آموزش روش های جدید موفقیت در زندگی و کار

10 نکته موثر برخورد با افراد دشوار در محل کار

چرب زبان

افراد دشوار همه جا و در هر محیط کاری پیدا می شوند. آگاهی از نحوه برخورد با همکاران، کارفرمایان، مشتری ها و دوستان دشوار مهارتیست که ارزش یاد گرفتن دارد. تعامل با افراد دشوار در محل کار چالش برانگیز است اما نتایج خوبی هم دارد.

وقتی توانایی هایتان را برای ارتباط با افراد مختلف در محیط کار افزایش می دهید روحیه همکاری نیز در محل کارتان تقویت می شود. علاوه بر این در صورتی که بدانید چطور باید با افراد دشوار برخورد کنید، محیط کار را برای سایر همکارانتان هم بهتر و خوشایندتر می کنید.

حتما بخوانید: 12 تکنیک ساده و موثر برای ارتباط برقرار کردن و خوش مشرب شدن در محل کار

خوشبختانه اکثر مواقع شما در محل کارتان با افراد معمولی و عادی سر و کار دارید نه افراد دشوار؛ اما اگر همکارتان فرد دشوار و مشکل سازی باشد به مهارت های بیشتری برای تعامل با او نیاز دارید. می توانید هنگام مواجهه با افراد دشواری که در محل کارتان دورتان را گرفته اند مهارت هایتان را افزایش بدهید. نکاتی که ما در این مطلب به آنها اشاره می کنیم هم به شما کمک می کند تا زودتر به این هدف برسید.

 


رازهای میلیونر شدن

توی این پکهای فوق العاده، رازهای میلیونر شدن رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! این ترفندها اگه پولدارت نکنن هم تو زندگی واقعا لازمن. استفاده کن و حسابی پول در بیار! 


 

 


قوانین رشد و موفقیت

توی این پک فوق العاده، قوانین رشد و موفقیت رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! توی زندگی، محل کار و هر جایی راه موفقیت رو به راحتی پیدا کن!


 

یک اینفوگرافی کاربردی

روشهای برخورد با افراد دشوار (اینفوگرافی)

برخورد با افراد دشوار در محل کار

افراد دشوار هر جایی که فکرش را کنید پیدا می شوند. آنها ممکن است به هر شکلی که تصور کنید باشند؛ اما نحوه تعامل شما با آنها به عواملی مثل اعتماد بنفس، عزت بنفس، میزان روابط و نزدیکی شما با آن فرد در طی روز و نفوذ و شجاعت حرفه ای خودتان بستگی دارد.

برخورد با افراد دشوار زمانی راحت تر می شود که این شخص به طور کلی همه را آزار بدهد یا بیش از یک نفر تحت تاثیر رفتارهای ناخوشایند او قرار بگیرند. در چنین شرایطی می توانید برای رسیدگی به رفتار این شخص یا اطلاع رسانی به مدیریت و سرپرست منابع انسانی با همکاران دیگرتان همکاری کنید تا قبل از اینکه مشکل پیچیده تر شود مسولین به آن رسیدگی کنند.

حتما بخوانید: 9 روش موثر برخورد/مواجهه با افراد دشوار در زندگی

تعامل داشتن با افراد دشوار وقتی سخت می شود که فرد به طور علنی اعتبار حرفه ای شما را تضعیف کند، با شما به شکل طلبکارانه برخورد کند و یا احساس برتری و قلدری نسبت به شما داشته باشد.

همکار زورگو و قلدر

احساس می کنید که با یک فرد زورگو در محل کارتان مواجهید؟ اگر مرتبا احساس ترس و وحشت دارید، از اینکه کنار یک فرد خاص کار کنید احساس واهمه دارید و اگر نسبت به سر کار رفتن احساس خوب و خوشایندی ندارید حتما سرکارتان با یک فرد دشوار مواجهید. اگر مدام سر شما فریاد زده می شود، مورد توهین قرار می گیرید و تحقیر می شوید طرف مقابلتان یک فرد قلدر است.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

آیا همکاری دارید که مدام غر می زند، از شما انتقاد می کند و اعتبار شما را زیر سوال می برد؟ اگر پاسختان مثبت است احتمالا شما هم یکی از کسانی هستید که مورد هدف افراد قلدر و زورگو قرار گرفته اند.

حتما بخوانید: 20 مهارت اجتماعی کاربردی برای اینکه دوست داشتنی تر باشیم؟

همکار منفی باف

ممکن است برخی از همکارانتان در دنیای منفی بافی شان غرق شده باشند. آنها شغلشان را دوست ندارند و دلشان نمی خواهد برای آن شرکت کار کنند. این دسته افراد همیشه اظهار می کنند کارفرمایان بدی دارند که مدام جنجال به پا می کنند و با رفتار عادلانه ای با آنها ندارند.

word image 129

احتمالا چنین همکارانی به پست شما هم خورده؛ به هر حال در هر شرکتی تعداد معدودی از این قبیل افراد وجود دارد. اگر خودتان رئیس هستید می توانید به راحتی از حضور چنین افراد منفی نگر و منفی بافی در محل کار جلوگیری کنید ولی اگر این قبیل افراد همکارتان هستند باید یاد بگیرید چطور با آنها تعامل داشته باشید.

رویارویی و درگیری با افراد دشوار نترسید

تعامل با همکاران دشوار اصلا کار راحتی نیست؛ اما اغلب اوقات لازم است که از حقوقتان دفاع کنید. فرقی نمی کند مشکلات به وجود آمده در محل کار به خاطر تقسیم وظایف، عادت های بد همکارتان، شلختگی او، تاخیر عمدی در رسیدگی به کار مشتری یا عدم انجام به موقع یک پروژه باشد؛ به هر حال گاهی باید با همکارتان مقابله کنید.

اگر چه این تقابل نباید اولین قدم شما باشد اما گاهی اوقات مناشقه و کشمکش ضروری است. نکاتی که در ادامه به آنها اشاره می کنیم به شما کمک می کنند تا هنگام مقابله با همکار دشوارتان احساس راحتی بیشتری داشته باشید.

حتما بخوانید: هنر خوب صحبت کردن با افراد مختلف: نکات بسیار مهم و کاربردی

روابط کاری موثری ایجاد کنید

اگر نتوانید به خوبی با افراد دشوار محل کارتان کنار بیایید ممکن است حتی شغلتان را هم از دست بدهید. فرقی نمی کند تحصیلاتتان چقدر باشد، چقدر سابقه کاری داشته باشید یا عنوان شغلی تان چه باشد؛ اگر ارتباط خوبی با همکارانتان برقرار نکنید موفق نخواهید بود. در واقع موفقیت حرفه ای شما بدون ایجاد روابط مثبت کاری امکان پذیر نیست. داشتن روابط موثر با رئیس و همکاران باعث موفقیت و رضایت شغلی شما می شود.

چطور با افراد دشوار گفتگو کنیم؟

به مثال های قبلی ما نگاه کنید. آیا تا به حال چنین افراد دشواری در محل کار به پستتان خورده است؟ اینها فقط چند نمونه از رفتارهای افراد دشوار محسوب می شوند. مثلا ممکن است رئیستان دائما سر شما فریاد بزند. خب، باید چه کار کرد؟ برای اکثر ما گفتگو کردن با یک فرد دشوار کار واقعا سخت و چالش برانگیزیست.

مراحل زیر به شما کمک می کنند تا هنگام مواجهه با یک فرد دشوار در محل کارتان بازخورد و واکنش حرفه ای و مناسبی نشان بدهید. گفتگوی درست و صحیح با چنین افرادی نتایج مثبتی در پی خواهد داشت. ما شما را در رسیدن به این نتایج کمک می کنیم.

حتما بخوانید: 27 نکته آداب معاشرت در زندگی اجتماعی

مقابله با عادات و رفتارهای بد کارمندان

ممکن است در جمع همکارانتان کسی باشد که عادت بد جویدن آدامس یا عنوان کردن مسائل و مشکلات شخصی و خانوادگی اش را در محل کار داشته باشد. یا به عنوان مثال ممکن است یکی از همکارانتان بهداشت شخصی را رعایت نکند یا مدام بوی الکل و عرق بدهد. چنین مشکلاتی باعث کاهش بهره وری در محل کار می شود.

برای حل چنین مشکلاتی باید قدرت و جسارت داشته باشید. اگر تصور می کنید همکاران دیگرتان هم با عادات و رفتارهای بد آن شخص مشکل دارند بهتر است به صورت جمعی این مساله را با او در میان بگذارید.

تعامل با رئیس و کارفرمای دشوار

هیچ چیز در محیط کار بدتر و مخرب تر از داشتن یک رئیس دشوار و ناسازگار نیست. همه کارمندان در طول زندگی شغلی و حرفه ای شان کارفرمایانی دارند که به آنها دستورالعمل های لازم را ارائه می کنند. آنها نقش مهمی برای کارمندانشان ایفا می کنند و تعامل خوب و موثر با رئیس و کارفرما تاثیر بسیار زیادی روی عملکرد شغلی کارمندان دارد.

اغلب اوقات کارمندان با کارفرمایان دشواری روبرو هستند که روی عملکردشان تاثیر منفی می گذارند. تعامل داشتن با یک رئیس بداخلاق واقعا کار سختیست اما شما از پس آن برمی آیید! باید بتوانید آستانه صبر و تحملتان را بالا ببرید و در عین حال که احترام طرف مقابلتان را صرف می کنید به او بفهمانید که تحمل چنین رفتارهایی را ندارید.

از دست ندهید: شخصیت شناسی افراد مختلف از روی چهره آن ها (جدیدترین روش بدون خطا)

اتحاد و همبستگی با همکاران

مطمئنا دلتان می خواهد که در محل کارتان محبوب و مورد علاقه باشید و همکارانتان شما را دوست داشته باشند. اگر بتوانید با همکارانتان متحد باشید گام بزرگی برای موفقیت و ایجاد امنیت شغلی برداشته اید.

ایجاد اتحاد در محل کار رفتار هوشمندانه و موثریست که باعث ایجاد روابط مثبت بین همکاران می شود. علاوه بر این، متحد شدن با همکاران برای برخورد با افراد دشوار که رفتارهای ناخوشایند و مخربی دارند هم بسیار مهم است. برای عملی کردن ایده ها و نظراتتان هم لازم است که با بقیه همکارانتان متحد باشید.

مدیریت شایعات

شایعه پراکنی در اکثر محیط های شغلی وجود دارد. در اغلب موارد به نظر می رسد که مردم شایعه سازی را به هر کاری ترجیح می دهند. آنها در مورد همکارانشان، مدیران و چشم اندازهای شغلی شرکت شایعه می سازند دهان به دهان این شایعات را پخش می کنند. در اکثر موارد درباره جزئیات و اتفاقات کوچک اغراق می شود و این اتفاقات به شکل بولد شده پخش می شوند.

حتما بخوانید: چگونه در شرایط مختلف مودب باشیم؟ (3 گام ساده)

یکی از شرایط دشواری که باید با آن در محل کارتان کنار بیایید همین شایعات است. شما باید یاد بگیرید که چطور با شایعات برخورد و مقابله کنید. می توانید شایعات مخرب را به طور کامل از محل کارتان حذف کنید تا محیط کاری بهتر و خوشایندتری داشته باشید.

با چه نوع آدمی روبرو هستید؟

kar

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا