شخصیت شناسی و نکاتی برای جذاب شدن

20 ویژگی بارز آدم های باحال (کاملا ثابت شده)

چرب زبان

هر کسی برداشت خاص خودش را از “باحال بودن” دارد. در واقع بسته به اینکه علایق و اولویت های شما چیست؛ ممکن است یک نفر به چشمتان خیلی باحال و جذاب بیاید در حالی که بقیه کسل کننده یا حتی عجیب به نظر برسند. ممکن است این شخصیت باحال ستاره سینما باشد یا یک بازیگر فیلم های کمدی و یا دوست و رفیق خودتان. بعضی اوقات هم ممکن است این فرد کسی باشد که در شبکه های اجتماعی دنبالش می کنید یا فردی باشد که جزو دوستان شخصی خودتان است. افراد باحال ممکن است استعداد و هنر خاصی داشته باشند و یا اینکه فقط به خاطر نوع شخصیتی که دارند باحال و جالب بنظر برسند.

بنابراین می توان گفت تعریف کامل و دقیق باحال بودن کار سختی است. احتمالا شما هم به افرادی برخورده اید که دقیقا مشخص نیست چرا؛ ولی همه دلشان می خواهد با آنها حرف بزنند و شخصیت های خیلی محبوبی هستند. باحال بودن لزوما به داشتن دوست های زیاد یا نوع لباس پوشیدن و یا خیلی چیزهای دیگر ربطی ندارد، بلکه به نوع شخصیت افراد مربوط می شود.

قانون جذب را بیشتر بشناسید (7 نکته کاربردی)

حالا اگر دلتان می خواهد بدانید آدم های باحال چه خصوصیاتی دارند، ما اینجا لیستی از ویژگی های آنها را برایتان آورده ایم. به این موارد توجه کنید، شاید خودتان هم یکی از آن آدم های باحال روزگار باشید!

1- باحال ها آدم های حسودی نیستند

به طور کلی، افراد باحال و کسانی که شخصیت جالبی دارند به چیزهایی که دیگران دارند و به کارهای آنها حسادت نمی کنند. اتفاقا برعکس! آنها وقتی می بینند اوضاع برای دیگران خوب پیش می رود برایشان خوشحال می شوند و حسادت و کینه توزی نمی کنند.

آدم های باحال می دانند که وجودشان باعث خوشحالی و احساس خوب در دیگران می شود، پس خودشان را با دیگران مقایسه نمی کنند و به خاطر موفقیت یا خوشحالی کسی به او حسادت نمی کنند. آنها سعی نمی کنند حال خوب دیگران را با حسادت خودشان خراب کنند و به خاطر موفق شدن بقیه خوشحال می شوند.

2- آنها مستقل هستند

افراد باحال و کسانی که شخصیت جالبی دارند همیشه سعی می کنند خودکفا و مستقل باشند. آنها دوست ندارند وابسته دیگران باشند و تمام تلاششان را می کنند تا کارهایشان را خودشان انجام بدهند و به بقیه واگذار نکنند.

3- باحال ها از تنهایی خودشان لذت می برند

یک فرد باحال ممکن است کلی دوست و رفیق داشته باشد اما فقط به چند نفرشان واقعا نزدیک باشد. در هر حال این افراد نیازی نمی بینند که همیشه در جمع باشند. آنها با تنها بودن هیچ مشکلی ندارند و از اینکه تنهایی قدم بزنند، فیلم ببینند و غذا بخورند لذت می برند. در عین حال، آدم های باحال اصلا به این فکر نمی کنند که دیگران چه قضاوتی درباره تنها بودن آنها می کنند. روش شاد بودن با وجود تنهایی

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

4- آنها همین شخصیتی که هستند را دوست دارند و با آن راحتند

هیچ چیز بدتر از این نیست که کسی مدام تحت تاثیر افکار و نظرات دیگران قرار بگیرد. آدم های باحال می دانند که هستند و شخصیت خودشان را پذیرفته اند و با آن راحتند. همه ما به شیوه خاص خودمان منحصر به فرد و بی نظیریم و اینکه دیگران درباره ما چه فکر می کنند واقعا اهمیتی ندارد!

کسی که شخصیت باحال و جالبی دارد نگران قضاوت های دیگران درباره خودش نیست و کاری را انجام می دهد که به نظر خودش درست و با ارزش است.

شخصیت کاریزماتیک

5- آنها به توانایی های خودشان اطمینان دارند

چیزی که باعث می شود شخصیت یک نفر باحال و جالب به نظر برسد این است که آدم های باحال می دانند از پس هر کاری بر نمی آیند و بیش از حد به خودشان مغرور نمی شوند. در عین حال آنها از توانایی هایشان هم باخبرند و برای انجام کارها به خودشان اطمینان دارند.

آنها نه خودشان را زیر سوال می برند و نه بیش از حد از خودشان توقع دارند، بلکه برای انجام هر کاری تمام تلاششان را می کنند و روی توانایی های خودشان حساب می کنند.

6- افراد باحال به اصول خودشان پایبند هستند

آدم های باحال اعتقادات قوی و محکمی دارند و زندگی شان را بر همین اساس ادامه می دهند. آنها فقط حرف نمی زنند، بلکه عمل هم می کنند. رفتارهای این دسته افراد از اصولی که به آن اعتقاد دارند سرچشمه می گیرد و حتی اگر در شرایط سختی هم قرار بگیرند دست از اعتقاداتشان بر نمی دارند.

چطور بادخترها به خوبی صحبت کنیم؟

7- آنها ذهن بازی دارند

اینکه گفتیم افراد باحال روی اعتقاداتشان می ایستند به این معنی نیست که به هیچ عنوان حاضر به تغییر عقیده و افکار خودشان نیستند. اتفاقا آنها همیشه مایل به یادگیری و انطباق هستند، دیدگاه های دیگران را می پذیرند و وقتی در مورد چیزی اشتباه کرده اند به آن اعتراف می کنند.

آدم های باحال فقط به این دلیل که بقیه با نظرشان مخالفند و جور دیگری فکر می کنند آنها را رد نمی کنند، بلکه به همه نظرات احترام می گذارند و می دانند که هر کسی نگرش مخصوص خودش را دارد.

8- باحال ها فن بیان خوبی دارند

وقتی با آدمی که شخصیت جالب و باحالی دارد صحبت می کنید متوجه می شوید که او در بیان افکار و عقایدش مهارت خوبی دارد و به راحتی می تواند صحبت کند. البته این به معنی پرحرفی نیست. افراد باحال به دیگران هم اجازه صحبت می دهند و موقع حرف زدن با احترام صحبت می کنند. یادگیری و تقویت فن بیان با این تمرینات روزانه عالی

9- آنها سازگار و عمل گرا هستند

افراد باحال خودشان را با موقعیت های جدید زندگی وفق می دهند و به جای اینکه مدام گله و شکایت کنند سعی می کنند راهی برای سازگار شدن با شرایط تازه پیدا کنند. اگر اتفاق غیر منتظره ای برایشان بیفتد آن را می پذیرند و روی این مساله تمرکز می کنند که چطور به شیوه ای عملی و موثر با این اتفاقات کنار بیایند و سازگار شوند.

شخصیت های باحال و جذاب

10- افراد باحال می بخشند و فراموش می کنند

باحال ها می دانند که کینه به دل گرفتن کار کاملا بی معنی و بی فایده ایست. آنها می دانند نگه داشتن کینه و عصبانیت در دل، در درجه اول آرامش خودشان را بر هم می زند. برای همین مسائل و ناراحتی های گذشته را رها می کنند، می بخشند و فراموش می کنند.

آنها بلدند دیگران را ببخشند و رو به جلو حرکت کنند. گذشته را فراموش می کنند و نگاهشان به سمت آینده است.

11- آنها در آرامش دادن به دیگران مهارت دارند

کسانی که شخصیت باحال و جذابی دارند موقع برخورد با دیگران بسیار خوشرو و خوش برخورد هستند. آنها به افراد جدیدی که ملاقات می کنند علاقمند می شوند و احساس خوبی به آنها منتقل می کنند. بخش بزرگی از داشتن یک شخصیت جذاب و باحال به این برمیگردد که بتوانید در دیگران احساس آرامش ایجاد کنید. چنین افرادی بسیار دوست داشتنی هستند و حس خیلی خوبی به بقیه منتقل می کنند.

12- آنها دیگران را قضاوت نمی کنند

باحال ها خودشان را درگیر قضاوت کردن درباره دیگران نمی کنند. آنها می دانند که همه ما اشتباه می کنیم و هیچ کس کامل نیست پس کسی را قضاوت نمی کنند. افراد باحال به خاطر کارهای دیگران درباره شان بد فکر نمی کنند چون می دانند هیچ کس معصوم و بی خطا نیست.

13- باحال ها سرشان به کار خودشان است

کسی که شخصیت جالب و باحالی دارد دنبال شایعه سازی نمی رود و اهل خاله زنک بازی نیست. آنها از اینکه درباره دیگران بدگویی کنند یا به غیبت کردن بقیه در مورد یک شخص گوش کنند خوششان نمی آید چون معتقدند هر کسی باید سرش به کار خودش گرم باشد.

20 مهارت اجتماعی کاربردی برای اینکه دوست داشتنی تر باشیم؟

14- آنها اجازه نمی دهند کسی باعث آزار و ناراحتی شان شود

گفتیم که افراد جذاب و باحال به شایعه سازی و شایعه پراکنی اهمیتی نمی دهند؛ اما در عین حال آنها رفتار بد افرادی که باعث آزار و اذیتشان می شوند را هم تحمل نمی کنند. یک فرد جذاب و باحال برای آدم های خودپسند، بی فکر و ظالم وقت ندارد و با دوری کردن از این شخصیت ها اجازه نمی دهد آنها با رفتارشان او را ناراحت کند.

دختری با شخصیت باحال

15- افراد جذاب و باحال به دنیای پیرامونشان علاقمندند

این افراد همیشه دوست دارند درباره دنیای اطرافشان بیشتر بدانند. علاوه بر این، آدم های باحال بسیار اهل مطالعه اند، پادکست گوش می کنند، به موزه و مکان های تاریخی علاقمندند و دوست دارند درباره هر چیزی اطلاعات کسب کنند.

افراد باحال شیفته دنیایی هستند که در آن زندگی می کنیم و همیشه می خواهند درباره این دنیا بیشتر بدانند.

16- آنها به چیزهای مختلف علاقمندند

کسی که واقعا شخصیت جالب و باحالی دارد به چیزهای مختلفی علاقمند است و آنها را پیگیری می کند. وقتی با یک فرد باحال صحبت می کنید می توانید از میان حرف هایش علاقمندی هایش را متوجه بشوید. این علاقمندی ها ممکن است یک ورزش خاص یا یک هنر و سرگرمی جالب باشد.

افراد جالب و باحال دنبال موارد خلاقانه هستند و با اشتیاق آنها را پیگیری می کنند. اگر آنها متوجه شوند که سرگرمی یا چیزی که مورد علاقه شان است همین نزدیکی هاست، ممکن است حتی از بقیه جدا شوند و سراغ آن بروند!

17- آنها خوش بین هستند

به طور کلی افراد جذاب و باحال مثبت نگر هستند و به نیمه پر لیوان نگاه می کنند. آنها همیشه موج مثبت می فرستند و به جای تمرکز روی موارد منفی، به چیزهایی که خوش بینانه و مثبت هستند توجه می کنند.

حضور این گونه افراد برای دیگران شادی آور است چون انرژی مثبتی به دیگران منتقل می کنند و باعث می شوند بقیه هم خوش بین و مثبت اندیش شوند.

18- آنها سبک و استایل خاص خودشان را دارند

چیزی که باعث می شود یک فرد جذاب و باحال به نظر برسد داشتن سبک و استایل خاص است. افراد جذاب روی لباس پوشیدنشان حساسیت به خرج می دهند ولی در عین حال لزومی نمی بینند که حتما لباس های گران قیمت بپوشند. در عوض با یک استایل خاص و جالب همه را مجذوب خودشان می کنند. ظاهر این افراد همیشه آراسته و مرتب است و همین مساله باعث می شود دیگران به سمتشان جذب شوند.

19- آدم های باحال در لحظه زندگی می کنند

کسی که شخصیت جذاب و باحالی دارد می داند که گذشته ها را باید کنار گذاشت و درباره آینده هم نگرانی نداشت. آنها از زمان حالشان لذت می برند و در لحظه زندگی می کنند. افراد جذاب و باحال تمام تمرکزشان را روی زندگی فعلی خودشان می گذارند و تلاش می کنند تا بهترین اتفاقات را برای خودشان و دیگران در زمان حال رقم بزنند.

20- نکات کاربردی (روانشناسی)

  • از هیچ کس تا حد ممکن چیزی تقاضا نکنید
  • به خوبی لباس بپوشید (و سعی کنید همیشه عینک دودی و لبخند بر لب داشته باشید)
  • همیشه فرض کنید که همه از شما خوششان می آید
  • به راحتی با همه ارتباط برقرار کنید (اما بیش از حد مشتاق نباشید)
  • سعی کنید متفاوت باشید (هم در صحبت و هم در رفتار)
  • خوب به حرف های طرف مقابل گوش کنید (چطور شنونده خوبی باشیم؟)
  • اعتماد به نفس داشته باشید و در جمع های مختلف بلندتر صحبت کنید (روشهای تقویت اعتماد به نفس)

چطور آدم خوبی باشیم؟ (101 ایده برای کمک به دیگران)

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا