شخصیت شناسی و نکاتی برای جذاب شدن

چگونه کسی را عاشق خود کنید؟ (12 روش کاملا موثر)

koli

گاهی اوقات پیش می آید با کسی ملاقات می کنیم و بعد از آن می فهمیم که عاشق شده ایم. با این حال، همیشه نمی توانیم ویژگی های عالی و خوب طرف مقابل خود را ببینیم و بالعکس، نمی توانیم قابلیت های خود را به طور کامل به طرف مقابل نشان دهیم. بدین منظور بهتر است استراتژی های خاصی را بیاموزیم تا راحت تر بتوانیم طرف مقابل را عاشق خود کنیم. فقط فراموش نکنید که این روش ها صد در صد نیستند؛ تنها کاری که می توانید انجام دهید این است که شرایط را بهتر کنید و منتظر بمانید تا ببینید چه پیش می آید.

بخش اول: جذاب و دوست داشتنی باشید.

1- به خوبی از خودتان مراقبت کنید. ظاهر شما نقش بسیار مهمی در این زمینه ایفا می کند؛ این که شما چطور سلامتی و ظاهر فیزیکی خود را حفظ می کنید، چیزی است که خیلی سریع به چشم دیگران می آید؛ در نتیجه، لازم است که زمان و انرژی بیشتری صرف این قضیه کنید تا راحت تر بتوانید توجه دیگران را به سمت خود جلب کنید. قطعا اگر مراقب سلامتی خود نباشید، مردم متوجه خواهند شد و همین موضوع سبب می شود تا عشق و علاقه آن ها از بین برود.

 • برای اینکه بهترین به نظر برسید باید ورزش کنید، تغذیه مناسبی داشته باشید، بهداشت را رعایت کنید و لباس های تمیز و مرتبی بپوشید.
 • از جلب توجه نترسید.

2- محبوب و مشهور شوید، کاری کنید که مردم شما را فراموش نکنند و به آن ها نشان دهید که توانایی شما بسیار فراتر از کارهای ساده است.

 • مطمئن شوید که شخصیت شما مشخص می شود؛ به عبارت دیگر قطعا طرف مقابل تان با علایق و سلایق شما آشنا خواهد شد. این که به چیزی علاقه مند باشید، بسیار جذاب است و بدون شک توجه دیگران را جلب می کند.
 • نسبت به دستاورد های خود مغرور باشید و توانایی های خود را دست کم نگیرید. اعتماد به نفس قابلیتی است که همیشه و در همه حال تحسین برانگیز است ، بنابراین خجالت نکشید و حتما در مورد توانایی ها و دستاورد های خود با طرف مقابل صحبت کنید.

3- مهربان باشید. با دیگران همان طوری رفتار کنید که دوست دارید با شما برخورد شود. این موضوع ممکن است سخت و مشکل به نظر برسد، ولی واقعیت دارد. اگر می خواهید دیگران با احترام و عزت با شما رفتار کنند، شما هم متقابلا می بایست به آن ها احترام بگذارید. قطعا مردم زودتر عاشق کسی می شوند که شخصیت بسیار بالایی داشته باشد؛ فردی که مودب باشد و با دیگران با احترام برخورد کند، توجه همه را به خود جلب می کند.

4- معایب خود را نشان دهید. اجازه دهید طرف مقابل با عیوب و نقطه ضعف های شما هم اشنا شود. به عنوان مثال، اگر در حال حاضر خوش اندام و فعال هستید، ولی قبلا فردی تنبل بوده اید، در مورد این تغییر مثبت با طرف مقابل خود حتما صحبت کنید. قطعا هر انسانی عیب هایی دارد، اگر این عیب ها را برای طرف مقابل تان توضیح دهید، قطعا اجازه داده اید که وی با خود واقعی شما آشنا شود و این موضوع بدون شک سبب می شود تا او شما را تحسین کند.

حتما بخوانید: 12 کار که اگر کسی شما را صادقانه دوست داشته باشد انجام می دهد

بخش دوم: خود را برای شکست های عشقی آماده کنید.

1- طوری رفتار نکنید که گویی اذیت نشده اید. بسیاری از مردم این کار را انجام می دهند؛ وانمود می کنند که اصلا این رابطه برایشان اهمیتی ندارد و از این شکست عشقی ناراحت نیستند. این کار اشتباه است. باید احساس خود را نشان دهید.

2- از نظر احساسی، آمادگی لازم را داشته باشید. برقراری رابطه احساسی کاری بسیار سخت و مشکل است. قبل از این که کسی را عاشق و شیفته کنید، اول مطمئن شوید که آمادگی لازم را برای شروع یک رابطه جدید دارید. اگر نمی توانید روابط گذشته خود را فراموش کنید و یا آمادگی لازم برای تعهد دادن را ندارید، پس لطفا وارد رابطه جدید نشوید و کسی را عاشق و دلباخته خود نکنید.

3- از خودتان بپرسید آیا این شخص همان فردی است که واقعا می خواهید. احساس خود را نسبت به این شخص در نظر بگیرید. آیا او را دوست دارید؟ باید حتما نسبت به حس عاشقانه خود اطمینان داشته باشید. باید حسی متفاوت تر از حسی که به دوستان خود دارید، نسبت به او داشته باشید. غالبا بیان این تفاوت امری بسیار مشکل است. اگر هنوز عاشق او نیستید، پس آرام تر پیش بروید و عجله نکنید.

4- در مورد انگیزه های خود خوب فکر کنید. از یک رابطه چه می خواهید؟ در مورد این موضوع خیلی خوب فکر کنید. اگر فقط دنبال کسی هستید که عاشق شما باشد تا با کمک این رابطه جدید بتوانید رابطه قبلی خود را فراموش کنید و یا آتش حسادت کسی را شعله ور کنید، سخت در اشتباهید. حال اگر کسی را می خواهید که سالیان سال با او زندگی کنید و به دنبال رابطه ای هستید که هر دو طرف از آن لذت ببرید و احساس رضایت داشته باشید، پس می توانید ادامه دهید.

5- اهداف خود را در نظر بگیرید. برای این رابطه اهداف بلند مدت خود را مشخص کنید. اگر هدف شما رابطه ای بلند مدت نیست، پس قطعا منطقی نیست که کسی را عاشق خود کنید. از نظر احساسی این موضوع به زیان هر دو طرف خواهد بود. اگر می خواهید با کسی قرار بگذارید می توانید این کار را انجام دهید ولی اگر هدف تان بلند مدت نیست رابطه را جدی نکنید.

6- به این جمله باور داشته باشید که گزینه های دیگری هم دارید. گاهی اوقات نمی توانیم رابطه قبلی خود را فراموش کنیم. اما این موضوع نباید آینده شما را تباه کند. نباید فکر کنید که به آخر خط رسیده اید و دیگر با کسی اشنا نخواهید شد. انسان های بسیاری روی این کره خاکی زندگی می کنند. باید رابطه قبلی خود و آن شخص را فراموش کنید. به این فکر کنید که آن شخص مناسب زندگی با شما نبوده است. بالاخره با شخص مناسبی رو به رو خواهید شد و رابطه جدیدی را شروع خواهید کرد.

حتما بخوانید: روش استفاده از قانون جذب برای دوستی، ثروت و موفقیت

بخش سوم: رابطه خود را گسترش دهید.

1- سعی کنید نسبت به طرف مقابل تان شناخت بهتری پیدا کنید. اولین مرحله برای این که بتوانید کسی را عاشق خود کنید، این است که او را بهتر بشناسید و اجازه دهید تا او هم شناخت بهتری نسبت به شما پیدا کند. شناخت افراد قطعا مستلزم صرف زمان و انرژی بسیار زیادی است، چرا که باید سوالات مناسبی از او بپرسید و شنونده خوبی هم باشید.

 • بهتر است در مورد اهداف و آرزوهایش از او سوال کنید.
 • هم چنین سوالاتی در مورد علایق، سلایق ، سرگرمی هایش مطرح کنید.

2- نسبت به علایق یکدیگر علاقه نشان دهید. نسبت به علایق و سلایق طرف مقابل خود شور و شوق نشان دهید و یاد بگیرید کار هایی را انجام دهید که او را خوشحال می کند. نسبت به علاقه مندی های خود دروغ نگویید؛ چرا که طرف مقابل به راحتی می تواند این نقش بازی کردن را متوجه شود. سعی کنید جلوی چشمانش کار مورد علاقه اش را انجام دهید و این لذت را با یکدیگر شریک شوید. این کار سبب می شود تا پیوند عاطفی بسیار قوی ای بین شما برقرار شود.

 • به عنوان مثال، اگر طرف مقابل تان عاشق ورزش خاصی است که شما اطلاعات چندانی نسبت به آن ندارید، از او در مورد این ورزش سوال کنید و از او بخواهید که آن را به شما یاد بدهد.
 • یا اگر طرف مقابل تان به یک نوع موسیقی خاصی گوش می دهد، سعی کنید شما هم به آن نوع موسیقی گوش دهید.

3- با طرف مقابل خود هم چون یک قهرمان برخورد کنید. هم چون یک قهرمان با طرف مقابل خود برخورد کنید. اجازه دهید به شما کمک کند تا احساس باهوش بودن داشته باشد ؛ نظر او را در مورد کارهای مهم خود جویا شوید تا احساس عاقل بودن داشته باشد؛ در مورد لباس های خود از او نظرخواهی کنید و …

4- مخاطب خاص خود را در زمان مشکلاتش حمایت کنید. حمایت کردن به ایجاد رابطه ای حقیقی بین دو نفر کمک شایانی می کند. قطعا در هر رابطه ای انسان نیاز به حمایت کردن و حمایت شدن دارد. پس اگر رابطه ای را شروع می کنید، حتما به این موضوع هم دقت داشته باشید. گاهی اوقات فقط با شنیدن حرف های طرف مقابل می توانید به وی کمک کنید. ولیکن شاید زمانی پیش بیاید که مجبور باشید کار بزرگ تری انجام دهید.

5- اعتماد کنید و اعتماد طرف مقابل را هم جلب کنید. اعتماد یکی از اجزای مهم رابطه ای طولانی، پایدار و سالم است. یاد بگیرید که به طرف مقابل تان اعتماد کنید و هم چنین اعتماد او را هم جلب کنید. در چنین رابطه سالمی حتما باید نشان دهید که به طرف مقابل تان اعتماد کافی دارید.

 • اگر طرف مقابل تان رازی را با شما در میان گذاشت، راز نگه دار باشید و آن را با شخص دیگری در میان نگذارید. اگر نقطه ضعفی از او پیدا کردید، مدام به او سرکوفت نزنید و او را اذیت نکنید.
 • راز های خود را با طرف مقابل تان در میان بگذارید و قسمت هایی از خودتان را به او نشان دهید که هیچ کسی نمی داند. با او راحت باشید و اجازه دهید او هم با شما راحت باشد.

حتما بخوانید: 3 گام بسیار ساده برای استفاده از قانون جذب (کاملا عملی)

بخش چهارم: مخاطب خاص تان را دوست داشته باشید.

1- به او احترام بگذارید. احترام گذاشتن بخش مهمی از یک رابطه عاشقانه و احساسی است. همیشه برای طرف مقابل خود ارزش قائل شوید؛ احترامش را نگه دارید؛ در انجام کار ها از او نظر خواهی کنید؛ با او مشورت کنید؛ زمانی که صحبت می کند با دقت و علاقه به حرف هایش گوش دهید.

2- برایش دوست و همراه خوبی باشید. همانند یک دوست خوب و واقعی با او برخورد کنید. یعنی همیشه همراهش باشید و در مقابلش مغرور و خودخواه نباشید؛ برایش دوست خوبی باشید چرا که دوست دارید او را همیشه شاد و سرزنده ببینید.

3- فراموش نکنید که شما دو انسان کاملا متفاوت هستید. هیچ کس دوست ندارد که فکر کند در رابطه ای اسیر شده است. در یک رابطه پابدار باید به طرف مقابل تان هم آزادی عمل و فکر بدهید. او به عنوان یک انسان کاملا مستقل نیاز به آزادی عمل دارد. باید اجازه دهید تا کارهایی که دوست دارد را انجام دهد. باید به علایق یک دیگر احترام بگذارید. سعی نکنید که او را تغییر دهید و فراموش نکنید که حریم خصوصی او را رعایت کنید. هر کسی می تواند برای خود راز هایی داشته باشد.

4- او را همان طور که هست بپذیرید و دوست داشته باشید. خصوصیات مثبت طرف مقابل خود را تحسین کنید و سعی کنید ویژگی های منفی او را بپذیرید و با آن ها کنار بیایید. شما نمی توانید او را تغییر دهید پس بیهوده تلاش نکنید .

 • به عنوان مثال، طرف مقابل را مجبور نکنید که سبک زندگی و یا رژیم غذایی خود را تغییر دهد. اگر در این زمینه به او پیشنهاداتی می دهید و او نمی پذیرد، سعی کنید به نظر وی احترام بگذارید. او را همان طور که هست بپذیرید.

5- قطعا در یک رابطه هر دو نفر نیاز دارند گاهی تنها باشند و برای خود فضایی شخصی داشته باشند. فضای شخصی و زمان تنهایی برای هر دو نفر شما مهم و ضروری است. بنابراین، از طرف مقابلتان نخواهید که برنامه های شخصی خود را رها کند و وقت بیشتری را با شما بگذراند . به حریم خصوصی و تنهایی یکدیگر احترام بگذارید.

 • گاهی اوقات بهتر است یک دیگر را تنها بگذارید و با دوستان خود وقت بگذرانید. از او نخواهید که همه زمان خود را در اختیار شما قرار دهد. چرا که گاها او هم به تنهایی نیاز دارد تا بتواند به کار های شخصی اش برسد.

حتما بخوانید: قانون جذب عشق: چگونه از آن برای جذب فردی خاص استفاده کنیم؟

بخش پنجم: طرف مقابل را عاشق و شیفته خود نگه دارید.

1-از او قدردانی و تشکر کنید. اگر کسی عاشق شما شد و شما هم عاشق او شدید پس باید تمام تلاش خود را به کار بگیرید تا این عشق و علاقه را حفظ کنید. بهترین راه برای حفظ این رابطه این است که قدردان طرف مقابل باشید و هر روز از کارهایی که برایتان انجام می دهد ، تشکر و قدردانی کنید.

 • به عنوان مثال، زمانی که کار خوب و قشنگی برای شما انجام داد ، حتما از او تشکر کنید و فکر نکنید که این کار وظیفه او است. مثلا ” ازت ممنونم که امروز قهوه رو درست کردی و یا ظرف ها رو شستی .”

2- اوقات خوبی را باهم سپری کنید. فقط به این دلیل که رابطه شما رابطه ای پایدار است و هر دو عاشق هم هستید، نباید دست از تلاش بردارید. باید برای حفظ و تداوم رابطه خود تلاش کنید. حتما برنامه هایی لذت بخش و جذابی برای خودتان ترتیب دهید، برای یک دیگر گل و هدیه های زیبا بخرید . این کار ها نشان می دهد که مراقب رابطه خود هستید و هنوز هم برای آن ارزش قایلید.

 • از همه مهم تر: هر روز به او بگویید که دوستش دارید.

3- کارهای هیجان انگیز انجام دهید. سعی کنید در کارها و برنامه های خود تغییری ایجاد کنید. کارهای روتین خوب، عالی و آرامش بخش هستند اما گاهی اوقات لازم است که تغییر و تنوعی ایجاد شود؛ به همین منظور تلاش کنید تا کار های جدید و مهیجی با هم انجام دهید. این کار نشان می دهد که هنوز هم می شود در این رابطه کارهای جدید انجام داد.

 • کار های مهیجی نظیر چتر بازی و یا صخره نوردی انجام دهید. به کلاس رقص و یا نقاشی بروید و با هم تمرین کنید.
 • هر دو با هم هنر جدیدی یاد بگیرید، مثلا طراحی مبلمان. بعد هر دو با هم این کار را تمرین و تکرار کنید.
 • سعی کنید بعضی شب ها با هم بازی های جالب انجام دهید و یا فیلم های جذاب ببینید .

حتما بخوانید: نکته های زندگی موفق (10 ترفند که هر کسی باید بلد باشد)

بخش ششم: شروع یک رابطه عاشقانه

1- کسی را پیدا کنید که برای شما مناسب باشد. قطعا پیدا کردن شخصی مناسب به شما کمک می کند تا شانس خود را برای عاشق شدن، عاشق کردن و یا عاشق ماندن بالا ببرید. شخصی که انتخاب می کنید باید آمادگی لازم برای شروع یک رابطه کاملا جدی را داشته باشد، باید توانایی لازم برای مقابله با استرس های احساسی یک رابطه را داشته باشد و علاوه بر این ها باید با شما سازگاری داشته باشد. اگر شخص مورد نظرتان این ویژگی ها را ندارد ، بدون شک وقت خود را در این رابطه هدر می دهید و باید هر چه زودتر به این رابطه خاتمه دهید.

 • در مورد سازگاری خود فکر کنید: آیا بهم مشترکاتی دارید؟ آیا در زندگی اهداف مشترکی را دنبال می کنید؟ زوج هایی که زندگی موفقی دارند، در مسائل زیادی با هم تفاهم دارند و یا سعی می کنند با هم سازگار شوند.

2- با هم قرار بگذارید. با هم قرار بگذارید. سعی کنید برنامه ای را دنبال کنید که هر دوی شما از آن لذت می برد. سرگرمی مناسبی برای خود پیدا کنید و با اعتماد به نفس برای انجام آن سرگرمی با طرف مقابل قرار بگذارید.

 • به عنوان مثال به طرف مقابل خود بگویید : ” من دوست دارم آخر هفته به باغ وحش بروم و خوشحال می شوم اگر مرا همراهی کنی. “

3- همراه خوبی باشید. از اولین ساعات قرار خود سعی کنید فضایی شاد و مفرح را برای خودتان بسازید. سعی کنید همه چیز را خوب و عالی نشان دهید.

 • برای روز قرار خود فعالیت هایی را انتخاب کنید که برای هر دوی شما لذتبخش و مفرح باشد. اگر هم دیگر را خوب نمی شناسید، پس نقطه مشترکی پیدا کنید که دو طرف تان بتوانید در موردش به راحتی صحبت کنید؛ مثلا در مورد یک فیلم خاص صحبت کنید. اگر یک دیگر را خوب می شناسید، موضوع جدیدی برای بحث پیدا کنید. این موضوع کمک می کند تا روی دیگری از خود را نشان دهید.
 • سعی کنید برنامه ایی مهیج بچینید . مثلا تماشای فیلمی اکشن و یا بازدید از پارکی تفریحی . این نوع برنامه ها قطعا احساسات شما را تحریک و توجه شما را جلب می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا