مهارت های روزمره برای زندگی بهتر

خواب مغناطیسی: فواید، عوارض و همه نکات مهم

چرب زبان

خواب مغناطیسی چگونه عمل می کند؟ در این جا نگاهی دقیق ‌تر به چیزی که خواب درمانی می‌ تواند به آن کمک کند و آن چه انتظار می ‌رود در یک جلسه داشته باشیم، می ‌اندازیم.

نکاتی راجب خواب درمانی (خواب مغناطیسی)

خواب درمانی یکی از آن دسته روش های درمانی است که به نظر می رسد در هاله ای از ابهام قرار دارد. بسیاری از ما در مورد آن شنیده ایم و حتی ممکن است با مفاهیم از پیش تعیین شده نیز آشنایی داشته باشیم، اما اغلب ما دقیقا نمی دانیم که چیست و چگونه می تواند کمک کند. این حس و عدم شناخت کافی می تواند ما را از نگاه به آن به عنوان گزینه ای مناسب باز دارد که مایه ی شرمساری است.

زیبایی دنیای درمان این است که گزینه های بسیار مختلفی وجود دارد: از گفتار درمانی سنتی و مشاوره روانشناسی گرفته تا درمان های مکمل و خواب درمانی یا هیپنوتیزم.

حتما بخوانید: هیپنوتیزم چیست؟ آیا واقعی است؟ و 16 سوال فوق العاده مهم دیگر

اگر به دنبال پشتیبانی و بهبودی یک بیماری جسمی یا روحی هستید، همیشه توصیه می کنیم در مورد روش های درمانی با پزشک خود صحبت کنید. در بعضی موارد، خواب درمانی در کنار مشاوره یا سایر روش های درمانی قابل استفاده است، یا ممکن است در صورت عدم موفقیت رویکردهای دیگر به آن متوسل شوید.

در ابتدا – خواب مغناطیسی دقیقا چیست؟ یک روش درمانی است که بر روی ناخودآگاه کار می کند، بخشی از ذهن که آگاهانه از آن اطلاع نداریم. ناخودآگاه مسئول بسیاری از روندها و رفتارهای اندیشه است. هدف از خواب درمانی تشویق تغییرات مثبت از طریق برقراری ارتباط با آن است.

خواب مغناطیسی چگونه عمل می کند؟

برای برقراری ارتباط با ناخودآگاه خود، لازم است که در وضعیت هیپنوتیزم قرار بگیرید. این امر ممکن است کمی ترسناک به نظر برسد، اما در اصل فقط یک آرامش بسیار عمیق است. شما هنوز هم کاملا از اتفاقات اطراف خود آگاه خواهید بود. Lorraine McReight، هیپنوتراپیست (متخصص هیپنوتیزم) در گفتگو با ما در مورد رموز خواب درمانی توضیح می دهد:

“در هیپنوتیزم، فرد پیشنهادات را بیش تر پذیرا است. بنابراین قادر خواهد بود الگوهای رفتاری را که فاقد فایده هستند تغییر دهد، اما هیچ کس نمی تواند شما را مجبور به انجام کاری کند که نمی خواهید انجام دهید.”

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

حتما بخوانید: چطور افراد مختلف را هیپنوتیزم کنیم؟ (آموزش هیپنوتیزم با چشم)

وقتی در این حالت هستید، متخصص هیپنوتیزم برای گفتگو با ناخودآگاه شما از تکنیک های پیشنهادی خود استفاده می کند. ایده این است که به شما در کشف علل اصلی مشکلات، تغییر الگوهای فکری و در نهایت تغییر رفتار کمک کند. ابزار و تکنیک های مختلفی وجود دارد که بسته به آن چه به پشتیبانی نیاز دارید می توانند استفاده شوند.

شما ممکن است به چندین جلسه یا فقط یک جلسه نیاز داشته باشید – حتی بستگی به چیزی دارد که شما به دنبال آن هستید. بسیاری از متخصصان هیپنوتیزم، تکنیک هایی را به شما آموزش می دهند تا بتوانید کار را در خارج از جلسات و در منزل ادامه دهید.

خواب درمانی به چه عواملی می تواند کمک کند؟

از خواب درمانی می توان برای بسیاری از نگرانی های مختلف استفاده کرد. بعلاوه ممکن است هر مسئله ای که می تواند ریشه در نحوه تفکر و رفتار شما داشته باشد برطرف شود. در کنار این موارد، شرایط خاصی وجود دارد از جمله روان پریشی و اختلالات شخصیتی که گمان می کنند خواب درمانی به آن ها کمک نمی کند.

رایج ترین راه های کمک توسط خواب درمانی این است که با تغییر عادات، به شرایط ناشی از استرس و کاهش اضطراب کمک می کند. در این جا به برخی از موضوعات متداول می پردازیم که با خواب درمانی می توان به آن ها پرداخت.

1-تغییر عادات

عادات به ناخودآگاه ما تبدیل می شوند که به سختی می توان آن ‌ها را با استفاده از اراده و به تنهایی تغییر داد. اگر عادات یا رفتارهایی دارید که قصد تغییر آن ها را دارید، ممکن است خواب درمانی بتواند از شما پشتیبانی کند. با ارائه واکنش های متفاوت و رفتارهای مثبت تر، بسیاری از افراد موفق می شوند. دو زمینه ای که افراد اغلب برای خواب درمانی مراجعه می کنند تغییر عادت های غذایی و ترک سیگار است.

عادات غذایی – اگر از عادات غذایی و رابطه خود با غذا ناراضی هستید، خواب درمانی می تواند به شما کمک کند. بسیاری از ما رابطه پیچیده ای با غذا داریم و ممکن است به عنوان منبع آسایش به آن متوسل شویم. اگر این رابطه ناسالم شود و شما به دنبال مدیریت و کنترل وزنتان هستید، خواب درمانی می تواند به شما در ایجاد تغییرات مثبت و سالم کمک کند.

ترک سیگار – چندین روش مختلف برای امتحان کردن و ترک سیگار وجود دارد، از ترک یک دفعه تا استفاده از درمان جایگزینی نیکوتین. خواب درمانی می تواند یک مکمل عالی برای این ها یا یک روش مستقل برای ترک سیگار باشد. هدف از خواب درمانی شکستن الگوهای تفکر مرتبط با استعمال سیگار است.

Gavin Robert متخصص هیپنوتیزم توضیح می دهد: “از طریق هیپنوتیزم، ناخودآگاه شما می تواند رفتارهای جایگزین سالم ایجاد کند که شما به طور خودکار انجام خواهید داد. در واقع، جلسه هیپنوتیزم ترک سیگار باعث می شود ذهن ناخودآگاه شما دوباره برنامه ریزی کند تا همان نکات مثبتی را که فکر می کنید سیگار به شما داده است اما به روش های بسیار سالم تر و عادی تولید کنید. بدن انسان هرگز برای سیگار کشیدن طراحی نشده است، این یک رفتار “عادی” نیست.

حتما بخوانید: برای تقویت مغز خود این ۱۰۰ کار را انجام دهید (جدیدترین تحقیقات دنیا)

2-شرایط مرتبط با استرس

هنگامی که استرس ایجاد می شود، از نظر جسمی و روحی می تواند واقعا بر ما تاثیر بگذارد. به نظر می رسد خواب درمانی برای استرس، پاسخ های منفی را تغییر داده و جایگزین سالم تری ارائه می دهد. علاوه بر کمک به استرس، خواب مغناطیسی می تواند به بسیاری از شرایط مرتبط با استرس مانند سندرم روده تحریک پذیر (IBS) و مشکلات مرتبط با خواب کمک کند.

سندرم روده تحریک پذیر (IBS) – پیوند بین دستگاه گوارش و مغز ما بیش تر و بیش تر آشکار می شود. به عنوان مثال، IBS ناشی از استرس است. بنابراین با کاهش استرس می توان علائم را کاهش داد. بعلاوه یادگیری نحوه مدیریت استرس از طریق خواب درمانی می تواند برای کسانی که مبتلا به IBS هستند بسیار مفید باشد. انستیتوی ملی بهداشت و مراقبت های ویژه (NICE) خواب درمانی را حتی به عنوان گزینه درمانی IBS تشخیص می دهد.

بی خوابی – استرس اغلب می تواند منجر به مشکلات مرتبط با خواب شود و حتی منجر به بی خوابی شود. وقتی برای خوابیدن تلاش می کنید، چرخه نخوابیدن و نگرانی از عدم خوابیدن می تواند به الگویی در ضمیر ناخودآگاه ما تبدیل شود. این جایی است که خواب درمانی می تواند با صحبت با ناخودآگاه و تغییر این الگوهای فکری، به ما کمک کند.

حتما بخوانید: چطور ذهن و فکر خود را در کنترل کامل داشته باشیم؟ (۶ گام موثر)

3-شرایط مرتبط با اضطراب

یکی دیگر از مواردی که تاثیر قدرتمند خواب درمانی در آن به اثبات رسیده اضطراب و شرایط وابسته به اضطراب است. این رویکرد با تشویق آرامش و پاسخ های جدید در برابر استرس، در بعضی موارد ممکن است به بخش هایی از ذهن برسد که سایر روش های درمانی قادر به آن نیستند.

اضطراب – پیشنهادهایی که در خواب درمانی برای کمک به اضطراب به کار می رود به چیزی که به طور خاص شما را تحریک می‌کند بستگی دارد. Penny Ling در صحبت با ما توضیح داد که چرا خواب درمانی برای اضطراب می تواند این قدر قدرتمند باشد.

”هیپنوتیزم فوق العاده برای اضطراب کار می کند. بسیاری از متخصصان هیپنوتیزم برای کمک به فرد برای ورود به حالت خلسه، آرامش تدریجی را بسیار مفید می دانند. ما به فرد اجازه می دهیم از تنشی که با خود حمل می کند آگاه باشد و این عضلات را آرام کند. تا زمانی که ما روی این موضوع کار می کنیم، فرد در حالتی آرام و دوست داشتنی است. این امر مانند نوعی ماساژ روانی است. ”

فوبیا – فوبیا عموما در ناخودآگاه ما زندگی می کند و خواب درمانی برای آن ایده آل عمل می کند. جلسات شما شامل درک آن چه در ابتدا باعث ایجاد هراس شده، است و پیشنهادات مثبتی برای تغییر طرز فکر و احساس شما در مورد هراس مورد نظر ارائه می دهد.

حتما بخوانید: خود هیپنوتیزم چیست؟ چه تاثیراتی دارد و چه استفاده هایی از آن می شود؟

در یک جلسه خواب درمانی چه اتفاقی می افتد؟

اگر تصمیم به آزمایش خواب درمانی گرفته اید، داشتن ایده واضح تر درباره آن چه در جلسه شما اتفاق می افتد می تواند مفید باشد. توجه به این نکته مهم است که متخصصان هیپنوتیزم ممکن است در روش خود متفاوت عمل کنند و جلسات بسته به شرایط فردی شما متفاوت خواهد بود.

با توجه به این نکته، عموما متخصصان هیپنوتیزم کار خود را با مشاوره شروع می کنند. این جایی است که می توانید در مورد آن چه که می خواهید از خواب درمانی به دست بیاورید صحبت کنید و بالطبع فرد درمانگر در مورد چگونگی آن به شما توضیح می دهد. شما در این جا می توانید پیرامون این که چند جلسه نیاز دارید و هر سوالی که ممکن است درباره روند کار داشته باشید بپرسید.

حتما بخوانید: آموزش جامع خواندن کف دست (کف بینی) برای مبتدیان

بعد از مشاوره، بسیاری از جلسات از این الگو پیروی می کنند:

  • گپ اولیه که در آن می توانید سوالات دیگری بپرسید و احساس راحتی کنید.
  • القاء توسط متخصص هیپنوتیزم، شما را به آرامش عمیق هدایت می کند.
  • هنگامی که در حالت هیپنوتیزم هستید، “کار تغییر” می تواند آغاز شود. در این جا تکنیک ها و رویکردهای مختلفی برای کمک به شما در دستیابی به هدف مورد نظرتان استفاده خواهد شد.
  • پس از اتمام این کار، به تدریج از خلسه بیرون می آیید.
  • در پایان می توانید هر سوال دیگری را که می توانید بپرسید و در مورد روند جلسه و پیشرفت های انجام شده تا کنون، گپ بزنید.

خواب مغناطیسی روش مناسبی برای همه نیست، اما ارزش تحقیق کردن پیرامون آن را دارد.

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا