آموزش ماساژ بدن و صورت (رایگان)

آموزش تصویری و گام به گام ماساژ سوئدی به زبان ساده +فیلم

چرب زبان

در این پست می خواهیم آموزش تصویری و گام به گام ماساژ سوئدی به زبان ساده را به شما آموزش دهیم. ضمناً فیلم آموزشی که در ابتدای متن قرار داده ایم به شما کمک می کند تا این نوع ماساژ را بهتر یاد بگیرید.

مقدمه:

ماساژدادن از همان زمان خلقت انسان وجود داشته مثلا هنگامی که عضوی از بدن آسیب یا ضربه می بیند سریعا با لمس آن قسمت درد آن قسمت کاهش می یابد پس ماساز دادن همان لمس کردن است. همانطور که می دانید ماساژ دادن شکل ها و شیوه های مختلفی دارد. ماساژهای دیگر از جمله ماساژ ورزشی، ماساژ بافت عمیق و ماساژ آروماتراپی برگرفته از ماساژ سوئدی هستند. ماساژ سوئدی مدرن از طریق مطالعه بر روی فیزیولوژی، ژیمناستیک و با اقتباس از تکنیک های ماساژ چین، مصر، یونان و روم ساخته شده است. کارهایی که در این ماساژ باید انجام شود عبارتند از مالش طولانی و بهمراه فشار، اصطکاک، ضربه زدن، و تکان دادن با دست است و باعث می شود آرامش زیادی به فرد دست یابد. ماساژ سوئدی فوق العاده مفید برای افزایش سطح اکسیژن در خون، کاهش سموم عضلات، بهبود گردش خون، انعطاف پذیری بدن و کاهش تنش است.

فیلم آموزش ماساژ سوئدی :

 

حتما ببینید: 5 فیلم رایگان و کاربردی آموزش ماساژ بدن مردان بصورت تصویری (مبتدی-حرفه ای)


آموزش تصویری و گام به گام ماساژ سوئدی

این مدل ماساژ حرکات خاص خود را دارد که باید اعمال شود. حرکات اصلی ماساژ سوئدی عبارتند از:

 


ماساژ بدن

توی این پک فوق العاده، ماساژ بدن رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! ماساژور حرفه ای شو همه رو انگشت به دهان کن یا ازش پول در بیار!


 

 • افلوراژ: مالش های طولانی و با کف دو دست
 • فشار: شل شدن عضلات و افزایش گردش خون
 • ضربه: با کف دست و انگشتان تحریک عضلات ورفع تنش
 • لرزش: بااستفاده ازدست یا یکدستگاه برای ایجاد حرکت سریع که باعث شل و آرام شدن عضلات میشود.
 • اصطکاک: با فشار، سریع، به صورت حرکت دایره ای معمولا به آزادی گره های عضلانی انجام می شود.

شرایط فیزیکی مکان برای اعمال ماساژ :

 1. ایجاد محیطی گرم، آرام و راحت
 2. استفاده از سطح ثابت راحت مثل تخت، میزماساژ یا تشک صاف برای فرد.
 3. استفاده از روغن ماساژ، روغن بچه برای مبتدی ها بهترخواهد بود.
 4. استفاده از چند حوله برای دراز کشیدن بر روی آنها و همچنین برای پوشاندن بدن.
 5. استفاده از کوسن ها یا بالشت ها

چند نکته قبل از شروع ماساژ دادن :

 • ازماساژ دادن پوست آسیب دیده،جوشدار یا قسمتهایی که احتمال سرایت عفونت وجود دارد خودداری کنید.
 • از فشارمستقیم برقسمتهای استخوانی اجتناب کنید.
 • روی هرقسمتی از بدن را که خوب کارنمیکند با حوله گرم بپوشانید.
 • اول روغن ماساژ را بر روی دستهایتان بریزید وسپس یکمرتبه اعمال ماساژ راشروع کنید. یک دست راهمیشه روی فرد نگه دارید.
 • همچنین به نشانه های قرمز کمردرد توجه داشته باشید.

تکنیک های ماساژ سوئدی

در ماساژ سوئدی از روغن های گیاهی و کرم های مخصوص ماساژ سوئدی استفاده می شود. در طول این ماساژ، ماساژور با حرکات کششی، فشاری، لرزشی و اعمال تکنیک های متعدد دورانی، زیگزاگی و ضربه ای را با هدف افزایش اکسیژن موجود در خون و دفع سموم از عضلات به سمت قلب اعمال می نماید.

1- استفاده از کل سطح دست 

تکنیک ماساژ1روغن ماساژ را در دستهایتان گرم کنید. باکل دستهایتان حرکات معتدل و نسبتا کم را اجراکنید(به شکلهای بالا نگاه کنید). ازتمام سطح صاف دستها استفاده کنید(به شکل نگاه کنید) از کمر به سمت بالا،همه قسمت پشت تا گردن را به صورتی پایدارو محکم دست بکشید. سپس(فشار آهسته تر) دایره چرخشی و بازگشت به قسمت پایین کمر.(۵تا۱۰ دقیقه)

تکنیک ماساژ7

2- استفاده از پاشنه دست

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

تکنیک ماساژ2
باهر دودست درقسمت کمرحرکات دایره ای را با فشار بیشتری شروع کرده. جابه جایی و حرکت دریک دایره صورت می گیرد. اول به طرف بیرون سپس به طرف بالا وبازگشت به مرکز در این حرکت دایره ای صورت می گیرد. به تدریج به طرف بالای پشت حرکت می کنیم.

3- استفاده محکم از انگشتان

تکنیک ماساژ3 مقابل پهلوی کسی که با او کار می کنید بایستید. من پیشنهاد میکنم شما اول به طرف راست بایستید. با آپارتمانی از انگشتهایتان فشاردهید.(یک دست بر بالای دیگری) و سپس به سمت ستون فقرات کمر بکشید. درقسمت پایینتر کمر شروع کنید و کم کم به قسمت بالایی پشت بروید.(۵دقیقه)

4- استفاده محکم از انگشت شصت

تکنیک ماساژ4فشار عمیق و پایدار تا تمام طول عضلات سوسیس شکل دو طرف ستون فقرات بکشید.(به شکل نگاه کنید)هم چنان که گردن را پوشش می دهید فشار را کمی کاهش دهید.هم چنان که از پایین تر به بالاتر کمر دست می کشید.برای غده ها یا نقاط حساس به آرامی و با تامل و حساس دست بکشید.

سه بار درهر طرف: با دوتا از خلاصه گفته های ماساژور این کار را عوض کنید و روتراشی را شروع کنید(تکنیکهای ۱تا۳ در بالا)

5- مالش با استفاده ازتقویت انگشت وسط

تکنیک ماساژ5حرکتهای عمیق محکم درهریک از دوطرف ستون فقرات روش نامطلوبی است. از قسمتی ازپایین ستون فقرات شروع کرده وتا بالا حرکت کنید. اگربیش ازیک نقطه درد پیدا کردید در هرنقطه بیشتر از۵تا مالش اجراکنید.

6- از بازوها استفاده کنید

تکنیک ماساژ6فشارهای محکم به طرف پایین اعمال کنید (به شکل نگاه کنید)دست تا نزدیک سر درست تا حدود زیر استخوانهای کتف حرکت میکند.۶ بار حرکت دادن. در حرکت اول از کمر درد احتمالی آگاه باشید.

7- اتمام ماساژ

حرکتهایی که ماساژور با انگشتهایش انجام میدهد.(تکنیک شماره ۳ بالا) سپس، ماساژور با پاشنه ی دستش انجام میدهد.(تکنیک ۲بالا). سپس با تمام دستهایش انجام می دهد.(تکنیک۱بالا). این باعث میشود که شما با استفاده از سلب کردن وانتشار پاشنه دست به کارخود ادامه دهید. سپس بیمار که آرام است را برای چند دقیقه ترک کنید.

فوائد ماساژ سوئدی :

 1. بهبود کیفیت خواب که خود منجر به استراحت ذهن و تقویت سیستم ایمنی بدن می گردد.
 2. با افزایش جریان گردش خون در عضلات، باعث تقویت و رفع خستگی می گردد.
 3. ماساژ سوئدی برای درمان افسردگی توصیه می شود.
 4. ماساژ سوئدی با تقویت عضلات، احتمال آسیب های آتی بر عضلات را کاهش داده و پیری عضلات را به تعویق می اندازد.
 5. ماساژ سوئدی همچنین باعث بهبود عملکرد سیستم لنفاوی بدن شده که در نتیجه آن سرعت دفع مواد زائد حاصل از فعالیت های متابولیک بدن افزایش یافته و نهایتا کمک به بهبود سریع تر گرفتگی های عضلانی, زخم ها و کبودی ها مینماید.
 6. ماساژ سوئدی به افرادی که مبتلا به ضعف مفاصل هستند، به دلیل افزایش دادن الاستیکی و انعطاف پذیری بافت ها و کاهش دردهایشان توصیه می گردد.
 7. این ماساژ باعث کاهش قابل توجهی در میزان تولید هورمون استرس دارد.
 8. این ماساژ میتواند در افزایش تعداد لنفوسیت ها، که سلول های سفید خون هستند و بخشی از سیستم ایمنی بدن می باشند، کمک کند.

مطلب کاربردی : معرفی 6تا از بهترین روغن های مخصوص ماساژ بدن و صورت در ایران

موارد منع ماساژ سوئدی:

چنانچه فرد یکی از مشکلات زیر را داشته باشد نمی توان برای او ماساژ سوئدی را به کار برد: دیسک کمر- دیسک گردن- آرتروز- پوکی استخوان- افراد مسن – خانم های باردار – بیماران سرطانی.

باز هم هرگونه سوالی در زمینه ماساژ سوئدی دارید در بخش نظرات با ما مطرح کنید تا به آن پاسخ دهیم.

آموزش تکنیک های ماساژ

نکات جالب راجب ماساژ

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

 1. لطفا در مورد ماساژ تایلندی و نقاط حساس بدن در ماساژ توضیح داده به همراه عکس یا فیلم،و اگر میشه در مورد رگ گیری و از بین بردن گرفتگی رگ شلمه توضیح بدین، در مورد تب سوزنی هم اگر تجربه ای داشته اید ممنون میشم با ما هم به اشتراک بذارید، کارتون عالیه. ممنون ابراهیم از سبزوار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا