آموزش عکاسی مقدماتی تا حرفه ای (رایگان)

7 نکته تنظیمات دوربین برای عکاسی پرتره (عکاسی چهره) +فیلم

چرب زبان

برای اینکه عکاسی چهره یا پرتره را بهتر انجام دهید، مطمئنا به این 7 نکته حیاتی که Dani Diamond معروف به آن اشاره می کند، نیاز پیدا می کنید.

بسیاری از مردم از گرفتن یک دوربین اجتناب می کنند زیرا فکر می کنند که برای عکاسی استعداد ندارند. بر خلاف باور عمومی، استعدادهای زیادی برای گرفتن یک پرتره نیاز نیست. مهارت و انگیزه لازم برای تسلط بر مهارت ها کافی است. عکاسی پرتره می تواند به عنوان یک معادله مورد بررسی قرار گیرد؛ فقط با مجموعه ای از قوانین و دستورالعمل ها، ممکن است فردی را که می خواهید فتوشاپ کنید، پرتره های نور طبیعی را انتخاب کنید. در اینجا هفت گام برای شناختن پدیده ها با استفاده از نور طبیعی است. به ویدیوی زیر دقت کنید:

در ابتدا گرفتن دوربین برای اولین بار و تمرکز به یک موضوع مهم است. علاوه بر این، برای سالها عکاسی و عدم رضایت از عکسهای گرفته شده، نمیتواند ناامید کننده باشد. اگر اکثریت مردم در مراحل زیر تسلط پیدا کنند، نتایج خوبی در عکاسی مردم بوجود می آید. جاه طلبی که برای تسلط بر این قوانین ضروری است، به عکاس اجازه می دهد تا به بالاترین و فراتر از فردی متولد شده با چشم باشد.

 


لایتروم

توی این پکهای فوق العاده، عکاسی و ویرایش عکس رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! یه عکس عالی بگیر، با ویرایش زیباترش کن، همه رو انگشت به دهن کن یا اصلا ازش پول در بیار!


 

مطلبی که به کارتان می آید:آموزش 20 نکته بسیار مهم عکاسی که دنیای من را تغییر دادند!

1-حالت چهره یا EXPRESSION

مردم معمولا فراموش می کنند که یک پرتره بدون یک حالت واقعی، با بیننده ارتباط برقرار نمی کند. اکثرا می خواهند احساسات واقعی را ببیند و نه یک لبخند خشن را. این مهم تر از مکان، نور و هزینه است. مشتریان اغلب تصاویر تاریک با ترکیبات بد را انتخاب نمی کنند، البته اگر این بدان معنی است که این تصاویر، تصاویری صادقانه از خودشان است.

اولین چیزی که مردم به آن نگاه می کنند ارتباطی است که موضوع با دوربین دارد. تنها راه رسیدن به این هدف این است که موضوع عکاسی شما جلو دوربین کاملا طبیعی و راحت باشد.

2-ترکیب بندی یا COMPOSITION

هدف درست ساختن تصاویر، جذب چشم بیننده به مهمترین جزئیات تصویر، چهره موضوع و به طور خاص، چشم است. دو قاعده مهم که در اینجا باید مدنظر داشته باشید: قانون سه تایی و عمق.

ترکیب بندی یا COMPOSITION

از لحاظ علمی اثبات شده است که چشم بیشتر به چهار نقطه مختلف تصویر متمرکز می شود. با توجه به این چهار نکته، به شیوه ای جذاب تر، موضوع را تسهیل می کند. علاوه بر این، هنگام گرفتن عکس، می توان گفت که تصاویر تولید شده دو بعدی خواهند بود. برای اینکه آن را سه بعدی نگاه دارید و موضوع را خارج از قاب قرار دهید، عمق در ترکیب باید وجود داشته باشد.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

پیش زمینه تصویر، زمین میانی و پس زمینه برای رسیدن به عمق لازم ضروری است.

3- نور یا LIGHT

موضوع نور، بسیار گسترده است اما، دو چیز مهم وجود دارد که باید در ذهن داشته باشیم. نور طبیعی بسیار بر نور مصنوعی اولویت دارد و از محبوبیت بالاتری برخوردار می باشد:

عکاسی پرتره

علاوه بر این، هنگام عکسبرداری در فضای باز، آگاهی از جهت نور، مهم است. برای دستیابی به بهترین نور، موضوع را با منبع نور روبرو کنید. به عنوان مثال، با استفاده از پرتو نور از انتهای خیابان در کوچه های باریک و یا نور از باز کردن درب مغازه یا گاراژ. تصویر بالا به وسیله ی درب به وسیله ی یک نوار در نظر گرفته شد. در مورد زمینه های باز، نور اغلب از بالای سر می آید. در چنین مواردی، چرخش سوژه ها کمی به سمت بالا به سمت نور کار را زیبا می کند.

عکس پرتره

قانون دوم زمان روز است یا زمان نور! مثلا عکاسی در نور دو ساعت مانده به غروب، شدت نور را افزایش می دهد یا نزدیک تر به نور غروب که شویم، رنگ نور زیباتر و گرم تر می شود. بسته به موضوع تان زمان نور را انتخاب کنید.

4- تنظیمات یا SETTINGS

اغلب، بهترین توصیه این است که یک همیشه یک نوع لنز را برای روی یک دوربین قرار دهید. تنظیمات کمتر، به معنی آسان تر شدن تمرکز روی جنبه های دیگر عکاسی است. مردم علاقه مند به دیدن یک پرتره از نظر فنی نیستند. آنها می خواهند یک پرتره خلاقانه ببینند.

این نکته مهم را از دست ندهید! آموزش 10تکنیک فتوشاپ حرفه ای که عکاسی من را تغییر دادند!

علاوه بر این، هر DSLR دارای حالت اولویت دیافراگم است. این تنظیم اجازه می دهد تا عکاس f-stop و iso، در حالی که دوربین سرعت شاتر مناسب را انتخاب می کند تا تصویر را به درستی نمایش دهد. چرا دوربین اجازه انجام کار اضافی را نمی دهد، در حالی که عکاس بر روی جزئیات مهم تر تمرکز می کند؟ گاهی اوقات دوربین در انتخاب سرعت شاتر کار آسانی انجام نمی دهد، که با تنظیم جربان نوردهی می تواند به آسانی کنترل شود. این کار راحت تر و زمان گیر تر است تا تنظیم مجدد تمام تنظیمات دستی در هر زمانی که موقعیت مکانی تغییر می کند.

نور طبیعی در عکاسی پرتره

5- لنز

انتخاب فاصله کانونی مناسب بسیار مهم است. فاصله کانونی پتانسیل تحریف موضوع را به یک یا چند روش دارد. فاصله کانونی طولانی تر، برای موضوع و DOF مناسب تر است. شخصا، متوجه شدم که هشتاد و پنج میلیمتر در یک دوربین فول فریم و پنجاه میلیمتر در یک سنسور برشی یا cropped sensor برای طول پرتره مطلوب تر است. هر دوی آنها به اندازه کافی گسترده هستند تا بتوانند مناظر اطراف را با فاصله مناسب و همچنین با چند قدم به جلو و عقب، پرتره های بهتر را بدست آورند. لنزهای اصلی ثابت مانند 50 و 85 میلیمتر لنزهای سریع با دیافراگم گسترده هستند که به تنظیمات واید کمک می کنند. این وقتی مهم است که شما می خواهید پس زمینه را محو کنید.

مطلب مشابه: هرآنچه درباره نورپردازی در عکاسی باید بدانید تا یک حرفه ای تمام عیار شوید!

6- تکمیل رنگ ها یا Complimenting Colors

زمان انتخاب لباس، پس زمینه و حتی چسبندگی لباس در فتوشاپ پس از رنگهای تکمیلی یک تفاوت بزرگ را ایجاد می کند.

رنگ ها در عکاسی پرتره

رنگ های تکمیلی را در چرخ رنگ بشناسید. لباس هایی را انتخاب کنید که پوست یا رنگ پس زمینه محل را تعریف کند. این کار سوژه را برجسته می کند.

چرخه رنگ

7-ژست یا POSE

شخصا، برای یک نمای خوب، زمان زیادی نیاز دارم. نحوه قرار دادن دست می تواند یک عکس را بسازد یا نابود کند. اگر طبیعی رفتار نکنید، مانند یک انگشت بزرگ به چشم می آید. برای مدنظر قرار دادن این کار و یادگرفتن بهترین ژست، باید عکس های نمونه را ببینید. برای دیدن هزاران نمونه ژست عالی کلیک کنید!

ویدیوی آموزشی دوم

این ها 7 نکته بسیار مهم در بهبود عکاسی پرتره شما هستند که باید مدنظر قرار دهید. اگر سوالی در این زمینه دارید در بخش نظرات با ما مطرح کنید.

تکنیک های عمومی عکاسی

تکنیک های پیشرفته تر عکاسی

ویرایش عکس

عکاسی با گوشی

 

پایین-عکاسی

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. ممنونم ازین هفت نکته ای که گفتین. اما مقوله ی انتخاب مشتری معمولا دست عکاس ها رو میبنده و کمی اذیت کننده ست. عکاس با توجه به تجربه و چهره و حالات طرف یک طرح پیشنهادی داره اما مشتری در دنیایی متفاوت سیر میکنه.
    مطلبتون خوب و کاربردی بود، در وبلاگ سایت بلدشو هم 20 نکته در خصوص عکاسی پرتره ذکر شده که برخی نکاتش رو شما هم گفتین. اون هم مفیده و توصیه میکنم دوستان مطالعه کنند.
    سپاس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا