حلقه رد کنید تا از زیر قسمت پهن بیرون نیاید و دیده نشود.
  • افراد چپ دست ممکن است برایشان ساده تر باشد که موقعیت اولیه انتهای پهن و باریک را با هم جا به جا کنند. اگر این کار را انجام میدهید، تمام “چپ” و “راست” های داخل دستورالعمل را هم جابه جا کنید.
  • در حالت ایده‌آل، نوک کراوات باید با بالای سگک کمربند شما قرار بگیرد. اگر کراوات تا زیر سگک کمربند هم بیاید، باز هم مشکلی نیست (سبک ایتالیایی)؛ اما اگر کراوات از این هم پایین تر آمد، از گره ای استفاده کنید که پارچه بیشتری استفاده می کند  و یا اینکه کراوات خود را با کراوات کوتاه‌تری تعویض کنید.
  • همچنین اگر کراوات بالاتر از کمربندتان بود، کراوات بلندتری تهیه کنید و یا گره پرات را امتحان کنید. چون در این گره پارچه ی زیادی استفاده نمی شود.

حتما بخوانید:  آموزش تصویری آداب دست دادن، غذا خوردن و حرف زدن در جمع (مهم!)

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا