مهارت های روزمره برای زندگی بهتر

نکات خانه تکانی سریع (آشپزخانه حمام نشیمن)

چرب زبان

استفاده از این نکات تمیز کننده سریع و کاربردی به این معنی است که شما زمان کم تری را برای تمیز کردن صرف خواهید کرد و زمان بیش تری برای انجام کارهای دیگر خواهید داشت. از آن جا که آشپزخانه، حمام و محل زندگی معمولا مناطقی هستند که بیش ترین میزان استفاده و رفت و آمد را در خانه دارند، این نکات مرتبط با خانه تکانی سریع برای ارائه راهکارهای عملی و موثر برای تمیز کردن این مناطق طراحی شده است.

دستورالعمل های کلی برای تمیز کردن موثر این است که اگر روزانه بیست دقیقه وقت خود را به تمیزکاری اختصاص دهید، به این معنی است که خانه شما برای زندگی و استفاده کردن بهتر خواهد بود. اگر زمان تمیزکاری را در طول روزهای هفته تقسیم کنید، در عوض احتمال کم تری وجود دارد که آخر هفته یا دو هفته یک بار مشغول تمیز کردن و انجام کارهای زیاد شوید.

مهارت هایی که باید در زندگی بلد باشیم: 44 توانایی

نکات مربوط به خانه تکانی و تمیز کردن سریع ترکیبی از توصیه هایی است که شما باید روزانه انجام دهید. با پیروی از آن ها فقط یک بار در هفته نیاز است که آن ها را انجام دهید.

 


تعمیرات و نگهداری

توی این پک فوق العاده، تعمیرات و نگهداری منزل رو خودت انجام بده، همسرت و خونواده تو سربلند کن و کلی توی مخارج اضافی صرفه جویی کن!


 

آشپزخانه

نکات سریع تمیز کردن برای این منطقه از خانه هم عملی است و هم انجام آن نسبتا آسان است. برای اهداف بهداشتی مهم است که برای تمیز کردن این قسمت از خانه روزانه وقت بگذارید.

1- داشتن یک سینک براق – بسیاری از وسایل و مواد از داخل سینک ظرفشویی عبور می کنند. همه چیز، از ظروف کثیف گرفته تا دست های رنگی نیاز به آبکشی دارند. بنابراین اگر از آن مراقبت نشود، می تواند درخشندگی خود را از دست بدهد.

 • مقداری ماده شوینده را روی یک اسفنج مرطوب بریزید و سینک ظرفشویی را کاملا تمیز کنید.
 • بعد از این کار، سینک را کاملا بشویید.
 • سپس با استفاده از یک پارچه خشک، سینک را پاک کنید تا کاملا صیقلی و براق شود.

تستر

2- توستر را تمیز کنید – اگر مرتبا آن را تمیز نمی کنید، احتمالا به شکلی ناخوشایند توجه دیگران را به خودش جلب خواهد کرد.

 • قبل از تمیز کردن مطمئن شوید که توستر کاملا سرد است.
 • دو شاخه را از برق بکشید.
 • آن را وارونه کنید و خرده ریزها را درون سطل آشغال خالی کنید.
 • قسمت بیرونی توستر را با یک پارچه مرطوب آغشته به سرکه پاک کنید تا براق و تمیز شود.

3- کتری را برق بیندازید – این مورد اغلب در کانون توجه آشپزخانه است و اطمینان از تمیز و براق بودن آن بسیار مهم است. منتها به یاد داشته باشید که وقتی کتری کاملا خنک است آن را تمیز کنید!

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

 • اطمینان حاصل کنید که کتری کاملا سرد است.
 • برای کتری های استیل فقط به یک شوینده ملایم، مخلوط با مقداری آب گرم و یک اسفنج نرم برای پاک کردن نیاز دارید.
 • در روش دیگر، مقداری بی کربنات سدیم را روی اسفنج قرار داده و کتری را با آن تمیز کنید. این کار را با تمیز کردن کتری با اسفنج آغشته به سرکه دنبال کنید.

4- تمیز کردن مایکروویو – ماکروویو گزینه ای عالی برای گرم کردن مواد غذایی است منتها ممکن است هنگام سر رفتن مواد غذایی یا گرم شدن بیش از حد، بسیار کثیف شود! تمیز کردن آن بسیار ساده است، خصوصا اگر بلافاصله این کار را انجام دهید.

 • یک مشت دستمال مرطوب را درون مایکروویو قرار دهید.
 • مایکروویو را به مدت 2 تا 4 دقیقه روشن کنید.
 • بخار دستمال های مرطوب به نرم شدن لکه ها و مواد غذایی ریخته شده کمک می کند.
 • اجازه دهید دستمال ها خنک شوند و سپس با استفاده از آن ها داخل فر را تمیز کنید.

5- تمیز کردن قابلمه های چدنی – معمولا آخرین کاری که باید انجام دهید شستن قابلمه ها با دست است. در واقع این روش برای آن ها بسیار بهتر است؛ سپس آن ها را داخل ماشین ظرفشویی بشویید.

 • برای از بین بردن علائم و کثیفی اولیه، به راحتی قابلمه ها را با آب و یک اسکاج ظرفشویی نرم بشویید.
 • برای لکه های سخت تر، چندین قاشق سوپ خوری نمک را کف قابلمه بریزید و اجازه دهید حدود ده دقیقه بماند.
 • نمک را با استفاده از حوله کاغذی مالش دهید.
 • قابلمه را بشویید.
 • لایه چربی کف قابلمه را با یک قاشق چای خوری روغن جایگزین کنید.

روش تقسیم عادلانه کارهای خانه در زندگی مشترک

حمام

حمام جایی است که می تواند خیلی زود به هم ریخته و لکه دار شود. نکات تمیز کردن و خانه تکانی سریع به این معنی است که بتوانید به سرعت و خیلی راحت، حمام را تمیز کنید.

6- سطل آشغال – سطل حمام خود را باید به طور منظم خالی کنید.

 • یک بار در هفته باید از اسپری سفید کننده درون سطل آشغال مختص حمام خود استفاده کنید.
 • سپس سطل آشغال را کاملا با آب گرم بشویید.

7- حمام را تمیز کنید – داشتن پارچه ای مخصوص پاک کردن میز توالت یا سایر سطوح حمام به محض اتمام استفاده از آن ها مفید است.

 • سطوح مورد استفاده خود را روزانه تمیز کنید.
 • با این روش جدا از این که با گرفتن رطوبت، استفاده از سشوار یا اتو مو در محیطی خشک ایمن تر است، به محافظت از سطوح در برابر لکه دار شدن با قطرات آب و لکه های دیگر نیز کمک خواهد کرد.

8- حمام را نامرتب نکنید – حمام و سرویس بهداشتی معمولا فضای نسبتا کوچکی هستند و می توانند خیلی سریع به هم ریخته و نامرتب به نظر برسند. خبر خوب این است که تمیز کردن آن ها به راحتی انجام می شود.

 • ظروفی را که درب آن ها را گم کرده اید، جمع کرده و آن ها را درون کشوها و قفسه های حمام قرار دهید.
 • از این موارد برای نگه داری وسایل استفاده کنید. به عنوان مثال، گیره های مو می توانند درون یک ظرف قرار گیرند و تیغ ها درون ظرف دیگر. این کار در کنار مرتب بودن، یافتن اشیا هنگامی که به آن ها نیاز دارید را آسان تر می کند.

تمیز کردن

اتاق نشیمن

اتاق نشیمن محلی است که در آن با خانواده خود وقت می گذرانید. کاناپه ها خیلی راحت کثیف می شوند و کف اتاق پر از هرج و مرج و آشفتگی به خاطر اسباب بازی ها و کتاب ها می شود. اگر حیوان خانگی دارید اغلب به صورت ناخواسته موهای آن را پیدا خواهید کرد که از بین بردن آن ها مشکل است. در این جا چند استراتژی ساده برای تمیز کردن همه این موارد آورده شده است.

9- تمیز کردن مبلمان – نکات سریع تمیز کردن در زیر به شما کمک می کند تا شکوه و تمیزی قبلی را به مبلمان خود برگردانید.

 • مواد مخصوص تمیزکاری را می توانید روی برخی از دستکش های لاستیکی بریزید و سپس دستان خود را به تمام قسمت های مبل و کاناپه بکشید. با این کار می توانید جرم و موهای ریخته شده را جمع کنید. دستکش را پس از استفاده دور بیندازید.
 • مبلمان خود را با استفاده از سرهای کوچک تر جارو برقی کاملا تمیز کنید تا بتوانید گوشه های غیر قابل دسترسی را هم تمیز کنید.
 • اگر یک کاناپه ضد آب دارید، مقداری مایع ظرفشویی ملایم را درون 1 فنجان آب بریزید. کف زیادی ایجاد کنید.
 • یک اسفنج تمیز را درون فنجان فرو کنید و به آرامی لکه های کاناپه را پاک کنید.
 • اگر کاناپه شما برای تمیز کردن مناسب نیست، باید با طراح محصول صحبت کنید که از کدام ماده پاک کننده می توانید برای حذف لکه ها استفاده کنید.

10- تمیز کردن تلویزیون – برای این که از تماشای تلویزیون بزرگ خود حداکثر لذت را ببرید، باید مرتبا آن را تمیز کنید.

 • از پارچه مخصوص پاک کردن صفحه تلویزیون یا پارچه میکروفیبر استفاده کنید.
 • برای تمیز کردن از آب و شوینده استفاده نکنید.

20 نکات خانه داری مدرن برای همه خانم ها

آماده باشید

یادتان باشد قبل از شروع تمیز کاری، خودتان را با کیت تمیز کردن قابل اعتماد خود مجهز کنید. یک سطل بزرگ قابل حمل ظرف مناسبی برای بیش تر مواردی است که نیاز دارید. سعی کنید دائما آن را تمیز و مرتب کنید. این سطل باید شامل موارد زیر باشد:

پارچه های گردگیری: از این پارچه ها برای پاک کردن سطوحی مانند کمد ها و کناره تخت استفاده می شود. بهتر است قبل از استفاده آن ها را خیس کنید و قبل از استفاده آن را محکم فشار دهید.

کیسه های زباله: هنگامی که شروع به تمیز کردن می کنید، از میزان زباله ای که جمع آوری می کنید؛ تعجب خواهید کرد. اگر کیسه زباله دم دست داشته باشید دیگر نیازی نیست مرتبا به سراغ سطل آشغال بروید. هنگام تمیز کاری، صرفه جویی در وقت عالی است.

اسپری های تمیز کننده: بسته به علاقه خود می توانید از موارد خریداری شده از فروشگاه یا مواردی که در خانه ساخته شده اند، استفاده کنید.

خشک کن: این یک مورد عالی برای پاک کردن نواحی با قابلیت شست و شو است.

36 ترفند تمیزکاری ویژه خانه داری که باید زودتر می دانستید

دستکش: محافظت از دستان شما واقعا مهم است. شما قطعا نمی خواهید دستانتان در معرض مواد شیمیایی قرار بگیرند. علاوه بر این، آب داغ نیز می تواند باعث خشکی و از دست رفتن رطوبت پوست دست ها شود. بعلاوه با یکسری سطوح بالقوه زبر و خشن هم سر و کار دارید و نمی خواهید مستقیما با آن ها در تماس باشید.

جارو و خاک انداز: برای برداشتن خرده ریزهای پخش شده یا مواد غذایی که روی زمین ریخته شده اند، مناسب هستند.

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا