آموزش روش های جدید افزایش اعتماد به نفس

15 تا از مهم ترین راههای رسیدن به خودباوری طبق جدیدترین تحقیقات روز دنیا

چرب زبان

بطور خلاصه، خودباوری نظر شما در مورد خودتان و توانایی هایتان است. میتواند کم،زیاد یا درحد متوسط باشد. اگر کسی به خودش شک و تردید داشته باشد در او حس نا امنی و ناامیدی ایجاد میشود. در اینجا 15 تا از جدیدترین راهها را به نقل از معتبرترین وب سایت های روانشناسی به شما یاد می دهیم.

شما باید چیزی هایی که برروی خودباوری شما تاثیر گذار هستند را بشناسید، در غیر اینصورت این برای شما مانند یک راز باقی میماند. چیزهایی که برای افزایش خود باوری میتوانید انجام دهید شامل موارد زیر است:

از دست ندهید: جدیدترین چک لیست آزمون اعتماد بنفس که به راحتی شما را میسنجد

1-با خودت خوب باش

word image 132

صدای درونیتان که با شما صحبت میکند، قدرتمندتر از آن چیزی ست که فکر میکنید. تلاش کنید که با خودتان خوب و مهربان باشید و هنگامی که در زندگی لغزیدید، سعی کنید که همه ی افکار منفی را به چالش بکشید. یک قاعده ی خوب برای صحبت کردن با خود این است که طوری با خودتان صحبت کنید که با همسرتان صحبت میکنید. ممکن است در ابتدا بسیار سخت باشد اما تمرین کنید!

 


ایجاد اعتماد به نفس و هنر نه گفتن

توی این پک فوق العاده، اعتماد به نفس و هنر نه گفتن رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! با اعتماد به نفست توی هر جمعی بدرخش اونم فقط توی 2 هفته!


 

2-خودتان باشید

word image 133

مقایسه کردن خودتان با دیگران باعث احساس سرخوردگی در شما میشود. سعی کنید روی اهداف و دستاوردهای خودتان متمرکز شوید نه اینکه آنها را با فرد دیگری مقایسه کنید. هیچ فردی به این فشارها نیاز ندارد.

3-حرکت کنید

word image 134

ورزش کردن یک راه عالی برای افزایش انگیزه، تمرین ایجاد اهداف و افزایش اعتماد بنفس است. عرق کردن باعث ترشح اندورفین در بدن میشود که احساس خوبی در ما ایجاد میکند.

4-هیچ انسانی کامل نیست

word image 135

همیشه تلاش کنید که بهترین نوع خودتان باشید، اما این را هم بپذیرید که کامل بودن یک هدف غیرواقعی است. قطعا انسان ها با شکست های فراوانی که در زندگی می خورند پخته و کامل می شوند و این قانون همیشگی دنیا بوده و هست.

5-فراموش نکنید که هر فردی اشتباه میکند

word image 136

اشتباه کردن باعث میشود یاد بگیریم و رشد کنیم، خودتان را سرزنش نکنید چون همه اشتباه میکنند. مهم ترین موضوع این است که چقدر برای رسیدن به هدف تان تلاش کرده اید. بقول معروف به راه بادیه رفتن به از نشستن باطل، که گر مراد نیابم، بقدر وسع بکوشم.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

6- بر روی چیزهایی که میتوانید تغییر دهید تمرکز کنید

word image 137

بجای تمرکز روی چیزهایی که خارج از کنترل ماست و دست نیافتنی است، برای چیزهایی که در کنترل شماست انرژی تان را تمرکز کنید و ببینید که چه کارهایی در مورد آنها میتوانید انجام دهید.

7-کارهایی که باعث خوشحالی شما میشوند را انجام دهید

word image 138

اگر کارهایی که از انجام آنها لذت میبرید را انجام دهید، احتمال بیشتری دارد که مثبت فکر کنید. روی زمانتان برنامه ریزی داشته باشید. هر کاری که علاقه دارید –مثل کتاب خواندن، غذاپختن،ورزش و…- را انجام دهید.

8-چیزهای کوچک را جشن بگیرید

word image 139

جشن گرفتن و خوشحالی کردن در مورد هر موفقیت کوچک، یک راه فوق العاده برای ساختن اعتماد بنفس است و باعث میشود نسبت به خودتان حس بهتری داشته باشید.

9-یک رفیق باشید

word image 140

مفید بودن و توجه کردن به دیگران، باعث بهتر شدن خلق و خوی آنها میشود و همچنین باعث میشود نسبت به خودتان هم حس بهتری داشته باشید.

10-با افراد مثبت ارتباط برقرار کنید

word image 141

افرادی را بیابید که باعث ایجاد حس مثبت در شما میشوند و از کسانی که دائما افکار منفی در شما ایجاد میکنند دوری کنید زیرا به زودی شما هم شبیه آنها خواهید شد!

11- بجای نتیجه ی کار تلاش های خود را تحسین کنید

word image 142

بجای اینکه خودتان را برای گرفتن نمره خوب در امتحان ستایش کنید، از همه ی تلاش هایی که کرده اید، قدردانی کنید. بجای اینکه به خود بگویید آفرین که در مسابقه 5 امتیاز گرفتی، به خودتان بگویید نتیجه ی همه ی تلاش هایم را دیدم. به خودتان بقبولانید که مهم تلاش شما بوده نه نتیجه.

12- کاری که از آن میترسید را هر روز انجام دهید!

word image 143

طبق گفته ی T. Harv Eker رقابت را زیاد بزرگ نکنید و خودتان را دست کم نگیرید. شما از چیزی که فکر میکنید بهتر هستید. بهترین راه برای غلبه بر ترس این است که با آن مواجه شوید. هر روز با انجام دادن کارهایی که از آن میترسید و بدست آوردن اعتماد بنفس از هر تجربه، خواهید دید که اعتماد بنفستان افزایش میابد. پس از نقطه ی امن خود خارج شوید و با ترس ها روبرو شوید.

13- خودتان را همانگونه که میخواهید باشید تصور کنید

word image 144

همانگونه که Napoleon Hill گفته است: هر چیزی که ذهنتان تصور میکند و باورداشته باشد، می تواند به دست آید. تجسم کردن تکنیکی است که یک تصویر از خودتان میبینید و در ذهنتان به آن افتخار میکنید. هنگامی که ما اعتماد بنفس پایینی داشته باشیم، یک احساس ضعیفی نسبت به خودمان داریم که اغلب نادرست است. تمرین کنید که یک تجسم فوق العاده ای از خودتان داشته باشید تا به اهدافتان برسید. اما دقت کنید که شالوده ی اعتماد به نفس حقیقی بر پایه ی واقعیت ها بنا شده است. برای اینکه بتوانید اعتماد به نفستان را بالا ببرید، باید ارزیابی دقیق و صادقانه ای از خود و توانایی هایتان داشته باشید.

اگر هنوز نقاط ضعفی در شما وجود دارد، برای بهبود آنها برنامه ریزی و راهی پیدا کنید تا اثرات منفی شان را به حداقل برسانید. به خاطر داشته باشید بی توجهی نسبت به نقاط ضعف و یا نقطه ی قوت نشان دادن آنها، هیچ کمکی به از بین بردنشان نخواهد کرد. به همین ترتیب، داشتن درک درست از توانایی ها می تواند انتقادات یا بازخورد های منفی را کاهش و به شما اعتماد به نفس بیشتری بدهد.

14- خودتان را باور داشته باشید

word image 145

ما تمایل داریم که بر طبق تصویر ذهنی خودمان، رفتار کنیم. ترفند ایجاد تغییرات بلند مدت، تغییر دید نسبت به خودتان است. تایید کردن خودمان اظهارات مثبتی ست که ما در مورد خودمان میگوییم. اگر این را با صدای بلند-به صورتی که خودتان صدای خود را بشنوید- بگویید تاثیر بیشتری دارد. چیزی که ما دائما به خودمان میگوییم به یک باور در ما تبدیل میشود. برای مثال اگر از اندام خودتان بیزارید، تمرین کنید که جلوی آینه از اندامتان تعریف کنید و آن را دوست داشته باشید.

از دست ندهید: 10 تا از مهم ترین راههای افزایش اعتماد بنفس در مقابل دیگران طبق تحقیقات سال 2019

15- نکات دیگر

  • حقوق خود را بدانید
  • به خودتان توهین نکنید
  • هر روز یک کار جدید را امتحان کنید (مثلا یک بازی موبایل جدید)
  • یک کاغذ داخل اتاق خود نصب کنید و روی آن بنویسید من با اعتماد به نفس ترین فرد دنیا هستم و آن را روزانه 30 بار با صدای بلند فریاد بزنید
  • بطور منظم هفته ای حداقل 3 بار ورزش مورد علاقه تان را انجام دهید (ترجیحا ورزشی پر تحرک)
  • هر چقدر بیشتر نه بگویید اعتماد به نفس بالاتری خواهید داشت!
  • از موارد منفی دور شوید و موارد مثبت را در خود پرورش دهید
  • لباس شیک و با رنگ شاد بپوشید

در پایان پیشنهاد می کنیم ویدیوی زیر را تماشا کنید:

 

باز هم هرگونه سوال، نظر یا پیشنهادی درزمینه رسیدن به خودباوری دارید در بخش نظرات باما مطرح نمایید.

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا