آموزش روش های جدید افزایش اعتماد به نفس

چگونه زن مستقل و قوی باشیم؟ (این 21 کار را انجام ندهید)

self-confid

حتی اگر متوجه آن نباشید، به عنوان یک زن از قدرت و استقلال باورنکردنی برخوردار هستید. اگرچه هنوز مسیری طولانی در پیش داریم، اما زنان امروز نسبت به گذشته کنترل بیشتری روی شغل، بدن، امور مالی و شیوه زندگی خود دارند. امروزه زنان قادر به حمایت از خود و خانواده های خود هستند و کلیشه های قدیمی نقش های سنتی زنانه را پس زده اند.

تبعیض جنسیتی هنوز وجود دارد، اما در مقایسه با پنجاه سال پیش مشارکت زنان در مشاغل 53٪ افزایش داشته و صدای زنان در جامعه بلندتر شده است.

یک زن مستقل چه ویژگی هایی دارد؟

  • یک زن مستقل و قوی، نیازی به تلاش برای جا گرفتن در قالب های خاصی که جامعه ایجاد کرده است ندارد.
  • او اعتماد به نفس دارد و به توانایی های خود اعتقاد دارد.
  • به دیگران متکی نیست و آزادی تصمیم گیری در مورد خودش را دارد.
  • قدر خود را می داند و از صدای خود برای ایجاد تغییر و تحول استفاده می کند.

امروز زنان باید بتوانند قدرت جمعی و شخصی خود را گسترش دهند و به رشد خود ادامه دهند و قوی تر شوند. چگونه می توانید مطمئن شوید که جز میلیون ها زن مستقل در جهان هستید؟

اجازه دهید در مورد برخی از ذهنیت ها و اقداماتی که زنان مستقل ندارند وانجام نمی دهند بحث کنیم، در نتیجه شما می توانید قدرت و استقلال خود را ارزیابی کنید.

21 کاری که زنان مستقل هرگز انجام نمی دهند

1- از تصمیم گیری های خود نمی ترسند

این زنان هنگام تصمیم گیری نیازها و خواسته های خود را در اولویت قرار می دهند و نیازی به تغییر تصمیمات خود برای دلجویی از اشخاص دیگر ندارند. وقتی مشکلی پیش می آید، با اطمینان می توانند یک روش عملی برای رفع آن انتخاب کنند.

از مسائل دور نمی شوند و منتظر نیستند که کسی دیگری برای آنها تصمیم بگیرد. از آنچه باید انجام شود آگاه هستند و این کار را انجام می دهند.

2- منتظر نیستند که چیزها خودشان اتفاق بیفتند

اگر پول بخواهند شغل پیدا می کنند. اگر خانواده بخواهند، تشکیل خانواده می دهند. اگر شریک زندگی بخواهد، یکی را پیدا می کنند.

زنان قوی منتظر نمی مانند که کسی آنها را نجات دهد یا به آنها بگوید چه باید بکنند. این زنان می دانند چه باید بکنند و این کار را انجام می دهند. زنان قوی فعال هستند، نه منفعل.

3- از اینکه به تنهایی کارها را انجام دهند هراسی ندارند

اگر بخواهند فیلمی را ببینند و کسی را نداشته باشند که با او به سینما بروند، آنقدر راحت هستند که به تنهایی بروند. نیازی نیست که صبر کنند تا شخصی دیگری بیاید و دستشان را بگیرد.

از حضور و همراهی دیگران لذت می برند، اما برای انجام اقدامات خود به آنها وابستگی ندارند.

4- از گفتگوی درونی منفی پرهیز می کنند

به اندازه کافی به خودشان احترام می گذارند و می دانند که ارزشمند هستند. اجازه بازجویی و بازخواست از خود را به خودشان نمی دهند. به عنوان یک زن قوی، ویژگی های مثبتی که در اختیار دارند و به اشتراک می گذارند را به خود و دیگران یاد آور می شوند. در رویارویی با چالش ها، تمرکز خود را به قدردانی و خوش بینی معطوف می کنند.

نقاط ضعف خود را تشخیص می دهند اما آنها را مانند فرصتی برای رشد در نظر می گیرند. طوری با خود صحبت می کنند که با دوست صمیمی خود حرف می زنند- با شفقت و مهربانی.

حتما بخوانید: موثرترین روش برای رسیدن به مثبت اندیشی و حذف افکار منفی در زندگی

5- منتظر اجازه نیستند

اگر بخواهند کاری انجام دهند، منتظر صدور اجازه از طرف دیگران نمی مانند. انتخاب هایی را انجام می دهند که با استقلال و قدرت درونی شان همسو هستند. تصمیمات خود را با اطمینان می گیرند و نیازی به مشورت با شریک زندگی یا والدین خود ندارند. در حقیقت صلاح خود را بهتر از هر کس دیگری می دانند.

این زنان به اندازه کافی باهوش هستند که بدانند چه موقع باید با افراد مهم زندگی خود مشورت و سازش کنند.

6- شکایت نمی کنند

زنان قوی می دانند که نشستن و شکایت کردن، اتلاف وقت است. به جای این کار، وارد عمل می شوند و اقدامات لازم برای برطرف کردن مسائل را انجام می دهند.

زنان مستقل و قوی به خوبی می دانند که مشکلات به خودی خود برطرف نمی شوند. ابتکار عمل را در دست می گیرند و رو به جلو حرکت می کنند.

7- همه چیز را درون خود نمی ریزند

اگر اعتقاد داشته باشند كه رفتار كسی نادرست است، به او اخطار می دهند. آنها می دانند که چگونه باید این کار را به روشی محکم اما محترمانه انجام دهند و بدون اینکه به اظهارات تهاجمی یا آزار دهنده متوسل شوند، از حق خود دفاع کنند.

از اینکه به دیگران بگویند که اشتباه می کنند هراسی ندارند حتی اگر باعث نارضایتی آنها شود. این زنان به دیگران اجازه نادیده گرفتن خط قرمز های خود را نمی دهند.

حتما بخوانید: 8 تا از جدیدترین و موثرترین روش های درمان اضطراب زنان (تحقیقات جدید)

و از آنجا که کارهای زیادی برای انجام دادن دارند مستقیم سر اصل مطلب می روند و وقت خود و دیگران را تلف نمی کنند. در مقابل تهین های جنسی، نژادپرستانه یا بی احترامی، با آرامش برخورد می کنند و به طرف مقابل اخطار می دهند.

8- به تایید و تمجید دیگران نیازی ندارند

در رسانه های اجتماعی برای گرفتن لایک و کامنت پست نمی گذارند و با دوستان خود تعارف نمی کنند. مشغول انجام کارهای مهم هستند و آنقدر برای خود ارزش قائلند که نیازی به تعریف دیگران ندارند.

برای تقویت عزت نفس خود به دنبال جلب توجه دیگران نیستند و می دانند که عالی هستند.

9- به دنبال رهبر نیستند

دارای خصوصیات رهبری هستند و کنترل موقعیت ها را از طریق مهارت های رهبری خود در دست می گیرند. جذابیت و کاریزمای لازم برای جلب توجه و مطیع و همراه کردن دیگران را دارند.

زنان مستقل قادر هستند به کمک قدرت کاریزماتیک خود دیگران را رهبری کنند.

10- از خطر کردن هراسی ندارند

با هوش بالای خود خطرات را مورد سنجش قرار داده، و به هیچ وجه خود را در معرض خطر قرار نمی دهند. نحوه ارزیابی گزینه های موجود را می دانند و قبل از تصمیم گیری، عواقب و مشکلات احتمالی را در نظر می گیرند.

اما زمانیکه تصمیم می گیرند، روی تصمیم خود پافشاری کرده و از خطر کردن نمی ترسند.

حتما بخوانید: مردان از چه نوع چهره زنانه خوششان می آید؟ زنان چطور؟(جدید ترین تحقیقات)

11- نقش قربانی را بازی نمی کنند

زنان قوی و مستقل می دانند که زندگی مجموعه ای از اتفاقات است و همه باید تلاش کنند. همچنین می دانند که همه چیز قرار نیست به وفق مراد آنها باشد و در مقابل شکست ها احساس ضعف نمی کنند.

در باور آنها مشکلات زندگی، ارتباطی با ارزش ها و توانمندی هایشان ندارند. برای خود تفکر منفی ایجاد نمی کنند و خود را ضعیف نمی پندارند. آنها هرگز دیگران را به خاطر وضعیت خود سرزنش نمی کنند. اگر شرایط فعلی خود را دوست نداشته باشند، راهی برای خروج از آن پیدا می کنند.

12- دیگران را به خاطر احساسات خود سرزنش نمی کنند

آنها می دانند که تنها شخصی که می تواند احساساتشان را کنترل کند خودشان هستند. در برابر سختی ها و شکست ها، مسئولیت را به گردن دیگران نمی اندارند و خوشحالی و خوشبختی خود را به بود و نبود دیگران مرتبط نمی دانند.

مسئولیت احساسات خود را به عهده می گیرند و درک می کنند که تنها فردی که می تواند برای تغییر آنها کاری انجام دهد خودشان هستند.

13- از سرمایه گذاری روی خودشان نمی ترسند

وقت یا پولشان را برای بهبود خود سرمایه گذاری می کنند. قدر خود را می دانند و متوجه هستند که برای کمک به دیگران، ابتدا باید به خودشان کمک کنند.

خود را به عنوان “دارایی” با ارزشی در نظر می گیرند که با گذشت زمان باید از آن مراقبت کرد.

14- از افرادی که با آنها متفاوت هستند خجالت نمی کشند

بدون در نظر گرفتن قومیت، پیشینه، وضعیت، عقاید، استعدادها و توانایی ها، همه افراد را با آغوش باز می پذیرند. به این مسئله اعتقاد دارند که هر کس توانمندی ها و خصوصیات خاص خود را دارد. افراد دارای مجموعه ای از دارایی های مثبت هستند، و تهدیدی برای دیگران محسوب نمی شوند.

مهارت ها و منابع مشترک را پذیرفته و تفاوتها را درک می کنند. از تعریف و تمجید از دیگران واهمه ای ندارند.

15- از بدن خود انتقاد نمی کنند

بسیاری از خانم ها از نظر ظاهری و خصوصاً از بدنشان ناراضی هستند. این می تواند دشوار باشد که بدنتان را دوست نداشته باشید و در عین حال قادر به تغییر آن نباشید، اما زنان قوی می توانند روی بخشی از بدن خود متمرکز شوند که دوستش دارند.

آنها می توانند به ویژگی های مثبت بدن خود فکر کنند. این زنان تمرکز خود را روی ظاهر بدن خود نمی گذارند و بیشتر روی آنچه بدنشان می تواند انجام دهد تمرکز می کنند.

حتما بخوانید: چگونه اعتماد بنفس داشته باشیم (راههای کامل و جدید برای زنان)

16- از نه گفتن هراسی ندارند

یک زن قوی و مستقل قادر است تشخیص دهد که ظرفیتش پر شده، و نمی تواند بیش از این به خود فشار بیاورد. بعضی از افراد از ترس از دست دادن دیگران قادر به نه گفتن به آنها نیستند. اما، یک زن قدرتمند محدودیت های خود را می داند و می داند چه زمانی نمی تواند به دیگران کمک کند.

17- از خود مراقبتی را فراموش نمی کند

وقتی صحبت از یک رژیم غذایی سالم، ورزش مناسب و خواب کافی می شود، زنان قوی مراقبت از خود را در اولویت قرار می دهند. زنانی که مستقل هستند، می دانند که قبل از هر چیز باید از خود مراقبت کنند، تمرکزخود را روی تغذیه و استراحت مورد نیاز بدنشان بگذارند تا بتوانند بهینه کار کنند.

آنها می دانند که برای جوانسازی خود چه اقداماتی باید انجام دهند و می دانند چگونه باید به نیازهای روحی، جسمی و عاطفی خود پاسخ دهند.

18- از تقاضای افزایش حقوق واهمه ای ندارند

زنان قوی ارزش خود را می دانند و مسئولیت امور مالی خود را بر عهده می گیرند. به همین دلیل، می توانند تشخیص دهند که آیا به اندازه کافی، حقوق دریافت می کنند یا خیر و تا زمانی که از درآمد خود راضی نباشند، از مذاکره با کارفرمای خود دریغ نخواهند کرد.

19- اجازه نمی دهند که دیگران به آنها بگویند که چه رشته تحصیلی را انتخاب کنند

زنان تمایل دارند که رشته تحصیلی و حرفه خود را بر اساس هنجارهای اجتماعی انتخاب کنند. غالباً، جامعه زنان را ترغیب می کند که معلمی، پرستاری، منشی گری یا سایر حرفه های “کمکی” را انتخاب کنند، در حالی که مردان به سایر رشته ها مانند علوم، ریاضیات، پزشکی و فناوری سوق می یابند.

امروزه مدارس به طور فزاینده ای به دنبال مشارکت زنان در حوزه های علوم، فناوری، مهندسی و ریاضیات هستند زیرا مردان با وجود علاقه زیاد زنان به این زمینه ها بیشتر از زنان این زمینه ها را اشغال کرده اند.

حتما بخوانید: چگونه اعتماد به نفس را در چهره و ظاهر خود نشان دهیم؟

زن قدرتمندی که به فیزیک یا علوم کامپیوترعلاقه مند است، به دنبال آن می رود و به جامعه اجازه تعیین تکلیف نمی دهند. زنان قوی به نقش های تعیین شده جنسیتی توجه نمی کنند و به این کلیشه ها اجازه نمی دهد سد راهشان شوند.

20- هرگز دست از یادگیری بر نمی دارند

یک زن قوی هرگز باور نمی کند که به اندازه کافی می داند. زنان قوی تمایل دارند، با وقایع سیاسی، اکتشافات علمی و اختراعات فناوری همراه باشند.

زبان های جدید یاد می گیرند، فیلم های مستند تماشا می کنند و در کلاس های مختلف شرکت می کنند. این زنان هرگز دست از یادگیری چیزهای جدید بر نمی دارند.

21- اعتماد به نفس کاذب و بیش از حد ندارند

زنانی که از قدرت و استقلال واقعی برخوردار هستند، اعتماد به نفس خود را تحت کنترل دارند و به دیگران از بالا نگاه نمی کنند. آنها اعتماد به نفس کافی دارند که نیازی به نمایش و کنترل ندارد.

نتیجه گیری

شما به عنوان یک زن مستقل و قوی، به خود متکی هستید و می توانید کارها را به تنهایی انجام دهید، البته در عین حال می دانید چه زمانی به مساعدت، پشتیبانی و مشارکت دیگران نیاز دارید.

شما به اندازه کافی قوی هستید و می دانید چه موقع باید عقبگرد کنید و اجازه می دهید شخص دیگری در کانون توجه قرار بگیرد- بدون اینکه خود را به خطر بیاندازید. تبدیل شدن به چنین زنی به زمان و تمرین نیاز دارد. ممکن است نیاز به تغییر طرز فکر خود داشته باشید، کلیشه ها ومحدودیت ها را پس بزنید و به خودتان اجازه خطر کردن بدهید.

حتما بخوانید: چگونه جذاب باشیم؟ 15 راهکار عملی، جدید و کاملا موثر برای زنان

در صورتی لزوم در اقدامات، تصمیمات و ایده های خود مستقل تر عمل کنید و برای بازیابی قدرت شخصی خود تغییرات کوچکی ایجاد کنید. نترسید به جلو حرکت کنید و به این ترتیب راه را برای خود و زنان دیگر در اقصی نقاط جهان باز کنید. به امید روی که زنان خود را باور کنند و قدرت خود را نادیده نگیرند…

نوشته های مشابه

‫4 دیدگاه ها

  1. مطلبی بسیار خوب و عالی برای تمام دختران و زنانی که می خواهند مستقل عمل کنند و موفق شوند. مرسی از سایت خوبتون 😘😘😘❤

  2. به امید روزی که تمام زنان کشور عزیزم به توانایی های شگفت انگیز خودشون پی ببرن و از زیر تحمیل دیدگاه های دیگران در بیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا