شخصیت شناسی و نکاتی برای جذاب شدن

چطور سریع با دیگران دوست شویم؟ (31 روش داشتن دوستان زیاد)

koli

برقراری رابطه دوستی می تواند دشوار باشد، خصوصاً در بزرگسالی. گاهی افراد بعنوان دوست وارد زندگی شما می شوند، اما ناگهان بدون دلیل خاصی برای همیشه با شما قطع ارتباط می کنند. برای مثال ممکن است در محل کار با یک دوست جدید را آشنا شوید، اما به محض اینکه یکی از شما آن محل را ترک می کند، این رابطه دوستی هم از بین می رود.

شاید هم به یک شهر جدید نقل مکان کنید و از بسیاری از دوستان خود دور شوید بدون اینکه مجددا با هم ارتباط برقرار کنید. جدایی در روابط دوستی بسیار متداول است.

داشتن دوستی های معنی دار سرمایه بزرگی است، و اگر احساس کنید دوستی ندارید، ممکن است احساس تنهایی کنید. ارتباطات اجتماعی چرخه مثبتی از سلامت اجتماعی، عاطفی و جسمی را ایجاد می کنند.

حتما بخوانید: راهنمایی برای آدمهای خجالتی: چطور با دیگران دوست شویم؟

تحقیقات نشان داده است که طی بیست سال گذشته، پیوندهای اجتماعی کاهش یافته و تنهایی یکی از اصلی ترین دلایلی است که افراد را به مشاوره سوق می دهد. این بدان معناست که اگر دائما با خود فکر می کنید، ” هیچ دوستی ندارم” – تنها کسی نیستید که این احساس را دارد.

اگر چنین حسی داشته باشید به این معنا نیست که باید تنهایی پیشه کنید. اجازه دهید در این مقاله به ایده هایی برای برقراری ارتباط اجتماعی و ایجاد روابط دوستی با دیگران بپردازیم.

چه کاری می توانید در این مورد انجام دهید؟

یکی از کارهایی که می توانید انجام دهید این است که از خود بپرسید به چه چیزهای علاقه دارید و کجا می توانید افرادی را پیدا کنید که علاقه مندی های مشترکی با شما داشته باشند.

حتی اگر نتوانید دوست صمیمی پیدا کنید، احتمالاً می توانید یک هم صحبت پیدا کنید. کلاس ها، انجمن ها و اماکن عمومی از مکان هایی هستند که می توانید با شرکت در آنها دوست پیدا کنید. رسانه های اجتماعی نیز می توانند به شما در پیدا کردن دوستان جدید کمک کنند.

راه هایی برای کمک به دیگران پیدا کنید. هرچه تمایل بیشتری برای کمک به دیگران نشان دهید- بدون اینکه انتظار داشته باشید چیزی در عوض دریافت کنید- احتمال ایجاد روابط جدید و دوستانه بیشتر خواهد شد.

هر کاری که می توانید برای پیدا کردن دوستان جدید انجام دهید، اما فراموش نکنید که با خودتان مهربان باشید.

  • دوستی باشید که خودتان به دنبال آن هستید.
  • به ویژگی هایی که در خودتان می پسندید توجه داشته باشید و قدردان آنها باشید.
  • موفقیت های خود را جشن بگیرید، حتی اگر هیچ کس دیگری نیست که همراهیتان کند.

اگر خود را شایسته دوستی با دیگران بدانید، احتمالاً دوستان جدیدی جذب خواهید کرد. اجازه دهید به برخی از راه های یافتن دوستان جدید نگاهی بیندازیم.

هیچ دوستی ندارم: 31 راهکار برتر برای جذب افراد جدید

1- روی ویژگی های مثبت افراد تمرکز کنید.

هر کس صفاتی دارد که ممکن است مطلوب نباشند. تمرکز روی این صفات آسان است اما به جای آن به دنبال ویژگی های مثبت در دیگران باشید. هر وقت درگیر جنبه های منفی شخصیت دیگران شدید، به خود یادآوری کنید که همه (از جمله خود شما) دارای ویژگی های منفی هستند.

شما هرگز یک دوست “کامل” پیدا نخواهید کرد – اما بخشی از دوستی، دوست داشتن دوستان به رغم هر گونه عیب و نقص است.

2- لبخند بزنید.

علم ثابت کرده است که وقتی لبخند می زنید، احساس شادی می کنید زیرا این امر یک واکنش شیمیایی قدرتمند در مغز شما ایجاد می کند. لبخند زدن باعث می شود برای سایر افراد قابل دسترس تر و جذاب تر باشید و راحت تر بتوانید با آنها ارتباط برقرار کنید.

حتی وقتی در حال صحبت تلفنی با یک دوست هستید هم لبخند بزنید، زیرا فردی که با او در ارتباط هستید قادر به احساس لبخند شما خواهد بود. لبخند بزنید، لبخند زدن مسری است.

3- کینه ها را رها کنید.

کنار گذاشتن افکار منفی در مورد اینکه چگونه کسی در گذشته به شما آسیب رسانده یا توهین کرده است، می تواند چالش برانگیز باشد.

اما این افکار منفی فقط باعث درد و ناراحتی بیشتر می شوند. بگذارید کینه ها بروند و به جای آن ها روی بخشش متمرکز شوید. توجه بیش از حد به کینه ها به هیچ وجه برای شما سودی به همراه نخواهد داشت.

4- از دیگران تعریف کنید.

ویژگیهای شگفت انگیزی که در دیگران مشاهده می کنید را به آنها یادآوری کنید. یک تعریف غیر منتظره می تواند روز دوست شما را بسازد. به دوستانتان بگویید که چقدر به آنها علاقه دارید.

حتما بخوانید: هنر خوب صحبت کردن با افراد مختلف: نکات بسیار مهم و کاربردی

5- حامی باشید.

یک راه ارزشمند برای ایجاد دوستی های پایدار، در نظر گرفتن کارهایی است که می توانید برای دوستانتان انجام دهید تا زندگی آنها آسان تر یا بهتر شود.

در این مورد تحقیق کنید و وارد عمل شوید. یاد بگیرید که نیازهای آنها را پیش بینی کنید، تا لازم نباشد حتما از خودشان سوال کنید. در اوقات خوب و بد در دسترس دوستانتان باشید. به آنها بگویید که از وقت، انرژی و حضور فیزیکی خود روی دوستیتان سرمایه گذاری می کنید.

6- مهربان باشید.

مهربانی چیزی است که باید همیشه تمرین کنید. مهربانی و از خودگذشتگی می توانند نقش مهمی در خوشبختی شما و اطرافیانتان داشته باشند.

برای ساختن روز دوستان خود کارهای غیر منتظره ای انجام دهید. یک وعده غذایی بپزید و آن را به همسایه جدیدتان بدهید. یک فنجان قهوه برای همکارتان بخرید. هر عمل کوچک مهربانانه ای می تواند سرآغاز ارتباط با اشخاص جدید باشد.

7- “دادن و گرفتن” را تمرین کنید.

وقتی با دیگران هستید، سعی کنید از بیش از حد حرف زدن درمورد خودتان خودداری کنید، و به آنها علاقه نشان دهید. سؤالاتی بپرسید که کنجکاوی واقعی شما را درمورد آنها نشان می دهد. وقتی دیگران از شما سؤال می كنند، اطلاعاتی در مورد خودتان ارائه كنید تا سرد به نظر نرسید.

8- به دنبال محیط های جدید باشید.

اگر هرگز در محیطهایی جدید نباشید نمی توانید دوستان جدیدی را جذب کنید. یکی از بهترین راههای ملاقات با افراد جدید، عضویت در گروه ها یا انجمن های مرتبط با سرگرمی یا علاقه مندیهای شما است.

اگر عاشق باغبانی هستید، به یک گروه باغبانی بپیوندید. اگر به شعر علاقه دارید. در یک شب شعر محلی شرکت کنید. شرکت در این محیط ها امکان آشنایی با دیگران را برای شما فراهم می کند.

اگر درونگرا هستید، ممکن است شرکت در این گروه ها را دوست نداشته باشید. اما با نشستن در خانه نمی توانید افراد جدیدی را در زندگی خود جذب کنید. تلاش خود را بکنید و افرادی را پیدا کنید که علایق مشترکی با شما دارند. این باعث شروع گفتگوهایی می شود که می تواند منجر به دوستی شود.

9- گوش دادن را تمرین کنید.

این مهم است که یک شنونده خوب باشید. شنونده خوب بودن به این معنی است که کاملا با طرف مقابل درگیر هستید و فکر و جسمتان پیش او است. برای مثال حواستان به تلفن نیست و به دنبال کس دیگری نمی گردید.

وقتی گوش شنوایی برای دیگران هستید به آنها نشان می دهید که برایتان مهم هستند و به آنها علاقه دارید. این کار باعث ایجاد ارتباط می شود.

حتما بخوانید: شخصیت شناسی افراد از روی حرف زدن از نظر روانشناسی

هنگام گوش دادن به دیگران، سعی کنید آنچه گفته شده را مجدداً خلاصه کنید و بازخورد نشان دهید. این امر طرف مقابل را تأیید می کند و به او اجازه می دهد تا با شما احساس راحتی کند.

10- همدلی را تمرین کنید.

اینکه به دیگران نشان دهید مایل هستید پای خود را در کفش آنها بگذارید و زندگی را از منظر آنها تماشا کنید، بخش مهمی از ایجاد ارتباط است. سعی کنید برای افرادی که می توانند دوستان بالقوه شما باشند فضای امنی ایجاد کنید و به آنها اجازه دهید با شما راحت باشند.

حتی اگر دیدگاه دوستانتان با دیدگاه شما مطابق نیست، آنها را تائید کنید. از قضاوت خودداری کنید و هر کمکی که ممکن است را ارائه دهید.

11- اگر احساس می کنید دوستانتان دچار مشکلی شده اند با آنها صحبت کنید.

وقتی متوجه می شوید دوست جدید یا بالقوه تان تحت استرس یا از چیزی ناراحت است، درباره آن صحبت کنید.

لازم نیست از آنها بخواهند در مورد آن صحبت کنند و یا آنچه که در زندگی شخصیشان اتفاق می افتد را توضیح دهند، به آنها بگویید که اگر می خواهند صحبت کنند شما می توانید گوش شنوای خوبی برایشان باشید. این باعث می شود احساس کنند شانه ای برای تکیه دادن دارند.

12- فراتر از حد انتظار آنها رفتار کنید.

وقتی کسی نظر شما را جویا می شود، به این معنی است که به ایده های شما ارزش می دهد.

برای اینکه به دوستان خود نشان بدهید به آنها علاقه دارید فراتر از حد انتظار آنها رفتار کنید. به عنوان مثال، فرض کنیم یک دوست از شما می خواهد یک رستوران خوب به او معرفی کنید. سعی کنید در توضیحات خود علاوه بر جوانب مثبت و منفی رستوران به نکاتی اشاره کنید که انتخاب را برای شخص آسان می کنند.

حتما بخوانید: چگونه پسر/مردی جذاب به نظر برسیم؟ ویژگی های یک جنتلمن

13- در سختی ها، همراه آنها باشید.

اگر دوست جدید شما روز سختی را پشت سر می گذارد و یا در شرایط مساعدی نیست، با این تصور که به تنهایی احتیاج دارد از او دور نشوید. کنار او باشید و کمک کنید. اگر به تنهایی نیاز داشته باشد، به شما خواهد گفت. بگذارید دوستتان بداند که شما همراه او خواهید بود.

حضور در کنار دوستان در دوران سختی، نشان می دهد که شما فردی با صداقت وبا شخصیت هستید – ویژگی های ارزشمندی که یک دوست خوب باید داشته باشد.

14- به دیگران توجه کنید.

به دیگران نشان دهید که آنها را دوست دارید و مایل به شنیدن حرفهایی که برای گفتن دارند هستید. طوری رفتار کنید که دوستان جدید متوجه شوند که دوست دارید با آنها باشید و می خواهید آنها را بهتر بشناسید.

در ایجاد دوستیهای جدید احساس عدم امنیت شایع است. به دوستان خود بگویید: “من واقعاً از همراهی شما لذت می برم. امیدوارم بتوانیم زمان بیشتری را در کنار هم بگذرانیم. ”

15- حد و مرزهای دیگران را درک کنید.

لازم نیست 24 ساعته با دوست جدید خود در تماس باشید. توجه داشته باشید که دوستان جدید شما در زندگی شخصی خود افراد دیگری را نیز دارند که در قبال آنها مسئول هستند.

هنگامی که از یکدیگر فاصله دارید، به این معنی نیست که شخص مورد نظر شما را دوست ندارد یا از همراهی شما لذت نمی برد.

16- سرگرم کننده باشید.

یکی از جذاب ترین ویژگی های یک دوست، آمادگی برای تجربه سرگرمی و اتفاقات جالب است. با دوستان خود برنامه های تفریحی و سرگرمی داشته باشید و کارهای منحصر به فرد و مهیج مربوط به علاقه مندی های مشترکتان را انجام دهید. در برنامه ریزی ها از خود انعطاف نشان دهید و در دسترس باشید.

حتما بخوانید: چگونه در چت جذاب باشیم و دلبری کنیم؟ 10 ترفند کاربردی

17- دوستان جدید خود را به دیگران معرفی کنید.

هنگامی که با یک دوست هستید، با معرفی او به دیگران می توانید به او نشان دهید که چقدر از همراهی او لذت می برید. این باعث گسترش شبکه دوستی شما می شود و به دیگران کمک می کند تا روابط جدیدی برقرار کنند.

18- قابل اعتماد باشید.

اگر می خواهید دیگران به عنوان یک دوست جذب شما بشوند، مطمئن شوید که قابل اعتماد هستید. تعهدات خود را حفظ کنید. آنچه وعده می دهید را انجام دهید. وقت شناس باشید. وقتی دوستتان واقعاً به شما احتیاج دارد، در دسترس باشید.

19- مثبت و خوش بین باشید.

به دیگران نشان دهید که شاد هستید و از زندگی لذت می برید. سعی کنید مرتباً شکایت نکنید، بدبین نباشید و به شایعات توجه نکنید.

لبخند بزنید و به راحتی در دسترس باشید، به خصوص در آغاز یک دوستی جدید. خوش بینی جذاب است و باعث می شود دیگران بخواهند با شما وقت بگذرانند.

20- فروتن باشید.

در صورت لزوم به خودتان بخندید. به اندازه ای قوی باشید که از دیگران راهنمایی یا مشورت بخواهید. به اندازه کافی فروتن باشید و بدانید که همه جواب ها را ندارید و قرار نیست همیشه صلاح دیگران را بهتر از خودشان بدانید.

فروتن بودن به معنای نداشتن اعتماد به نفس نیست و نشان می دهد که شما یک نگاه واقع بینانه نسبت به خود دارید و همیشه در حال رشد و یادگیری هستید.

حتما بخوانید: 20 مهارت اجتماعی کاربردی برای اینکه دوست داشتنی تر باشیم؟

21- بیشتر از “نه” بگویید “بله”.

هیچ کس دوست ندارد که توسط دوستان خود رد شود. با این حال، گاهی اوقات برنامه های دیگر یا مسئولیت های زندگی ما را مجبور به نه گفتن به دوستانمان می کنند.

وقتی احساس تنبلی یا خستگی می کنید، گفتن نه آسان است، حتی اگر برنامه های دیگری نداشته باشید و این می تواند به یک عادت تبدیل شود. شما ممکن است صرفا به این خاطر که نمی خواهید از خانه بیرون بروید دعوت یک دوست را رد کنید.

اما اگر می خواهید دوستی های جدید ایجاد کنید، باید سعی کنید هر وقت ممکن بود بله بگویید. تلاش کنید بیشتر در دسترس باشید و با دوستانتان وقت بگذرانید.

22- غیبت دیگران را نکنید.

اگر در مورد افراد دیگری پیش یک دوست جدید غیبت کنید، دوست شما تصور می کند که ممکن است پشت سر او نیز حرف بزنید. غیبت کردن نشان می دهد که شما به حریم خصوصی دیگران احترام نمی گذارید.

یک دوست بالقوه می خواهد احساس اطمینان کند که شما وفادار و محترم خواهید بود. غیبت و بدگویی نشان می دهد که شما قدر هستید این دوستی را به مخاطره بیندازید.

23- از توقف مکالمه هایتان ناراحت نشوید.

توقف بخش طبیعی از مکالمه است. احساس نکنید که باید تمام وقت خود را با صحبت کردن پر کنید. اشکالی ندارد که فقط از بودن با یک دوست لذت ببرید بدون اینکه احساس کنید مدام باید چیزی بگویید.

حتما بخوانید: مردان جذاب و زنان جذاب از نگاه یکدیگر چه ویژگی هایی دارند؟

24- در صورت لزوم عذرخواهی کنید.

تشخیص این واقعیت که کار اشتباهی انجام داده اید می تواند بسیار طول بکشد. از این که اشتباهات خود را بپذیرید نترسید. اینکه بتوانید غرور خود را کنار بگذارید و اعتراف کنید که اشتباه کرده اید، شما را به یک دوست ارزشمند تبدیل می کند.

25- هرگز فریب کاری نکنید.

دوستی باید مبتنی بر صداقت و احترام متقابل باشد. هرگز نباید سعی کنید با استفاده از ایجاد حس گناه یا تحت فشار قرار دادن افراد، آنها را به برقراری رابطه با خود سوق دهید.

کسی که به رابطه با شما علاقه مند است دوست شما خواهد بود. لازم نیست دیگران را تحت فشار قرار دهید.

26- رازدار باشید.

اگر دوستی اطلاعات خصوصی خود را با شما به اشتراک گذاشت، آن را مانند یک راز نگه دارید. از اطلاعات خصوصی دوستان خود محافظت کنید و آن را با افراد دیگر به اشتراک نگذارید ، حتی اگر دوستتان چنین چیزی از شما نخواسته باشد. به دوستانتان این حس را بدهید که می توانند به شما اعتماد داشته باشند.

27- وفادار باشید.

وفاداری به دوستان نیاز به صبر و شکیبایی دارد. وفاداری به این معنی است که شما می توانید در اوقات خوب و بد همراه دوستان خود باشید و در عین حال همیشه صادق، حامی، قابل اعتماد و سخاوتمند باشید.

وفاداری یعنی شما از گفتن حقیقت به دوستانتان واهمه ای ندارید، حتی اگر باعث ناراحتی آنها شود و حاضر نیستید پشت سر آنها صحبت کنید، و اگر کسی این کار را انجام دهد، از دوستانتان حمایت خواهید کرد.

28- پشتیبان باشید.

اهداف و علایق دوستان خود را پشتیبانی کنید. اگر او می خواهد خواننده شود و قرار است اجرایی داشته باشد، حتما در آن شرکت کنید. اگر در حال فارغ التحصیلی است، به جشن فارغ التحصیلی او بروید. در این رویدادهای مهم در کنار دوستانتان باشید و از آنها حمایت کنید.

حتما بخوانید: چطور شخصیت کاریزماتیک داشته باشیم؟ 9 ویژگی بینظیر افراد کاریزماتیک

29- خوبی های دیگران را ببینید.

نقاط مثبتی که در دیگران می بینید را به آنها بازگو کنید. به عیب و نقص های دیگران اشاره نکنید، حتی در شوخی. ویژگی های مثبتی که می بینید را برجسته کنید و از این خصوصیات مثبت با احترام و تحسین صحبت کنید.

همه ما به طور طبیعی جذب کسانی می شویم که چیزهای خوبی در ما می بینند و باعث می شوند احساس کنیم فرد مفیدی هستیم.

30- به دیگران اعتبار بدهید.

سعی نکنید اعتبار چیزی که حاصل یک تلاش تیمی بوده را به خود نسبت بدهید. هرگز برای اینکه خود را بهتر جلوه دهید دیگران را به زیر نکشید.

تلاش های اطرافیان را ستایش کنید و موفقیت های خود را با افرادی که از شما حمایت کرده اند به اشتراک بگذارید. بگذارید دیگران نیز در موفقیت های شما شریک باشند.

31- سپاسگزار باشید.

دوستان خود را نادیده نگیرید. قدردان آنها باشید و با سخنان و اعمال خود از آنها سپاسگزاری کنید. همه ما دوست داریم مورد قدردانی قرار بگیریم.

حتما بخوانید: روش استفاده از قانون جذب برای دوستی، ثروت و موفقیت

نتیجه گیری

اگر احساس می کنید که هیچ دوستی ندارید، به شکایت و ناراحتی بسنده نکنید. برای داشتن زندگی اجتماعی و شاد راهکارهای فوق را بکار بگیرید.

این راهکارها به شما کمک می کنند روابطی را برقرار کنید که پایه و اساس ایجاد دوستیهای پایدار هستند. هر کدام از این ایده ها در پیدا کردن دوستان جدید موثر خواهند بود، بنابراین سعی کنید از همه آنها استفاده کنید و از اشتباهات گذشته خود درس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا