شخصیت شناسی و نکاتی برای جذاب شدن

چگونه زردی دندان را از بین ببریم؟(9 روش جدید طبیعی و بدون عوارض)

هنر فردی

این مقاله گلچین شده از جدیدترین یافته های متخصصان در زمینه سفیدی بدون عوارض دندان به روش طبیعی می باشد و از چندین مجله معتبر دندانپزشکی گردآوری شده است. بسته به اینکه پنج دقیقه، پنج روز، یا پنج هفته وقت دارید، در این مقاله توصیه هایی برای سفید کردن دندان های شما وجود دارد بدون اینکه مجبور به مراجعه به دندانپزشک شوید. خیلی دقت کنید از روشهای بدون مبنای علمی و خانگی که در بسیاری سایت های فارسی ذکر شده، پرهیز کنید زیرا عوارض جدی بر دندانهای شما خواهند گذاشت.

1-روش های خانگی مورد تایید متخصصان

دقت کنید که روشهای طبیعی و خانگی فقط راه حل های موقت برای سفیدی دندان هستند و بسیاری از آنها در دراز مدت به دندانهای شما صدمه می زنند. پیشنهاد ما استفاده از روشهای بلند مدت است. هر چند دو ویدیوی زیر راه حل های بی خطر و طبیعی برای سفیدی دندان ارائه می کنند:

بهترین روش: استفاده از لیموترش و جوش شیرین

5 روش خانگی و طبیعی دیگر

2- روش های دائمی، علمی و بدون عوارض

9 راه برای سفید کردن دندان ها (بر اساس وقت شما). بعضی از افراد وقتی زیادی برای انجام این کار دارند و می خواهند بهترین نتیجه را بگیرند اما عده ای دیگر کمتر از 24 ساعت برای سفید کردن دندان هایشان وقت دارند. بسته به مدت زمانی که دارید، راهی برای سفید کردن دندان هایتان وجود دارد که بهترین نتایج را به دست خواهید آورد.، آنهم بدون عوارض.

اگر 5 دقیقه وقت دارید

روی دندانهایتان رژ لب بکشید

word image 117

رنگ رژ لب دندان ها را سفید تر نشان می دهد. اگر دندان هایتان زرد رنگ هستند، از رژ های صورتی مارکهای فرانسوی یا از دو مارک bubble-gum و berry استفاده کنید. ته رنگ آبی در این رنگ ها، سفیدی دندان های شما را برجسته تر می کند. اگر دندان هایتان خاکستری به نظر می رسند، سایه مسی یا برنز را امتحان کنید که می تواند دندان های سفید را نمایان کند.

حتما بخوانید: چگونه خیلی سفید شویم و پوستی روشن داشته باشیم (روش قطعی و جدید خانگی)

با دندان پزشک قرار ملاقات بگذارید

word image 118

دندان پزشک جرم (غشای طبیعی که در روی دندان ها شکل می گیرد) را از بین می برد. هنگامی که جرم ها از بین می روند، دندان ها تمیز تر و روشن تر به نظر می رسند و حتی نور را متفاوت انعکاس می دهند.

بعد از مصرف قهوه و چای، دندان هایتان را با آب بشویید

word image 119

قهوه و چای عامل اصلی رنگ دندان هستند که می توان به راحتی با یک لیوان آب تاثیرشان را خنثی کرد. اگر صبح قهوه می خورید بعد از آن دهان خود را با آب بشویید. بهتر است که همیشه مسواک و نخ دندان در کیف خود داشته باشید تا بعد از خوردن قهوه دندان هایتان را تمیز کنید. در غیر این صورت، ذرات قهوه به سطح دندان های شما می چسبند و رنگشان را تغییر می دهند.

اگر 5 روز زمان دارید

دندانپزشک را برای سفید کردن دندان هایتان ملاقات کنید

word image 120

دندان پزشک شما در دو جلسه ۳۰ دقیقه ای، یک ژل پراکسید کربامید 35 درصد را بر روی دندان های شما می کشد که باعث بهبود قابل توجهی در روشنایی دندان شما خواهد شد. سفید کردن با این روش طولانی نخواهد بود اما در کمتر از پنج روز لبخند روشن تر می شود.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

مسواک برقی مارک اورال بی (Oral B) بخرید

word image 121

مسواک برقی می تواند در پاک کردن لکه ها بسیار موثر باشد و دندان ها را روشن کند. در کنارش از یک خمیر دندان سفید کننده استفاده کنید. اگر قبلا از مسواک دستی استفاده می کردید، باید در عرض پنج روز تفاوت روشنایی لبخند خود را ببینید. قیمت این مسواک ها حدود 2 میلیون تومان می باشد. اما جنس آنها و نحوه شستشوی دندانها، باعث می شود برای همیشه دندانهای سفید داشته باشید.

از نوار های سفید کننده استفاده کنید

word image 122

نوار های سفید کننده در افراد جوان تر که دندان های خوش فرم و مستحکم دارند، به خوبی کار می کنند. اگر دندان ها نامرتب و کج باشد، نوار های سفید کننده به خوبی کار نخواهد کرد.

اگر از نوارهای سفید کننده استفاده می کنید، مطمئن شوید که با لثه ها تماس نداشته باشند – عنصر فعالی که دندان ها را سفید می کند می تواند در صورت تماس با بافت لثه واکنش های رادیکال آزاد ایجاد کند – همچنین در استفاده از نوار های سفید کننده مراقب باشید زیرا شما می توانید بسته به همترازی دندان هایتان و اینکه چگونه این نوار ها را استفاده می کنید، نتایج ناهمواری به دست آورید. قیمت این نوارها بین 200 تا 350 هزارتومان است و برای مدتها قابل استفاده می باشد.

اگر 5 هفته وقت دارید

دریافت قالب (سینی) سفید کننده سفارشی از دندانپزشک

word image 123

این روش سفید کردن، امن ترین و موثر ترین روش است و بهترین نتایج را به شما می دهد. هزینه آن بین 3 تا 6 میلیون تومان است و به شما مجموعه ای از سینی های متناسب با دندان هایتان را می دهد.

روش انجام این کار: یک ژل پراکسید اوره 10٪ که توسط دندانپزشک خود در سینی سفید کننده ریخته شده را به مدت 1-2 ساعت در روز استفاده کنید. بعضی از مردم نتایج را در عرض چند روز تا دو هفته دیگر می بینند.

دندان ها به مرور زمان زرد می شوند، بنابراین سینی های سفارشی راهی عالی هستند که می توانید هر زمان که نیاز دارید از آن ها استفاده کنید. این ایمن ترین روش است زیرا سینی های سفارشی ژل سفید کننده را تنها در جایی که باید در برابر دندان ها نگه داشته شوند، حفظ می کنند و خطر ارتباط ژل سفید کننده با دیگر قسمت های دهان، خیلی کم است. شما حتی بیشترین نتایج را با یک سینی سفارشی خواهید دید، زیرا سینی سفارشی ساخته شده به شکل منحنی طبیعی دندان هایتان است.

کار زیبایی دندان انجام دهید

word image 124

این آخرین راه حل است. با روکش های پرسلن، می توانید در عرض دو هفته کاملا دندان های سفید داشته باشید. روکش ها  ورقه های نازک چینی هستند که بعد از اینکه دندان های واقعی شما تراشیده می شوند، به دندان می چسبند. شما می توانید روکش های چینی را به هر شکلی که می خواهید درست کنید. اکثر افراد مشهوری که با دندان های کامل می بینید دندان های روکش شده دارند. روکش های چینی دارای معایب قابل ملاحظه ای هستند: آنها معمولا می شکنند و هر 15 تا 20 سال باید جایگزین شوند.

لبخندتان را برای بقیه زندگی حفظ کنید

  • عادت های بهداشتی دهان و دندان را یاد بگیرید. چهار هفته طول می کشد تا به چیزی عادت کنیم، بنابراین اگر می خواهید لبخند خود را در کمتر از 5 هفته روشن کنید به مسواک زدن درست عادت کنید.
  • مسواک زدن ممکن است هیجان کمتری نسبت به سفید کردن داشته باشد و روش سریعی هم نیست، اما یک لبخند روشن فقط یک لبخند سفید نیست، بلکه یک لبخند خوب هم هست.
  • با مسواک زدن و ملاقات دندان پزشک خود به طور مرتب، از رشد باکتری جلوگیری خواهید کرد و دندان های سفید، تمیز و سالم خواهید داشت.
  • وقتی که صرف سالم نگه داشتن دندان ها می کنید نباید کمتر از وقتی باشد که صرف سفید کردن آن ها می کنید. دندان های سفید لزوما دندان های سالمی نیستند.
  • سفید کردن فقط بخشی از حل معادله برای داشتن یک لبخند روشن و سالم است. بدانید که پیشگیری بهتر از درمان است. اگر می خواهید لبخند روشن تر داشته باشید، وقت خود را صرفا صرف حفظ ظاهر نکنید.

حتما بخوانید: راز چشمان جذاب برای آقایان جهت جذب خانم مورد علاقه (تحقیقات جدید)

مجددا تاکید می کنیم روش های خانگی فقط درمان موقت برای سفیدی دندان هستند و در طولانی مدت می توانند به دندان های شما آسیب برسانند. سعی کنید از روشهای طولانی مدت ذکر شده استفاده کنید.

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا