مهارت های روزمره برای زندگی بهتر

چطور افراد مختلف را هیپنوتیزم کنیم؟ (آموزش هیپنوتیزم با چشم)

چرب زبان

هیپنوتیزم گویی جادویی به نظر می رسد اما در حقیقت تمرین و علم زیادی در پشت عمل هیپنوتیزم قرار دارد. یکی از موثرترین راههای هیپنوتیزم کردن افراد استفاده از چشم هست. چشم ها دروازه ای برای راهیابی به ذهن هستند؛ اما فقط از این عمل برای افرادی که رضایت خود را قبل از اینکه شما آنها را هیپنوتیزم کنید اعلام کنند استفاده کنید و همیشه از توانایی هایتان به طور واضح استفاده کنید.

بخش اول: انجام تمرین تمرکز ذهن

هیپنوتیزم کردن

1-سعی کنید برای مدت زمان طولانی پلک نزنید. در آینه نگاه کنید ببینید چقدر زمان طول می کشد تا پلک نزنید.

 • شما همچنین می توانید یک مسابقه با شخص دیگری برای تست توانایی پلک نزدن خود خود داشته باشید.
 • داشتن کنترل کامل بر حرکات چشم، در طول هیپنوتیزم به شما کمک می کند که تماس چشمی منظمی با شخص داشته باشید.

هیپنوتیزم کردن 1

2-تمرین تمرکز روی اشیا. این کار را با نگاه کردن به یک شی نزدیک، مانند مداد و سپس روی یک شیء دور در اتاق انجام دهید.

 • مداد را روبروی صورت خود نگه دارید. روی آن تمرکز کنید.
 • از تمرکز بر روی مداد به جسم دیگری که دورتر است، حرکت کنید، مثل یک عکس روی دیوار یا دستگیره در.
 • به تمرکز بر روی مداد برگردید. سپس دوباره روی جسم دور تمرکز کنید. این تمرین را ادامه دهید تا انعطاف پذیری تمرکز خود را بهبود ببخشید.

هیپنوتیزم کردن 2

3-بهبود آگاهی محیطی شما. این توانایی شما برای دیدن اشیا و حرکات در هر دو طرفتان بدون نیاز به چرخش سر است. برای بهبود این توانایی:

 • در یک صحنه شلوغ در خارج از پیاده رو یا جلوی تلویزیون یا کامپیوتر که در حال پخش یک صحنه شلوغ است، بنشینید.
 • سعی کنید در صورتی که سرتان را به یک طرف صحنه می چرخانید به آن نگاه کنید. (مثلا سمت راست صورتتان روبروی صحنه است). سپس صورتتان را به طرف دیگر بچرخانید و سعی کنید صحنه را ببینید. (این بار سمت چپ صورتتان به طرف صحنه است) سعی کنید حداکثر صحنه را در هر دو طرف ببینید.
 • اطمینان حاصل کنید که از هر دو طرف چپ و راست تمرین کنید.

حتما بخوانید: هیپنوتیزم چیست؟ آیا واقعی است؟ و 16 سوال فوق العاده مهم دیگر

بخش دوم: با چشم هایتان هیپنوتیزم کنید

هیپنوتیزم کردن 3

4-اول از همه از فرد مورد نظر اجازه بگیرید. از او بپرسید: «آیا می توانم شما را هیپنوتیزم کنم؟» مطمئن شوید که آنها «بله» می گویند.

 • بهتر است که تمرین هیپنوتیزم خود را بر روی یک دوست یا کسی که به شما اعتماد دارد انجام دهید، زیرا آنها بیشتر مایل به هیپنوتیزم هستند.
 • ضروری است که شخص مایل به انجام این کار باشد. اگر آنها مقاومت کنند یا نخواهند هیپنوتیزم شوند، هیپنوتیزم احتمالا کار نخواهد کرد.

هیپنوتیزم کردن 4

5-از او بخواهید در موقعیت راحت و صاف بنشیند. نگذارید آن ها بیاستند، زیرا آن ها در طول هیپنوتیزم آرام خواهند شد و اگر ایستاده باشند، سقوط خواهند کرد.

هیپنوتیزم کردن 5

6-به او بگویید تا روی یک نقطه در زیر چشم راستتان تمرکز کند و وقتی با آن ها صحبت می کنید جای دیگری را نگاه نکنند.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

هیپنوتیزم کردن 6

7-به آن ها خیره شوید بدون اینکه پلک بزنید. از 5 تا 1 با یک صدای آرامش بخش وکم بشمارید. همانطور که می شمارید، به آنها بگویید:

 • “پلک های شما سنگین تر و سنگین تر می شوند.”
 • “پلک های شما سنگین هستند، جوری که سنگینیشان آنها را پایین می کشد.”
 • “به زودی، پلک های شما خیلی سنگین خواهند شد و چشمانتان بسته می شوند.”
 • “هرچه بیشتر سعی می کنید چشمان خود را باز کنید، آن ها سنگین تر، سست تر می شوند و بیشتر بسته می شوند.”
 • این عبارات را چند بار تکرار کنید همانطور که از پنج تا یک شمردید.

هیپنوتیزم کردن 7

8-به فرد مورد نظر بگویید که قصد دارید شانه اش را لمس کنید و سپس او سست خواهد شد. قبل از اینکه آنها را لمس کنید مهم است که به او بگویید قصد انجام چه کاری را دارید. این امر ذهن او را آماده دستور گرفتن از شما می کند و او کاری را که از او بخواهد انجام می دهد. به شخص بگویید: “هنگامی که شانه ات را لمس کنم، سست و آرام و سنگین می شوی. آماده ای؟”

هیپنوتیزم کردن 8

9-شانه ی فرد را لمس کنید و به او بگوئید زمان سست شدن و استراحت است. در صورتی که فرد به عقب رفت نگران نباشید. این نشانه علامت این است که آنها کاملا آرام شده اند و اکنون تحت هیپنوتیزم قرار دارند.

هیپنوتیزم کردن 9

10-مطمئن شوید که آنها در حال حاضر تحت هیپنوتیزم هستند. مهمه که شخص بداند حالت آرامش بخشی که در آن قرار دارد به علت هیپنوتیزم است.
همچنین باید مطمئن باشیم که آن ها ایمن هستند. به آن ها اطمینان دهید تا به شما اعتماد کنند و به دستورات شما گوش دهند.

هیپنوتیزم کردن 10

11-به او بگویید که دست راست خود را بالا بیاورد. به او بگویید که احساس سستی و آرامش کند. سپس، بازوی او را لمس کنید تا یک پاسخ از او ببینید.

 • بازوی او را بالا ببرید تا تأیید کنید که اکنون سست و آرام است. بازوی خود را پایین بیاورید.
 • این تأیید می کند که شخص در حال حاضر در یک حالتی مانند بی هوشی است و همچنین نشان می دهد که او مایل به گوش دادن به صدای شما و دستورات شماست.

هیپنوتیزم کردن 11

12-کاری کنید تا فقط صدای شما را دنبال کنند. از 5 تا 1 بشمارید. به آنها بگویید که وقتی به 1 رسیدید، تنها به صدای شما گوش دهند.

 • وقتی به 1 رسیدید بشکن بزنید تا او روی صدای شما تمرکز کند. به او بگویید که اجازه دهد صدای شما او را آرام تر کند. سپس بگویید فقط هر کلمه ای را که می گویید بشنود.
 • به او دستور دهید فقط کلمه ای که می گویید دنبال کند و هیچ صدای دیگری را در اطرافش دنبال نکند.

هیپنوتیزم کردن 12

13-تست حالت هیپنوتیزم. اکنون که کنترل هیپنوتیزم بر شخص دارید، می توانید قدرت خود را امتحان کنید؛ مثلا به او بگویید بینی یا گوش خود را لمس کند یا دست و پای خود را حرکت دهد.

 • به یاد داشته باشید کنترل هیپنوتیزم باید با مسئولیت پذیری و دقت مورد استفاده قرار گیرد. این فرد به شما اعتماد کرده است، پس از شرمساری و آسیب رساندن به او در حالی که تحت هیپنوتیزم است، جدا خودداری کنید.

حتما بخوانید: خود هیپنوتیزم چیست؟ چه تاثیراتی دارد و چه استفاده هایی از آن می شود؟

بخش سوم: درک هیپنوتیزم

هیپنوتیزم کردن 14

14-هیپنوتیزم را با خوابیدن یا ناآگاهی اشتباه نگیرید. هیپنوتیزم در واقع یک حالت عمیق تمرکز ذهن است که باعث می شود شما بیشتر نسبت به پیشنهادات آگاه باشید و آن ها را قبول کنید.

 • مهمه که به فرد تحت هیپنوتیزم بگویید کنترل او را از دست نخواهید داد یا تحت جادوی هیپنوتیزم قرار نخواهی گرفت. در عوض، فرد برای انجام دستورات شما مشتاق تر خواهد بود.
 • اغلب ما تحت نوعی از هیپنوتیزم یا از خود بیخودی هستیم. زمانی که شما در طول کلاس به بیرون از کلاس فکر می کنید یا در افکار پوچ گم شدید. یا زمانی که شما غرق در تماشای فیلم یا برنامه تلویزیونی هستید، آگاهی خود را از افراد اطراف خود از دست می دهید. این ها همه مواردی هستند که در یک حالت از خود بی خودی وجود دارند.

هیپنوتیزم کردن 15

15-از مزایای هیپنوتیزم مطلع شوید. هیپنوتیزم فقط یک کار سرگرم کننده نیست. در حقیقت، هیپنوتیزم نشان داده است که به افراد کمک می کند تا از بی خوابی، سیگار کشیدن، پرخوری و سایر اختلالات نجات یابند.

هیپنوتیزم کردن 16

16-به خاطر داشته باشید که هیپنوتیزم یک مهارت آموزش دیده مانند هر مهارت دیگری است. در حال حاضر هیچ مقررات دولتی برای هیپنوتیزم وجود ندارد؛ اما هیپنوتراپیست ها می تواننددر دوره های اولیه یا پیشرفته هیپنوتیزم آموزش ببینند.

 • دوره گواهینامه موضوعاتی مانند اخلاق حرفه ای و مهارت های اساسی هیپنوتیزمی را پوشش می دهد.
 • برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مزایای سلامت هیپنوتیزم، با یک هیپنوتراپیست صحبت کنید.

دانلود مطلب بالا به صورت پی دی اف

دانلود جزوه PDF خودهیپنوتیزم

دانلود pdf

هیپنوتیزم کردن رشیدپور در حالا خورشید

 

کلیپی که در 3 دقیقه بعضی از افراد را هیپنوتیزم می کند

تکنیکهای هیپنوتیزم کردن دیگران

باز هم هرگونه سوال یا نظری راجب هیپنوتیزم دارید در بخش نظرات با ما مطرح نمایید.

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

‫21 دیدگاه ها

  1. دوباره بهش میگید با شماره ۱ تا ۵ به حالت نرمال برمیگرده و میتونه چشماشو باز کنه و شروع میکنین به شمردن

  2. کافی به او بگویید با شمارش معکوس من پلکتان سبک شده و با حالی خوب بیدار میشوید . خیلی ارام

 1. سلام. اینجوری که من میدونم و اموزش دیدم هیچ موقع طرف مقابلتون رو نباید ایستاده باشد چون احتمال افتادنش هست حتما باید یک جا نشسته باشد

  1. شرط میبندم این دکتر هنوز موفق به این کار روی کسی نشده مگه میخوای جادو کنی اونجوری دستت مشت میکنی سمتش و انرژی میدی بهش؟ بعد طرف اصلا هیپنوتیزم نبود چون ایستاده بود

 2. من دیروز روی داداشم تستش کردم دراز کشیده بود اولاش خوب بود انگار داشت کم کم به کما میرفت بعدناش که صدای تلویزیون بلند شد صلفه کرد ایا هیپنوتیزم شده بود یا برا دل خوش کردن من خودش رو به هیپنوتیزم شدن زده بود ؟ اخه وقتی توی حالت کما بود دهنش شل شد بخواطر همین من فکر کردم هیپنوتیزم شده اگه جواب بدید ممنون میشم

  1. سلام
   یادتون نره هیپنوتیزم
   جادو
   سحر
   جز کارهای حرامه
   فقط برای امور 100٪ الهی و رضایت خدا انجامش بدیم….

   1. وای من می خواستم امشب یاد بگیرم و فردا بر روی دوستم امتحان کنم ممنون که گفتی

   2. مرسی گفتی داداش بقرعان داشتم حفظ میکردم فردا رو دوستم انجامش بدم خدا خیرت بده

 3. بسیار خوب. فکر کنم کار کنه.
  من روی دوستم کار کردم تا نمره ی بد امتحانشو یادش بره و از ناراحتی در بیاد واقعا هم کار کرد دیگه ناراحت نبود😂

 4. سلام .وقت بخیر ببخشید کلاسی دارید که شرکت کنیم ممنون میشوم جواب بدید یا شماره هست که بخواهیم از طریق شماره ارتباط داشته باشیم

 5. در هنرستان معلم عربی داشتیم بنام حق شناس ک بهش می‌گفتیم *ق شناس چون همیشه از بیماری‌های مقاربتی میگفت ولی بعد از چند ماه یک جلسه در هفته مخصوص هیپنوتیزم گذاشت کلاسی مخصوص و تاریک ک اونجا کلاس و هیپنوتیزم می‌کرد معمولا از ۲۵ نفر هر جلسه ۱۰ نفر ب خلسه می‌رفتند یادمه یکی از بچه ها سرش رو گذاشتند رو ی صندلی پاشنه پاش رو صندلی دیگه کل بدن رو هوا معلم با ۹۰کیلو رفت رو شکمش و ۱۰ دقیقه صحبت کرد!
  این یعنی قدرت انسان خیلی بیشتر از اونی هست ک باور داریم کافیست انرژی منفی را دور کنیم

 6. سلام من همسرم رو هیپنوتیزم کرد ولی نمیدونم چگونه اون رو از این حالت در بیارم لطفاً راهنمایی کنید

  1. خخخخ بالاخره موفق شدی از هیپنوتیزم درش بیاری یا هنوز تو حالت هیپنوتیزمه؟🤣اگه موفق شدی چند وقت بنده خدا تو این حالت بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا