آموزش روش های جدید موفقیت در زندگی و کار

50 نکته ساده که زندگی تان را زیر و رو می کنند (تغییر مثبت)

می خواهید زندگی تان را بهتر کنید یا آن را تغییر دهید؟ کافی ست ۵۰ نکته ساده ولی موثر ذکر شده در این مطلب که از چندین وبسایت و مجله معتبر گلچین کرده ایم را در زندگی تان لحاظ کنید.

۱-هر روز چیز جدیدی یاد بگیرید.

این کار علاوه بر بهبود عملکرد حافظه، کتابخانه عظیمی از اطلاعات را در دسترس شما قرار می دهد. شعرها، نقل قول ها و فلسفه بهترین گزینه ها هستند. ترفند یادگیری سریع تر یک چیز جدید را در اینجا توضیح داده ایم.

۲- سعی کنید از دلبستگی به دارایی هایتان بکاهید.

کسانی که بیش از حد در بند مسائل مالی هستند، با از دست دادن سرمایه یا دارایی های خود، به شدت دچار دردسر خواهند شد. اجازه ندهید دارایی هایتان شما را کنترل کنند. سعی کنید به فردی تبدیل شوید که نیازهای مینیمالی (حداقلی) دارد.

۳- در مورد دنیای اطراف خود کنجکاوی بی پایانی داشته باشید.

به یک کاوشگر تبدیل شوید و جهان را مانند یک جنگل تصور کنید. به جزئیات کوچک اهمیت دهید. چیزهای جدید را امتحان کنید. از منطقه امن خود خارج شوید و سعی کنید تا حد ممکن محیط ها و احساسات مختلف را تجربه کنید. این دنیا چیزهای زیادی برای ارائه دارد، چرا از آنها استفاده نمی کنید؟

۴- نام افراد را به خاطر بسپارید.

این باعث خوشحالی آنها می شود علاوه بر این می تواند تاثیر مثبتی بر منافع آینده شما داشته باشند. برای انجام این کار وقتی خود را معرفی می کنند بلافاصله نام آنها را تکرار کنید. سپس چندین بار این نام را در ذهنتان تکرار کنید تا مطمئن شوید آن را به خاطر سپرده اید. در مکالمات تا حد امکان از نام افراد استفاده کنید تا احتمال فراموش کردن از بین برود. اگر در انجام این کار مشکل دارید، سعی کنید برای به خاطر سپردن آنها از کلمات هم قافیه کمک بگیرید. اگر حافظه کوتاه مدتتان ضعیف است این ترفندها را بخوانید!

۵- متناسب باشید!

در مراقبت از خود تنبلی نکنید و به تناسب اندامتان اهمیت بدهید. بدن های متناسب با سلامتی، اعتماد به نفس و موفقیت بیشتر ارتباط تنگاتنگی دارند. از نظر من این ۳ دلایل بسیار خوبی برای تناسب اندام هستند. مطالب این بخش برای رسیدن به تناسب اندام عالی ست. (ویژه خانم ها   ویژه آقایان)

۶- یاد بگیرید که فقط روی زمان حال تمرکز کنید.

گذشته غیرقابل تغییر است بنابراین بی فایده است که در مورد آن فکر کنید مگر اینکه بخواهید مطمئن شوید اشتباهات گذشته را تکرار نمی کنید. آینده اما نتیجه عملکرد امروز شما است. بنابراین از گذشته یاد بگیرید که در زمان حال بهتر عمل کنید تا در آینده موفق شوید.

۷- در لحظه زندگی کنید.

حتی ۱۰ دقیقه قبل نیز گذشته است. اگر در لحظه زندگی کنید همیشه خوشحال خواهید بود زیرا دلیلی برای ناراحتی در لحظه وجود ندارد. روش داشتن زندگی شاد با ۱۵ ترفند ساده

۸- لبخند زدن را فراموش نکنید.

وقتی لبخندی روی چهره خود می نشانید، مغز شما سروتونین- هورمون شادی- آزاد می کند. لبخند زدن راهی طبیعی برای القای خوشحالی و خوشبختی به خود است. بسیاری از افراد سعی می کنند صبح ها پنج دقیقه لبخند بزنند و حال و هوای خود را تغییر دهند. لبخند ابزاری بسیار قدرتمند است که هر چه مسن تر می شویم و در واقع بیشتر به شادی نیاز داریم کمتر و کمتر مورد استفاده قرار می گیرد. بخاطر داشته باشید که در حالی که خوشحالی منجر به لبخند می شود، لبخند نیز منجر به خوشحالی می شود.

۹- آب بنوشید.

هیدراتاسیون برای سلامتی کلی فوق العاده مهم است. ارزش غذایی نوشابه صفر است. مثل این است که یک مشت شکر و شربت را داخل فنجان خود بریزید. در مقابل، آب مایع حیات و سر زندگی است. ممکن است در ابتدا مخصوصا اگر عادت به نوشابه داشته باشید، طعم چندان جالبی برایتان نداشته باشد، اما به زودی به آن عادت خواهید کرد. روزانه ۱۰ لیوان آب بنوشید. از مزایای نوشیدن آب بیشتر بخوانید

۱۰- زندگی را جدی نگیرید!

بیاموزید که به چیزهای کوچک بخندید و زندگی را آسان بگیرید. از اشتباهات و ناکامی های خود درس بگیرید و سپاسگزار باشید که با یادگیری این درس ها قرار نیست دوباره اشتباه کنید. و از همه مهمتر کارهایی را انجام دهید که از آنها لذت می برید! زندگی فقط کار نیست و می تواند با لذت آمیخته شود.

۱۱- مثبت فکر کنید.

وقتی افکار منفی به ذهنتان خطور می کنند، سعی کنید فوراً هر جور که شده آنها را متوقف کنید. به صورت خود ضربه بزنید، نفس عمیق بکشید یا بالا و پایین بپرید. هر کاری که لازم باشد انجام دهید، طرز فکر مثبت برای شادی و موفقیت مداوم امری ضروری است. چند ترفند ساده برای رسیدن به مثبت اندیشی در اینجا

۱۲- کتاب بخوانید.

دانش قدرت است. بدنبال کتاب های مختلف برای تقویت ذهنیت مثبت در خود باشید. اگر روش صحیح مطالعه کتاب را بلد نیستید این مطلب ساده را بخوانید.

۱۳- از آفتاب لذت ببرید.

سوپرمن با قرار گرفتن در فضای بیرون انرژی می گرفت و کارهای فوق العاده انجام می داد. شما نیز می توانید همین کار را انجام دهید. خورشید احساس شگفت انگیزی به شما می دهد و گرما و زندگی را به بدن تزریق می کند.

۱۴- به دیگران کمک کنید.

به دلایل زیر پیشنهاد می کنم این کار را انجام دهید:

۱- کمک به دیگران اثر موجی دارد. اگر به كسی كمک كنید او نیز به دیگری کمک خواهید کرد و این زنجیره ادامه پیدا می کند.

۲- شما با بخشش و کمک به دیگران رشد می کنید. این کار می تواند شما را به روشی که هرگز انتظار آن را نداشته اید تغییر دهد.

۳- کمک به دیگران روابط شما را قوی تر می کند.

۴- این بهترین کاری است که می توانید روی این کره خاکی انجام دهید. این کار نه تنها از نظر جسمی حس شگفت انگیزی به شما می دهد، بلکه احساس می کنید فرد مفیدی هستید.

۵- در صورت نیاز به کمک می توانید از کسانیکه به آنها کمک کرده اید درخواست کمک کنید.

۱۵- هر روز یک زمان خاص را برای نگرانی اختصاص دهید.

تمام مشکلات و اضطراب های خود را به این زمان اختصاص دهید. در زمان کار یا تفریح از نگران شدن اجتناب کنید. به این ترتیب می توانید از وقت خود به روش کارآمدی استفاده کنید و تا حد ممکن از تمرکز روی موارد منفی خودداری کنید. اگر بتوانید همه نگرانی های خود را از سر راه بردارید، روزانه بسیار خوشحال تر خواهید بود.

۱۶- همیشه صادق باشید.

دروغ به چیزی جز دردسر منجر نمی شود. شناخته شدن به عنوان یک فرد قابل اعتماد نیازمند صداقت است.

۱۷- کمتر بخوابید.

تنظیم کامل چرخه خواب جدید ممکن است تا ۲۱ روز طول بکشد، اگر ۵ ساعت خواب برایتان کافی نیست ۸ ساعت را امتحان کنید. ببینید واقعاً به چه مقدار خواب نیاز دارید و چرخه خواب خود را متناسب با آن تنظیم کنید. به همان اندازه که خواب لذت بخش است ، بیدار شدن از خواب نیز می تواند کارآمد باشد. برای تنظیم چرخه و ساعت خواب خود از منابع آنلاین استفاده کنید.

۱۸- “گام های آگاهی (از آیین آورندگان نور تا هنر بازآفرینی)” و “گفتگو با خدا” نوشته نیل دونالد والچ را بخوانید.

این کتاب ها به شما کمک می کنند تا در مورد اینکه می خواهید در این زندگی چه کاری انجام دهید و چگونه به آن نقطه برسید تصمیم بگیرید. آنها همچنین دیدگاه شما نسبت به هدف هستی را تغییر خواهند داد. اطلاعات بیشتر

۱۹- اهداف و رویاهای خود را مشخص کنید.

بسیاری از افراد در زندگی بی هدف و سرگردان می شوند و هر لحظه به دنبال چیزهای کوچک و کوچک تری می گردند. تصمیم بگیرید که زندگی ایده آلتان از چه چیزهایی تشکیل شده و مراحل رسیدن به آن را پیدا کنید. رضایت بخش ترین چیز در جهان (بله، حتی بالاتر از رابطه جنسی) غلبه بر یک چالش و رسیدن به یک هدف است.

۲۰- روز های تعطیل را درست شروع کنید.

از خواب بیدار شوید و یک ساعت را برای فعالیت های شخصی (مراقبه، خودپنداری، مشاهده طبیعت و غیره) اختصاص دهید. تضمین می کنم که به محض شروع این کار، روزهای شما لذت بخش تر خواهند بود.

۲۱- از “روش سوزاندن” استفاده کنید.

هر وقت ترس یا نگرانی یا شکایتی به ذهنتان خطور می کند، چشمان خود را ببندید و تصور کنید که آن فکر را روی یک کاغذ می نویسید. سپس کاغذ را در آتش می اندازید و تکه تکه شدن آن را تماشا می کنید. حتی می توانید این کار را در واقعیت انجام دهید. پس از انجام این کار دیگر مشکلی در ذهن شما وجود نخواهد داشت.

۲۲- سفر کنید.

هرکسی که تجربه سفر را داشته باشد به شما خواهد گفت که مسافرت یکی از هیجان انگیز ترین کارهایی است که می توانید انجام دهید. آشنایی با یک فرهنگ متفاوت، باعث می شود ذهن شما بازتر شود و بتوانید قدردان زندگی که دارید باشید. این نکته به نکته “کاوشگر باشید” برمی گردد: این جهان جنگل شماست، بنابراین به اکتشاف آن بپردازید! کسی چه می داند، شاید جایی را پیدا کنید که بخواهید به آن نقل مکان کنید. تاثیر مثبتی که یک محیط جدید می تواند در زندگی شما داشته باشد را دست کم نگیرید. ۵۰ ترفند ما برای تبدیل شدن به یک توریست حرفه ای را از دست ندهید

۲۳- از روش نوار لاستیکی استفاده کنید.

این سومین و آخرین راه برای خلاص شدن از شر افکار منفی است (امیدوارم تاکنون اهمیت آن را درک کرده باشید!). یک نوار لاستیکی را دور مچ خود قرار داده و هر زمان که افکار منفی به ذهنتان خطور کرد، آن را روی پوست خود بکشید. این روش مانند شرطی شدن کلاسیک که در آن بین یک محرک بی اثر و یک پاداش و یک تنبیه ارتباط ایجاد می شود عمل می کند. در ابتدا ممکن است کمی بی رحمانه به نظر برسد اما قول می دهم خیلی زود جواب می دهد.

۲۴- یاد بگیرید که تحت تأثیر سخنان دیگران قرار نگیرید.

بیشتر افراد وقتی از دیگران بازخورد منفی دریافت می کنند بسیار ناراحت می شوند، اما یک ترفند ساده برای غلبه بر این ناراحتی وجود دارد به این ترتیب که: اگر من شما را کپسول آتش نشانی خطاب کنم، ناراحت می شوید؟ البته که نه. بدیهی است که شما کپسول آتش نشانی نیستید. همین مفهوم در مورد چیزهایی که دیگران به شما نسبت می دهند نیز صدق می کند. شما خوب می دانید که حرف های آنها درست نیست. آنها با گفتن چنین چیزهایی حماقت خود را نشان می دهند، بنابراین چرا باید با عصبانیت واکنش نشان دهید؟ تنها استثنا وقتی است که چیزی که می گویند صحیح باشد! اما حتی در این حالت هم، باید از آنها بخاطر اشاره به ضعفی که در شما می بینند تشکر کنید و فورا در جهت تغییر و اصلاح خود قدم بردارید.

۲۵- “ذن هنر شادمانی” نوشته کریس پرنتیس را بخوانید.

این کتاب به شما دانش و دستورالعملی می دهد که همیشه و بدون در نظر گرفتن شرایط، شاد باشید. بله، ممکن است به نظر خوشبینانه برسد، اما به شما اطمینان می دهم که این کتاب شما را به روشی شگفت انگیز تغییر خواهد داد. اطلاعات بیشتر

۲۶- توانایی بخشش را توسعه دهید.

بخشش چیزی است که اکثر مردم حتی از تصور آن اجتناب می کنند. کینه ها برای کسانی که آنها را نگه داشته اند بدبختی بیشتری به همراه خواهند آورد و از ایجاد روابط خوب و هدفمند جلوگیری می کنند. شما به عنوان یک انسان مرتباً مرتکب اشتباه می شوید، بنابراین چرا وقتی دیگران این کار را انجام می دهند، آنها را نمی بخشید؟ عصبانیت احساس وحشتناکی است در حالی که بخشش به ذهن احساس طراوت می دهد و روابط را بهبود می بخشد.

۲۷- با دیگران طوری رفتار کنید که احساس خاص بودن کنند.

اجازه دهید با مهربانی و همدردی خود شناخته شوید. روش صحبت با هر فردی به بهترین شکل ممکن را در اینجا نیز توضیح داده ایم

۲۸- یاد بگیرید که رویای آگاهانه ببینید.

سعی کنید رویاهایتان را کنترل کنید. خواب خوب است، اما در عین حال بسیار کسل کننده و بی حاصل است. با تجربه رویاهای آگاهانه، خواب شب حتی می تواند هیجان انگیز تر از زمان بیداری باشد. شما می توانید هر کاری که می خواهید انجام دهید: پرواز کنید، به سیارات دیگر بروید، در مهمانی ها با افراد مشهور همراه شوید و غیره. گفته می شود که این آرزوهای شفاف می توانند مستقیماً با ضمیر ناخودآگاه صحبت کنند و روی آن تاثیر بگذارند.

۲۹- تمرکز کنید.

بارها و بارها گفته شده و ثابت شده که آنچه شما روی آن تمرکز می کنید همان چیزی است که به دست می آورید. اگر همواره در حال شکایت کردن باشید هر روز موارد جدیدتری برای شکایت پیدا خواهید کرد. همین امر در مورد موارد خوب مانند سلامتی، ثروت و خوشبختی نیز صادق است.

بنابراین هر روز صبح زمانی را برای تصور آنچه که می خواهید به آن برسید در نظر بگیرید. در این تمرین تمرکز مهم است، بنابراین یک محیط آرام را انتخاب کنید که در آن مزاحمی نداشته باشید. اگر در تمرکز مشکل دارید و مرتباً متوجه می شوید که ذهنتان به چیز دیگری معطوف شده است، در مورد مراقبه مطالعه کنید. ترفندهای ساده ولی موثر برای افزایش تمرکز

۳۰- هر روز حداقل ۲۰ دقیقه مراقبه کنید.

در این دنیای مدرن که همه از طریق تلفن های همراه، تلویزیون و اینترنت با چیزهای دیگر ارتباط دارند، بیشتر مردم بندرت از زیبایی سکوت لذت می برند. توانایی ساکت کردن ذهن و استراحت بدن هنر و مهارتی است که همه باید در خود توسعه دهند. جایی را برای نشستن انتخاب کنید، ترجیحاً در طبیعت، و روی تنفس خود تمرکز کنید یا سعی کنید در مورد هیچ چیز خاصی فکر نکنید. این در ابتدا بسیار سخت خواهد بود!

ممکن است فکر کردن در مورد هیچ چیز کسل کننده یا غیرممکن باشد، اما بزودی بهتر می شوید و یاد می گیرید که آن را دوست داشته باشید. بعد از مدیتیشن (مراقبه)، احساس کاملاً واضح و خوبی خواهید داشت. تنها راه درک واقعی این احساس، امتحان کردن آن است. روش انجام مراقبه در اینجا

۳۱- یاد بگیرید ذهن خود را کنترل کنید.

اگر قرار باشد نتوانید افکار خود را کنترل کنید، چه نوع انسانی هستید؟ در حالی که ذهن انسان به عنوان جریانی از هوشیاری توصیف می شود، این بدان معنی نیست که شما نمی توانید این جریان را کنترل کنید. تکنیک هایی مانند مدیتیشن در بیرون راندن افکار منفی و کنترل ذهن به شما کمک می کنند. ترفندهای ساده ولی موثر کنترل ذهن

۳۲٫ یاد بگیرید که احساسات خود را کنترل کنید.

تنها کسی که می تواند شما را ناراحت کند، شما هستید! این شما هستید که تصمیم می گیرد تحت تأثیر سخنان و اعمال دیگران قرار بگیرید یا نه! کنترل احساسات و استرس در اینجا

۳۳- در یک کلاس تندخوانی شرکت کنید.

کتاب ها پر از اطلاعاتی هستند که می توانند دانش، دایره واژگان و شخصیت شما به عنوان یک فرد را تقویت کنند. تندخوانی روشی آسان برای دستیابی سریع تر به این اطلاعات است. به این ترتیب زمان بیشتری برای رسیدگی به سایر فعالیت ها خواهید داشت. ترفندهای تندخوانی را در اینجا توضیح داده ایم.

۳۴- استراحت کنید!

این یکی برای کسانی است که معتاد به پرکاری هستند (از جمله خود من). بله، کار بسیار مهم و پربار است اما به هر حال شما به استراحت هم نیاز خواهید داشت. علاوه بر این، شما باید بعد از انجام یک کار خوب به خودتان پاداش دهید. اگر نتوانید هر از گاهی تفریحی داشته باشید، انجام این همه کار چه فایده ای خواهد داشت؟

۳۵- سعی کنید تاثیر اولیه خوبی روی دیگران ایجاد کنید.

وقتی برای اولین بار کسی را ملاقات می کنید سعی کنید رفتار صمیمانه و گرمی داشته باشید و مکالمه کوتاهی با شخص برقرار کنید. همچنین ایده خوبی است که نام افراد را به خاطربسپارید و آنها را با نامشان مورد خطاب قرار دهید. اگر بتوانید روی افرادی که برای اولین بار می بینید تاثیر مثبتی ایجاد کنید، شانس همکاری و ایجاد ارتباطات عمیق تر را خواهید داشت. این ترفندها را در اینجا توضیح داده ایم

۳۶- از چشمانتان استفاده کنید:

۰- هنگام مکالمه تماس چشمی ثابت برقرار کنید. نگاه کردن به دوردست (مخصوصاً به پایین) نشانه فرومایگی و عدم اعتماد به نفس است. چشمان خود را روی چشمان طرف مقابل قفل کنید.

۱- نگاه نافذی داشته باشید. سعی کنید با نگاه خود دیگران را تحت تاثیر قرار دهید.

۲- بالا بردن یک ابرو را یاد بگیرید. این به هیچ وجه ضروری نیست، اما چرا که نه؟ یکی از ابروهای خود را انتخاب کنید و بالا بردن آن را مقابل آیینه تمرین کنید.

۳۷- مرموز باشید.

اجازه ندهید دیگران همه چیز را راجع به شما بدانند و جزئیات اصلی را بروز ندهید. افراد مرموز و تودار معمولا برای دیگران جذاب هستند. البته منظورم این نیست که نباید به هیچ کس اعتماد کنید.

۳۸- با سرود زندگی همراه شوید.

تا وقت هست خوش باشید و از زندگی نهایت استفاده را ببرید. این باید در شما تبدیل به یک باور ذهنی شود.

۳۹- یک مهارت جدید یاد بگیرید.

این می تواند یکی از سرگرمیها یا علاقه مندی های شما باشد، هرچه هست، روی آن متمرکز شوید. چیزی به غیر از حرفه خود را انتخاب کنید! آنقدر تمرین کنید تا به تسلط کامل برسید. مثال: گشت و گذار، پینگ پنگ، درست کردن فیلم های کوتاه و دوچرخه سواری. این می تواند هر چیزی باشد، اما من توصیه می کنم چیزی را انتخاب کنید که: ۱) به آن علاقه مند هستید ۲) به راحتی در دسترستان باشد. ذهن من فوراً به سمت ایروبیک می رود، ذهن شما چطور؟ ما این ۴۴ مهارت را توصیه می کنیم

۴۰- عضلات شکم خود را ورزش دهید.

مهمترین گروه عضلانی در کل بدن، عضلات شکم هستند. آنها هسته اصلی و نقطه مرکزی بدن شما محسوب می شوند. توانایی تعادل شما تقریباً از قدرت عضلات شکمیتان حاصل می شود و تعادل برای انجام هر فعالیت بدنی لازم است. خلاصه: این عضلات بسیار مهم هستند. برای اطلاعات بیشتر می توانید کمی تحقیق کنید. بهترین تمرین های تقویت عضلات شکم در اینجا

۴۱- از مغز خود کار بکشید.

اکثر مردم در عادت های خود گیر کرده اند. هر روز یک ار تکراری مرا انجام می دهند، با افراد تکراری وقت می گذرانند و غیره. در حالی که این ممکن است به شما احساس امنیت بدهد، تحریک کننده ترین شیوه زندگی برای مغزتان نخواهد بود. این سیناپس ها تکراری شده اند، بنابراین چیزی را امتحان کنید که نمی دانید چگونه باید انجام دهید! سودوکو یا جدول کلمات متقاطع را امتحان کنید.

نکته این است که شما همواره باید در حال یادگیری چیزهای جدید باشید تا مغزتان فعال باشد. با مجبور کردن ذهن خود به انجام فعالیت های جدید ، سیناپس های جدید را تشکیل دهید. دقیقاً مانند تمرینات بدنی، انجام بیش از حد یک تمرین در نهایت نتیجه نخواهد داد. آن را تغییر دهید! ۱۰۰ روش تقویت مغز در اینجا

۴۲- قبل و بعد از خواب، چیز الهام بخشی بخوانید.

این کار کیفیت خواب و روحیه شما را بالا می برد. یک سخنرانی معروف یا کتاب مورد علاقه خود رامطالعه کنید. سعی کنید چیزی را بخوانید که واقعاً شما را هیجان زده می کند.

۴۳- آنچه دوست دارید را انجام دهید.

تفاوت زیادی بین زندگی کردن و پول درآوردن وجود دارد. شما بدنبال کدام هستید؟ بسیاری از افراد زندگی خود را صرف تلاش برای کسب درآمد هرچه بیشتر می کنند تا بتوانند کارهایی را که می خواهند انجام دهند. منطقی نیست که تا ۶۵ سالگی تلاش کنید تا بازنشسته شوید و کاری را که می خواهید انجام دهید. ما فقط یک بار زندگی می کنیم بنابراین چرا نباید آن را صرف دنبال کردن خواسته های خود کنیم؟ همین امروز به دنبال رویاهای خود بروید. خواسته هایتان را دنبال کنید. شما هرگز دوباره جوان نخواهید شد.

۴۴- دوستانتان را عاقلانه انتخاب کنید.

شما بسیار بیشتر از آن چیزی که فکر می کنید توسط افرادی که با آنها وقت می گذرانید تحت تأثیر قرار می گیرید. بهتر است دوستانی داشته باشید که ارزش ها و رویاهای مشترکی با شما دارند. اطمینان حاصل کنید که شیوه زندگی افراد اطرافتان مشابه شیوه زندگی شما باشد تا شما را از خواسته هایتان دور نکنند. دوستانی که عادت به تولید افکار منفی دارند را کنار بگذارید. اگر متوجه شوید بهترین دوستتان یکی از این خرابکاران است، احتمالا ناراحت خواهید شد. به هر حال به کسی اجازه ندهید سد راه شما شود.

۴۵- پل های پشت سر را خراب نکنید.

منظورم این است که روابط خود با دیگران را حفظ کنید حتی اگر فکر می کنید دیگر هرگز نمی خواهید آنها را ببینید. به عنوان مثال، اگر می خواهید کار خود را رها کنید، با کارفرما قطع ارتباط نکنید! ممکن است بعداً دوباره به او نیاز داشته باشید و از اینکه رابطه تان را حفظ نکرده اید پشیمان شوید. شما هرگز نمی دانید در آینده به کمک چه کسانی احتیاج خواهید داشت. به علاوه در حال حاضر نفرت زیادی در این دنیا وجود دارد، چرا می خواهید افرادی که با آنها تعامل دارید را به آن اضافه کنید؟

۴۶- ​​خاطرات خود را ثبت کنید.

در ابتدا ممکن است کسل کننده به نظر برسد، اما وقتی به آن عادت کنید، به راهی عالی برای سازماندهی افکار و پیگیری رشد شما در طی سال ها تبدیل خواهد شد. بیشتر ما شب ها قبل از خواب به حوادث روزمره فکر می کنیم. بنابراین بهتر است این افکار را با روشی سازمان یافته مستند کنید. این کار به شما اجازه می دهد نگاهی به عقب بیندازید و ببینید که چگونه طرز تفکرتان در گذر زمان تغییر کرده است.

۴۷- “روانشناسی تصویر ذهنی” از دکتر ماکسول مالتز را بخوانید.

این کتاب توضیح می دهد که چطور محتوای افکار شما از طریق استدلال های دینی، فلسفی و علمی تأثیر عمیقی بر زندگی شما دارد. با مطالعه این کتاب درک بهتری نسبت به زندگی پیدا خواهید کرد. اطلاعات بیشتر

۴۸- یاد بگیرید که از شهود خود استفاده کنید و به آن اعتماد داشته باشید.

وقتی در حال سکوت هستید، نه به کلمات بلکه به احساستان که به شما می گوید چه کاری باید انجام دهید گوش فرا دهید. استدلال و افکار خود را با ضمیر ناخودآگاهتان اشتباه نگیرید. اگر بدانید افکارتان از کجا آمده اند، (به این معنی خواهد بود که از ضمیر ناخودآگاهتان نشات نگرفته اند). یادگیری تشخیص دقیق این دو، به شما کمک می کند دانش بیشتری کسب کنید.

۴۹- شخصیتی کاریزماتیک ایجاد کنید.

این نوع شخصیتی دائماً در محاصره مردم قرار دارد و بسیار محبوب است. خود را به عنوان یک شخصیت کاریزماتیک تجسم کنید. در یک دوره کوتاه شرکت کنید و مهارت صحبت کردن را بیاموزید. چند لطیفه یاد بگیرید. ترفندهای جذب افراد را بیاموزید. از همه مهمتر، باور کنید که کاریزماتیک هستید حتی اگر نیستید. دائماً به خودتان دروغ بگویید و به خود تلقین کنید که جذاب و دوست داشتنی هستید. اعتقاد داشتن اولین قدم است! روش داشتن شخصیت کاریزماتیک

۵۰- عشق بورزید.

اگر واقعاً می خواهید خوب زندگی کنید، بگذارید عشق در اطرافتان جاری باشد. دوستان، خانواده و دشمنانتان را به طور یکسان دوست داشته باشید. این دشوارترین ترفند این فهرست است، به همین دلیل در آخرین شماره لیست شده است. اما اگر بتوانید این کار را انجام دهید، به عنوان فردی شناخته خواهید شد که اجازه نمی دهد نفرت، حسادت، انزجار و سایر احساسات منفی وارد زندگیش شوند. به گاندی فکر کنید. عشق در این دنیا چنان نادر است که در مقابل حضور گسترده نفرت اصلا دیده نمی شود. با ابراز عشق، فوراً تغییر را در خود و اطرافیانتان مشاهده خواهید کرد.

پایین-درآمدزایی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن