آموزش طرز تهیه انواع قهوه

لیست بهترین قهوه سازهای خانگی با قیمت مناسب (نظر کاربران جهانی)

gold

چیزهای مهمی وجود دارد که قبل از خرید قهوه ساز باید به آن‌ها توجه کنید؛ روش دم کردن، تعداد دفعات دم کردن قهوه و اینکه چقدر زمان و پول می‌توانید برای خرید قهوه ساز صرف کنید. اگرچه در این مقاله قصد داریم بهترین قهوه سازهای خانگی را معرفی کنیم، اما بهتر است درباره روش‌های مختلف دم کردن قهوه تحقیق کنید تا روش مناسب خود را پیدا کنید.

برای مثال فرنچ پرس و ریختن آبجوش روی قهوه، دو روش مختلف برای دم کردن قهوه هستند. احتمالاً قهوه ساز Keurig و stovetop espresso جزو ساده‌ترین قهوه سازها هستند. اما اگر قصد دارید که کمی سر کیسه را شل کنید، قهوه سازهای Built-in grinders را پیشنهاد می‌کنیم.

چند نکته مهم

 • اگر می‌خواهید قهوه ساز خوش‌دست و باکلاسی بخرید، بهتر است نگاهی به قهوه سازهای siphon بی اندازید و اگر دوست‌ دارید در تابستان و یا در طول سال قهوه سرد بنوشید، قهوه سازهای Cold Brew می‌تواند انتخاب مناسبی باشند.
 • به دو دلیل عمده قیمت قهوه سازها باهم فرق دارد: دوام و طراحی.
 • حساب کنید که روزانه چند فنجان قهوه می‌نوشید و چقدر باید قهوه ساز را تمیز کنید. بیشتر قهوه سازها گنجایش ۴،۱۰،۱۲ یا ۱۴ فنجان دارند و برای اینکه به‌طور مرتب و خوب کار کنند باید خوب تمیزکاری شوند.
 • ببینید کدام قسمت‌های قهوه ساز قابل شستشو است؛ شستن قهوه سازهایی که محفظه آبشان از دستگاه جدا می‌شود، راحت‌تر است. تمیز کردن قهوه سازهایی که درب جدانشدنی دارند ممکن است حسابی خسته‌تان کند.

ویژگی قهوه ساز خوب چیست؟

در تمام روش‌های دم کردن قهوه، با ریختن آب روی دانه‌های قهوه و کنترل دما می‌توانید قهوه خوبی دم‌کنید. در اینجا می‌خواهیم تفاوت عمده انواع قهوه سازها را بررسی کنیم:

 


سرو قهوه

توی این پک فوق العاده، تهیه و سرو قهوه رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! تهیه و سرو قهوه رو سریع یاد بگیر وحسابی پول دربیار!


 

 • بشقاب و تُنگ حرارتی: بشقاب داغ زیر تُنگ حرارتی قهوه ساز قرار می‌گیرد و قهوه را گرم نگه می‌دارد، اما ممکن است زیادی قهوه را گرم کند و موجب تلخ شدن قهوه شود. تنگ حرارتی قهوه ساز همانند فلاکس عایق‌کاری شده است. تنگ حرارتی معمولاً از جنس استیل است و برای گرم‌تر نگه‌داشتن قهوه، بدون مصرف زیاد انرژی طراحی‌شده‌اند.
 • سایز: اگر روزی فقط چهار فنجان و هر بار یک فنجان قهوه می‌نوشید، نیازی نیست که قهوه سازی با گنجایش ۱۰ فنجان خریداری کنید و بهتر است قهوه سازهای تک‌نفره تهیه کنید. همچنین قبل از خرید به فضایی که قهوه ساز در آشپزخانه خواهد گرفت، توجه کنید.
 • قابلیت شروع خودکار: این یکی از ویژگی‌های موردعلاقه من در قهوه سازها است: به‌عنوان‌مثال باقابلیت شروع خودکار می‌توانید زمان دم کردن قهوه را در ساعت مشخصی از صبح تنظیم کنید تا قبل از بیدار شدن، قهوه‌تان آماده باشد.
 • قابلیت توقف در حین دم کشیدن: این قابلیت در قهوه سازها به شما اجازه می‌دهد تا قبل از اینکه قهوه کاملاً دم بکشد، تُنگ قهوه را از قهوه ساز جدا کنید. قهوه سازهایی با این ویژگی می‌تواند مناسب افرادی باشد که صبر کمتری دارند و می‌خواهند هر چه زودتر قهوه‌شان را بنوشند.
 • قابلیت خاموش شدن خودکار: این قابلیت قهوه سازها موجب امنیت بیشتری می‌شوند و از آتش‌سوزی جلوگیری می‌کنند.
 • گارانتی: اگر قصد خرید قهوه ساز گران‌قیمتی را دارید، حتماً از قهوه سازهای گارانتی دار خریداری کنید، مخصوصاً اگر کودک و حیوان خانگی دارید.
 • فیلتر آب: قهوه سازهای دارای فیلتر آب معمولاً روی طعم قهوه اثر می‌گذارند تا عملکرد قهوه ساز.
 • فیلترهای چند بار مصرف و فیلترهای کاغذی: قهوه سازهایی با فیلترهای چند بار مصرف معمولاً از جنس استیل ساخته می‌شوند. فیلترهای کاغذی رایج‌ترند، اما به محیط‌ زیست آسیب می‌رسانند.

از قهوه سازتان به نحو احسن استفاده کنید

 • قهوه سازها کار شما را راحت کرده‌اند و با در نظر داشتن این سه عامل می‌توانید قهوه‌های بی‌نظیری دم‌کنید: کیفیت دانه‌های قهوه، درجه حرارت و تقطیر قهوه.
 • قهوه سازها معمولاً کمی مزه دانه‌های قهوه را عوض می‌کنند، به همین علت میان باریستا ها طرفداران زیادی ندارد. بنابراین توصیه نمی‌کنیم که از باکیفیت‌ترین دانه‌های قهوه استفاده کنید. برای نتیجه بهتر از دانه‌های تازه و بوداده مدیوم استفاده کنید.
 • برای فیلترهای صاف قهوه ساز از قهوه‌های خردشده و برای فیلترهای مخروطی شکل از قهوه‌ای خرد یا پودر شده استفاده کنید.
 • در تبلیغ قهوه سازهای پیشرفته ممکن است که به ویژگی حرارتی دستگاه تأکید بیشتری داشته باشند. طبق استانداردهای SCAA در دقیقه اول حرارت باید به ۹۲ برسد و نباید بیشتر از ۹۶ باشد و فقط قهوه سازهایی که در SCAA تأییدشده‌اند، این قابلیت را دارند تا دما را کنترل کنند.
 • سرعت تقطیر و دم کشیدن قهوه به خودتان بستگی دارد؛ اگر دانه‌های قهوه پودر شده باشند، قهوه دیر دم می‌کشد و مزه تلخی پیدا می‌کند. اگر درشت‌تر باشد، قهوه زود دم می‌کشد و کمی بی‌مزه می‌شود،اما روش دم کردن قهوه در قهوه سازهای مختلف فرق دارد.
 • قهوه سازهایی که مخزن آب دوشی شکل دارند، نسبت به مخزن‌هایی با یک سوراخ، آب را یکسان‌تر بین دانه‌های قهوه توزیع می‌کنند.
 • بعضی از قهوه سازها این قابلیت را دارند تا حتی قبل از شروع دم کشیدن، روی دانه‌های قهوه آب بپاشند تا قهوه‌ها جانی دوباره بگیرند.

hamilton-beach-49980a-2-way-brewer-coffee-maker.w600.h396.2x.jpg

1-قهوه ساز Mr.Coffee با گنجایش ۱۲ فنجان، مشکی

این قهوه ساز با گرفتن ۶۰۰۰ امتیاز پنج ستاره توانست در صدر بهترین قهوه ساز قرار بگیرد و دو روش برای دم کردن قهوه دارد: یکی در تُنگ شیشه‌ای بزرگ و دیگری در لیوان که یکی از کاربران در مورد این روش گفته “با این لیوان‌ها دیگر نیازی به خریدن لیوان‌های گران‌قیمت نیست.” کاربر دیگری گفته “برای شرکت به قهوه سازی نیاز داشتم که بتواند به‌طور جداگانه یک فنجان قهوه دم کند، استفاده و تمیز کردن این قهوه ساز راحت است.” خانواده دیگر گفته “ما عاشق این قهوه ساز شدیم چون راحت، کاربردی، بادوام و به‌دردبخور است، هزینه مناسبی دارد، تمیز کردنش هم راحت است و قهوه‌های خوبی دم می‌کند.”

word image 764

2- قهوه ساز متئو مدل MCM 60 (ارزان ولی قابل قبول)

این قهوه ساز تنها در صورتیکه نمی خواهید هزینه زیادی برای خرید قهوه ساز کنید توصیه می شود. کاربری گفته “عالی است”. کاربر دیگر گفته “یک قهوه ساز کوچک که بیشتر از دو فنجان گنجایش دارد و عملکرد مناسبی هم دارد. معمولاً با این قهوه ساز روزی دو فنجان قهوه دم می‌کنم، عاشقش شدم.” و کلی نظرات دیگر که همگی به سایز متناسب این قهوه ساز اشاره دارد. کاربری که این قهوه ساز را به دفترش برده است می‌گوید “این قهوه ساز را به دفترم بردم تا هر زمان دلم قهوه خواست بتوانم فوراً قهوه دم‌کنم.” کاربری درباره این قهوه ساز گفته “نقلی و زیبا است. در خانواده فقط من قهوه می‌نوشم، بنابراین قهوه ساز ۴ نفره کارم را راه می‌اندازد.” کاربر دیگر گفته “تمیز کردن این قهوه ساز خیلی ساده است.”

cuisinart-dcc-1200-brew-central-12-cup-programmable-coffeemaker.w600.h396.2x.jpg

3- بهترین قهوه ساز قابل برنامه‌نویسی Cuisinart DCC-1200 Brew Central

کاربری گفته “خوب کار می‌کند و ظاهر خوبی هم دارد. قهوه ساز را جوری تنظیم کرده‌ام که صبح‌ها ۱ تا ۴ فنجان قهوه دم کند.” کاربر دیگری درباره این قهوه ساز دوازده نفره گفته ” بهترین ویژگی این قهوه ساز تنظیمات حرارتی آن است که دو حالت داغ و خیلی داغ دارد.”

کاربر دیگری از راحتی و گرم نگه‌داشتن قهوه در طول روز تعریف کرده و گفته “اگر در سال ۱۹۷۰ به دنیا می‌آمدید و دنبال قهوه سازی بودید که بتواند یک کتری قهوه دم کند و در طول روز آن را گرم نگه دارد، احتمالاً باید این قهوه ساز را تهیه می‌کردید.”

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

word image 765

4- قهوه ساز فلر مدل CMT 90 (بهترین در رنج قیمت متوسط)

کاربری از راحتی این قهوه ساز تعریف کرده و گفته “یک فنجان قهوه دم می‌کند و تا وقتی بخواهید آن را گرم نگه می‌دارد. قبل از بیدار شدنم و بدون اینکه زحمتی به خودم بدهم، قهوه‌ام آماده و گرم است.” بیشتر کاربران از قیمت مناسب این قهوه ساز نسبت به قهوه سازهای مشابه تعریف کرده‌اند، مثلاً کاربری گفته “قبلاً تحقیق کردم که آیا قهوه سازی بهتر از این می‌توانم پیدا کنم یا نه، اما نتوانستم. من عاشق قهوه و این قهوه ساز شدم. قهوه‌های این قهوه ساز مزه اسیدی و سوخته نمی‌دهند، برای همین این قهوه ساز را دوست دارم.”

mr-coffee-12-cup-coffee-maker-black.w600.h396.2x.jpg

5- قهوه ساز Mr. Coffee با گنجایش ۱۲ فنجان، مشکی (پیشنهاد ما)

بیشتر کاربران از بی‌صدا و بی زنگ بودن این قهوه ساز قابل برنامه‌نویسی تعریف کرده‌اند. کاربری گفته “این قهوه ساز ساده‌ترین طراحی را دارد. کاربر دیگری گفته “ارزان است و نیازی نیست برای دم کردن یک فنجان قهوه کلی پول صرف خرید قهوه ساز بکنید.” کاربر دیگری از راحتی این قهوه ساز تعریف کرده و گفته “همه خانواده می‌توانند به‌راحتی از این قهوه ساز استفاده کنند.”

word image 766

6- قهوه ساز بوش مدل TKA8633

از قابلیت‌های این قهوه ساز می‌توان به سیستم قطع کن خودکار، فیلتر قابل تعویض، ظرفیت مخزن آب 1.25 لیتری و سیستم ضد‌چکه اشاره کرد. این محصول که وزن آن به 2.6کیلوگرم می‌رسد، می‌تواند به‌سرعت یک قهوه‌ی مناسبت با کیفیت بالا برای کاربران فراهم کند. لازم به ذکر است که محفظه‌ی اصلی این قهوه ساز قابل جدا شدن است. این موضوع می‌توان استفاده از این محصول را بسیار آسان‌تر کند.

یکی از کاربران گفته “کلی قهوه ساز خوشگل و مختلف وجود دارد، اما من این قهوه ساز را به آن‌ها ترجیح می‌دهم.” کاربر دیگری از کیفیت بد قهوه سازهای استارباکس شکایت کرده و گفته “این قهوه ساز قهوه را گرم و خوب نگه می‌دارد و مزه دانه‌های قهوه را عوض نمی‌کند. قهوه‌های این قهوه ساز فوق‌العاده است.” کاربر دیگری گفته “اولین ویژگی که در قهوه ساز دنبالش بودم، کوچک و سبک و قابل‌حمل بودن قهوه ساز بود که این قهوه ساز این قابلیت‌ها را داشت.”

proctor-silex-48350y-compact-coffee-maker.w600.h396.2x.jpg

7- قهوه ساز فشرده Proctor Silex 4835Y با گنجایش ۱۰ فنجان

کاربری با معرفی سنسورهای این قهوه ساز گفته “این قهوه ساز جزو بهترین و بی‌صداترین قهوه سازها است.” کاربران زیادی از آسانی و بدون دکمه بودن این قهوه ساز تعریف کرده‌اند و گفته‌اند “قهوه سازی نقلی باقیمت مناسب است.” کاربر دیگری از راحت بودن این قهوه ساز تعریف کرده و گفته “دقیقاً همان چیزی است که می‌خواستم. فقط باید دوشاخه را به پریز وصل کنم، در کتری آب و قهوه بریزم و تمام. قهوه آماده است.”

حتما بخوانید

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا