مهارت های روزمره برای زندگی بهتر

نحوه استفاده از صابون لایه بردار و نکات کاربردی

چرب زبان

اگر از لکه های پوستی و زبری و خشن بودن پوستتان خسته شده اید، وقتش رسیده که از صابون های لایه بردار استفاده کنید. با ژل ها و کرم های پوست خداحافظی کنید و صابون لایه بردار را وارد چرخه مراقبتت از پوستتان بکنید. با استفاده از صابون لایه بردار می توانید دوباره طراوت و شادابی را پوستتان هدیه بدهید.

این صابون ها موقع لایه برداری، سلول های مرده روی بالاترین قسمت پوست را از بین می برند. این کار باعث می شود مرطوب کننده ها به جای اینکه روی پوست بنشینند به درون آن نفوذ کنند. برخی ها هفته ای 2 بار از صابون لایه برداری که مواد تشکیل دهنده قوی تری دارد استفاده می کنند. خیلی ها هم هر روز این نوع صابون ها را برای لایه برداری پوستشان به کار می گیرند.

کاربرد فیس براش، مزایا و روش استفاده

لایه برداری فقط برای خشکی پوست نیست، اگر پوستتان لکه داشته باشد هم می توانید با استفاده از صابون لایه بردار این لکه ها را برطرف نمایید. بهترین قسمت ماجرا این است که صابون های لایه بردار برای هر نوع پوستی، چه پوست خشک و چه پوست چرب و یا طبیعی و حتی پوست های ترکیبی هم مناسب است.

اگر ترجیح می دهید از محصولات طبیعی استفاده کنید می توانید صابون هایی را بخرید که از بلغور جو دوسر، نمک دریا، شکر قهوه ای و یا هسته هلو ساخته می شوند. صابون های لایه بردار قویتر حاوی اسید گلیکولیک و سایر مواد شیمیایی هستند. محصولات دیگر حاوی دانه های مصنوعی ریزتری هستند که از پلاستیک ساخته شده اند و عملکرد ملایم تری دارند.

word image 153

برای اینکه از صابون لایه بردار بهترین نتیجه را بگیرید، محصولی را انتخاب کنیدکه مناسب پوستتان باشد. یادتان باشد که انتخاب اشتباه صابون لایه بردار باعث تحریک، جوش زدن و یا سوختگی پوستتان می شود. علاوه بر این برای جلوگیری از بروز این عوارض جانبی، حتما باید توانایی خود پوست برای لایه برداری را هم در نظر بگیرید و از لایه بردارهای خیلی قوی که مناسب پوستتان نیستند استفاده نکنید. چون در این صورت این محصولات به خصوص به پوست های حساس آسیب زیادی می زنند و ممکن است ضررشان از نفعشان بیشتر باشد.

هر بار که حمام می روید، روند طبیعی لایه برداری پوست تسریع می شود. اگر از چند و چون مکانیسم شیمیایی صابون های لایه بردار خبر ندارید بهتر است ادامه مطلب ما را بخوانید.

نحوه لایه برداری

اگر می‌خواهید از لایه برداری بهترین نتیجه را بگیرید، سعی کنید قبل از شروع کار چند دقیقه حمام کنید تا پوست تان نرم شود. نقاط خشک و زبر مانند پاها را تا می توانید با لایه بردار بسابید، اما در صورت و سایر نقاط حساس با لطافت عمل کنید. لایه بردار را با حرکات نرم و گردشی روی موضع بمالید و سپس خوب بشویید.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

مواد لایه بردار

برای سالهای سال خانم ها برای داشتن پوستی نرم و شفاف از مواد معمولی مانند آرد جو و ماسه استفاده می کردند. شاید چنین موادی به نظر شما زبر باشد، اما صابون های لایه بردار نیز برای حصول نتیجه از مواد زبر استفاده می کنند. اگر پوست شما حساس است بهتر است از مواد مصنوعی استفاده کنید، زیرا این مواد کار لایه برداری را نرم تر انجام می دهند.

مشخص است که مواد زبر لایه های پوست را جدا می کنند. ماسه و سنگ پا به دلیل خصوصیات طبیعی خود چرک و آلودگی را از پوست جدا می کنند. وقتی آنها را به صابون اضافه کنید، هم از شر آلودگی راحت می شوید و هم سلول های مرده پوست جدا می شوند. بسته به محل استعمال لایه بردار، نوع مواد صابون تغییر می کند.

گلیسیرین برای پوست (۱۲ روش استفاده و نکات کاربردی)

اگر دنبال چیزی می گردید که پاشنه یا آرنج ها را نرم کند، می توانید از مواد طبیعی مانند پوست آسیاب شده فندق، گردو، هسته هلو و نمک زبر استفاده کنید که خشن ترین پوست ها را نرم می کنند. اما در مورد صورت از مواد لطیف تر استفاده کنید. تصور کنید وقتی در ساحل روی لایه ای صدف راه می روید، پاهایتان چه حسی دارند؟ درست است که مواد داخل صابون به طور کامل آسیاب شده اند، اما تصور کنید اگر صدف خرد شده را روی صورت خود بمالید چه می شود؟ حتماً دردناک است. پودر شکر نرم، آرد جو و سبوس برنج برای پوست صورت مناسب تر هستند.

مواد مصنوعی صابون های لایه بردار همان اثر سنگ پا و ماسه را دارند، با این تفاوت که از لبه های تیز و سوزش آور خبری نیست. جنس این ریزدانه ها پلاستیک یا پلی اتیلن است. این لایه بردارها طوری طراحی شده اند که روی پوست های حساس به نرمی عمل کنند. همچنین تعداد سلول هایی که با این مواد جدا می شوند کمتر است، زیرا زبری آنها کمتر است. پس می توانید آنها را بدون نگرانی هر روز استفاده کنید.

ایمنی چشم

هنگام لایه برداری صورت مواظب چشمایتان باشید. پوست دور چشم و خود چشم حساسیت بیشتری نسبت به سایر بخش ها دارند. مواظب باشید چیزهای خشنی مانند اسفنج یا مواد لایه بردار خیلی به چشم نزدیک نشوند.

مزایا و معایب صابون های لایه بردار

اگر زمان زیادی را صرف لایه برداری پوستتان می کنید، لازم است بدانید که پوست بخشی زنده از بدن شما است که تنفس می کند و به راحتی دچار سوزش می شود. اگر دقت نکنید، شیوه لایه برداری تان جواب معکوس می دهد و باعث قرمزی، آکنه های ناخوشایند یا آفتاب سوختگی شدید می شود.

مواد زبر صابون لایه بردار ممکن است بیش از حد خشن باشند و در صورتی که صابون را بیش از زمان توصیه شده یک یا دو دقیقه روی پوست نگه دارید، احتمال دارد حس خارش ناشی از ترکیبات اسیدی به حس سوزش تبدیل شود. علاوه بر این ممکن است لایه برداری اثراتی ماندگار روی لایه های داخلی پوست بر جای بگذارد.

اسیدهایی مانند AHA ها پوشش محافظتی طبیعی پوست را نابود می کنند و سلول های جدید به مقادیر بیشتری ضدآفتاب با SPFهای بالاتر از معمول نیاز خواهند داشت. اگر می خواهید حمام آفتاب بگیرید، لایه برداری پوست را به روز دیگری موکول کنید.

چگونه به صورت طبیعی زیباتر شویم؟ (۳ گام موثر)

ریزدانه ها اثرات شگفت انگیزی روی پوست دارند، اما جنس آنها از پلاستیک است و ممکن است به محیط آسیب برسانند. درست است که این دانه های ریز آلودگی های پوست را جدا می کنند، پوست را جلا می دهند و باعث تقویت و شادابی پوست می شوند، اما بعد از اینکه کار ریزدانه ها تمام شد، همراه با آلودگی های پوستی ما وارد فاضلاب می شوند. تحقیقات نشان می دهد که این ذرات با عبور از سیستم تصفیه آب، وارد مجراهای آبی جهان می شوند و درنهایت به کف اقیانوس می رسند و در آنجا به منبعی بسیار نامناسب برای تغذیه ماهی ها تبدیل می شوند.

خوشبختانه همه صابون های لایه بردار به یک شکل نیستند. اگر می خواهید پوست صافتری داشته باشید، اما نگران محیط زیست هستید، از محصولاتی استفاده کنید که با دانه های آسیاب شده، نمک دریا و سایر ترکیبات طبیعی ساخته شده اند.

ترکیبی خانگی برای پوست چرب

آرد جو به طور معمولی به بدن شوها اضافه می شود، زیرا ذاتاً باعث تسکین پوست می شود؛ البته کار جداسازی و جذب چربی را نیز انجام می دهد. اگر برای درست کردن لایه بردار خانگی آمادگی دارید و نگران کثیف شدن سینک حمام هم نیستید، یک لایه عسل روی صورت خود بمالید و سپس با آرد جو ماساژ دهید. سپس صورت خود را با آب بشویید، به آرامی خشک کنید و با مرطوب کننده معمولی پوست را چرب کنید.

نحوه استفاده از قالب صابون لایه بردار

برای استفاده از قالب صابون لایه بردار، پوست را خیس کنید و با حرکات دایره ای آرام اما پرفشار، صابون را روی پوست بمالید. می توانید پوست بدن را نسبت به پوست صورت با قدرت بیشتری ماساژ دهید. با پوست خود مهربان باشید: با حوصله لایه بردار را روی قسمت های مختلف استفاده کنید و ببینید تا چه اندازه می توانید لایه بردار را روی پوست اعمال کنید بدون اینکه قرمزی و زخمی شدن پوست را به دنبال داشته باشد.

صابون لایه بردار را روی قسمت زیر چشم استفاده نکنید چراکه حساسیت این بخش بسیار شدید است.

چندوقت یکبار باید لایه برداری کنم؟

شاید به این فکر افتاده باشید که چندوقت یکبار می توانم از صابون لایه بردار استفاده کنم؟ پاسخ این سؤال تا حدود زیادی به قدرت صابون بستگی دارد. اگر لایه بردار شما قوی است و پوست مرده را کاملاً پاکسازی می کند، دوبار در هفته کافی است. اگر لایه بردار شما هم برای صورت و هم برای بدن قابل استفاده است و از لطافت لازم برخوردار است، شاید بتوان آن را روزانه استفاده کرد.

تعداد دفعات لایه برداری به جنس پوست نیز بستگی دارد. پوست خشک یا پوست افراد بزرگسال تنها به یکبار لایه برداری در هفته نیاز دارد. اما اگر پوست شما چرب است، به دو یا سه جلسه لایه برداری در هفته نیاز خواهید داشت.

راز صافی پوست (۲۵ روش طبیعی داشتن پوست بی نقص)

زمان لایه برداری نیز مهم است. پیشنهاد می کنیم لایه برداری را بجای عصر، صبح انجام دهید. چرا؟ چون پوست کار بازسازی و لایه سازی را در طول شب انجام می دهد. هنگام خواب، لایه ای جدید از سلول های مرده روی پوست جمع می شود. بنابراین صبح زمان مناسبی برای حذف سلول های مرده است.

آیا می دانستید؟

عامل سایش در بعضی از لایه بردارها، صدف یا هسته خردشده است، اما به این نکته توجه داشته باشید که اگر این صدف یا دانه ها به اندازه کافی خرد نشده باشند، به پوست شما آسیب خواهند رساند.

نکات مهم

صابون لایه بردار در کنار تمیز کردن و شفاف کردن پوست کارهای دیگری نیز برای شما انجام می دهد. ببینید این صابون چه فوایدی دارد؟

  • اثرگذاری بهتر نرم کننده ها: نرم کننده شما بعد از لایه برداری نفوذپذیری بهتری در پوست خواهد داشت و فقط روی پوست نمی ماند.
  • صاف شدن پوست: با حذف لکه های پوستی و سایر قسمت های زبر پوست، پوستی صافتر و یکنواخت تر خواهید داشت.
  • اصلاح بهتر صورت: لایه برداری باعث بالا آمدن پیاز مو می شود که این خود کار اصلاح صورت یا استفاده از واکس را راحت تر می کند.
  • بهتر شدن جریان لنف و جریان خون: به نظر می رسد که لایه برداری باعث بهتر شدن جریان لنف و جریان خون در بدن می شود که نتیجه آن تقویت سلامت بدن خواهد بود.
  • کاهش چین وچروک پوست: لایه برداری به کم شدن چین و چروک پوست کمک می کند.
  • پوست روشن تر: لایه برداری باعث می شود که پوست روشن تر، صاف تر، و نرم تر شود و ظاهری جوان تر و سالم تر داشته باشد.

منبع 1 منبع 2

5 روش ساخت اسکراب صورت خانگی +نحوه استفاده

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

  1. سلام ، سئوالی داشتم خدمتتان ، برای استفاده از صابون لایه بردار کف صابون روی صورت مالیده شود یا خود قالب صابون روی پوست صورت ماساژ داده سود . ممنونم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا