شخصیت شناسی و نکاتی برای جذاب شدن

چگونه ارتباط اجتماعی برقرار کنیم؟ (3 روش داشتن ارتباطات قوی)

چرب زبان

اگر می‌ خواهید از لحاظ اجتماعی ارتباطات قوی داشته باشید، باید به اولین برخورد، نگاه و رفتار خود با دیگران دقت کنید. همچنین باید یاد بگیرید که چگونه ارتباطات کاری به وجود بیاورید و کمی صمیمیت بیشتری را بین خودتان و دیگران ایجاد کنید و به آن ها نزدیک شوید.

همه این ها باید در مرحله اول انجام شود. ابتدا خودتان را به عنوان فردی که به دیگران بسیار توجه می کند، یک مکالمه معنا دار می سازد و روی افراد کار می کند که احساس راحتی داشته باشند، نشان دهید، سپس می توانید بدون هیچ درنگی ارتباط اجتماعی خوبی را به وجود بیاورید.

حتما بخوانید: مردان از چه نوع چهره زنانه خوششان می آید؟ زنان چطور؟(جدید ترین تحقیقات)

بخش 1 از 3: ارتباط اجتماعی با افراد

ارتباط اجتماعی با افراد

1-زمینه مشترک پیدا کنید: شاید از نظر شما صحبت کردن با شخصی که شناخت کافی نسبت به او ندارید، ترسناک به نظر برسد اما می توانید زمینه های گفتگویی مشترک بین خودتان و این شخص را پیدا کنید. پیدا کردن زمینه مشترک، آسان تر از آن چیزی است که فکر می کنید. فقط حواستان به مواردی باشد که شخص در طول مکالمه گاه به گاه می گوید تا ببینید آیا می توانید به برخی موارد مشترک برسید یا نه، مانند یک تیم ورزشی مورد علاقه، گروه موسیقی یا حتی اینکه هرکدامتان چند تا خواهر و برادر دارید.

 


مرد بهترین شویم

توی این پک فوق العاده، مرد بهتری شویم رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! 


 

 • نکته اصلی، در واقع گوش دادن به افراد است و این که ببینید آیا می توانید نکته مشترکی را پیدا کنید که پیوند ارتباطی بین شما دو نفر باشد.
 • نیازی نیست که پنجاه تا سؤال از فرد بپرسید تا زمینه مشترک پیدا کنید؛ بگذارید این اتفاق در طول مکالمه به طور طبیعی پیش بیاید.
 • ممکن است فکر کنید که شما و شخصی که در حال گفتگو با او هستید، با هم هیچ اشتراکی ندارید اما همین که یک یا دو مورد مشترک پیدا کنید که در مورد آن ها صحبت کنید، واقعاً به شما کمک می کند تا با هم ارتباط برقرار کنید.

2-از او صادقانه تعریف کنید: یکی از راه های برقراری ارتباط اجتماعی با افراد این است که از آن ها صمیمانه تعریف کنید. این کار شما بدان معناست که باید چیزی در مورد آن ها بیابید که واقعاً تحسین برانگیز باشد و باعث شود احساس خوبی نسبت به خودشان در این افراد به وجود بیاید، بدون این که بیش از حد به آن بپردازید و زیاده روی کنید.

فقط کمک کنید تا احساس خوبی داشته باشند. هرگز نباید چاپلوس به نظر برسید. فقط یک تعریف و تحسین خوب در هر مکالمه کافی خواهد بود. تا زمانی که از تحسین خصوصیات جسمی یا ظاهری طرف مقابل دوری کنید، نمی توانید در ارتباط اجتماعی قوی شوید. در این جا برخی از این تعریف ها را به صورت نمونه به شما ارائه می دهیم:

نمونه هایی از تعاریفی که می توانید به دیگران بگویید:

 • شما در گفتگو با افراد جدید، بسیار خوب هستید. چگونه این کار را انجام می دهید؟
 • این گوشواره ها واقعا بی نظیر هستند. از کجا خریدید؟
 • واقعا تحت تأثیر قرار گرفتم که چگونه می توانید هم مادر باشید و هم تمام وقت کار کنید . فکر نمی کنم خودم بتوانم این کار را انجام دهم.
 • دیروز مسابقه تنیس شما را دیدم. هیچ کس حریف شما نبود.

3-در مورد چیزی که شخص قبلاً ذکر کرده بود، پیگیری کنید: این یک ترفند عالی برای ارتباط با افرادی است که از قبل آن ها را می شناسید و به آن ها اهمیت می دهید. اگر آخرین باری که با دوست خود بیرون رفتید، او در مورد مصاحبه شغلی بزرگی صحبت می کرد یا در مورد ارتباط با پسری که واقعاً از آن هیجان زده بود، صحبت می کرد، پس بهتر است حتماً در مورد این موضوع پیگیری کنید یا با ارسال متن از او بپرسید که اوضاع چگونه می گذرد. در واقع با این کارتان می خواهید این افراد احساس کنند که شما به آنچه آن ها می گویند، اهمیت می دهید. حتی وقتی در کنار هم نیستید هم، آن صحبت ها را به خاطر می آورید.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

 • اگر دوست شما باید چیز مهمی را که آخرین بار در مورد آن صحبت کرده است را مطرح کند و شما بگویید: اوه، چجوری این اتفاق افتاد؟، بنابراین به نظر می رسد که در ابتدا اصلاً به صحبت های او اهمیت نمی دادید.
 • دوستانتان برای حمایت و مراقبت از خودشان، به شما احتیاج دارند. اگر می خواهید واقعاً با آن ها ارتباط برقرار کنید، پس باید در مورد موارد مهم در زندگی از آن ها سؤال کنید. این کار شما حتی می تواند در تقویت پیوند یا یک آشنایی کمک کند زیرا ممکن است که فرد هنگام سؤالتان، از چیزی که او آخرین بار ذکر کرده است، خوشحال شود.

4-به دیگران حس راحتی را انتقال دهید: راه دیگری برای ارتباط با افرادی که از قبل می شناسید، حس راحتی دادن به آن هاست. حس حمایتی خود را پایین بیاورید، دوستانه رفتار کنید، از آن ها تعریف کنید و کاری کنید در کنار شما احساس راحتی کنند. در مورد آنچه می گویند قضاوت نکنید، آن ها را گیج نکنید، یا به طور کلی طوری عمل کنید که مشکلی نباشد.

همچنین، در یک فاصله مشخص بایستید و طوری به نظر نرسید که واقعاً به او توجه نمی کنید زیرا این کار شما باعث می شود مردم از صحبت کردن با شما احساس امنیت و خوشحالی کنند، و بتوانند خیلی راحت تر با شما ارتباط برقرار کنند.

 • روی صمیمیت و انرژی مثبت آن ها کار کنید و به افراد اجازه دهید احساس کنند که می توانند هر چیزی را به شما بگویند و احساس امنیت کنند. اگر احساس کنند که شما عمیقا از آن ها انتقاد می کنید یا آنچه را که به شما می گویند، با پنج دوست دیگر نزدیک خود به اشتراک می گذارید، دیگر نمی توانند با شما ارتباط بگیرند .
 • اگر یکی از دوستان شما روز بدی داشته باشد، کمی محبت ، خواه یک دست کشیدن پشت شانه او یا قرار دادن دستتان روی بازوهایش ، می تواند احساس راحتی بیشتری به او بدهد.

5-واضح صحبت کنید: اگر واقعاً می خواهید با مردم ارتباط برقرار کنید، پس باید آماده باشید تا گشاده رو بوده و به آن ها اجازه دهید بخشی از شخصیت شما را ببینند. بعضی از افراد نمی توانند با دیگران ارتباط برقرار کنند، زیرا خیلی محافظه کار هستند یا خیلی می ترسند که در برابر سایر افراد آسیب پذیر باشند . قطعا شما هم نمی خواهید دیگران فکر کنند که شما خیلی بسته هستید یا خیلی زندگی خصوصی و محدودی دارید. اگرچه لازم نیست که هر چیز کم و کوچکی راجع به خودتان را به آن ها اطلاع دهید. همزمان با آشنایی با افراد جدید، کمی از خودتان اطلاعات شخصی به آن ها بدهید تا احساس کنند شما انسان راحتی هستید و آن ها واقعاً می توانند با شما ارتباط برقرار کنند.

در این جا مواردی وجود دارد که می توانید در مورد آن ها صحبت کنید:

 • دوران کودکی
 • رابطه شما با اعضای خانواده تان
 • روابط عاشقانه گذشته
 • امیدهای شما برای آینده
 • چیزی خنده دار که آن روز برای شما اتفاق افتاد
 • ناامیدی های گذشته

تعاملات اجتماعی

6-از آن ها قدردانی کنید: یک راه دیگر برای برقراری ارتباط با افراد این است که وقت بگذارید تا واقعاً از آن ها قدردانی کنید. این کار باعث می شود احساساتی مانند توجه یا قدردانی نشان داده شود. باید جوری رفتار کنید، مثل این که می دانید آنها به زندگی شما ارزش می دهند.

اطمینان حاصل کنید که مردم احساس قدردانی شما را می فهمند و نسبت به این که کار آن ها برای شما معنادار است، صادقانه و گشاده رو رفتار می کنند. حتی اگر این تشکر به دلیل یک توصیه خاص همکارتان باشد. یا مثلا از همسایه خود به خاطر مراقبت از گربه خود تشکر کنید. تلاش برای نشان دادن قدردانی، واقعاً می تواند به شما در برقراری ارتباط با مردم کمک کند.

 • فقط به گفتن “ممنون!” اکتفا نکنید یا یک متن تشکر ارسال نکنید. وقت بگذارید که شخص را رو در رو ببینید ، سپس کلمه “متشکرم” را بگویید و توضیح دهید که آنچه واقعاً این شخص برای شما انجام داده، بسیار خوشحالتان کرده است.
 • تحقیقات همچنین نشان می دهد که تشکر از مردم باعث می شود احساس شادی بیشتری داشته باشید و هم شما و هم آن ها در آینده به هم کمک کنید. در نتیجه همه از این اتفاق راضی خواهید بود .

7-برای ادامه روابط خود تلاش کنید: اگرچه ممکن است این مورد برایتان واضح بنظر برسد، اما بسیاری از افراد قادر به برقراری ارتباط واقعی با مردم نیستند. زیرا برای دوستانشان و امور مربوط به آن ها پیگیری نمی کنند و روابط خود را با آن ها ادامه نمی دهند. این مشکل به دلیل تنبلی، کمرویی، یا به دلیل کمبود اعتمادبنفس می باشد. اما اگر واقعاً می خواهید با افراد ارتباط برقرار کنید ، پس باید بیش از حداقل نیم ساعت با آن ها به صحبت و گفتگو بپردازید.

 • اگر احساس می کنید که ارتباط خوبی با این فرد گرفته اید، آن شخص را به شبکه اجتماعی خود دعوت کنید. یا مثلا آن ها را به یک قهوه دعوت کنید.
 • بی تفاوت نباشید: اگر شخصی شما را دعوت می کند، شما نیز باید به صورت متقابل این کار را انجام دهید. در غیر این صورت این افراد انگیزه ارتباط خود را با شما از دست می دهند .
 • درست است که میل به تنهایی دارید، اما نباید بیش از حد در این مورد زیاده روی کنید . به فکر ساخت روابط باشید و تلاش کنید که حداقل هفته ای دو الی سه روز در کنار دوستانتان و افراد دیگر سپری کنید.

8- حضور داشته باشید: اگر واقعاً می خواهید با افراد ارتباط برقرار کنید، باید در مکالمه و گفتگو تلاش کنید. اگر قبلاً به این فکر کرده اید که می خواهید با این فرد شام بخورید یا دوست دارید با او صحبت کنید، این کار را انجام دهید، وگرنه آن شخص نمی تواند بدون ارتباط با شما، علاقه ای به شما داشته باشد. برقراری ارتباط چشمی، گوش دادن واقعی به حرف های شخص مقابل، بی توجه بودن به افراد دیگر در حضور این فرد، جزء اقدامات موثر خواهد بود.

 • هنگام گفتگو با این فرد باید حضور کامل در بحث داشته باید تا بتوانید از لحظه ای که در کنار هم هستید، لذت ببرید. بنابراین مکالمه شما راه به جای بهتری خواهد برد. توجه داشته باشید که اگر هنگام صحبت با این فرد نگرانی و دغدغه موضوع دیگری را داشته باشید، هرگز مکالمه خوبی نخواهید داشت.

حتما بخوانید: چطور شخصیت کاریزماتیک داشته باشیم؟ ۹ ویژگی بینظیر افراد کاریزماتیک

بخش 2 از 3: ارتباط با افراد جدید

ارتباط و آشنایی با افراد جدید

1-لبخند بزنید و تماس چشمی برقرار کنید: اگر می خواهید بلافاصله با شخصی ارتباط برقرار کنید، لبخند زدن و برقراری ارتباط چشمی در هنگام معرفی خود و شروع گفتگو بسیار مهم است. تحقیقات ثابت کرده است که لبخند زدن مسری است و شیوع دارد. یعنی لبخند شما باعث می شود که فرد مقابل هم لبخند بزند. تماس چشمی پایدار باعث می شود، فرد احساس کند که شما واقعاً به آنچه او می گوید، اهمیت داده اید و او نیز می تواند به احتمال زیاد شما را دوست داشته باشد.

 • اگرچه که می توانید گاهی اوقات تماس چشمی را قطع کنید تا مکالمه بیش از حد صمیمی پیش نرود.
 • می توانید لبخند زدن به مردم را درست وقتی در حال قدم زدن در کنار آن ها هستید، هم تمرین کنید، بنابراین احتمال این که انرژی مثبت داشته باشید، بیشتر است.

2-از نام کوچک شخص استفاده کنید: استفاده از نام شخص هنگام صدا زدن و صحبت کردن، می تواند باعث شود که این شخص احساس مهم بودن داشته باشد یا حداقل به اندازه کافی احساس کند که برای شما مهم است که نام او را به خاطر سپرده اید. فقط گفتن همین جمله که مثلا “دیدار با شما، بسیار عالی بود”، در پایان مکالمه ً می تواند باعث شود فرد احساس صمیمیت بیشتری با شما داشته باشد.

زمانی که از او برای بار چندم می پرسید، “نام شما چیست؟” یا کاری کنید که مطمئن شود نام او را به خاطر ندارید، قطعا احساس خوبی نسبت به این قضیه نخواهد داشت. پس حتما نام او را حین صحبت به کار ببرید.

 • از طرفی اگر نام او را فراموش کردید، بهانه های الکی سر هم نکنید. اگر واقعاً می خواهید بلافاصله با مردم ارتباط برقرار کنید، پس باید برای به خاطر سپردن نام آن ها واقعا تلاش کنید که قطعا کار دشواری هم نخواهد بود.

3-زبان بدن باز داشته باشید: زبان بدن می تواند به شما کمک کند تا در دسترس تر به نظر برسید. اگر می خواهید یک فرد جدید بلافاصله با شما ارتباط برقرار کند، باید بدن خود را به سمت آن شخص خم کنید، کنار او بایستید، از دست زدن یا قرار دادن دستتان روی صورت خود خودداری کنید و انرژی خود را به سمت آن شخص هدایت کنید، بدون این که بیش از حد نسبت به او احساس قدرت کنید.

 • اگر از این فرد دور شوید، بازوهای خود را روی سینه خود ببندید یا شل کنید، او احساس خواهد کرد که واقعاً علاقه ای به صحبت هایش ندارید.

4-ارزش صحبت های خوب و کوتاه را دست کم نگیرید: ممکن است فکر کنید که صحبت های کوتاه بی معنی هستند و فقط برای افرادی که می خواهند ارتباطات سطحی برقرار کنند، انجام می شود، اما ایجاد یک گفتگوی کوتاه و خوب، در واقع به شما امکان می دهد تا ارتباطات واقعی برقرار کنید و به سمت روابط عمیق تر با مردم پیش بروید. وقتی با افرادی که می شناسید، ارتباط برقرار نمی کنید، نمی توایند انتظار صمیمیت و ارتباط خوب داشته باشید. ابتدا با صحبت کردن در مورد موضوعات سطحی، کم و بیش می توانید با مردم آشنا شوید و کم کم به یک رابطه جدی تر برسید.

در این جا چند راهکار را برای بحث و گفتگوی کوتاه و جذاب به شما معرفی می کنیم:

 • از مباحث ساده برای انتقال به مکالمه عمیق تر استفاده کنید: می توانید به طور اتفاقی در مورد موضوعاتی مثل آب و هوا یا گردش آخر هفته ای خود اظهار نظر کنید و نظرات فرد مقابل را نیز جویا شوید.
 • به جای این که سوالاتی بپرسید که پاسخ آن ها فقط “بله” یا “خیر باشد، بهتر است که بحث را کمی بهتر و مفصل تر پیش ببرید.
 • به محیط خود توجه کنید: مثلا اگر بنر تبلیغاتی یک کنسرت را دیدید، می توانید نظر این فرد را در مورد خواننده مورد نظر بپرسید.
 • همه چیز را واضح و روشن نگه دارید: با مبهم صحبت کردن فقط باعث ایجاد حس دافعه در افراد می شوید.

5-هر چه سریع تر به طرف مقابلتان حس خاص و ویژه ای بدهید: اگرچه نیازی به غرق کردن شخص مقابل در ستایش ها و تعریف و تمجیدهای بی پایان نیست، بلکه فقط یک اظهارنظر کوچک، باعث می شود شخص ببیند که برای شما جذابیت دارد و شما به صحبت کردن با او تمایل دارید. قطعا در پایان یک روز شلوغ و خسته کننده، همه مردم دلشان می خواهد احساس ویژه ای نسبت به خودشان داشته باشند.

به مثال های زیر در این مورد توجه کنید:

 • “من بسیار تحت تأثیر قرار گرفتم که فهمیدم شما یک رمان نوشتید. نمی توانم تصور کنم که خودم یک روزی این کار را انجام دهم. “
 • ” بسیار شگفت آور است که می توانید به سه زبان صحبت کنید.”
 • ” احساس می کنم که قبلاً همدیگر را ملاقات کرده بودیم . زیرا گفتگو با شما برایم لذت بخش و راحت است . “
 • ” لبخند شما بی نظیر و مسری است.

6-سوالات خود را بپرسید: سعی کنید که علاقه خود را به ادامه بحث نشان دهید. این کار را با سوال پرسیدن نشان دهید. اما مراقبت باشید که سؤالات شخصی نپرسید – زیرا ممکن است شخص را اذیت کند. اگرچه قطعا می خواهید که او را کاملاً در یک بحث جذاب و سرگرم کننده تحت تأثیر قرار دهید، اما نشان دادن علاقه واقعی به شخص مقابل بسیار ساده تر است و نباید موضوع را پیچیده کنید.

این اقدام شما نشان می دهد که واقعا به او اهمیت می دهید. اگرچه نیازی به بازجویی نیست ، فقط چند سؤال ساده و به موقع باعث می شود که فرد با شما ارتباط برقرار کند .

در اینجا مواردی وجود دارد که می توانید در مورد آن ها سؤال کنید:

 • سرگرمی یا علاقه های شخصی.
 • گروه های موسیقی مورد علاقه شخص.
 • شغل های مورد علاقه شخص.
 • نظر او در مورد حقوق حیوانات.
 • برنامه های آخر هفته.

ارتباطات همکاران با هم

7-فضا را مثبت نگه دارید: مردم دوست ندارند تحت هیچ شرایطی احساس ناراحتی یا نگرانی داشته باشند. همه مایلند که در کنار دیگران احساس خوشبختی و خوشحالی کنند. پس منطقی است که برای احساس بهتر بین هردوی شما، فضای مثبت را حفظ کنید و روی صحبت کردن در مورد چیزهایی که شما را هیجان زده و خوشحال می کنند، تمرکز کنید. در نتیجه این افراد تمایل بیشتری پیدا می کنند که زمان بیشتری را در کنار شما سپری کنند.

اگرچه همه دوست دارند که در بعضی مواقع هم غر بزنند یا در مورد موضوعاتی شکایت کنند، اما برای ملاقات های اول، واقعاً نیاز دارید روی مثبت بودن تمرکز کنید. زمانی که انرژی مثبت می فرستید، باعث می شود افراد دیگر هم نسبت به شما احساس مثبت داشته باشند. این کار ارتباط برقرار کردن با مردم را برای شما بسیار آسان تر خواهد کرد نسبت به این که تمام وقت غمگین یا عصبانی باشید.

 • اگر قرار است نظر منفی بدهید ، سعی کنید آن را با دو نظر مثبت تلفیق کنید تا این شخص به شما خوش بین باقی بماند.
 • این اقدام بدان معنی نیست که باید کل شخصیت خود را تغییر دهید یا خودتان را یک انسان بیش از حد خوشبین و بی خیال نشان دهید. فقط کافی است حین ملاقات با افراد جدید، روی چیزهای خوب زندگی خود تمرکز کنید.

8-نشان دهید که در حال گوش دادن هستید: اختصاص دادن زمانی برای گوش دادن به حرف دیگران، می تواند یکی از بهترین راه ها برای برقراری ارتباط سریع و مناسب باشد. وقتی شخص جدیدی با شما صحبت می کند، هیچ گاه صحبت او را قطع نکنید. وقتی شخص صحبت می کند، به او پاسخ دهید. با روشی به او نشان دهید که واقعاً آنچه را که گفته است را با جان و دل گوش دادید. این کار شما باعث می شود فرد احساس ارتباط بهتری با شما داشته باشد.

اگر چیزی را که او قبلاً در گفتگو گفته بود مطرح کنید، واقعاً تحت تأثیر قرار خواهد گرفت. اکثر مردم احساس می کنند مردم به اندازه کافی آن ها را نمی شنوند، پس اگر بتوانید نشان دهید که واقعاً گوش می دهید، احساس خوبی به آن شخص و خودتان منتقل خواهید کرد.

حتما بخوانید: مهارت هایی که باید در زندگی بلد باشیم: ۴۴ توانایی برای هر مرد و زن

بخش 3 از 3: ارتباط با افراد برای کار

ارتباطات در محیط کار

1-ابتدا به ارتباط کنونی خود تکیه کنید: شاید اصلا از ذهنتان هم عبور نکند که دیگران می توانند شما را بشناسند و به شما حسادت نکرده و در کار و شغلتان کمک کنند. اگر به دنبال شغل جدید هستید یا می خواهید حرفه خود را در مسیری جدید طی کنید، با افرادی که می شناسید، ارتباط برقرار کنید. زیرا خود این افراد، قطعا افراد دیگری را می شناسند که همین ارتباطات به شدت می تواند به نفع شما باشد.

 • حتی می توانید یک ایمیل را برای توصیف نوع موقعیت مورد نظر و همچنین مدارک تحصیلی خود به دوستانتان ارسال کنید و ببینید چه کسی می تواند به شما کمک کند. فکر نکنید که استفاده از این اتصالات کار بدی است. در هر صورت مجبورید که تحقیق کنید. تحقیقات نشان داده اند که 70 تا 80 درصد مشاغل به دلیل همین ارتباطات شبکه ای و معرفی ها یافت می شوند، بنابراین از این قدم ابتدایی نترسید.
 • در پایان بعید نیست کسی با همین روش به شما مراجعه کند و از شما کمک بگیرد. قطعا در این زمان ها نیز شما هم باید در چارچوب قانون به فرد مقابل کمک کنید.

2-زمینه را آماده کنید: اگر می خواهید برای پیدا کردن شغل با هر کسی ارتباط برقرار کنید، باید بدانید چگونه خود را معرفی کرده و توانمندی هایتان را بروز دهید که باید به سرعت این کار را انجام دهید. ممکن است فقط یک یا دو دقیقه فرصت ملاقات با شخصی را داشته باشید که بتواند در یافتن شغل به شما کمک کند، و وقتی این کار را انجام دادید، باید نهایت هوشمندی خود را به کار گرفته باشید.

در چنین شرایطی قطعا فقط نمی توانید درباره آب و هوا صحبت کنید، بلکه باید کاری کنید که در ذهن فرد مقابل باقی بمانید.

 • فکر کنید که یک محصول دارید و قرار است آن را به کسی بفروشید. حال چه چیزهایی را در نظر می گیرید که نظر مشتری را جلب کنید و به یک کاندید مهم در ذهن کارفرما تبدیل شوید و او چرا باید روی شما سرمایه گزاری کند.
 • کوتاه و جذاب صحبت کنید و با دادن کارت ویزیت به فرد مقابل، گفتگو را پایان دهید و بگویید که مشتاقانه منتظر دیدن او هستید. البته باید اطمینان حاصل کنید که فرد علاقه واقعی به شما یا محصول شما دارد

برقراری ارتباطات اجتماعی

3-راهی برای کمک به شخص پیدا کنید: یک راه دیگر برای برقراری ارتباط کاری یافتن راهی برای کمک به شخصی است که می خواهید با او ارتباط برقرار کنید. شاید مجبور باشید کمی بیرون از کادر شغلی فکر کنید و کمکی را پیدا کنید که بتوانید از پس آن برآمده و آن را انجام دهید که گاهی اوقات ممکن است به طور مستقیم با حرفه شما ارتباط نداشته باشد.

 • به عنوان مثال، اگر می دانید شخص در حال نوشتن خاطره است، می توانید به دلیل سوابق نوشتاری اش، بازخورد خود را به او ارائه دهید. اگر می دانید او به دنبال مکانی برای عروسی دخترش است، به او بگویید که عمه شما می تواند با تخفیف، مکانی بی نظیر را به وی پیشنهاد دهد. فکر نکنید که شما چیزی برای ارائه دادن ندارید.
 • هنوز مهارت ها و توانایی های زیادی دارید که می توانید با روش های گوناگون به افراد زیادی کمک کنید.

4- پیگیر باشید: ممکن است فکر کنید که پیگیر بودن، دیگر اهمیت ندارد و اگر کارفرمایی یا یک ارتباط تجاری واقعاً به شما علاقه مند باشد، همان باراول، خودش این مسئله را روشن می کند. البته نباید مدام تماس بگیرید یا ایمیل بزنید. با برقراری یک تماس تلفنی، برقراری ارتباط با آن شخص در یک رویداد تجاری یا اجتماعی یا ارسال یک ایمیل برای پیگیری، خودتان را از گزینه های دیگر متمایز کنید.

 • در مورد رفتار خود فکر کنید: بدترین کاری که می توانید انجام دهید، این است که سعی کنید توجه فرد را جلب کنید و او هیچ تمایلی نشان نمی دهد که این کار کاملا غلط است. نظر او در این شرایط نسبت به شما منفی خواهد شد.

5-به یاد ماندنی باشید: راه دیگر برای برقراری ارتباط با افراد این است که مطمئن شوید در ذهن آن ها باقی مانده اید. باید راهی برای به خاطر سپردن پیدا کنید، حتی اگر دلیل این به یاد ماندن، جزئیات رفتاری شما باشد. مثلا این که به زبان ژاپنی مسلط صحبت می کنید، یا این که شما و شخصی که با او آشنا شدید، هردو به یک نویسنده روسی، علاقه دارید.

 • فقط باید یک یا دو راه پیدا کنید تا در آن، با یکدیگر اشتراک داشته باشید تا بعداً هم آن ها را یادآوری کنید. مثلا هنگام ارسال ایمیل برای پیگیری، به عنوان مثال بگویید، “در جلسه Business 101 با هم ملاقات کردیم. خیلی خوب می شود اگر که شخص دیگری را پیدا کنم که به اندازه من سرگئی دوماتوف (نویسنده روسی) را دوست داشته باشد! “.
 • برای یادآوری لازم نیست شما یک رزومه بلند بالا درست کنید و یا یک کار عجیب و غریب انجام دهید – مگر این که بخواهید از راهی نامطلوب در ذهن دیگران باقی بمانید.

6-با افراد نزدیک به آن ها ارتباط برقرار کنید: یک راه دیگر برای ارتباط با افراد بیشتر، این است که با افراد نزدیک به آن ها نیز ارتباط برقرار کنید. لینکدین را برای یافتن این افراد جستجو کنید تا به دنبال ارتباط متقابل با آن ها باشید، یا حتی از افرادی که می شناسید، بخواهید تا شما را به شخصی که او را می شناسید، متصل کند. در مورد این موضوع خجالتی نباشید و روی ایجاد ارتباطات گسترده تر کار کنید.

 • قطعا شما هرگز نمی دانید چه کسی می تواند برای دوستی با شما بهترین و مفیدترین باشد، بنابراین مطمئن شوید که برای هر کسی که در مدار دوستانه شما قرار دارد ، مهربان رفتار می کنید.

7-دسترسی افراد به خودتان را آسان تر کنید: بدون شک اگر می خواهید برای مسائل کاری با افراد ارتباط برقرار کنید، مجبورید راه برقراری ارتباط با آن ها را بسیار آسان کنید. همیشه باید کارت ویزیت با خود داشته باشید یا تلفن همراه خود را به این افراد بدهید تا به راحتی بتوانند به شما دسترسی پیدا کنند یا حتی وب سایت یا وبلاگ خود را به آن ها معرفی کنید. به عنوان مثال اگر شخصی در مورد شما شنیده باشد، می تواند با یک جستجوی کوتاه، شما را در گوگل سریعا پیدا کند. قطعا نمی خواهید خودتان را از شبکه سازی محروم کنید، زیرا وب سایت شخصی ندارید.

 • حتی بسیاری از شرکت ها از شما می خواهند که وبسایت شخصی خود را برای درخواست شغل، در اختیار آن ها قرار دهید. از آن جایی که شما هم نمی خواهید بخاطر این که سایت شخصی ندارید، فرصت را از دست بدهید.

بخش 4: بسیار کاربردی

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

 1. سلام عرض ادب
  من مهندس معمارم ومیرم بازاریابی میکنم برای کار خودم تو ساختمان ها وبنگاه و..
  در موقع معرفی خودم مشکل دارم نمیدونم چطور شروع کنم وچطور حرفمو تمام کنم واز چه حرفی استارت بزنم تا هم خودم وخدماتم رو معرفی کرده باشم وهم ارتباط صمیمی برقرار کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا