آموزش ماساژ بدن و صورت (رایگان)

11 نوع ماساژ که باید بشناسید+ مزایا و زمان کاربرد

چرب زبان

در ادامه آموزش های کاربردی ماساژ، امروز شما را با 11 نوع ماساژ متداول که جزو بهترین انواع ماساژ هستند آشنا می کنیم. مزایای هر کدام و اینکه چه زمانی از هر کدام استفاده کنید را بیان می کنیم.

وقتی واقعا نیاز به ماساژ دارید، بدن شما این نیاز را داد می زند! اگر بتواند نوع ماساژ را به شما بگوید بیشتر منفعت را برای شما دارد. اگر به تازگی با ماساژ آشنا شده اید یا هرگز مبادرت به شرکت در یک جلسه ماساژ معمولی یا سوئدی نکرده اید، ممکن است انواع ماساژ را نشناسید. خوشبختانه، ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم سبک های بسیار مختلف ماساژ و مزایای آن را کشف کنید تا بتوانید بهترین مورد را برای خودتان انتخاب کنید.

حتما این مطلب را هم بخوانید: آموزش تصویری 3 روش اصلی ماساژ صورت برای داشتن پوست جوان تر

انواع ماساژ

1- ماساژ سوئدی

swedish-massage

این فرم آرامش بخش (متمرکز بر آرامش) ماساژ، همان چیزی است که اکثر مردم در وهله اول در مورد ماساژ فکر می کنند. درمانگران از مالش طولانی و با فشار، مالیدن، ضربه زدن، تکان دادن با دست و حرکات دایره ای(دورانی) برای کمک به کاهش تنش سطحی در عضلات استفاده می کنند.

 


ماساژ بدن

توی این پک فوق العاده، ماساژ بدن رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! ماساژور حرفه ای شو همه رو انگشت به دهان کن یا ازش پول در بیار!


 

مزایا: علاوه بر کمک به آرامش عضلات و تسکین تنش سطحی، ماساژ سوئدی باعث افزایش گردش خون در بدن نیز می شود.

آن را امتحان کنید اگر: به تازگی با ماساژ آشنا شده اید یا به دنبال کاهش اندک درد و تنش در پشت و شانه خود هستید.

2- ماساژ بافت عمیق

deep tissue massage

همانطور که از نام آن پیداست، ماساژ بافت عمیق به منظور کاهش تنش و درد در لایه های عمیق تر بافت عضلانی و نیام است. به همین دلیل، از تکنیک های ضربه یا حرکت لمسی شدیدتری نسبت به روش سوئدی استفاده می کند.

مزایا: ماساژ بافت عمیق برای کاهش تنش های مزمن و شدید ایده آل است و موجب بهبود دامنه حرکت می شود.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

آن را امتحان کنید اگر: از درد و تیر کشیدن های مزمن رنج می برید یا فشار بیشتری نسبت به ماساژ کلاسیک سوئدی می خواهید.

3- ماساژ سنگ داغ

ماساژ با سنگ سیاه

در این روش درمانگران به جای اینکه فقط بر دستان خود تکیه کنند، سنگ های بازالت داغ را بر روی پشت قرار می دهند تا ضلات گرفته و منقبض شده را گرم و رها کنند.

مزایا: علاوه بر کمک به کاهش در نواحی دارای تنش، گرمای ناشی از سنگ ها می تواند به بهبود جریان خون کمک کند.

آن را امتحان کنید اگر: شما از نقاط ضعف و سستی درد و مانند گرما درمانی رنج می برید.

4-ماساژ ورزشی

ماساژ ورزشی

به طور خاص برای ورزشکاران طراحی شده است، ماساژ ورزشی تنوع و تغییری در ماساژ سوئدی است که هدف آن رفع درد ناشی از حرکت های تکراری است و به افراد پر تحرک کمک می کند تا بهبود سریع تری در اثر استرس و آسیب داشته باشند.

مزایا: زمان بازیابی سریع تر، محدوده حرکتی بهتر و بهبود عملکرد فقط چند مورد از مزایای گزارش شده توسط کسانی است که از ماساژ ورزشی به طور منظم استفاده می کنند.

آن را امتحان کنید اگر: ورزش کنید یا به طور مکرر فعالیت دارید و می خواهید بدن خود را در شرایط عالی نگه دارید.

5- ماساژ شیاتسو (فشاری)

ماساژ فشاری

یک سبک ژاپنی است که ریشه در طب چینی دارد، هدف ماساژ شیاتسو از بین بردن یا انسداد هایی است که انرژی بدن را نگه می دارند، یا Qi ناشی از جریان های آزاد. درمانگران از تکنیک های مختلف زیادی استفاده می کنند که اغلب از آرنج ها، زانوها و حتی پاها را درگیر می کند چون بر روی تنش از پشت، مفاصل و اندام ها کار می کنند.

مزایا: ماساژ شیاتسو یک شکل عالی برای آزادی سازی استرس است چون باعث گردش خون مناسب و تولید هورمون اکسی‌توسین می شود.

آن را امتحان کنید اگر: واقعا نیاز به استرس زدایی و استراحت دارید یا اگر شما در مورد ماساژ شرقی کنجکاو هستید و نیاز به یک پیشنهاد خوب دارید.

6- ماساژ نقطه ماشه‌ای یا تریگر پوینت

ماساژ تریگر

مشابه با ماساژ بافت عمیق، هدف ماساژ نقطه ماشه‌ای از بین بردن تنش های مکرر واقع در عمق عضلات است. ماساژ بافت عمیق برای درد و تنش در یک ناحیه بزرگ ایده آل است، اما ماساژ نقطه ماشه‌ای برای درد ناشی از یک نقطه خاص (یا نقاط خاص) مناسب است.

مزایا: کاهش درد ناشی از سیاتیک، مسائل تاندون روتاتور كاف شانه، مفاصل سفت، التهاب فاشیای پلانتار (خارپاشنه) و مسائل خاص دیگر.

آن را امتحان کنید اگر: از هر یک از درد و ناراحتی های فوق رنج می برید. شما می توانید برخی از دردهای شدید را برطرف کنید (ماساژ نقطه ماشه‌ای به این شهرت دارد که اندکی دردناک است).

7-ماساژ زوجی

درمانگران ماساژ دو مشتری را در کنار یکدیگر در یک اتاق قرار می دهند. ماساژ سوئدی روش متدوالی است که استفاده قرار می شود، اما می توانید از ماساژ های دیگر مانند بافت عمیق یا سنگ های گرم نیز استفاده کنید.

8- ماساژ پیش از زایمان (دوران بارداری)

ماساژ بارداری

هدف این سبک ماساژ کاهش درد حاملگی برای مادران منتظر است. به جای دراز کشیدن به پشت، مشتری به درمانگر تکیه می کند (لم می دهد) یا از یک میز ماساژ با یک سوراخ برش خورده در آن استفاده می کند که به او اجازه می دهد تا روی شکمش لم دهد.

مزایا: کاهش درد ناشی از بارداری را و همچنین کمک به رفع افسردگی، بی خوابی و اضطراب.

آن را امتحان کنید اگر: بارداری شما موجب درد کمر شدید شده است (فقط ابتدا با پزشک خود مشورت کنید).

9- ماساژ رفلکسولوژی

ماساژ رفلکسولوژی

رفلکسولوژی یک شکل ماساژ مخصوص پا است که طی آن درمانگران نقاط دقیقی روی پاها را تحریک می کنند که معتقدند با سایر اعضا و سیستم های بدن همبستگی دارند.

مزایا: به طور سنتی، به نظر می رسد رفلکسولوژی به عدم تعادل در سراسر بدن کمک می کند. اما مشابه با هر ماساژ پا، برای از بین بردن تنش و درد ناشی از پوشیدن کفش پاشنه بلند و یا پوشیدن کفش در تمام طول روز مناسب است.

آن را امتحان کنید اگر: کنجکاو هستید که رفلکسولوژی چگونه می تواند سایر مسائل مربوط به سلامت شما را آشکار کند یا اگر فقط نیاز به بهانه ای برای بی حرکت بودن پای خود دارید.

10- ماساژ تایلندی

ماساژ تایلندی به عنوان “ماساژ یوگا” نیز شناخته می شود. در این روش معمولا درمانگر یک سری حرکات فشاری شدید را روی مشتری با لباس کامل (کاملا پوشیده) انجام می دهد.

مزایا: بهبود انعطاف پذیری، محدوده وسیع تر حرکت و تسکین موقت درد فقط برخی از مزایای گزارش شده از ماساژ تایلندی است.

آن را امتحان کنید اگر: می خواهید کشش های عمیق تر داشته باشید و ایده پوشیده بودن در حین ماساژ را دوست دارید.

11- ماساژ پا (ها)

فقط این طور به نظر می رسدکه: ماساژ پا آرامش بخش بوده و برای رفع خستگی، عالی است.

مزایا: بر خلاف روش رفلکسولوژی که هدف آن به طور خاص سایر قسمت های بدن است، هدف ماساژ پا سنتی ایجاد آرامش در پاهایی است که بیش از حد کار کرده اند.

آن را امتحان کنید اگر: شغلی دارید که لازم است تمام روز روی پاهایتان بایستید.

اگر سوالی در زمینه انواع ماساژ دارید در بخش نظرات با ما مطرح کنید.

آموزش تکنیک های ماساژ

نکات جالب راجب ماساژ

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. سلام وقت بخیر، برای مردی که دست و پاش به علت خونریزی مغزی، کمی شل شده، کدوم روش ماساژ رو پیشنهاد میکنید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا