آموزش بدنسازی و زیبایی اندام آقایان (تصویری)

چند قاشق مکمل بدنسازی باید روزانه مصرف کنیم؟ (تحقیقات جدید)

چرب زبان

چگونه تصمیم می گیرید که در روز چه مقدار پودر پروتئین مصرف کنید؟ بیشتر مردان برای آغاز این کار معمولا از یک قاشق پروتئین شروع می کنند. اگر مایلید که پروتئین مصرفی تان بیشتر از منابع غذایی باشد، پس بهتر است دو قاشق پروتئین مصرف کنید. به یاد داشته باشید که پودر پروتئین همان غذاهای پودر شده هستند. پس بهتر است که منابع غذایی خود را با کیفیت بالا انتخاب کنید و بیشتر از آنها استفاده کنید.

پروتئین یکی از ترکیبات پیچیده مورد نیاز بدن است و به سلامت کلی بدن شما کمک بسیار زیادی می‌کند. بدن ما به میزان دقیقی از پروتئین نیاز دارد و علت آن هم فقط برای تناسب اندام نیست سلامت بدن نیست. بلکه داشتن پروتئین کافی در بدن این موضوع را تضمین می کند که بتوانید حرکات بدن را به صورت منظم انجام دهید و هنگام ورزش کم نیاورید.

پروتئین یکی از منابع اصلی است که بدن به آن نیاز دارد و زمانی که مقدار کافی از پروتئین به بدنتان نرسد، حس می کنید که بدنتان ضعیف شده و عملکرد تان سرعت کمتری از قبل دارد.

 


بدنسازی و پرورش اندام

توی این پک فوق العاده، بدنسازی و پرورش اندام رو جوری یاد میگیری که تو هیچ باشگاهی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! در کمترین زمان به ایده آل ترین بدن برس، بدون نقص باش و همه رو انگشت به دهان کن!


 

پروسه

درست است که پروتئین برای بدن ضروری است اما نمی‌توان هر پروتئینی را وارد بدن کرد. مراحل زیادی وجود دارد که روده بدون وجود هیچ مشکلی شروع به هضم پروتئین کند. زمانی که پروتئین وارد بدن می شود، مانند دیگر مواد مغذی ضروری زمان زیادی طول میکشد تا بتواند شکسته شود و بدن بتواند آن را قبول کند.

تغذیه بدنسازان

پروتئین ها در بدن به شکل آمینو اسیدها در می‌آیند و بدن می‌تواند برای پروسه جذب آنها از این طریق عمل کند. آمینو اسید ها تنها از پروتئین‌ها گرفته می‌شوند و یکی از بخش های ضروری برای یک رژیم متعادل و مناسب می باشند. وظیفه اصلی آمینو اسیدهای ضروری این است که به بدن کمک کنند تا عضلات خوب و تفکیک شده بسازند. در حالی که تمام انواع پروتئین و آمینو اسیدها شکسته می‌شوند، انواع مختلفی از پروتئین ها از راه‌های مختلفی نیز این کار را انجام می دهند. بعضی از مراحل این پروسه به مدت زمان بیشتری از دیگران برای شکسته شدن نیاز دارند، اما بعضی از آنها متابولیسم بسیار سریع خواهند داشت.

مخلوط کردن پروسه طولانی مدت و کوتاه مدت برای جذب پروتئین در یک رژیم ضروری و مناسب مورد نیاز است. بدن همیشه به تعادل نیاز دارد و در مورد پروتئین نیز این تعادل صدق می کند. مقدار اضافی پروتئین مورد نیاز بدن نیست و پروتئین زیاد از حد در بدن به جای سلامت ممکن است باعث آسیب رسانی شود.

پروتئین و عضلات

پروتئین یکی از اجزای اصلی است که باعث ساخت عضلات می شود. به همین دلیل است که افرادی که فیتنس کار می‌کنند و همینطور بدنسازان، بسیار روی پروتئین تعصب دارند که پروتئین بیشتری وارد بدن شود. با پروتئین عضله سازی بهتر انجام خواهد شد و بدن در طول تمرین برای قوی کردن عضلات از پروتئین استفاده می کند. به همین دلیل بدنسازان و فیتنس کاران به مصرف پروتئین نیاز دارند.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

هر فرد باید چه مقدار پروتئین مصرف کند؟

بدن هر کس با دیگری متفاوت است و نمی توان یک اندازه دقیق را برای همه تجویز کرد. حقیقت این است که ساختار بدنی افراد با یکدیگر تفاوت دارد و نمی‌تواند پاسخ دقیق و صریحی به این سوال داد. پس نمی توان میزان پروتئین را به مقدار دقیق اعلام کرد. پروتئینی که یک نفر نیاز دارد، همیشه به توده بدنی و وزن کلی او بستگی دارد. علاوه بر آن تعداد کالری هایی که در روز می سوزاند نیز در این امر موثر است و باید در نظر گرفته شود. اگرچه افراد مختلف سرعت متابولیسم متفاوتی دارند که این سرعت در هضم آنها نیز تاثیرگذار است. به همین دلیل است که برای موفقیت در ورزش باید سبک زندگی سالم داشته باشید و بدن خود را به خوبی بشناسید.

متخصصان تغذیه عقیده دارند که پروتئین باید 20 درصد از کل رژیم را به خود اختصاص دهد.این مقدار تقریباً برابر با یک چهارم در کل رژیم می شود. اگرچه سرعت کالری سوزی در بدن یک فرد می‌تواند این مقدار را تغییر دهد .

رازهایی در مورد مصرف پروتئین

افرادی که می خواهند اندام مناسبی داشته باشند، باید بدانند که پروتئین چقدر مهم است. البته از طرفی خیلی از افراد فکر می کنند که برای تناسب اندام تنها به پروتئین نیاز دارند و همین امر باعث می شود که به اندام مورد علاقه خود نرسند. نباید تنها از پروتئین استفاده کنید و غذاهای طبیعی دیگر را نادیده می‌گیرند که بر بدن شما تاثیر گذار خواهد بود.

مصرف پروتئین در بدنسازان

مواد مغذی باید همیشه به اندازه کافی و درست مصرف شوند. پروسه های بدن نیز بر روی یکدیگر تاثیر گذار است و به همین علت است که باید مقدار مواد مصرفی را تنظیم کنید تا بهترین نتیجه را از ورزش و رژیم خود بگیرید.

یکی دیگر از راز هایی که باید بدانید این است که مقدار سنگین و زیاد بیش از حد پروتئین باعث می شود که به بدن شما آسیب برسد تا اینکه اثرات مثبت را حس کنید. زمانی که ترجیح می دهید از منابع پروتئینی سنگین به مقدار زیاد استفاده کنید، مثل گوشت و ماهی، باید مراقب عوارض آن نیز باشید.

درست است که این پروتئین ها عموماً به سرعت جذب بدن می‌شوند و باید مقدار زیادی از آن‌ها را مصرف کرد، اما نباید که کلا آن ها را کنار بگذارید. پروتئین برای بدن شما ضروری است و یکی از بهترین منابع طبیعی مورد نیاز بدن می باشد که در منابع غذایی طبیعی به وفور یافت می شود.

منابع طبیعی

پروتئین را می توان از منابع مختلف طبیعی زیادی کسب کرد. پس باید ببینید که ترجیح شما در استفاده از کدام یک از این منابع است. همیشه مواد غذایی وجود دارند که پروتئین بیشتر و بهتری نسبت به مواد غذایی دیگر دارند. مثلاً برای گیاهخواران و یا خام خواران عدس بهترین منبع پروتئین می باشد و برای افرادی که همه چیز خوار هستند، گوشت بسیار مناسب است.

مکمل های پروتئینی

گاهی اوقات فرد به اندازه کافی از منابع طبیعی پروتئین دریافت نمی کند. مخصوصاً اگر این فرد بدنساز باشد که نمی‌خواهد کالری دریافتی خود را با استفاده از پروتئین افزایش دهد. اینجاست که مکمل های پروتئینی به کمک شما خواهند آمد و می‌توانند کمبود پروتئین شما را جبران کنند.

استفاده بیش از حد از مکمل های پروتئینی می تواند طیف وسیعی از اثرات آسیب زا را بر بدن شما بگذارد. علاوه بر آن که هیکل و تناسب ایده آل را به شما نخواهد بخشید. مقدار مناسب مکمل های پروتئینی که یک نفر باید در روز مصرف کند، دو قاشق می باشد. اما باید بر اساس میزان نیاز بدن، آن را کاهش و افزایش داد. از طرفی باید وزن فرد و وزنی که مورد نظرش می باشد را نیز در نظر گرفت.

در باشگاه بدنسازی چه کنیم تا از فردی لاغر به خوش اندام تبدیل شویم؟

بهترین خوراکی های سبک ولی موثر پیش از شروع تمرینات بدنسازی (تحقیقات جدید)

26 غذای برتر بعد از تمرینات بدنسازی جهت عضله سازی موثر (تحقیقات جدید)

فاکتور های مهم دیگری نقش قابل اهمیتی را در این بین بازی می کنند. مثلا اینکه برای اینکه بفهمید بدن شما چه مقدار پروتئین نیاز دارد، باید این فاکتورها را در نظر بگیرید. به یاد داشته باشید که همه چیز را باید در حالت تعادل نگه دارید تا بتوانید بدن سالم و اندام متناسبی داشته باشید.

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. سلام من پروتئین پگاه گرفتم ولیکن روزانه 140 گرمی که باید مصرف کنم نمیدانم چه اندازه پودر داخل اب بریزم مصرف کنم پیمانه ندارد لطفا میشود با قاشق برام بفرمائید چند قاشق تو چقد اب باید بریزم و مصرف نمایم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا