آموزش ماساژ بدن و صورت (رایگان)

ماساژ درمانی چیست و بهترین روش یادگیری آن چیست؟

چرب زبان

ماساژ درمانی در فرهنگ های جهان قدمت زیادی دارد. امروزه مردم انواع مختلفی از ماساژ درمانی را برای اهداف مرتبط با سلامتی استفاده میکنند. در آمریکا ماساژ درمانی اغلب بعنوان طب مکمل و جایگزین-CAM- استفاده میشود. همچنین استفاده های متداول دیگری هم دارد.

معرفی ماساژ درمانی

شواهد علمی در مورد ماساژ درمانی محدود است. دانشمندان هنوز مطمئن نیستند که در طول ماساژ چه اتفاقی در بدن می افتد، اگر چه برروی سلامتی تاثیر گذار است. ماساژ درمانی اگر بصورت صحیح و توسط فرد حرفه ای کاربلد انجام شود، خطرهای کمی دارد. به پزشکتان در مورد تمرین های مکمل و جایگزینی که استفاده میکنید، بگویید. به او بصورت کامل بگویید که چگونه سلامتیتان را مدیریت میکنید. این به مراقبت ایمن و سازگار کمک میکند.

از دست ندهید: آموزش تصویری بهترین تکنیک های ماساژ گردن بصورت کاملا اصولی و بدون درد

تاریخچه ی ماساژ درمانی چیست؟

ماساژ درمانی

تاریخچه ی ماساژ درمانی به هزاران سال پیش برمیگردد. منابع ماساژ در نوشته هایی از چین باستان، ژاپن، هند، جوامع عرب، مصر، یونان و روم مشاهده شده است. ماساژ در دوره ی رنسانس در اروپا بسیار استفاده میشد. در 1850، دو پزشک آمریکایی که در سوئد تحصیل کرده بودند، ماساژ درمانی را به آمریکا معرفی کردند، جایی که بسیار محبوب شد و برای بسیاری از اهداف سلامتی از آن استفاده شد. وقتی علم و تکنولوژی در سالهای 1930 تا 1940 پیشرفت کرد، ماساژ در آمریکا محبوبیتش را از دست داد. علاقه به ماساژ دوباره در دهه ی 1970 بخصوص در بین ورزشکاران احیا شد.

 


ماساژ بدن

توی این پک فوق العاده، ماساژ بدن رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! ماساژور حرفه ای شو همه رو انگشت به دهان کن یا ازش پول در بیار!


 

فواید ماساژ درمانی برای سلامتی چیست؟

ماساژ دادن

برطبق مطالعات انجام شده در National Health Interview Survey که تحقیقات جامعی در مورد CAM انجام داد، تخمین زده شد که حدود 18 ملیون آمریکایی بزرگسال و 700000 کودک، درسال قبل خدمات ماساژ درمانی را انجام داده اند. مردم از ماساژ برای اهداف مختلفی از جمله تسکین درد، ترمیم آسیب های ورزشی، کاهش استرس، افزایش ریلکسیشن، کاهش نگرانی و اضطراب و بهبود سلامت کلی استفاده میکنند.

ماساژ درمانی چیست و انواع مختلف آن شامل چه چیزهایی هستند؟

ماساژ درمانی -2

واژه ی ماساژ درمانی، تکنیک های مختلفی را در بر میگیرد. ماساژ درمانی عبارتست از دست ورزی بر روی عضلات و بافت های نرم بدن. آنها برای اینکار معمولا از انگشتان و دست ها استفاده میکنند، اما ممکن است از ساعد، آرنج یا پاها هم استفاده کنند.

انواع ماساز درمانی: چند مثال کوتاه

در ماساژ درمانی سوئدی، از ضربات طولانی، ساییدن، حرکات دایره ای عمیق و ارتعاش استفاده میشود. ماساژ ورزشی مانند ماساژ سوئدی است که مطابق با نیاز ورزشکاران است. ماساژهای دیگری هم وجود دارند که برروی گره های عضلانی که هنگام فشردن دردناک هستند و میتوانند علایم دیگری در بدن ایجاد کنند، تمرکز میکنند.

ماساژ درمانی برای درمان بیماران چه کارهایی انجام میدهد؟

ماساژ درمانی در مکان های مختلفی از جمله دفاتر خصوصی، بیمارستان ها، استودیوها، امکانات ورزشگاهی و استخرها و… انجام میشود. بعضی ها حتی برای انجام خدمات به خانه ی بیماران یا محل کار آنها میروند. آنها معمولا سعی میکنند که محیط آرام و ساکتی فراهم کنند.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

حتما بخوانید: آموزش تصویری و گام به گام ماساژ سوئدی به زبان ساده +فیلم

درمانگران معمولا از بیماران جدید در مورد علایم، تاریخچه ی پزشکی و نتایج مطلوب سوال میپرسند. آنها همچنین از طریق لمس کردن، ارزیابی انجام میدهند که مکان های دردناک و یا متورم را تعیین کنند و مقدار فشار وارده بر آنها را بسنجند. به طور معمول بیمار روی تخت دراز میکشد، با لباس های راحت و گشاد یا بدون لباس و بااستفاده از پارچه ای که روی آن قسمت بدن قرار میگیرد. درمانگر معمولا از روغن یا لوسیون برای کاهش اصطکاک دست با پوست استفاده میکند. گاهی اوقات حتی فرد روی صندلی مینشیند و خدمات را دریافت میکند. جلسه ی ماساژ ممکن است نسبتا کوتاه باشد اما میتواند یک ساعت یا بیشتر طول بکشد.

ماساژ درمانی چگونه بر بدن تاثیر میگذارد؟

تاثیر ماساژ در مانی بر بدن

اگر چه علمی که برروی ماساژ درمانی تحقیق میکند-اینکه چگونه کار میکند- محدود است اما شواهدی وجود دارد از اینکه ماساژ مزیت هایی برای برخی بیماران دارد؛ اما نتایج در مورد تاثیرپذیری آن در شرایط سلامتی خاص، هنوز مشخص نیست. با این وجود، تحقیقات نشان میدهد که ماساژ درمانی موثر است. مطالعات نشان میدهد که یک جلسه ماساژدرمانی میتواند اضطراب-درمورد یک موقعیت خاص، فشارخون و ضربان قلب را کاهش دهد. چند جلسه از ماساژ درمانی میتواند اضطراب کلی-اضطراب عمومی، افسردگی و درد را تسکین دهد. بعلاوه، تحقیقات اخیر نشان میدهد که ماساژ در شرایط خاص مفید است، مثلا: درسال 2008، 13 آزمایش بالینی، شواهدی مبتنی براینکه ماساژ میتواند برای کمردردهای مزمن مفید باشد، پیدا کرد. دستورالعمل های بالینی که در سال 2007 توسط کالج آمریکایی پزشکان منتشر شد، به پزشکان توصیه میکند که برای بیمارانی که با درمان های متداول برای کمر درد پاسخ نمیگیرند، از درمان های CAM شامل طب سوزنی، آرام سازی پیشرفته، یوگا و… استفاده کنند.

حتما بخوانید: بهترین و کاربردی ترین نوع ماساژ برای رفع خستگی کدام است؟

مطالعات انجام شده برروی 64 بیمار نشان داد که برای گردن دردهای مزمن، ماساژدرمانی میتواند کمک کننده باشد. تئوری های مختلفی در مورد تاثیر ماساژدرمانی بر بدن وجود دارد. برای مثال تئوری gate control میگوید که ماساژ میتواند سیگنالهای دردی که به مغز ارسال میشود را مسدود کند. تئوری دیگر نشان میدهد که ماساژ باعث میشود مواد شیمیایی مانند سروتونین و اندورفین در بدن ترشح شود که باعث تغییرات مکانیکی در بدن میشود. بهرحال مطالعات بیشتری برای تست نظریه های مختلف وجود دارد.

تاثیرات جانبی و خطرات ماساژ درمانی چیست؟

ماساژ -3

ماساژدرمانی ریسک های جدی کمی دارد در صورتیکه توسط یک درمانگر حرفه ای آموزش دیده انجام شود و طبق ملاحضات خاص باشد. صدمات جدی گزارش شده بسیار کم هستند. تاثیرات جانبی ماساژ درمانی شامل دردهای موقت و ناراحتی، آلرژی به روغنهای ماساژ، کبودی و تورم میباشد. ملاحضات ماساژ درمانی شامل موارد زیر است:

  • ماساژهای شدید برای کسانی که اختلالات خونریزی دارند ویا تعداد پلاکت خون آنها کم است باید اجتناب شود.
  • ماساژ در قسمتهایی از بدن مانند خون لختگی ها، شکستگی ها، زخم های باز یا بسته، عفونت های پوستی، ضعیف شدن استخوان ها-در مواردی مانند استخوان پوکی و سرطان- یا هر جای دیگری که اخیرا جراحی شده است، نباید انجام شود.
  • اگرچه ماساژ برای بیماران سرطانی بنظر میرسد که ایمن باشد، اما باید قبل از انجام ماساژهایی که شامل فشارهای عمیق و شدید است، با پزشک انکولوژی خود مشورت کنند. هر گونه فشار مستقیم برروی تومورها نباید انجام شود. بیماران سرطانی باید درمورد هرگونه نگرانی درمورد ماساژ درمانی با پزشکشان مشورت کنند.
  • زنان باردار قبل از انجام ماساژ درمانی باید با مراقب سلامت یا پزشک مشورت کنند.

ماساژ درمانی توسط چه کسانی انجام میشود؟

در آمریکا حدود 1500 مدرسه و آموزشگاه ماساژ درمانی وجود دارد. دانش آموزان علاوه بر آموختن تکنیک های ماساژ درمانی، در مورد بدن و نحوه ی کار کردن آن، تمرین های بیزینس و اخلاقیات را هم می آموزند. برنامه های آموزشی ماساژ توسط هیئت دولت هم تصویب شده است. در سال 2010،43 ایالت و منطقه در کلمبیا قوانین تنظیم ماساژدرمانی داشتند. بطور کلی کسانی که میخواهند این گواهینامه را دریات کنند باید حداقل 500 ساعت آموزش داشته باشند.

بعضی از گواهینامه های ماساژ درمانی عبارتند از:

  • LMT: Licensed Massage Therapist
  • LMP: Licensed Massage Practitioner
  • CMT: Certified Massage Therapist
  • NCTMB
  • NCTM

چه نکات دیگری باید در ماساژ درمانی بعنوان طب مکمل و جایگزین در نظر گرفته شود؟

از ماساژ درمانی بعنون جایگزین برای مراقبت های پزشکی منظم و به تعویق انداختن ویزیت پزشکتان، استفاده نکنید. اگر شما شرایط پزشکی خاصی دارید و مطمئن نیستید که آیا ماساژ درمانی برایتان مناسب است یا خیر، در این مورد با پزشک مشورت کنید. مراقب سلامت شما حتی میتواند یک درمانگر مناسب به شما معرفی کند. حتی میتوانید از مقالاتی که در مورد شرایط شما و استفاده از ماساژ درمانی است، استفاده کنید. قبل از شروع ماساژ درمانی، در مورد مهارت ها، تجربیات و مدارک درمانگر سوال کنید. همچنین در مورد تعداد جلسات مورد نیاز، هزینه ها و پوشش بیمه سوال کنید. اگر درمانگر استفاده از دیگر تمرینات CAM مانند مکمل ها، رژیم غذایی خاص و… را پیشنهاد میکند، آن را با مراقب سلامتتان در میان بگذارید.

یکی از بهترین روش های یادگیری ماساژ درمانی هم حضور در یکی از این 4 کلاس معتبری است که در این پست معرفی کرده ایم!

در مورد همه ی مواردی که برای مدیریت سلامتیتان انجام میدهید با مراقب سلامتتان مشورت کنید.

آموزش تکنیک های ماساژ

نکات جالب راجب ماساژ

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا