آموزش بدنسازی و زیبایی اندام بانوان (تصویری)

علت چاق شدن زنان بعد ازدواج (12 علت اصلی)

چرب زبان

باور بامزه ای وجود دارد که می گوید: “خانم ها بعد از ازدواج و آقایان بعد از طلاق چاق می شوند! ” اما حالا جدا از شوخی، اینکه واقعا چرا خانم ها بعد از ازدواجشان چاق می شوند برای خیلی ها هنوز یک معماست. قسمت بد ماجرا آنجاست که یک عروس خوش اندام بعد از مدتی به یک خانم چاق تبدیل می شود و از این بابت غصه می خورد.

وقتی ازدواج می کنیم، زندگی مان دستخوش تغییرات بزرگ و اساسی می شود. برنامه، عادت ها، سبک و روال زندگی کردن زن و شوهر روی همدیگر اثر می گذارد و “من ” جایش را به “ما” می دهد. یکی از تغییرات بعد از ازدواج که به خصوص در خانم ها بسیار محسوس است، تغییر شکل ظاهری آنهاست.

طبق تحقیقات انجام شده درباره چاقی، 82% زوج ها بعد از گذشت 5 سال از زندگی مشترکشان به طور متوسط با 5 تا 10 کیلوگرم افزایش وزن مواجه می شوند و این افزایش وزن بیشتر در خانم ها دیده می شود.

 


تعمیرات و نگهداری

توی این پک فوق العاده، تعمیرات و نگهداری منزل رو خودت انجام بده، همسرت و خونواده تو سربلند کن و کلی توی مخارج اضافی صرفه جویی کن!


 

 


ایروبیک بانوان

توی این پک فوق العاده، با حرکات ساده خیلی سریع به بدن زیبا میرسی طوری که تو هیچ باشگاهی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! در کمترین زمان به ایده آل ترین بدن برس، بدون نقص باش و همه رو انگشت به دهان کن!


 

چرا بدن خانم ها بعد از ازدواج تغییر می کند؟

حالا سوال اینجاست که چرا خانم ها بعد از ازدواج شاهد چنین تغییرات چشمگیری در بدنشان هستند؟ عوامل مختلفی می توانند در این مساله دخیل باشند. در واقع افزایش وزن بعد از ازدواج ممکن است به دلایلی مثل تغییر در میزان استرس بعد از ازدواج، تغییر برنامه ورزشی، بارداری و موارد دیگر رخ بدهد.

خیلی از خانم ها هم قبل از ازدواجشان رژیم های سختی می گیرند تا شب عروسی شان خوش اندام باشند. رها کردن رژیم هم می تواند یکی دیگر از دلایل چاقی بعد از ازدواج باشد.

نکته جالب اینجاست که تحقیقات نشان می دهد وقتی هنوز زن و شوهر زیر یک سقف نرفته اند و زندگی مشترکشان را شروع نکرده اند افزایش وزنی هم وجود ندارد! این مساله باعث می شود ما به این فکر بیفتیم که پس دلیل چاقی بعد از ازدواج، خود ازدواج کردن است!

آموزش تغذیه مناسب برای بدنسازی بانوان (با شمارش کالری)

ولی یادتان باشد که بدن بعد از ازدواج دچار تغییرات هورمونی می شود و متابولیسم آن هم تغییر می کند. علاوه بر این، از نظر روانشناسی، میل و انگیزه برای داشتن اندامی خوب و متناسب قبل از ازدواج خیلی بیشتر از بعد از ازدواج است. فکرش را بکنید که مثلا قرار است در یک روز خاص به دیدن فرد مورد علاقه تان بروید. خب، انگیزه شما برای 5 کیلو کاهش وزن به مراتب بیشتر از زمانیست که ازدواج کرده اید و خیالتان راحت شده است!

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

بعد از ازدواج با خیال راحت تری بستنی و خوراکی های پر کالری می خورید، درست است؟ بنابراین اصلا جای تعجب نیست که از نظر جسمی، عاطفی ، روانی و عملی، افزایش وزن بعد از ازدواج راحت تر پیش بیاید. در واقع اگر می خواهید بعد از ازدواج دچار چاقی و اضافه وزن نشوید باید خلاف جهت آب شنا کنید.

حالا بیایید با هم دلایل چاق شدن خانم ها بعد از ازدواج را برررسی کنیم.

12 دلیل افزایش وزن خانم ها بعد از ازدواج

به دور و بری هایتان نگاه کنید. با اعضای خانواده، دوستان و آشنایانی که ازدواج کرده اند صحبت کنید. از آنها بپرسید که لباس های قبل از عروسی شان هنوز اندازه شان می شود؟ به احتمال زیاد نه!

خیلی ها وقتی حرف از چاقی بعد از ازدواج می شود به شوخی می گویند: من اصلا بعد از ازدواجم چاق نشدم؛ هنوزم همه روسری هام اندازم هستن! اما خب، واقعیت این است که درصد زیادی از خانم ها بعد از ازدواج تناسب اندامشان را از دست می دهند.

 چگونه در خانه عضله سازی کنیم و به بدن زیبا برسیم؟ (۴ گام ساده)

اکثر تازه عروس هایی که کلی پول خرج لباس عروسی شان کرده اند حالا باید آن را یک گوشه در کمدشان آویزان کنند و حتی شاید دیگر نتوانند آن را تنشان کنند. برای آقایان هم خیلی وقت ها همین اتفاق می افتد. تازه عروس و داماد خوش اندام، بعد از چند وقت به یک زوج چاق تبدیل می شوند!

اما چرا؟ چرا چنین اتفاقی می افتد؟ ما اینجا 12 دلیل موثر برای چاقی بعد از ازدواج در خانم ها را در اختیارتان می گذاریم.

1- بعد از ازدواج رژیم را رها می کنید و جشن می گیرید

شما رژیم می گیرید تا لباس عروسی تان اندازه تان باشد و وقتی این اتفاق افتاد و به سلامت از این مرحله عبور کردید، وقت است که مهمانی ها شروع شوند. همه این تازه عروس و داماد را دعوت می کنند، خود زوج جوان به ماه عسل می روند، انواع و اقسام مهمانی ها پیش رویشان قرار می گیرد و خلاصه جایی برای رژیم گرفتن باقی نمی ماند!

خب، به این ترتیب برنامه غذایی شما با چیزی که قبل از مراسم عروسی تان داشتید 180 درجه فرق می کند و اگر هم شکمو و اهل غذا باشید ممکن است به هیچ خوراکی خوشمزه ای نه نگویید! از طرف دیگر، دو نفری غذا خوردن و احساسات رمانتیک و قشنگ اوایل ازدواج، اشتهای شما را باز می کند و باعث می شود بیشتر غذا بخورید.

عروس خانم همه تلاشش را می کند که غذاهای خوشمزه ای درست کند و این غذاها به همان اندازه که خوشمزه اند چاق کننده هم هستند. علاوه بر این ممکن است همانطور که مشغول کارهای خانه هستید، تعداد دفعات غذا خوردنتان هم بیشتر شوند و خودتان متوجه نشوید. در نهایت اینکه، دو نفری غذا خوردن، عادت های جدید و غذاهای خوشمزه باعث چاقی شما می شوند.

Feasting leads to newlywed weight gain

مهمانی های مختلف باعث چاقی بعد از ازدواج می شوند.

2- ولع و اشتهای بعد از رابطه جنسی همه چیز را تغییر می دهد

ممکن است در دوران نامزدی هم با همسرتان رابطه جنسی داشته باشید اما این مساله باعث افزایش وزنتان نشود. نکته اینجاست که رابطه جنسی بعد از ازدواج به یک سیگنال و چرخه دائمی تبدیل می شود. در سال های اول ازدواج، زن و شوهرها رابطه جنسی بیشتری را با هم تجربه می کنند و با اینکه این رابطه به خودی خود باعث سوختن کالری و از دست رفتن انرژی می شود؛ اما اگر جلوی ولع و اشتهای بعد از آن را نگیرید، خیلی زود دچار چاقی می شوید.

بعد از یک رابطه جنسی پر فراز و نشیب و طولانی، شما هوس کیک، بستنی و چیزهای شیرین دیگر می کنید یا مثلا ممکن است دلتان بخواهد یک پیتزای پر پنیر بخورید یا حتی با اینکه شام خورده اید باز هم سراغ یخچال بروید و چیزی میل کنید.

پس خود رابطه جنسی باعث افزایش وزن نمی شود، بلکه کاری که بعد از آن می کنید قطعا روی چاق شدن یا نشدن شما تاثیرگذار است. بنابراین بهتر است به جای اینکه بعد از اتمام رابطه دنبال خوراکی های پر کالری بروید، تمرین کنید که جلوی اشتهایتان را بگیرید و غذای زیادی نخورید.

3- برنامه روزمره شما بعد از ازدواج تغییر می کند

زمان برای مجردها چیزی نیست که خیلی دردسرساز باشد، چون آنها معمولا کلی وقت دارند. برای همین افراد مجرد راحت تر می توانند وقتشان را کنترل کنند. ممکن است یادتان بیاید که قبل از ازدواج خیلی راحت باشگاه می رفتید، ورزش می کردید یا تمرینات یوگا، زومبا، پیلاتس و بدنسازی را دنبال می کردید ولی حالا که متاهل شده اید وقت سر خاراندن هم ندارید!

این اتفاق مخصوصا برای خانم ها خیلی می افتد. اگر کسی شاغل باشد اوضاع برایش سخت تر هم می شود چون باید هم کارهای خانه را انجام بدهد و هم به وظایف شغلی اش برسد. از طرف دیگر بعضی از خانم ها هم هستند که مسئولیت نگهداری خواهر یا برادرهایشان را هم به عهده دارند. خلاصه اینکه زندگی متاهل ها معمولا نسبت به مجردها شلوغ تر و پر مشغله تر است.

برنامه تمرینی بدنسازی چربی سوزی سریع بانوان (10 هفته)

در چنین مواقعی ممکن است شما دیگر وقتی برای پرداختن به تناسب اندام یا باشگاه رفتن و ورزش کردن نداشته باشید. معمولا خانم ها بعد از ازدواج خانواده و کارهای مربوط به زندگی مشترک را به سلامتی و تندرستی خودشان ترجیح می دهند و همین باعث می شود بعد از ازدواج چاق بشوند.

اگر شما هم در چنین شرایطی قرار دارید پیشنهاد می کنیم با همسرتان صحبت کنید تا امور زندگی را با هم تقسیم نمایید. یا می توانید از برنامه های ورزش در منزل استفاده کنید و به هر صورتی که شده برای خودتان و سلامتی تان در برنامه روزمره تان جا باز کنید.

4- بعد از ازدواج میزان استرس افزایش پیدا می کند

اگر برایتان سوال است که چرا خانم ها بعد از ازدواج چاق می شوند ممکن است جواب آن در افزایش سطح استرس پنهان باشد. ازدواج مسئولیت و وظایف زیادی را به همراه دارد و این مسئولیت ها با خودشان استرس به همراه می آورند. علاوه بر این شما به عنوان عضو جدید خانواده همسرتان، دلتان می خواهد تاثیر خوبی روی آنها بگذارید و برایشان دوست داشتنی باشید.

همه این موارد دست به دست هم می دهند و اضطراب و استرس شما را بیشتر می کنند. خب، حالا از خودتان بپرسید وقتی دچار استرس می شوید چه کار می کنید؟ وقتی کسی دچار استرس می شود، یا خیلی زیاد غذا می خورد و یا خیلی کم، که البته همین کم غذا خوردن باعث می شود بعدا بیشتر غذا بخورد. در نتیجه هر دوی این موارد باعث چاقی و اضافه وزن می شوند.

استرس روی میزان متابولیسم بدن تاثیر منفی می گذارد و باعث افزایش وزن می شود. اگر در زندگی مشترکتان مدام دچار استرس و اضطراب می شوید احتمالا بیشتر از حد لازم هم غذا می خورید و همین مساله دلیل چاق شدنتان است.

5- بی تحرکی و بی توجهی به تناسب اندام بعد از ازدواج، باعث چاقی می شود

حالا که دیگر به سلامتی ازدواج کرده اید و مراسمتان هم برگزار شده است، دیگر فشاری برای داشتن اندام متناسب روی شما نیست. از طرف دیگر به خاطر اینکه خیلی وقت آزاد در طول روز ندارید، ممکن است اولین چیزی که به ذهنتان برسد برای اینکه قیدش را بزنید این باشد که حداقل فعلا برنامه تناسب اندامتان را کنار بگذارید.

علاوه بر این، این روزها با وجود انواع و اقسام وسایل ماشینی برای انجام کارهای خانه، نیاز کمتری به تحرک و چربی سوزی پیدا می شود. اگر بعد از ازدواجتان تنها تحرکی که انجام می دهید غذا درست کردن است باید بگوییم نباید انتظار تناسب اندام داشته باشید!

دانلود رایگان 8 فیلم بسیار کاربردی آموزش یوگا در خانه (زبان فارسی)

بدون ورزش، بدن چربی ها را روی هم انباشته می کند و کم کم این چربی ها باعث تغییر ظاهر شما می شوند. به گفته متخصصان تغذیه، اکثر خانم ها وقتی به فکر کاهش وزن می افتند که حتی نمی دانند مرحله اضافه وزن را هم پشت سر گذاشته اند و وارد چاقی شده اند. این شرایط کار را سخت تر می کند. پیشنهاد می کنیم به هر شکلی که می توانید تحرک و فعالیتتان را بالا ببرید. ورزش کنید و تناسب اندام را جزو اولویت های زندگی تان قرار بدهید.

6- کاهش متابولیسم و سوخت و ساز بدن

یکی دیگر از دلایل چاقی بعد از ازدواج که کاملا هم علمیست، کاهش متابولیسم و سوخت و ساز بدن است. این روزها اکثر افراد بعد از حدود 30 سالگی ازدواج می کنند. بنا به گفته کارشناسان تغذیه، بعد از رسیدن به 30 سالگی، سوخت و ساز بدن کاهش پیدا می کند و همین مساله باعث افزایش وزن می شود. تغییرات هورمونی بعد از ازدواج هم این مساله را تشدید می کند و احتمال افزایش وزن را بالا می برد.

7- مهمانی ها و معاشرت های دور همی

همه می دانند که یک تازه عروس و داماد چقدر زیاد به مهمانی های مختلف دعوت می شوند. حالا که وارد خانواده جدیدی شده اید، دیگران مدام شما را مهمان می کنند یا دوستان و آشنایانتان می خواهند که از شما پذیرایی کنند.

خب، خودتان هم می دانید که در مهمانی ها چه خبر است! انواع و اقسام غذاها، دسرها و نوشیدنی های خوشمزه به شما چشمک می زنند و وسوسه تان می کنند. تازه بعد از این مهمانی ها، شما هم دلتان می خواهد که دیگران را دعوت کنید و خلاصه این چرخه همینطور ادامه پیدا می کند.

در مهمانی ها تنها کاری که می شود کرد این است که شاد بود و از خوراکی های خوشمزه لذت برد. اگر بخواهید رژیم بگیرید یا چیزی نخورید دیگران شما را تحت فشار می گذارند و با گفتن جمله هایی مثل “الان وقت رژیم نیست” و “تو که چاق نیستی”، سعی می کنند متقاعدتان کنند به چاقی فکر نکنید و از خوردن لذت ببرید.

8- تغییر نوع نگرش نسبت به خودتان

معمولا خانم ها بیشتر از آقایان به ظاهر خودشان اهمیت می دهند و سعی می کنند همیشه عالی بنظر برسند. ممکن است قبل از ازدواج، ساعت ها وقت جلوی آینه صرف کنید تا به خودتان برسد و حتی اگر یک جوش کوچک روی صورتتان پیدا می شد دست به کار می شدید تا آن را برطرف کنید.

اما بعد از ازدواج ممکن است این طرز فکر تغییر پیدا کند و شما دیگر به اندازه قبل به خودتان توجه و رسیدگی نکنید، چون فشاری روی خودتان احساس نمی کنید و تصور می کنید دیگر نیازی به جذب همسرتان نیست.

بهترین صبحانه رژیمی بدنسازی: 12 ایده ساده و موثر

به همین دلیل خیلی ها دیگر به تناسب اندامشان هم توجهی نمی کنند. حتی ممکن است وقت ورزش کردن و باشگاه رفتن هم داشته باشند اما خودشان دیگر تمایلی به این کار نداشته باشند. برای همین خیلی زود چاق می شوند.

9- خانواده جدید، عادت های غذایی جدید

تغییرات بعد از ازدواج برای همه زوج ها زیاد و مختلفند. عادت های غذایی جدید هم جزئی از این تغییرات هستند. اگر وارد خانواده ای شده اید که زیاد غذا می خورند و خیلی به تناسب اندام اهمیتی نمی دهند احتمال دارد که شما هم رفته رفته شبیه آنها شوید.

در چنین شرایطی ممکن است هر چقدر هم برای تناسب اندام تلاش کنید گاهی اوقات باز هم سراغ غذاهای چرب و خوراکی های پر کالری بروید. متخصصان تغذیه توصیه می کنند برای جلوگیری از ناخنک زدن به مواد غذایی مضر، چیزهایی مثل بیسکوییت، کلوچه و خوراکی های پر کالری را در خانه نگه ندارید تا وسوسه نشوید.

اگر همسرتان شیفته سلامتی و تناسب اندام باشد، شما هم به داشتن یک سبک زندگی سالم تشویق می شوید. در غیر این صورت احتمال اینکه از یک تازه عروس خوش اندام به یک خانم چاق تبدیل بشوید زیاد است. سعی کنید حتی در خانه هم که شده، مدتی را با همسرتان به ورزش و تحرک داشتن اختصاص بدهید.

10- راحت گرفتن زندگی

بعضی از خانم ها به ازدواج به چشم یک مشکل نگاه می کنند و وقتی ازدواج کردند با خودشان می گویند خب این مشکل هم حل شد و بعد زندگی را راحت می گیرند و فکر می کنند دیگر نیازی نیست برای چیزی تلاش خاصی بکنند.

روال معمولی خیلی از خانم های متاهل، خوردن، خوابیدن و انجام کارهای روزمره است و خیلی خودشان را درگیر چیز دیگری نمی کنند. در حالی که شما باید نسبت به سلامتی و تناسب اندامتان سخت گیر باشید. این موضوع چیزی نیست که بتوان خیلی راحت از کنار آن گذشت. گاهی اوقات ما خودمان حوصله ورزش کردن نداریم و چاقی مان گردن هورمون ها می اندازیم!

sedentary lifestyle newlywed weight gain

راحت گرفتن بیش از حد و بیخیالی در زندگی خیلی هم خوب نیست.

11- رسیدگی بیش از حد خانواده و دوستان جدید به شما

وقتی وارد خانواده همسرتان می شوید ممکن است آنها چون شما را دوست دارند مرتب برایتان غذاهای خوشمزه درست کنند یا شیرینی ها و شکلات های مختلف به شما هدیه بدهند. شما هم برای اینکه دستشان را رد نکنید این خوراکی ها را می خورید و کم کم دچار افزایش وزن می شوید. علاوه بر این خیلی اوقات هم ممکن است پرخوری های احساسی داشته باشید و برای نشان دادن محبتتان به طرف مقابل، غذای زیادی بخورید.

چگونه در خانه عضله سازی کنیم و به بدن زیبا برسیم؟ (4 گام ساده)

12- خوردن باقیمانده غذاها

یکی از مهم ترین دلایل چاق شدن خانم ها بعد از ازدواج این است که باقیمانده غذاها را می خورند. ممکن است شما هو به هوای اینکه چیزی هدر نرود، حیف نشود یا اسراف نکنید، باقیمانده غذای همسرتان یا بچه هایتان را بخورید. اما دقیقا همین کار باعث افزایش وزنتان می شود.

چگونه از چاق شدن بعد از ازدواج جلوگیری کنیم؟

حالا که فهمیدیم چرا بعد از ازدواج چاق می شویم، وقت آن رسیده که بدانیم چطور از چاقی بعد از ازدواج جلوگیری کنیم. یکی از بهترین ویژگی های بدن ما انسانها، انعطاف پذیری آن است. شما با کمی تلاش می توانید ظاهر بدنتان را تغییر بدهید و آن را به شکلی که خودتان می خواهید در بیاورید.

با رعایت نکات زیر می توانید از افزایش وزن بعد از ازدواج جلوگیری کنید:

  • در خانه تمرینات سخت و پرفشار انجام بدهید: با انجام تمرینات شدید و موثر حتی در خانه، می توانید تفاوت زیادی در ظاهرتان ایجاد کنید. اگر تنبل هستید و فکر می کنید خودتان به تنهایی نمی توانید یک برنامه تمرینی خوب برای خودتان بچینید، نکاتی که در ادامه گفته می شود را دنبال کنید. مثل این تمرینها
  • به باشگاه بروید: باشگاه رفتن یکی از بهترین راه ها برای حفظ تناسب اندام و مقابله با چاقی بعد از ازدواج است. ورزش کردن نه تنها باعث سلامتی شما می شود، بلکه روحیه تان را هم بهتر می کند و انرژی بیشتری به شما می دهد.
  • مربی خصوصی بگیرید: اگر احساس می کنید دو روش قبلی برایتان کارساز نیست بهتر است با یک مربی خصوصی کار کنید. هیچ کس مثل یک مربی ورزیده و با تجربه شما را برای کاهش وزن تحت فشار قرار نمی دهد. شاید اولش از او به خاطر تمرین های سخت متنفر شوید، ولی وقتی به نتیجه رسیدید قطعا عاشق مربی تان می شوید.
  • رژیم غذایی تان را اصلاح کنید: اصلاح رژیم و عادات غذایی، در عرض چند ماه می تواند باعث کاهش وزنتان بشود. دقت کردن به چیزی که می خورید، انتخاب مواد غذایی با ارزش، کاهش میان وعده های پرکالری و افزایش مصرف مواد غذایی سالم معجزه می کند.
  • روزه داری متناوب را امتحان کنید: هر چند وقت یکبار روزه بگیرید. روزه گرفتن باعث می شود بدنتان از ذخایر چربی استفاده کند و وزن شما پایین بیاید.
  • به متخصص تغذیه مراجعه کنید: درست مثل داشتن یک مربی ورزش، مراجعه به متخصص تغذیه هم گزینه بسیار خوبیست. متخصص تغذیه می تواند یک برنامه غذایی مناسب به شما ارائه کند که با استفاده از آن جلوی اضافه وزن را بگیرید.
  • چکاپ کنید: گاهی اوقات چاقی به خاطر برخی مشکلات پزشکی اتفاق می افتد. بنابراین اگر علائم خاصی دارید یا متوجه شده اید بدون دلیل خاصی چاق شده اید بهتر است یک چکاپ انجام بدهید تا مطمئن شوید مشکل خاصی ندارید.

افزایش وزن بعد از ازدواج در حد چند کیلوگرم مشکلی ندارد اما باید مراقب باشید که این مقدار بیش از حد نشود. با داشتن یک سبک زندگی سالم و پیروی از عادت های غذایی سالم می توانید یک زندگی شاد، سالم، موفق و بدون اضافه وزن داشته باشید.

 

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا