شخصیت شناسی و نکاتی برای جذاب شدن

30 نکته کاربردی برای اولین قرار (خانم‌ها و آقایان)

چرب زبان

در قرار اول ممکن است خیلی احساس راحتی نکنید. دو طرف همیشه کمی دستپاچه می‌شوند اما اگر خوش‌شانس باشید، کمی که بگذرد، یختان باز می‌شود و از آشنایی با این فرد جدید لذت می‌برید. شاید هم در دراز مدت یک علاقه عاشقانه بینتان شکل بگیرد.

همه ما نمی‌دانیم در قرار اول باید چه کار کنیم تا لحظات به یادماندنی و لذتبخش‌تری را تجربه کنیم و بسنجیم که آیا می‌خواهیم قرار دومی در کار باشد یا نه. اکثر افراد خیلی به اینکه چطور در قرار اول ظاهر شوند و شخص جدیدی که قرار است ملاقلات کنند را چطور تحت تاثیر قرار دهند، فکر نمی‌کنند.

حتما بخوانید: زنان و مردان از چه نوع چهره ای خوششان می آید؟

اما چه این قرار ادامه‌دار باشد و چه نه، خیلی چیزها در تبدیل دیدار اول به یک تجربه مثبت دخیل هستند. با کمی برنامه‌ریزی و تامل می‌توانید مطمئن شوید اولین برخوردتان همانطور که می‌خواهید پیش می‌رود. بیایید به ایده‌های ساده‌ای بپردازیم که باید قبل از رفتن به قرار اول در نظر گرفته شوند.

28 نکته که قرار اولتان را پربارتر و لذتبخش‌تر می‌کنند:

نکات کلی قرار اول (برای همه)

1-دلیل قرار گذاشتنتان را بدانید

قبل از حاضر شدن سر قرار، ذهنتان را درگیر مسائلی که بعدها باید به آنها پرداخته شود نکنید. فقط کافیست بدانید:

 • هدفتان از قرار گذاشتن چیست؟
 • آیا به دنبال رابطه جدی هستید؟
 • آیا فقط برای سرگرمی و آشنایی با یک فرد جدید قرار می‌گذارید؟

هر وقت توانستید صادقانه به این سوالات پاسخ بدهید، می‌توانید با طرف مقابلتان در راستای اهداف بعدیتان رابطه برقرار کنید. مثلا اگر فقط برای سرگرمی قرار می‌گذارید، نیازی نیست نگران اینکه آیا با طرف مقابلتان جور هستید یا نه، باشید.

حتما این مطلب را بخوانید: چطور بفهمیم کسی در حال دروغ گفتن است؟ (از ویژگی ظاهری)

با این وجود اگر به دنبال یک رابطه جدی هستید، شاید بخواهید اولویتها، ارزشها و علایق را مدنظر قرار دهید. با بیان خواسته‌ها قرارتان هدفمندتر خواهد بود.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

2-خونسرد باشید و خوش بگذرانید

قبل از حاضر شدن سر قرار، حتی اگر بعدا مشخص شود که به درد هم نمی‌خورید، با این ذهنیت که می‌خواهید خوش بگذرانید قدم بردارید. قرار گذاشتن یک فرآیند است. هرگاه شخص جدید را ملاقات می‌کنید بیشتر در مورد اینکه از شریک آینده‌تان چه می‌خواهید، می‌فهمید.

word image 154

اگر شما طرز برخورد خوبی داشته باشید و سعی کنید به جفتتان خوش بگذرد، حتی اگر اولین قرار به قرار دوم منجر نشود، چیزی را از دست نخواهید داد. اینجا توضیح دادیم چطور باید خوشحال باشید و آدم باحالی به نظر برسید!

3-یک مکان خنثی را انتخاب کنید

برای اولین قرار، به دنبال جایی باشید که امکان صحبت و شناخت یکدیگر برای هر دویتان فراهم باشد. مکان قرار نباید شما را از هدف دور کند. اگر می‌خواهید با هم حرف بزنید، شام خوردن در یک رستوران شلوغ یا رفتن به سینما فکر خوبی نیست. حتی کار سرگرم کننده و خلاقانه‌ای مثل دوچرخه‌سواری یا رفتن به یک بازارچه ممکن است برای طرف مقابل خوشایند نباشد و یا او را از مسیر اصلی منحرف کند.

اما یک کافی شاپ خلوت از مکانهای خنثی ایست که باعث می‌شود روی یک گفتگوی خوب تمرکز کنید و اگر اوضاع خوب پیش نرفت، می‌توانید آنجا را راحت ترک کنید.

4-سعی کنید ملاقاتتان کوتاه باشد

طبیعی است اگر بخواهید در قرار اول بیشتر کنار هم باشید. بعید هم نیست به خودتان بیایید و ببینید شب به پایان رسیده است. اما سعی کنید در اوج گفتگو را به پایان برسانید و طرف مقابل را برای دیدار مجدد مشتاق نگه دارید.

شما اولین بار با هم قرار می‌گذارید تا بفهمید از یکدیگر خوشتان می‌آید یا خیر و برای شنیدن داستان زندگی باهم دیدار نمی‌کنید. قرار ملاقاتتان را با نوشیدن یک قهوه یا نوشیدنی شروع کنید. اگر قسمت دوباره یکدیگر را ببینید، می‌توانید دفعه بعدی بیشتر در کنار هم باشید.

5-شش دنگ حواستان را جمع کنید

این یعنی نباید برای چک کردن پیامها، تلفن همراهتان را روی میز بگذارید یا دائما به مردان و زنانی که از کنارتان رد می‌شوند، نگاه کنید. شش دنگ حواستان باید به گفتگو باشد.

همچنین باید تمام هوش و حواستان به نشانه‌های اجتماعی و چیزهایی باشد که طرف مقابل درباره خودش می‌گوید. به شریکتان نگاه کنید و به صورت کلامی و بصری به او نشان دهید که به ‌آنچه می‌گوید گوش می‌دهید.

اگر عصبی هستید و نمی‌دانید امشب چطور به پایان می‌رسد، بهتر است بدانید پاسخ این سوال برای هر دویتان مبهم است. تنها کاری که باید بکنید اینست که هوشیار باشید تا بتوانید به یک جمع‌بندی برسید. روش تمرکز کامل داشتن را در اینجا توضیح داده ایم

6-بیش از حد درباره زندگی خصوصیتان صحبت نکنید

جای صحبت درباره معشوق‌های قبلی و حرفهایی از این قبیل در اولین قرار نیست. به اشتراک گذاشتن بیش از حد و زودتر از موعد اطلاعات شخصی می‌تواند دلسردکننده و ناخوشایند باشد چون ممکن است این رفتار برای طرف مقابلتان غیرعادی و عجیب به نظر برسد.

فقط اطلاعاتی را در اختیار او قرار دهید که نشان دهد چه شخصیت و علایقی دارید. و ویژگی‌ها و جزئیات بیشتر را برای زمانی نگه دارید که اعتماد در رابطه‌تان بیشتر می‌شود. همچنین از پرسیدن سوالاتی که بیش از حد خصوصی هستند یا باعث می‌شوند طرف مقابلتان مجبور شود جزئیاتی را با شما به اشتراک بگذارد، خودداری کنید. مثلا اگر او به شما بگوید که پدر و مادرش از هم جدا شده‌اند، نباید بپرسید چرا.

7-حواستان به زبان بدنتان باشد

با طرف مقابل تماس چشمی برقرار کنید (البته نه اینکه خیلی به او خیره شوید) و سعی کنید بدن را در موقعیتهای دفاعی مثل حالت دست به سینه، قرار ندهید. در واقع می‌توانید با واکنش نشان دادن به حرکات و حالتهای چهره او، علاقه‌تان به گفتگو را ابراز کنید.

حواستان به زبان بدنتان باشد تا حرکاتی مثل بازی کردن با موها (که نشانه عصبی بودن است)، نگاه کردن به گوشه و کنار اتاق یا بازی کردن با اشیا از شما سر نزند. وقتی شریکتان چیزی می‌گوید که برایتان جالب است، لبخند بزنید و رویتان به سمت او باشد.

8-خودتان باشید

تظاهر به داشتن شخصیتی که بهتر از خود واقعیتان باشد گمراه‌کننده است و این امکان را به وجود می‌آورد که در آینده رفتارهای ناشیانه از شما سر بزند. نمی‌توانید تا ابد نقش بازی کنید و معلوم نیست در نهایت هر دویتان از این وضعیت راضی باشید.

word image 155

هدف از رفتن سر قرار، آشنایی با کسی است که اصیل و واقعی است و احتمال اینکه خواسته‌ها و علایقش در زندگی با شما در یک راستا باشد، وجود دارد. و این حالت وقتی می‌تواند اتفاق بیفتد که به طرف مقابلتان خود واقعی‌تان را نشان دهید یعنی کسی که به قدر کافی قابل اعتماد است و تظاهر نمی‌کند.

9-از قبل سوالات و موضوعات گفتگویتان را آماده کنید

قبل از اینکه سر قرار حاضر شوید، کمی وقت بگذارید تا چند ایده برای موضوعاتی و سوالاتی که قرار است مطرح شود، پیدا کنید.

لازم نیست در طول صحبت یادداشتهایتان روی میز باشد تا با نگاه کردن به آنها بتوانید صحبت کنید. اگر قصد دارید یادداشتهایتان را در جیب یا کیفتان بگذارید، می‌توانید در یک فرصت کوتاه به بهانه رفتن به توالت آنها را مرور کنید. به طور کلی روی کاغذ آوردن افکارتان باعث می‌شود در ذهنتان به آنها انسجام دهید.

نکات قرار اول برای آقایان

10-یک تصمیم قاطعانه بگیرید

در کش و قوسهای گفتگو، هیچ چیز بدتر از گفتن “فرقی نمی‌کند، شما دوست دارید چه کار کنید؟” نیست. زنان به دنبال مردانی هستند که اعتماد به نفس کافی در تصمیم‌گیری دارند و در عین حال باملاحظه و انعطاف‌پذیرند و خواسته‌های طرف مقابلشان را هم در نظر می‌گیرند.

اگر مشخص شد که او از محلی که برای قرار انتخاب کرده‌اید، خوشش نیامده با لبخند و آرامش بگویید:”از اینجا خوشتان نیامد، درست است؟”. شما می‌توانید با فهمیدن اینکه چرا او از محل قرار خوشش نیامده، بیشتر در مورد علایق طرف مقابلتان بدانید.

اگر او جایی که شما انتخاب کرده‌اید را دوست نداشت، با تعامل بیشتر به او فرصت انتخاب بدهید و بگذارید این دفعه او تصمیم بگیرد. اما اگر مکانی که انتخاب می‌شود شلوغ یا نامناسب بود، بادون رودر بایستی بگویید “بیایید اینجا را ترک کنیم و جایی برویم که بتوانیم صحبت کنیم.”

11-جنتلمن باشید

بله! زمانه عوض شده و زنان و مردان با هم برابرند و در نتیجه قواعد قرار گذاشتن هم تغییر کرده است. البته این به معنا نیست که خانمها دیگر از رفتارهای محترمانه و جوانمردانه قدیمی استقبال می‌کنند.

در را برایشان باز کنید، صندلی را برایشان عقب بکشید و اگر شما این قرار را ترتیب داده‌اید، صورتحسابها را پرداخت کنید (مگر اینکه از قبل تصمیم گرفته باشید سهمتان را دنگی بپردازید.)

به شریکتان نشان دهید چقدر می‌توانید باشخصیت باشید. خانمها به این نکته دقت می‌کنند و مطمئنا برای آن ارزش قائلند. جنتلمن بودن حساب شما را از تمام کسانی که قبلا ملاقات کرده‌ است جدا می‌کند. راهنمای کامل باکلاس بودن و جنتلمن بودن در اینجا

12-کنجکاو باشید

به جای اینکه وقتتان را صرف تلاش برای امتحان روشهای مختلف برای جذب طرف مقابلتان کنید، این زمان را به شناخت او اختصاص دهید. اینجاست که بحث آمادگی در بخش شماره 9 به میان می‌آید.

ذهن کنجکاو داشتن و علاقه نشان دادن به زنی که با او قرار می‌گذارید، رابطه‌تان را وارد فاز جدیدی می‌کند. در مورد ارزشها، علایق وعادتهایش اطلاعات کسب کنید.

به این ترتیب خواهید فهمید که آیا او آن دختری هست که شما بخواهید دوباره با او قرار بگذارید و آیا مناسب شما هست یا خیر. اگر طوری کنجکاوی کنید که طرف مقابل معذب نشود، گفتگویتان روند طبیعی‌اش را طی خواهد کرد و او هم تمایل بیشتری برای شناخت شما پیدا می‌کند.

13-لاف نزنید و خودنمایی نکنید

ممکن است شدیدا مایل باشید درباره اتومبیل جدید گران‌قیمت یا ترفیع شغلی که گرفته‌اید با طرف مقابلتان صحبت کنید. اما زنی واقعا ارزش قرار دوم را داشته باشد، بیشتر به اینکه چه کسی هستید علاقه‌مند خواهد بود و به اینکه چه دارید و چه کرده‌اید اهمیت نمی‌دهد. اجازه دهید کاراکتر و شخصیتتان نشان دهند ذاتا چطور مردی هستید.

به زمانی فکر کنید که به خاطر شخصیتتان مجذوب شما شده و دستاوردهایتان هم او را بیشتر تحت تاثیر قرار خواهند داد.

14-لباس مناسب بپوشید

بدون اینکه به زحمت بیفتید یا طور دیگری به نظر برسید، سعی کنید ظاهر خوبی داشته باشید. متناسب با شخصیت خودتان و مخاطبتان لباس بپوشید. لباسی بپوشید که راحت باشد و در آن اعتماد به نفس داشته باشید.

اندازه و استایل لباسی که می‌پوشید باید مناسب شما باشد. خانمها متوجه جزئی‌ترین نکات از کوچکترین لکی که بر روی لباستان وجود دارد تا کفشی که می‌پوشید، می‌شوند. مطمئنا شما هم دوست دارید خوش لباس باشید و از نگاه طرف مقابل شیک‌پوش و خوش‌تیپ به نظر برسید. روش لباس پوشیدن متناسب با هندسه بدن در اینجا

15-درست ارتباط برقرار کنید

یکی از مهم‌ترین نکات در قرار اول، نحوه ارتباط برقرار کردن قبل و بعد از آن است. حتما قبل از روز قرار با طرفتان تماس بگیرید و به او یادآوری کنید تا بداند که سر کارش نگذاشته‌اید.

اگر در طول دیدارتان متوجه شدید که او مناسب شما نیست، همان موقع او را ترک نکنید. قرار ملاقاتتان را با روال عادی به پایان برسانید و به او بگویید که از وقت گذراندن با او لذت بردید اما پیشنهاد قرار بعدی را مطرح نکنید.

با این حال، باز هم فکرهایتان را بکنید و ببینید آیا می‌خواهید با او قرار دومی را ترتیب دهید یا خیر. در صورت تمایل روز بعد با او تماس بگیرید و به او بگویید که چقدر ملاقات اول برایتان لذتبخش بوده و دوباره با او قرار بگذارید. این کار را دو یا سه روز به تاخیر نیندازید. روش برقراری ارتباط در اینجا

16-به اعصابتان مسلط باشید

صمیمیت و اعتماد اولین چیزی است که هر دو طرف در یک قرار خواهان آن هستند. کمی عصبی بودن به ویژه اگر اولین قرارتان به صورت آنلاین باشد کاملا طبیعی است. اما سعی کنید به اعصابتان مسلط باشید.

نشان دادن اضطراب و نگرانی می‌تواند برای دختری که با او قرار گذاشته‌اید ناخوشایند باشد و باعث شود احساس ناراحتی کند. احتمالا در چنین شرایطی او هم عصبی می‌شود. بنابراین یک نفس عمیق بکشید و یادتان باشد که هر دوی شما برای شناخت یکدیگر با هم ملاقات کرده‌اید. اگر طرز برخوردتان آرام و نرمال باشد، مخاطبتان هم آرامش خواهد داشت و نشان می‌دهد با او احساس راحتی می‌کنید. چطور استرسمان را 100 درصد کنترل کنیم؟

نکات قرار اول برای خانمها

17-موانع فیزیکی را از سر راهتان بردارید

اگر شریکتان خجالت می‌کشد، شما می‌توانید ارتباط فیزیکی مناسبی با او برقرار کنید و علاقه‌تان را نشان دهید.

آقایان گاهی‌اوقات در انجام این کار تردید دارند چون نمی‌دانند زنی که با او قرار گذاشتند مجذوبشان شده یا خیر. شکستن هر چه سریعتر موانع فیزیکی باعث می‌شود با هم راحت‌تر باشید. با اون راحت باشید اما نه خیلی.

18-عوامل بازدارنده‌تان را شناسایی کنید

چه چیزی فورا شما را دلزده می‌کند و باعث می‌شود مطمئن شوید که نمی‌خواهید دفعه بعد با طرف مقابلتان قرار بگذارید؟

مواردی غیرقابل بحث، شاید سیگاری بودن شریکتان یا علاقه او به داشتن رابطه باز با شما باشد. شاید او با یک پیشخدمت بی‌ادبانه رفتار کند یا وسط یک گفتگوی مهم به تلفن مادرش پاسخ دهد.

قبل از قرار، نسبت به رفتارها یا ویژگی‌هایی که بلافاصله به شما هشدار می‌دهند که این مرد مناسبتان نیست، فکر کنید. موارد غیر قابل بحث معمولا در مورد ویژگی‌های کاراکتری، نقصهای شخصیتی و سیستمهای ارزشی است.

19-مراقب علائم هشداردهنده باشید

اگر ندای درونتان به شما می‌گوید چیزی درست پیش نمی‌رود، به آن گوش دهید. اگر طرف مقابلتان به سوالات اصلی مثل اینکه کجا کار می‌کند پاسخ نداد یا به نوعی مشکوک رفتار کرد، احتمالا دارد چیزی را از شما پنهان می‌کند.

همچنین باید حواستان به علائم هشدار باشد. مثلا اگر در قرار اول اعصابتان را به هم ریخت یا جسورانه و خودسرانه رفتار کرد، یعنی او به دردتان نمی‌خورد.

20-علاقه‌تان به او را پنهان نکنید

اگر احساس می‌کنید دیدارتان خوب پیش می‌رود، آن را پنهان نکنید. بگذارید مخاطبتان بفهمد که شما از وقتی که با او می‌گذرانید، لذت می‌برید. مطمئنا کمی تودار بودن بد نیست، اما اگر طوری هم رفتار کنید که انگار هیچ علاقه‌ای به بودن با او ندارید، ناخودآگاه پیام اشتباهی را منتقل می‌کنید.

خانم ها حتما بخوانند: روش استفاده از قانون جذب برای مرد مورد علاقه مان

21-لیست آرزوهای ظاهربینانه‌تان را فراموش کنید

در مورد مسائل غیر قابل بحث و خط قرمزهایتان کوتاه نیایید اما لیست آرزوهایتان مثل بلند قد بودن شریک زندگی‌تان، نوع ماشینی که باید داشته باشد و شغل او را فراموش کنید. داشتن لیستهایی از این قبیل، شما را از دنیای دوست‌یابی و رابطه دور می‌کند و ارتباط برقرار کردن با کسی که می‌تواند گزینه خوبی برایتان باشد، را بسیار دشوار خواهد کرد.

22-از مخاطبتان هر انتظاری دارید، شما هم همانطور باشید

فقط طرف مقابلتان نیست که باید تجربه قرار اول را برایتان لذتبخش کند. شما هم باید در این کار مشارکت داشته باشید.

گوشی‌تان را کنار بگذارید و درگیر گفتگو شوید. سوال بپرسید و حواستان را جمع کنید. مهارتهای شنیداری‌تان را به صورت فعال به کار بگیرید و با هم‌فکری با او به رابطه و زندگی‌ که قرار است در آینده شروع کنید، علاقه نشان دهید. اگر متقابلا او هم همینطور بود، برای این رفتارش ارزش قائل شوید.

موضوعاتی که باید در قرار اول در مورد آنها حرف بزنید

23-ساعت 2 روز جمعه است. شما مشغول چه کاری هستید؟

اگر طرف مقابلتان در روزهای کاری هفته مشغول کار باشد، احتمالا روز جمعه را به انجام کارهایی که برایش مهم و بارزش هستند، اختصاص می‌دهد.

مثلا بپرسید “در روزهای تعطیل هفته، آیا به خانواده‌تان سر می‌زنید؟ به کارهای عقب افتاده‌تان رسیدگی می‌کنید یا برای هفته کاری آماده می‌شوید؟ آیا با دوستانتان برای تفریح بیرون می‌روید؟”

پرسیدن این نوع سوالات نسبت به سوالات کلی مثل “در اوقات فراغتتان چه کار می‌کنید؟”، به شریکتان کمک می‌کند تا پاسخهای صادقانه‌تر و دقیق‌تری به شما بدهد.

24-برای خوشحال کردن خودتان چه کار می‌کنید؟

این سوال دید کلی نسبت به علایق و ارزشهای طرف مقابل به شما می‌دهد و آغازگر یک گفتگو جالب درباره موضوعات مورد علاقه او است.

این علایق چه مربوط به تعطیلات سالانه باشد و چه کلکسیون گسترده‌ای از موسیقی‌های مختلف، روش خوبی برای شناخت اوست و کمک می‌کند بفهمید چه چیزهای بیشتر از پول برایش ارزش دارند.

25-خارج از حرفه شغلی‌تان، در چه کار دیگری تخصص دارید؟

شاید طرف مقابلتان به چند زبان دیگر مسلط باشد یا در مورد مصر باستان خیلی چیزها بداند. شاید هم یک بولینگ‌باز حرفه‌ای باشد. هر کسی در یک یا دو زمینه مهارت دارد و می‌تواند آن را به خوبی انجام دهد. کسی چه می‌داند، شاید مهارت دوم شما با طرف مقابلتان یکی باشد.

26-چه چیزهایی در لیست آرزوهایتان جای دارند؟

صحبت کردن در مورد اهداف دراز مدت و آرزوهایتان باعث می‌شود سریع‌تر یکدیگر را بشناسید. همچنین پرده از چیزهایی که برای طرف مقابلتان ارزشمند است برمی‌دارد و باعث می‌شود میزان سازگاری‌تان با او را بسنجید.

هر کدام از شما چه لیست آرزوها داشته باشید چه نه، صحبت کردن در مورد کارهایی که دوست دارید انجام دهید روش منحصر به فردی برای شناختن بیشتر یکدیگر است.

word image 156

آیا هر دویتان ماجراجو هستید یا اهدافتان بیشتر حول محور خانواده و شغلتان می‌چرخد؟

شاید آرزوی یکی از شما، پرش با چتر بر روی کوههای آلپ فرانسه باشد و دیگری رویای تسلط بر زبان آلمانی را در سر داشته باشد. به هر حال با دانستن اینها می‌توانید بفهمید چقدر با هم تفاهم دارید.

28-چه چیزهایی شما را می‌خندانند؟

خندیدن با طرف مقابل باعث می‌شود سریعتر با هم صمیمی شوید. اگر معنای طنز و شوخی برای هر کدام از شما متفاوت باشد ممکن است در دراز مدت با مشکل روبرو شوید. شاید نوع شوخی او برایتان توهین‌آمیز یا بچه‌گانه به نظر برسد.

از طرفی هم، هیچ چیز بهتر از شنیدن صدای خنده واقعی مخاطبتان آن هم به خاطر اینکه واقعا تحت تاثیر قرار گرفته، نیست.

برای هر کسی موضوعاتی وجود دارد که همیشه برایش جالب است و به آنها می‌خندد. درباره اینکه این موضوعات چه چیزهایی هستند با هم حرف بزنید. شاید موضوعات جالب و مشترکی پیدا کردید که برای هر دویتان خنده‌دار بود.

28-در مورد خود واقعی‌تان صحبت کنید

درباره اینکه کجا بوده‌اید، الان کجا هستید و کجا قرار است باشید حرف بزنید. یعنی بهتر است درباره مسائلی در گذشته که باعث شده به شخصی که الان هستید تبدیل شوید و اینکه اهدافتان برای آینده چه هستند، صحبت کنید.

این گفتگوهای اساسی، بسیار کاربردی‌تر از فهرست کردن حقایقی در مورد اینکه شما در کدام دانشگاه درس خوانده‌اید یا در حال حاضر چه می‌کنید، هستند. زندگی‌تان را به صورت داستانی روایت کنید که مراحل مهم آن را تعریف و ربط آنها را به زمان حالتان را مشخص کند.

29-سوالات جالب و مثبت بپرسید

هر کسی می‌خواد بداند طرف مقابلش “اهل کجاست؟” مشغول چه کاری است؟ کجا بزرگ شده است؟”. این سوالات راحت پاسخ داده می‌شوند و کمتر احساسات مثبتتان را برمی‌انگیزند.

به جای این سوالات در مورد تعطیلات یا کتاب مورد علاقه‌ مخاطبتان سوال کنید.

 • “دوست دارید تعطیلات کجا باشید؟”
 • “بهترین خاطره‌ای که دارید چیست؟”

این سوالات گفتگوی جالب‌تری را برای دو طرف ایجاد می‌کند و نتیجه‌بخش‌تر خواهند بود.

30-برای سرگرمی دوست دارید چه بخوانید؟

با مطرح کردن این سوال خواهید فهمید که آیا شریکتان اصلا اهل مطالعه هست یا خیر. برخی افراد از مطالعه کردن لذت نمی‌برند یا ترجیح می‌دهند به کتابهای صوتی یا پادکستها گوش دهند.

اگر مخاطبتان کتاب می‌خواند، آگاهی از ژانر کتابهایی که ترجیح می‌دهد بخواند باعث می‌شود شخصیت، علایق و ارزشهایش را بیشتر بشناسید. همچنین می‌توان فهمید ارزشها و علایقتان چه وجه اشتراکی با شما دارند. آیا هر دو به کتابهای معمایی، زندگینامه شخصیتهای سیاسی یا کتابهای خودسازی علاقه‌مندید یا خیر؟

دانستن لیست کتابهایی که مخاطبتان می‌خواند این امکان را فراهم می‌کند تا در مورد موضوعات بیشتری با هم صحبت کنید و اطلاعاتی را در اختیار یکدیگر قرار دهید.

جمع بندی

به طور کلی قرار اول همیشه دشوار است، بنابراین حتما می‌خواهید مطمئن شوید که همه چیز درست پیش رفته یا خیر. دفعه بعد که خواستید برای اولین بار سر قراری حاضر شوید، این نکات را حتما در نظر بگیرید تا دیدار و آشنایی پربارتر و لذت‌بخش‌تری را تجربه کنید.

به این فکر کنید که چقدر بهتر خواهد شد اگر کسی هم که با او قرار دارید، با سوالات و موضوعات آماده و اعتماد به نفس و تعلق خاطر به گفتگو سر قرار حاضر شود. و همینطور اگر شما به همان اندازه آماده باشید، او هم راضی و خوشحال‌تر خواهد بود.

حتما بخوانید: روش استفاده از قانون جذب برای دوستی و بدست آوردن فردی خاص

به قرارهای اول مثل یک ماجراجویی کوچک نگاه کنید که به شما دید بهتری نسبت به خودتان و انتظارات شما از شریک آینده‌تان می‌دهد. به خود یا طرف مقابلتان فشار نیاورید. فقط از فرصتی که برای آشنایی شما دو نفر با هم پیش آمده، لذت ببرید و وقتتان را به خوشی بگذرانید. فعلا همین کافیست!

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

‫8 دیدگاه ها

 1. متشکرم آقای حیدری عزیز، اولین مطلبی بود ک از شما خوندم، خیلی باحوصله و دلسوزانه و جامع توضیح دادین. هر جا هستین سلامت و در آرامش باشین🍀💚

 2. خوشم میاد از لیست خرید اینا طولانی ترن !!آخرم نفهمیدیم چی کار باید بکنیم ولی چک لیس خوبی بود البته من هنوزم میگم شهر بازی مزخرف ترین جای دنیاس واسه قرار اول به نظرم کافه یا رستوران خیلی خوبه 😏😍

 3. اگر یه آقای از یه شهر دیگه برای دیدن خانم بیاد، کافه رو خانم رزرو کنه اشکال نداره؟
  اگر خانم رستوران رو از قبل حساب کنه اشکال داره؟

  1. اگر در قرار اول طرف مقابلت خواست خصیص بازی در بیاره ما باید چه واکنشی نشان دهیم مثلا در قرار اصلا با کافه یا رستوران موافق نباشه و به آبمیوه خوری های عادی بره که من اصلا برای قرار ها دوست ندارم برم اونجا چه برسه قرار اول ما باید چجوری بفهمونم که کافه رو ترجیح میدم و دوست ندارم که طرف مقابلم فکنم که من برای مادیات میخوام باهاش باشم

 4. سلام و درود – اغلب خانمهائی که با آنها قرار گذاشتم به دنبال رفتن به یک رستوران گرانقیمت که بسیار شلوغ هست تمایل داشتند – اولین تصور من از این اشخاص این بود که طرف به دنبال مادیات هست و دوم اینکه بارها این مکانها را تجربه کرده و برایش فرقی نمیکند که یک آشنا او را ببیند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا