آموزش روش های جدید افزایش اعتماد به نفس

10 تا از فواید خود باوری (ثابت شده و علمی)

چرب زبان

به احتمال زیاد، شما کسی را می ‌شناسید که اعتماد به نفس کافی داشته باشد. با مردان یا زنانی آشنا هستید که همیشه احساس راحتی می‌کنند، با غرور راه می‌ روند و ارزش خود را درک می‌کنند – و این ها را نشان می‌ دهند.

آیا آن شخص شما هستید؟

اگر نه، شما تنها نیستید. زنان و مردان زیادی در سراسر دنیا از عزت نفس پایین رنج می برند، اما لازم نیست که به این راه ادامه دهید.

بررسی ها نشان می دهد که اعتماد به نفس یک دختر در حدود 9 سالگی به اوج خود می رسد، اما با افزایش سن کاهش می یابد. اگر شما بتوانید آن عزت نفس بالا را در دوران جوانی خود بازیابی کنید، چه اتفاقی می افتد؟

 


ایجاد اعتماد به نفس و هنر نه گفتن

توی این پک فوق العاده، اعتماد به نفس و هنر نه گفتن رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! با اعتماد به نفست توی هر جمعی بدرخش اونم فقط توی 2 هفته!


 

آیا دوست دارید در مورد این پیشرفت بزرگ اطلاعات کسب کنید؟ یا قدم بعدی را در یک رابطه بردارید؟ اجازه می دهید به جای این که ترس شما را در حاشیه نگه دارد، ماجراجویی شما را به سمت فرصت های جدید و مهیج راهنمایی کند؟

حتما بخوانید: 40 تا از بهترین جملات خودباوری و عشق به خود

خبر خوب این است که می توانید به همه این ها و موارد دیگر برسید. امروزه، ما چند روش کلیدی را کشف کرده ایم که نشان می دهد اعتماد به نفس بالا می ‌تواند زندگی را تغییر دهد، و شما را به عزت نفسی که در 9 سالگی داشتید، نزدیک تر کند.

آماده یادگیری بیش تر هستید؟ بزن بریم!

1- انتقاد از موضع قدرت

انتقاد چهره های بسیاری دارد. گاهی اوقات، سازنده است. به عنوان مثال وقتی یک رئیس با ملایمت شما را متوجه خطاها و کاستی های عملکردتان می کند، نسبت به زمانی که شما را مستقیما مورد خطاب قرار می دهد، می تواند به نتیجه قوی تری منجر شود. زمانی که انتقاد به این شکل باشد، مفید و سازنده خواهد بود.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

با این وجود بیش تر اوقات انتقاد به عنوان یک اثر جانبی زننده برای عزت نفس پایین به نظر می رسد. که می تواند همسران را در مقابل یکدیگر قرار دهد، اعضای خانواده را از هم جدا کند و روابط را خراب کند.

در ریشه همه آن ها ؟ انتظاراتی است که با واقعیت مطابقت ندارند.

صحبت کردن با اعتماد به نفس

وقتی به خودمان اعتماد نداریم ، باور کردن دیگران دشوار می شود. در نتیجه می توانیم ایده آل و آرمان های غیر قابل دستیابی را ایجاد کنیم که حتی کسانی که به ما نزدیک نیستند، نمی توانند به آن برسند.

هنگامی که نگرش و رویکرد شما اعتماد به نفس بالا باشد، چشم انداز خود را مجددا تنظیم می کنید و برای خودتان و عزیزانتان – تا حدودی آزادی برای اشتباه کردن و دریافت عشق مجدد اختصاص می دهید.

2- استرس قابل مدیریت تر می شود

طبق بررسی جدید، بیش از نیمی از بزرگسالان شاغل نگران میزان استرس در زندگی خود هستند.

از فرصت ها تا تعهدات خانوادگی گرفته تا هر محرکی که در این میان وجود دارد، به سادگی می توانیم از انجام چندین کار به صورت هم زمان احساس درماندگی کنیم.

هنگامی که ما به توانایی های خود در انجام عملکرد و کارها اعتماد نداریم، این بار سنگین از چالش برانگیزترین موارد در برگیرنده ما و اغلب غیر قابل ‌تحمل خواهد بود.

از طرف دیگر، اعتماد به نفس بالا به ما كمك می كند تا انرژی و عزم راسخ برای مقابله با حتی فشارهای اضطراب آور را به دست آوریم.

مزیت اضافی؟ ما می توانیم برخی از علائم جسمی منفی ناشی از استرس را کنار بگذاریم.

حتما بخوانید: 15 تا از مهم ترین راههای رسیدن به خودباوری طبق جدیدترین تحقیقات روز دنیا

از سردرد و فشار خون بالا گرفته تا از دست دادن میل جنسی و افسردگی، استرس می تواند اثر بسیار بدی روی بدن ما داشته باشد، و موجب خستگی و فرسودگی آن شود.

برگزیدن مواجهه و مقابله همراه با اعتماد به نفس، شهامت و پشتکار هنگام مواجهه با موقعیت ‌های استرس زا می ‌تواند حتی سخت ترین کوه را به یک تل خاک قابل دستیابی تبدیل کند.

3- می توانید خود را به روشنی بیان کنید

آیا در زندگی شما چیزی وجود دارد که دوست دارید در صورت عدم موفقیت، برای آن تلاش کنید؟ آیا می‌خواهید چیزی بگویید اما مطمئن نیستید چطور؟

جواب آن چندان هم چشمگیر و مهیج نیست، “من می خواهم خودم این کار را امتحان کنم.”

شاید یک رفاقت تمام شده وجود داشته باشد که دوست دارید مجددا آن را برقرار کنید، اما به اندازه کافی مطمئن نیستید که دوباره امتحان کنید. شاید در حال تغییر یک حرفه شغلی باشید، اما فکر نمی کنید که برای بازگشت به مدرسه یا شروع دوباره، به نیروی کار نیاز دارید.

آن مانعی که در سر راهتان قرار دارد؟ به احتمال زیاد، عزت نفس شماست.

عزت نفس بالا

عزت نفس بالا به شما کمک می کند تا به چیزهای مورد نظر خود برسید، آن چه را که لازم دارید بخواهید و با اطمینان بیش تری ذهنیت خود را بیان کنید.

بررسی ها نشان می دهد بسیاری از افراد، به ویژه زنان در نیروی کار، از مذاکره برای وضعیت بهتر مردد هستند. یکی از دلایل اصلی چرایی این امر؟ افراد غالبا تمایل دارند که روی نیازهای دیگران بیش از خودشان تمرکز کنند.

اعتماد به نفس بالا به شما کمک می کند که کمی بیش تر به خودتان توجه کنید، و برای پیشرفت و شروع حرکت به خودتان انگیزه بدهید.

4- روابط شما سالم تر است

با عزت نفس بالا نه تنها با خود بهتر رفتار می کنید. بلکه می توانید روابط سالم و قوی ای را که می خواهید در زندگی خود داشته باشید، ایجاد کنید.

هنگامی که از آن چه انجام می دهید و چیزهایی که نمی خواهید – و بیان بهتر احساسات – بیش تر آگاهی دارید – انرژی مثبت را به سمت خود جذب می کنید.

در نتیجه از آن دسته از روابطی که برای شما مضر هستند نیز آگاهی دارید و خود را بهتر تجهیز می کنید تا در صورت لزوم از آن ها فاصله بگیرید.

از همسران سوء استفاده گر گرفته تا افراد حسود وکینه توز، شما قادر خواهید بود افرادی را که رفتار آن‌ ها احساسات شما را نسبت به اعتماد به نفس و تنهایی شما تشدید کرده‌ است، تشخیص دهید.

حتما بخوانید: بهترین روشهای کنترل صددرصدی استرس

بین سوء استفاده (به تمام اشکال آن) و عزت نفس پایین ارتباط مستقیمی وجود دارد، هرچند که ترک همیشگی آن به معنای قطع رابطه نیست.

اگر شما یا شخصی که می شناسید در یک رابطه نا مربوط قرار دارید، طرح ملی “خشونت خانگی” یک برنامه ایمنی مفید برای هدایت شما به سمت استقلال ارائه می دهد.

5- مشکلات را مهار نمی کند

حتی با اعتماد به نفس بالا، شما در برابر همه اتفاقات و پستی و بلندی های اجتناب ناپذیر زندگی مصون نخواهید بود. واقعیت این است که حتی با اعتماد به نفس تام در دنیا، احتمالا باز هم مشکلات و ناامیدی و ناکامی را تجربه خواهید کرد.

تفاوت؟ ممکن است شما به طور موقت با سختی رو به رو شوید، اما این قدرت را دارید که بتوانید به عقب برگردید و ادامه دهید.

با عزت نفس پایین، حتی کوچک ترین مانع می تواند مانند یک ضربه بزرگ احساس شود. وقتی این طور باشد، هر روز به یک مبارزه تبدیل می شود.

انتخاب رو به رو شدن با هر موقعیتی با اعتماد به نفس، به شما این اطمینان را می دهد که مهم نیست با چه چیزی برخورد کنید، بلکه با شجاعت آن را قبول خواهید کرد.

این امر هم چنین به شما اطمینان می بخشد که بدون ترس و شجاعانه به مقابله با مشکلات بزرگ، جدید و گاه ترسناک بپردازید.

راهکارهای افزایش عزت نفس و خودباوری

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا