آموزش هنرهای رزمی-دفاعی (تصویری)

8 تکنیک MMA بسیار کاربردی که هر کاراته کار باید بداند

چرب زبان

در این نوشته هشت تکنیک مهم MMA که هر ورزشکار کاراته کاری باید بلد باشد را به شما آموزش می دهیم. ورزش MMA سریع‌ترین ورزش در کل دنیاست. این ورزش مثل آتشدر حال گسترش است. اما به راستی، کاراته کاران از این ورزش چه یاد میگیرند؟

می دانید که کاراته واقعا یک هنر رزمی مرکب است. اوکیناوا محل تولد کاراته است. این مقاله توسط الیور که یک مبارز حرفه ای است و کمربند مشکی در کاراته دارد، نوشته شده است. او این ورزش را در بهترین جاهای امریکا و اروپا آموخته وکاراته رادر ژاپن نیز یاد گرفته است.

حتما این پست را هم بخوانید: همه آنچه که در مورد کاراته باید بدانید! (بهمراه فیلم تکنیک های آن)

و اما هشت تکنیک ام ام ای برای کاراته کاران

همان‌طور که میدانیم شکل اورجینال کاراته ساخت ضربه برای دفاع از خود و تکنیک‌هایی بی‌باکانه برای یک درگیری خطرناک با کمترین اثر می‌باشد. این حرکت سریع، خام و زشت بود.

درهرصورت بیشتر این تکنیکها در شکل تجاری آن (کاتا) مخفی شده‌اند و تنها با یادگیری کارکرد این تکنیکها قابل فهم خواهند بود.

این به این معنی است که کاراته بازان مدرن اغلب از تکنیک‌هایی که کاراته را در درجه اول مؤثر می‌سازد غافل هستند. (مگر اینکه آن‌ها موفق شوند که از کاتای bunkai که اغلب مردم نمی‌دانند رمزگشایی کنند).

1-ضربات مشت

http://cdn.karatebyjesse.com/wp-content/uploads/mma_oliver_jesse_enkamp_1.jpg

مهم‌ترین سلاح برای یک رزمی کار

رزمی کار باید فاصله را تنظیم کرده حریف را دور نگه دارد و ضربه قدرتی را با دست عقب بزند. این ممکن است شبیه فن کیزامی زوکی از کاراته باشد اما مثل آن نیست. یک حرکت درست ایستادن پشت شانه هاو استفاده از پاها برای هل دادن مشت به سمت صورت حریف است بطوریکه وزن شما روی پایتان باشد. این می‌تواند یک حرکت دوتایی باشد (بدن-دست، دست-بدن).

اگر شما باکسانی مبارزه می‌کنید که حرکات زیادی را پرتاب می‌کنند شما ضربه دستشان را نگاه کنید حرکت اغلب برای پوشش دست استفاده می‌شود. به سمت پشت حریف دستتان را بچرخانید تا ضربه پا را به حداقل برسانید.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

2-هوک هدایت شده

word image 58

این یک حرکت K.O معمول در بوکس می‌باشد و نه در کاراته مدرن. چرا؟ زیرا در بیشتر تورنمنت‌های کاراته شما ضربه هوک را نمی‌بینید (بله این حرکت در بیشتر کاتاها بر ضد بدن وجود دارد). شما می‌توانید نیروی زیادی را برای اجرای یک هوک صحیح با استفاده از تمام نیروی ران و مفاصل تان بکار برید. این یک حمله اضافه به سر هست وقتی با یک مرحله از درگیری با حریف ترکیب می‌شود. شما باید از خطرات پرتاب پانچ‌ها به‌طرف یک بوکسر یا رزمی کار آگاه باشید.

3-حرکات شانه

http://cdn.karatebyjesse.com/wp-content/uploads/mma_oliver_jesse_enkamp_3.jpg

یک حرکت دفاعی که خیلی دیده نمی‌شود در کاراته. حرکت شانه غالباً لغزش شانه نامیده می‌شود. اگر شما کسی را با یک حرکت سر به عقب رانده‌اید میدانید که چه حرکت سختی است. حرکت شانه یک راه دفاعی است که هنگام نزدیکی به حریف، حرکت پای شما را غیرممکن می‌کند. کاراته کاران حرکت پای زیادی دارند که برای ضربات کاری‌تر می‌تواند با حرکت شانه همراه شود.

نکته مهم! معرفی تمام سبک های معروف و اصطلاحات مهم در کاراته

4-ضربات با پا به قسمت‌های پایینی

http://cdn.karatebyjesse.com/wp-content/uploads/mma_oliver_jesse_enkamp_4.jpg

این ضربات در کاراته دیده نمی‌شوند و این ضربات جلوگیرنده هستند. مگر اینکه در سبک کیوکوشین یا یوایچی ریو استفاده شوند.

یک ضربه سنگین پایین به پا می‌تواند حریف را کند کرده و به عقب براند و همچنین می‌تواند برای ترکیب شدن با حرکت حواس‌پرت کننده همراه با ضربه پانچ بکار رود. ضربه پهلویی درونی پایین معمولاً سریع و کوبنده است. برای شروع حرکت ترکیبی مناسب است در صورتی که ضربه بیرونی سنگین‌تر و آهسته‌تر است و برای یک حرکت انتهایی مناسب‌تر است. یاد بگیرید که ضربات پایین را با قلم پایتان قفل کنید برای اینکه حمله شما خطرناک‌تر باشد.

5-از کار انداختن هر دوپا

http://cdn.karatebyjesse.com/wp-content/uploads/mma_oliver_jesse_enkamp_5.jpg

اساساً این فقط یک تکل است مثل چیزی که شما در فوتبال می‌بینید. گارد گرفتن و دویدن به سمت حریف با یک ضربه مستقیم و محکم، شانه را به سمت حریف گرفته او را نگه‌داشته از حرکت سر برای هل دادن حریف و برهم زدن تعادلش استفاده می‌کنید. هم‌زمان پاهای حریف را گرفته به سمت مخالف هل می‌دهید. حالا که شما این مکانیسم دفاعی را یاد گرفتید می‌توانید از خودتان با تکنیک دراز کشیدن دفاع کنید.

6-تکنیک درازکش

http://cdn.karatebyjesse.com/wp-content/uploads/mma_oliver_jesse_enkamp_6.jpg

این تکنیک یک حرکت دفاعی در برابر حرکت دو پایی takedown است. پرتاب ران به عقب و کشیدن پا به پشت سر. آویزان کردن حریف از دوسو. پرتاب وزن خود بر پشت حریف بطوریکه او سعی می‌کند تا ضربه بزند. تلاش کنید تا او را بخوابانید. بازوان شما زیر بازوان او باشد تا او را از پاها آویزان کند. سرانجام با گذاشتن دست روی گردن و هل دادن سر حریف به پایین می‌توانید او را بچرخانید.

7-تکنیک روی پا ایستادن

http://cdn.karatebyjesse.com/wp-content/uploads/mma_oliver_jesse_enkamp_7.jpg

هر کاراته کاری یقیناً در طول تمرین زمین می‌خورد. بهترین و سریع‌ترین راه برگشت تکنیک روی پا ایستادن نام دارد. به همین دلیل Jess متخصصانی را از کل جهان برای آموزش آن دعوت کرده است. موقع قرار گرفتن بر پشت یک دست را بر کف زمین بگذارید و در خلاف جهت پا بر کف زمین قرار دهید. حالا از دست دیگرتان برای هل دادن سر حریف به عقب استفاده کنید (مگر اینکه حریف ایستاده باشد) در حال کشیدن پای آزادتان به زیر، آن را پشتتان قرار دهید و روی پایتان بایستید.

8-خلاصی زانو

http://cdn.karatebyjesse.com/wp-content/uploads/mma_oliver_jesse_enkamp_8.jpg

این تکنیک وقتی استفاده می‌شود که حریف شما را روی زمین کشیده است. شما باید بلافاصله از تکنیک خلاصی زانو استفاده کنید قبل از اینکه حریف شروع به مشت زنی کند. شروع کنید از پهلو و از زانو استفاده کنید برای هل دادن یکی از پاها به زیر و کشیدن پایتان از زیر حریف. وقتی اولین پایتان آزاد شد از طرف دیگر شروع کنید و حرکت دهید مفصل خود را به زیر حریف و تکرار کنید این حرکت را با پای دیگر تا موقعیت بهتری به دست آورید.

باز هم اگر سوالی در مورد این تکنیک ها و هنرهای کاربردی کاراته دارید در بخش نظرات مطرح کنید تا به آن پاسخ دهیم.

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

‫3 دیدگاه ها

  1. ببخشید هاولی اولیش که چرته همون کزامه زوکی ۵تا زربه است اگه تکنیکای بروسلی واسه زدنش رو حساب نکنیم فواصل ضربات هم تنظیم میشه اولادوماًهمون هوکه دیگه میه فن واسه دفاعش داریم تمام ضرباتی که از اونقته وارد میشه رو میگیره سوماًدرسته حرکته شونه رو توبکس دارن ولی کاراته کارا با پافاصله شونه رو تنظیم میکنن چهارماًماهم ضربات سنگینی زیر زان هادداریم اگه قوانین نبود شما قضاوت نمیکردی پنجماًماتو کاتا هامون خیلی از این حرکت بد تر داریمکه شما فکر میکنی فقط خودتون خوبید ششماً درسته ولی اگه حتی جکی چانم دیده باشی میفهمی باروی زمین افتادن فقط جهت ابعاد عوضمیشه ولی حرکتا همونان هفتماً شمانمتونی از زیر دست یه مربی کاراته رو زمین اینجوری بلند شی چون ما اکسر اوقات روی زمینیم وکلاً تا یکی سرعتش زیاد بشه اونیکی یخورده راه بیاد تانخور زمین دنبالش میریم هشتماً زمانی که حریف روی زمینه ما یه مقدار بالاتر از قفسه سینش زانو رو نگه میداری پس کلاً چیزیو نمیدونی حرف نزن یکمم درمورد کاتاهای کاراتهوکاربردشون تحقیقکن ماحتی قفل مفصل با کف پارو کمربند نارجی میزنیم تا سبز قبول شیم ولی بعضی هانمیدونن کاتهای ما به چه کار میان نظر میدن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا