آموزش روش های جدید موفقیت در زندگی و کار

8 استراتژی و 8 اشتباه رایج بازاریابی موبایل موفق

چرب زبان

امروزه بر هیچ کس پوشیده نیست که مشتریان ترجیح می دهند بتوانند از طریق تلفن همراه شان، با برندها و نام های تجاری ارتباط برقرار کنند. برای برند ها نیز این روش بهترین راه دستیابی به مشتریان و مدیریت بخش فروش است. نه تنها هر کسب و کار برای پاسخگویی به نیازهای مشتریان خود؛ به یک اپلیکیشن موبایلی نیاز دارد؛ بلکه همه کسب و کارها باید یک استراتژی بازاریابی با تلفن های هوشمند داشته باشند. در این بخش؛ تعدادی از اشتباهات موبایلی رایج را مطرح می کنیم که در سال 2019 دیگر نباید تکرار بشود.

استراتژی های موفق بازاریابی تلفنی

 

8 اشتباه رایج

1-عدم بهینه سازی تجربه کاربر (UX) برای موبایل

در اغلب موارد ما مشاهده می کنیم که کمپانی ها از موبایل به عنوان ابزار توسعه ی استراتژی های بازاریابی خود استفاده می کنند. این بدان معناست که پیام مشابهی به صفحه نمایش کوچک تلفن های همراه ارسال می شود. در این بخش است که بازاریاب ها فرصت ورود و جذب مشتری دارند زیرا محتوای صفحه ای که روی موبایل باز می شود باید با صفحه ای که برای دسکتاپ طراحی شده است، متفاوت باشد. ایجاد یک وبسایت مخصوص تلفن های همراه نیازمند تلاش زیاد و صرف زمان است؛ همچنین نیاز به منبع مالی هم مانند گذشته مطرح است.

عدم بهینه سازی تجربه کاربر (UX) برای موبایل

2- قرار ندادن دکمه ی کلیک در جای مناسب

بخش مهمی از ایجاد سایتی که برای موبایل طراحی شده است، قرار دادن دکمه ای است که با کلیک روی آن اقدامی جالب انجام می شود. قرار دادن این نوع لینک ها در سایت آسان است و تقریباً همیشه اثرگذار هستند؛ اما در این بخش کارهای بیشتری می توان انجام داد. محل قرار گیری این لینک ها برای نرخ کلیک های سایت اهمیت دارد.

 


بازاریابی و مارکتینگ

توی این پک فوق العاده، بازاریابی و مارکتینگ رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی!بازاریابی و مارکتینگ رو سریع یاد بگیر وحسابی پول دربیار! 


 

حتما بخوانید: 10 اشتباه در بازاریابی تلفنی که باید از آنها اجتناب کنید

به ویژه در سایت های مخصوص به موبایل، این نوع لینک ها باید جایی قرار داده شوند که به محض بالا آمدن صفحه قابل دیدن باشند و نیازی نباشد که برای دیدن آن ها صفحه را بالا و پایین کرد. سعی کنید هنگام قرار دادن لینک ها، خیلی دقت داشته باشید؛ همچنین تست A/B می تواند با مقایسه ی دو نسخه از سایت شما؛ بالاترین نرخ تبدیل بازدید کننده به مشتری را نشان بدهد.

3- عدم تنظیم کانال هایی برای مخاطبین مدنظر شما

البته؛ نسبت به صفحات مخصوص به موبایل، بازاریابی موبایلی بیشتری وجود دارد. باید از کانال های در دسترس استفاده کنید تا بازدیدکننده ها را به آن صفحه های مخصوص موبایل جذب بکنند. متأسفانه؛ اغلب مشاهده می کنیم که بسیاری از کمپانی ها با ارائه ایمیل آدرس در بالای صفحه؛ خودشان را به کانال هایی محدود می کند که در گذشته کار می کرده است.

در حالی که کانال های در دسترس بسیار دیگری وجود دارد که اگر آنها را برای گروه های مد نظر خودتان تنظیم کنید؛ به شما کمک می کند به نرخ کلیک بالاتری دست پیدا کنید؛ مانند پیام رسان فیسبوک؛ واتس آپ و امثال اینها که می توانند کانال های مناسبی باشند. کانال هایی که برای همگان محبوب هستند را نیز فراموش نکنید؛ مانند وایبر.

4- بازاریابی بدون یک CDP

این نکته تعمیم مورد شماره 3 است. امروزه برنامه ها طوری پیشرفت کرده اند که هر روز می توانیم اطلاعات بیشتری از مشتریان خود به دست آوریم. با استفاده از پلتفرم اطلاعات مشتری، می توانید اطلاعات بیشتری در مورد رفتار گروه های مد نظرتان و تفاوت های آنها به دست آورید. داشتن این اطلاعات به شما کمک می کند که جریان های هوشمندی ایجاد کرده و پیام های مرتبطی در لحظات مهم به مشتریان خود ارسال کنید.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

5- روش های پرداختی که سازگار با موبایل نیستند

اکنون مرتبط ترین پیام را در زمان مناسب از طریق کانال مناسب به نحوی کاملاً موبایل فرندلی ارسال کرده اید. دریافت کننده پیام متقاعد شده است و می خواهد محصولی از سایت شما بخرد و یا بلیطی سفارش بدهد؛ اما شما برای پرداخت وی را به وب سایت دیگری ارجاع می دهید که ممکن است خیلی موبایل فرندلی نباشد. نتیجه این امر ممکن است از دست دادن مشتری تان باشد. با توجه به این موضوع بهتر است با استفاده از یک ارائه دهنده سرویس پرداخت؛ اطمینان حاصل کنید که روش های پرداخت موبایل فرندلی ایمن را با سیستم موبایلی خود یکپارچه سازی کرده اید.

روش های پرداختی که سازگار با موبایل نیستند

6- پلتفرم های متفاوت برای مراحل متفاوت

ماهیت استراتژی موبایلی موفق باید برای کاربر یک تجربه عالی به ارمغان بیاورد. در حالی که با استفاده از روش های پرداخت یا بدون استفاده از آنها؛ حرکت مشتری از مرحله اول تا مرحله آخر باید سریع و بدون وقفه و پرش به صورت یکپارچه انجام شود. اگر در هر لحظه؛ از کانال های متفاوت هدایت مشتری استفاده می کنید؛ نیازی نیست که مشتری متوجه شود. شرکت شما باید به سرعت از طریق این کانال ها قابل دسترسی باشد؛ و شما باید از طریق کانال های دیگر، از تمام لحظات قبلی اتصالات مشتری اطلاعات داشته باشید. این امر تنها زمانی امکان پذیر است که تمامی کانال ها را از طریق یک پلتفرم واحد نظارت کنید و پروفایل های مشتری را به صورت کامل ایجاد کنید.

7- محدود کردن خودتان به متن

به عنوان کسی که مدتی طولانی است از بازاریابی موبایلی استفاده می کند؛ احتمالاً هنوز زمانی که تبلیغات متنی را با پیامک ارسال می کردیم؛ به یاد می آورید. امروزه بازاریابی موبایلی دیگر محدود به ارسال پیامک های متنی نیست و می توانید صفحاتی بسیار جذاب تر طراحی کنید و حتی اگر بخواهید می توانید به صورت چهره به چهره با مشتریان حرف بزنید؛ اما حتی امروزه با پیشرفت علم طراحی سایت؛ برخی از شرکت ها از این ویژگی ها استفاده نمی کنند.

حتما بخوانید: 10 نکته مهم برای انجام بازاریابی تلفنی موفق طبق جدیدترین تحقیقات

این امر حقیقتاً خجالت آور است و مشتری نیز انتظار آن را ندارد. بهتر است تحقیق کنید تا بدانید مشتریان تان چگونه ترجیح می دهند با برند تجاری شما در ارتباط باشند؛ به این ترتیب علاوه بر طراحی سایت می توانید محصولات و ویژگی هایی را فراهم کنید که نیازهای مشتریان را برطرف کند.

8- عدم استفاده از مکالمه

آیا تبلیغات مکالمه ای نقش مهمی در استراتژی بازاریابی شما ایفا می کند؟ در سال 2019 اگر قرار باشد مشتری در مرحله جذب تا خرید از این پلتفرم به آن پلتفرم برود؛ نمی توانید فرآیند فروش موفقی داشته باشید. تجارت مکالمه ای به این معناست که می توانید یک معامله داخلی با مشتری را در کانال پیام رسانی تکمیل کنید؛ یعنی شما به عنوان یک وب سایت فروشنده می توانید محصولات را با استفاده از مکالمه ای به صورت چت پیشنهاد کرده و به فروش برسانید.

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا