آموزش روش های جدید افزایش اعتماد به نفس

40 تا از بهترین جملات خودباوری و عشق به خود

چرب زبان

موارد بسیار زیادی وجود دارد که ضروری به نظر می رسند اما هیچ کدام مهم تر از یک حس سالم اعتماد به نفس و دوست داشتن خود نیست. چرا؟ در تجربه من، سه دلیل مهم وجود دارد:

1- زندگی ساده تر و آسان تر می شود.

وقتی خودتان را بیش تر دوست داشته باشید، اوضاع ساده تر و آسان تر می شود.

شما عادت کرده اید که در مورد بعضی چیزها زیاده روی کنید و گاهی وقت ها از کاه کوه می سازید. یا خودتان را سرزنش می کنید و خود را به خاطر اشتباهات و مشکلات موقتی ناراحت می کنید.

 


ایجاد اعتماد به نفس و هنر نه گفتن

توی این پک فوق العاده، اعتماد به نفس و هنر نه گفتن رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! با اعتماد به نفست توی هر جمعی بدرخش اونم فقط توی 2 هفته!


 

2- ثبات درونی بیش تر و خود تخریبی کم تری خواهید داشت.

وقتی نظر و عقیده شما نسبت به خودتان بالا رود یا وقتی به خود اعتماد داشته باشید، برای تایید و جلب توجه افراد دیگر تلاش نمی کنید.

احتیاجات شما کم تر می شوند و یک ثبات و قدرت درونی پیدا می کنید، حتی زمانی که دنیای شما ممکن است گاهی منفی و یا نا مطمئن باشد.

افزایش اعتماد به نفس و عشق به خود باعث می شود احساس لیاقت و شایستگی بیش تری نسبت به چیزهای خوب در زندگی داشته باشید، بنابراین خود تخریبی کم تری خواهید داشت و برای دستیابی به آن چه که عمیقا نیاز دارید، با انگیزه و تمرکز بیش تری نسبت به گذشته تلاش می کنید.

3- خوشحال تر خواهید بود.

دلیل اصلی این که چرا عزت ‌نفس من این قدر بالا است، چرا من اغلب در مورد این موضوع می ‌نویسم و یک دوره ۱۲ هفته ‌ای را پیرامون آن ایجاد کرده ‌ام، صرفا به این دلیل است که زندگی خودم را بسیار شادتر و سرگرم کننده تر ساخته ‌است.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

اما به جای به اشتراک گذاشتن افکار و تجربیات خودم مانند قبل، در این جا می خواهم رویکرد دیگری داشته باشم.

جملات بزرگان درباره خودباوری

– بودا: ” تا زمانی که برای خودتان ارزش قائل نشوید، ارزش وقت خود را نخواهید دانست. تا زمانی که برای وقت خود ارزش قائل نشوید، نمی توانید هیچ کاری با آن انجام دهید. ”

– M . Scott Peck: “یک مرد بدون تایید خود نمی‌ تواند راحت و آسوده باشد. ”

– Mark Twain: ” هرگز به سکوت تهدید نشوید. هرگز به خودتان اجازه ندهید قربانی شوید. تعریف کسی از زندگیتان را قبول نکنید، بلکه خودتان از خود تعریف کنید.”

– Harvey Fierstein: ” ابتدا خود را دوست بدارید، چیزهای دیگر در جایگاه بعدی قرار می‌گیرد. شما واقعا باید خودتان رو دوست داشته باشید تا بتوانید کاری در این دنیا انجام دهید. ”

– Lucille Ball: ” همیشه به خاطر داشته باشید که شما نه تنها حق داشتن یک نفر را دارید، بلکه باید تعهد نیز داشته باشید.”

Eleanor Roosevelt: “کاش فقط می توانستید درک کنید که چقدر در زندگی برای کسانی که ملاقات می کنید مهم هستید؛ چقدر می توانید برای افرادی مهم باشید که حتی تصورش را هم نمی‌توانید بکنید به آن ها برسید. شما چیزهایی در وجودتان دارید که در ملاقات با فرد دیگر تاثیر می‌گذارید.”

– Fred Rogers: ” عزت ‌نفس پایین مانند رانندگی در زندگی با دست شکسته است.”

– Maxwell Maltz: ” آن چه در پشت سر ما قرار دارد و چیزی که پیش رویمان است، در مقایسه با آن چه در درون ما نهفته ‌است، بسیار کوچک است.”

– Ralph Waldo Emerson: ” وقتی چیزی پیدا کردید که روح شما را تغذیه می‌ کند و شادی را به ارمغان می ‌آورد، به اندازه کافی به خودتان توجه داشته باشید که در زندگی خود جایی برای آن بسازید.”

حتما بخوانید: 10 تا از موثرترین راههای رسیدن به آرامش در زندگی (جدیدترین تحقیقات دنیا)

– Jean Shinoda bolen: ” خود مراقبتی نه تنها یک عمل خود خواهانه نیست – بلکه نظارت و محافظت خوب تنها هدیه ‌ای است که داریم، هدیه ‌ای که برای عرضه به دیگران بر روی زمین گذاشته شده است.”

– Parker Palmer: “هنگامی که این دیدگاه را قبول می‌کنید که چیزی وجود ندارد که بخشی از شما نباشد، کسی وجود ندارد که جزئی از شما نباشد، هر قضاوتی که می کنید خودتان را قضاوت کرده اید، هر انتقادی که می کنید به خودتان انتقاد کرده اید، شما عاقلانه یک عشق بی ‌قید و شرط را به خودتان ارزانی داشته اید که نور جهان خواهد بود.”

– Harry Palmer: “چرا باید در مورد آن چه دیگران درباره ما فکر می‌کنند نگران باشیم، آیا ما به عقیده دیگران نسبت به آن چه خودمان انجام می دهیم، اعتماد بیش تری داریم؟ ”

– Brigham Young: ” عمیق ‌ترین اصل در طبیعت انسان اشتیاق به قدردانی شدن از او است.”

– William James: “عاشق خود شدن، اولین راز سعادت و شادی است”.

– Robert Morley: “انرژی خود را در تلاش برای تغییر عقاید هدر ندهید … کار خود را انجام دهید، مهم نیست دیگران آن را دوست داشته باشند.”

– Tina Fey: ” وابستگی خود به دیگران تکمیل کننده این واقعیت است که عشق ورزیدن به خود بدون عشق ورزیدن به همه چیز غیر از خود غیر ممکن است. ”

– Alan Watts: ” اقرار به قصه زندگیمان و دوست داشتن خود در این جریان، شجاعانه ‌ترین کاری است که همیشه انجام داده ایم.”

حتما بخوانید: ۱۷ پیشنهاد ساده برای ایجاد اعتماد به نفس و عزت ‌نفس در کمتر از 2 هفته!

– Brene Brown: ” یکی از بزرگ ‌ترین حسرت ها در زندگی این است که می خواهید جای دیگران باشید، به جای این که خودتان باشید.”

– Shannon L . Alder: ” تنبلی شک و ترس ایجاد می کند. عمل باعث افزایش اعتماد و شجاعت می ‌شود. اگر می‌خواهید بر ترس غلبه کنید، به جای نشستن در خانه و فکر کردن به این موضوع، بیرون بروید و مشغول کار شوید.”

– Dale Carnegie: ” زمانی که ارزش ها، استعدادها و توانایی های خود را بپذیرید، نادیده گرفتن و عدم توجه به آن ها توسط دیگران خنثی می شود.”

– Rob Liano: “پذیرش خودمان همان گونه که هستیم به معنای اهمیت قائل شدن برای عیوبمان به اندازه کمالاتمان است.”

– Sandra Bierig: ” من نمی‌خواهم همه من را دوست داشته باشند؛ اگر بعضی از مردم این کار را انجام دهند، من باید کم ‌تر خودم را باور داشته باشم.”

– Henry James: ” برای ایجاد عزت ‌نفس واقعی، ما باید روی موفقیت ‌ها و شکست ‌های خود و نکات منفی زندگیمان تمرکز کنیم.”

حتما بخوانید: بهترین حرکات یوگا برای بدست آوردن عزت نفس (Kathryn Budig)

Denis Waitley: ” یک حب نفس یا خود دوستی واقعی به این معنی است که ما هیچ اجباری برای توجیه خودمان به دیگران نداریم که چرا به تعطیلات می‌ رویم، چرا دیر می کنیم، چرا کفش‌ نو می ‌خریم، چرا برخی اوقات به خودمان ضرر می زنیم. ما با انجام کارهایی که کیفیت و زیبایی به زندگی می بخشند احساس راحتی می کنیم. ”

– Andrew Matthews: ” احترام به خودمان روی انتخاب های ما تاثیر می گذارد. هربار که با خود واقعی و قلب خود هماهنگ عمل کنیم، احترام کسب می کنیم. این ساده است. هر انتخابی اهمیت دارد. ”

– Dan Coppersmith: ” مردم ممکن است به همان اندازه که تصور می کنند عیب ها و کاستی هایشان همیشه در ذهن دیگران باقی می ماند؛ تملق و بزرگنمایی کنند، انگار که باور دارند جهان همیشه به جذبه و قابلیت های شخصی آن ها نگاه می‌کند.”

– Elizabeth Gaskell: ” برای خوشحالی و شایستگی خود به دیگران اعتماد نکنید. فقط شما می ‌توانید مسئول آن باشید. اگر نمی ‌توانید خودتان را دوست داشته باشید و به خودتان احترام بگذارید، هیچ ‌کس دیگری هم قادر به این کار نخواهد بود. قبول کنید که شما چه کسی هستید – خوب و بد – و تغییرات ایجاد کنید – اما نه به این دلیل که فکر می‌کنید دیگران می‌خواهند شما متفاوت باشید.”

حتما بخوانید: تست اعتماد به نفس با جواب (10 سوال کاملا ساده)

– Stacey Charter: ” از خودتان نپرسید که دنیا به چه چیزی نیاز دارد، از خودتان بپرسید چه چیزی باعث می‌ شود که شما سرزنده و پا بر جا بمانید. و بعد بروید و این کار را انجام دهید. زیرا آن چه که جهان به آن نیاز دارد مردمی است که به خود آمده و سرزنده اند.”

– Howard Washington Thurman: ” اگر شما خودتان را دوست نداشته باشید، هیچ‌کس این کار را نخواهد کرد. بعلاوه علاقه ای به دوست داشتن دیگران هم نخواهید داشت. دوست داشتن از خودمان شروع می شود.”

– Wayne Dyer: “بدترین تنهایی این است که با خودتان راحت نباشید.”

– Mark Twain: ” چیزی که بر آن چیره می شویم کوه نیست، بلکه خودمان هستیم. ”

– Sir Edmund Hillary: “کرامت انسانی ممکن است مورد حمله قرار گیرد، تباه شود و به طرز وحشیانه ای مورد تمسخر قرار گیرد، اما هرگز نمی توان آن را از بین برد، مگر این که تسلیم شوید.”

حتما بخوانید: دانلود ۴ تا از بهترین و جدیدترین کتاب های آموزش اعتماد به نفس که باید بخوانید

– Michael J. Fox: “بهترین دوست من کسی است که بهترین ها را برای من به ارمغان می آورد.”

– Henry Ford: ” مهم نیست که دیگر عشق ها چقدر واقعی باشند، چون نمی توانند قلب فرد را بهتر از عشق بی قید و شرط به خود اغنا کنند. ”

– Edmond Mbiaka: “دوست داشتن خود حماقت نیست. بلکه نشانه عقلانیت و سلامت روان است. ”

– Katrina Mayer: “به خودتان سخت نگیرید. هیچ کس کامل نیست. انسانیت خود را به آرامی بپذیرید. ”

– Deborah Day: “این همه چیز مربوط به عاشق شدن است، به خودتان عشق بورزید و آن را با کسی که برای شما ارزش قائل است سهیم شوید، به جای این که به دنبال عشق برای جبران کسری خود دوستی وعشق به خود باشید.”

حتما بخوانید: 15 تا از مهم ترین راههای رسیدن به خودباوری طبق جدیدترین تحقیقات روز دنیا

– Eartha Kitt: ” بسیاری از مردم برای آن چه که نیستند بیش از حد ارزش قائل می شوند و آن چه را که هستند کم ارزش نشان می دهند.”

– Malcolm S. Forbes: “هر تصمیمی که بگیرید، همیشه کسی هست که به شما بگوید اشتباه می کنید. همیشه مشکلاتی وجود دارد که شما را وسوسه می کنند که باور داشته باشید، منتقدین شما درست می گویند. تهیه یک نقشه راه عملی و دنبال کردن آن تا پایان، نیاز به شجاعت دارد. “

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا