آموزش بدنسازی و زیبایی اندام بانوان (تصویری)

بهترین زمان برای ورزش هوازی (ایروبیک) چه زمانی است؟

چرب زبان

همه می دانند که ورزش ایروبیک راهی موثر برای سوزاندن کالری، کاهش وزن، کاهش استرس و بهبود سلامت کلی قلب است. اما آیا می دانستید که زمان انجام ورزش های هوازی می تواند نتایج بهتری برای سلامت کلی شما داشته باشد؟ این سوال برای بسیاری از افراد پیش می آید که “بهترین زمان انجام ورزش های ایروبیک چه زمانی است؟”

اگر به باشگاه می روید مطمئنا تاکنون متوجه شده اید که بعد از ظهرها (بخصوص ساعت 5 به بعد)، سالن بیشتر از هر زمان دیگری شلوغ است و معمولا با کمبود فضا و جای پارک مواجه می شوید.

بهترین زمان برای ورزش لاغری و چربی سوزی چه زمانی است؟

اکثر مردم دوست دارند در اواخر روز یا بعد از گذراندن یک روز پرمشغله شروع به ورزش کنند. اگر فکر می کنید جمعیت زیاد باشگاه در این ساعات از روز برای شما آزار دهنده است، بهتر است انجام اینکار را به وقت دیگری موکول کنید.

 


ایروبیک بانوان

توی این پک فوق العاده، ایروبیک بانوان رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! ایروبیک بانوان رو سریع یاد بگیر وحسابی پول دربیار! یا با یه آرایش لایت، توی هر جمعی بدرخش!


 

 


ایروبیک پیلاتس

توی این پک فوق العاده، ایروبیک رو بدون نیاز به هیچ کلاسی، با بهترین مربی در کمترین زمان یاد بگیر. شادابی و یک بدن بی نقص رو به خودت هدیه کن!


 

 


ایروبیک بانوان

توی این پک فوق العاده، با حرکات ساده خیلی سریع به بدن زیبا میرسی طوری که تو هیچ باشگاهی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! در کمترین زمان به ایده آل ترین بدن برس، بدون نقص باش و همه رو انگشت به دهان کن!


 

 


ایروبیکایروبیک بانوان

توی این پک های فوق العاده، ایروبیک رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! ایروبیک خانم ها و آقایون، بدن منعطف، اندام زیبا، تمرکز، انرژی نشاط و …


 

اول از همه باید بدانید که بهترین زمان برای انجام ورزش های عروقی (ورزش هایی که ضربان قلب را بالا میبرد)، اول صبح است. بعبارت دیگر ورزش صبحگاهی فواید بسیار بیشتری از ورزش در عصر دارد. علاوه بر فواید بیشتر آن برای سلامتی، صبح ها، باشگاه (یا هر محل دیگری که برای ورزش انتخاب می کنید)، خلوت تر است و می توانید استفاده ی بیشتری از آن ببرید.

مزایای ورزش ایروبیک

ورزش هوازی برای بهبود سلامت قلب، گردش خون در بدن و تقویت سیستم ایمنی بسیار ضروری است. این ورزش موجب تنظیم قند خون و کاهش خطر ابتلا به بیماری ها می شود و یک فاکتور کلیدی در کاهش وزن محسوب می گردد.

انجام ورزش های هوازی، 3 تا 5 روز در هفته بمدت 30 دقیقه در هر روز می تواند شما را به اهداف کاهش وزن تان نزدیک کند.

1-بهترین زمان انجام ورزش های ایروبیک برای لاغری

بهترین زمان انجام ورزش ایروبیک، اول صبح است. ورزش کردن در این زمان فواید بسیار زیادی برای سلامتی شما دارد و اگر قبل از خوردن صبحانه انجام شود، میزان چربی سوزی را تا 3 برابر افزایش می دهد! بنابراین کفش های خود را بردارید، یک لباس راحت بپوشید و ورزش را صبح اول وقت شروع کنید.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

ورزش صبحگاهی از راههای مختلفی می تواند برای جسم و بدن شما مفید باشد: اول از همه باید بگوییم که در زمان بیدار شدن از خواب، معده تان خالی است و بدن بجای مصرف کربوهیدرات ها برای تولید انرژی، از ذخایر چربی استفاده می کند.

اگر ورزش کردن به بعد از صبحانه موکول شود، بدن ابتدا کالری های مصرف شده را می سوزاند و سپس از چربی های بدن برای تولید انرژی استفاده می نماید. از آنجاییکه شما در طول شب و حدود 6 تا 8 ساعت گذشته چیزی نخورده اید، چربی سوزی در طول ورزش بیشتر می شود.

قبل و بعد از ورزش چه بخوریم تا لاغر شویم؟ (تحقیقات جدید)

انجام ورزش های صبحگاهی در اول صبح، می تواند کاهش وزن بیشتری برای شما بهمراه داشته باشد:  چون شما هیچ کالری مصرف نکرده اید و بدن از چربی های ذخیره شده برای تولید انرژی استفاده می کند. این به معنی کاهش وزن و چربی سوزی بیشتر است.

بنابراین ورزش در صبح، بیشتر از ورزش در هر زمان دیگر از روز موثر است. خبر خوب این است که سحر خیز بودن و ورزش کردن، شما را از شر چربی های شکم و پهلو خلاص می کند.

مطالعات نشان داده است که ورزش صبحگاهی (بصورت ناشتا)، می تواند چربی هایی که در قسمت های خاصی از بدن مانند شکم یا پهلوها تجمع کرده اند را بسوزاند: این بدین خاطر است که افزایش جریان خون در طول ورزش، موجب بهبود خونرسانی به اندام های بدن می شود و چربی هایی که در قسمت های خاصی از بدن تجمع کرده اند را مورد هدف قرار می دهد.

ورزش صبحگاهی حتی اگر بعد از خوردن یک صبحانه ی سبک هم انجام شود، می تواند موجب کالری سوزی و چربی سوزی موثر شود. همچنین باعث می شود متابولیسم بدن تقویت پیدا کند و در طول روز با سرعت و تاثیر بیشتری ادامه یابد.

دانلود رایگان 5 فیلم آموزش ایروبیک حرفه ای زنان در خانه

این باعث کالری سوزی زیادی در طول روز می شود. ورزش صبحگاهی موجب کاهش گرسنگی و اشتها هم می شود و این یکی دیگر از دلایل کاهش وزن است!

تقویت متابولیسم بدن و کاهش اشتها، راهی مطمئن برای کاهش وزن و لاغری است: علاوه بر ورزش صبحگاهی، ورزش در ظهر هم می تواند مزایای زیادی برای کاهش وزن داشته باشد. اگر ورزش بین ساعت 1 تا 4 بعد از ظهر انجام شود، میزان چربی سوزی به میزان 10% افزایش پیدا می کند.

اگر قصد کاهش وزن دارید، چربی سوزی بیشتر به معنای نزدیک شدن به هدفتان است: علاوه بر این، ورزش ظهر موجب از بین رفتن کسالت و رخوت در بعد از ظهر می شود و همین امر مانع مصرف میان وعده های ناسالم می گردد.

بجای اینکه بعد از ظهرها از یک میان وعده ی ناسالم مانند میان وعده های شیرین استفاده کنید، باید از میان وعده های سالم استفاده کنید تا به کاهش وزن بالاتری دست پیدا کنید.

2-بهترین زمان انجام ورزش های هوازی برای بهبود کیفیت خواب

ورزش های عروقی که اول صبح انجام می شود، می تواند موجب بهبود الگوی خواب در افراد شود: بیماری و چاقی هر دو منجر به خواب بی کیفیت و بیخوابی در افراد می شود.

بهره مندی از یک برنامه ی روتین ورزش صبحگاهی، می تواند موجب تنظیم ساعت بدن شما شود و بطور مستقیم بر سلامت تان تاثیر مثبت بگذارد.

بعلاوه این عادت موجب می شود که شما سحر خیز باشید و در طول روز پرانرژی و سرحال بمانید. همچنین هوشیاری شما در طول روز افزایش پیدا می کند و موجب می شود شبها زودتر و با سرعت بیشتری بخواب بروید.

5 تا از بهترین ورزش های سبک ایروبیک زنان جهت اندام ایده آل

به این ترتیب ورزش های عروقی صبحگاهی می توانند به شما در داشتن خواب بهتر کمک کنند: همچنین تاثیر ورزش صبحگاهی بر هوشیاری موجب می شود دقت بیشتری در زمان رانندگی و سرکار داشته باشید و نسبت به گذشته مسئولیت پذیر تر باشید.

به این ترتیب شما در زندگی تان انرژی و عملکرد و همچنین اعتماد بنفس بیشتری پیدا خواهید کرد. علاوه بر صبح ها، شما می توانید برای بهبود کیفیت خواب، ورزش در اواسط روز را هم در نظر بگیرید. ورزش بعدازظهر موجب می شود که انرژی بیشتری بدست آورید و کسالت بعدازظهر از را از بین ببرید به این ترتیب انرژی و بهره وری شما افزایش پیدا می کند.

ورزش هایی که در عصر (بعد از 4 بعد از ظهر) و اواخر روز انجام می شود، می تواند تاثیر منفی بر میزان و کیفیت خواب شما بگذارد: افزایش سطح انرژی پس از ورزش کردن موجب می شود که خستگی طبیعی و مورد نیاز بدن برای خوابیدن از بین برود و بعبارت دیگر ساعت طبیعی بدن بهم بریزد. بنابراین ورزش دیرهنگام، موجب بد خوابی و حتی بیخوابی فرد می شود.

این موضوع برای افرادیکه از بیخوابی رنج میبرند بسیار مشهودتر است. همانطور که می دانید، بیخوابی می تواند موجب افزایش وزن و چاقی شود و احتمال ابتلا به بیماری ها را بالا ببرد.

3-بهترین زمان ورزش هوازی برای سلامتی عمومی

بطور کلی ورزش کردن برای سلامتی بسیار مهم است. مطالعات نشان داده اند که 30 دقیقه ورزش صبحگاهی روزانه، برای سلامتی بسیار مفید است و می تواند علایم افسردگی را به میزان زیادی کاهش دهد.

ورزش صبحگاهی بخصوص در روزهای زمستان اهمیت زیادی دارد چون قرار گرفتن در معرض نورخورشید در روزهای سرد زمستانی، می تواند سلامت روحی فرد را بهبود بخشد.

سعی کنید برای انجام ورزش های صبحگاهی به بیرون بروید و در معرض نور آفتاب قرار بگیرید. ویتامین D موجود در نور خورشید سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند و تولید سروتونین را بهبود می بخشد. سروتونین هورمونی ست که موجب ایجاد نشاط و آرامش در انسان می شود.

14 نکته مهم ویژه بانوان ورزشکار مبتدی که حتما باید بلد باشید! (ایروبیک و فیتنس)

آفتاب صبح بسیار ملایم و دلنواز است و برخلاف آفتاب بعداز ظهر تیز و زننده نیست. همین امر موجب می شود که فرد از نور ملایم خورشید، نهایت لذت و بهره را ببرد.

علاوه بر این لازمه ی دوری از استرس و افسردگی، انجام ورزش های هوازی منظم ازجمله پیاده روی است. تنها 30 دقیقه ورزش صبحگاهی، یک درمان موثر و طبیعی برای درمان افسردگی بشمار می آید.

اگر از افسردگی خفیف تا متوسط رنج میبرید، تنها کافی ست صبح ها در معرض نور خورشید قرار بگیرید و ورزش کنید. این یک راه طبیعی و ارزان قیمت برای درمان شما محسوب می شود.

دیگر فایده ی ورزش صبحگاهی برای سلامتی، کاهش احتمال ابتلا به زوال عقل و آلزایمر، افزایش تمرکز، کاهش درد مزمن در طول روز (بدلیل ترشح هورمون اندورفین) و بطور کلی بهبود سلامت جسمی و روحی است.

 6 اشتباه بدنسازی خانم ها که از رسیدن آنها به اندام زیبا جلوگیری می کند!

ورزش صبحگاهی موجب می شود که هر چقدر هم که در طول روز پرمشغله باشید، صبح زود از خواب بیدار شوید و این به یک عادت روزانه برای شما تبدیل می شود. اگر شاغل هستید، احتمال خیلی کمی وجود دارد که بعد از ظهرها و بعد از آمدن از کار، بتوانید ورزش کنید چون اغلب افراد بعد از آمدن به خانه، ترجیح می دهند بخوابند و کمی استراحت کنند. به این ترتیب اگر صبح ها ورزش کنید هم سرزنده و بانشاط می شوید و هم ورزش را در برنامه ی روزانه ی خود قرار داده اید.

ورزش صبحگاهی موجب تسکین استرس میشود و همانطور که می دانید، استرس مادر تمام بیماری ها است.

4-بهترین زمان انجام ورزش های ایروبیک در باشگاه

بسیاری از افراد از رفتن به باشگاه و انجام تمرینات ایروبیک و هوازی بسیار لذت می برند. بر خلاف تصور عموم، بهترین زمان رفتن به باشگاه نیز صبح هاست!

باشگاه های ورزشی در اوایل صبح معمولا خلوت است و تجهیزات و دستگاه های آن در این زمان اغلب بدون استفاده می باشند. پس می توانید از این فرصت به نفع خودتان استفاده کنید!

اما این فقط در مورد باشگاه های بدنسازی نیست و استخرهای شنا، کلاس های یوگا و بسیاری کلاس های دیگر در این زمان از روز خلوت هستند و شما می توانید دور از جمعیت، ورزش خود را به نحو احسنت انجام دهید.

word image 28

این موجب می شود که به دور از ازدحام و شلوغی، بتوانید مهارت های جدید را بیاموزید و آنها را در خود پرورش دهید. به این ترتیب با استفاده از چنین فرصتی خواهید توانست سریعتر به اهداف خود دست پیدا کنید.

5-بهترین زمان انجام ورزش ایروبیک بجز صبح ها، چه زمانی است؟

همانطور که گفته شد ورزش صبحگاهی بهترین زمان ورزش کردن در طول روز است اما شاید این برای همه ی افراد مقدور نباشد. سحر خیز بودن برای بسیاری از افراد خوشایند نیست و بیشتر موجب خستگی آنها می شود.

اگر نمی توانید صبح ها ورزش کنید، سعی کنید در اواسط روز اینکار را انجام دهید. ورزش کردن در هر زمان می تواند موجب تقویت انرژی و بهبود خلق و خوی شما شود.

با اینحال سعی کنید از ورزش کردن در اواخر روز (بخصوص قبل از خواب) پرهیز کنید چون موجب بیخوابی شما می شود. توصیه می شود 2 ساعت قبل از خواب ورزش نکنید.

12 نکته مهم جهت کاهش وزن اصولی در کمتر از 12 هفته! (جدیدترین تحقیقات)

ورزش کردن در عصرها می تواند موجب گرسنگی گردد و به این ترتیب باعث پرخوری در شب شود. بهتر است شب ها یک میان وعده ی سبک بخورید. استفاده از شام های سنگین موجب می شود بدن شما روی دستگاه گوارش متمرکز شود و این موجب کاهش کیفیت خواب و کاهش ایمنی بدن می شود.

بنابراین اگر نمی توانید صبح ها ورزش کنید، اینکار را در بعد از ظهر یا اوایل عصر انجام دهید چون ورزش در اواخر روز موجب بیخوابی و بهم خوردن ساعت بدن می شود.

نتیجه گیری

بطور کلی بهترین زمان برای ورزش های هوازی، صبح ها است. اگر شما سحرخیز نیستید یا امکان ورزش صبحگاهی را ندارید، اینکار را به هر ساعت دیگر در طول روز که در آن احساس راحتی می کنید موکول نمایید. اما فراموش نکنید که در اواخر روز و دو ساعت قبل از خواب، از ورزش کردن بپرهیزید چون موجب بهم خوردن ساعت بدن و بیخوابی می شود.

توجه به این نکته مهم است که پایداری در ورزش، از زمان انجام آن مهمتر است. اگر حتی عصرها هم ورزش کنید، بهتر از این است که اصلا ورزش نکنید! پس داشتن برنامه ی روتین و منظم ورزش، برای سلامتی شما بسیار مهم و ضروری است.

اگر قصد لاغری دارید، می توانید در مورد موثرترین ورزش ها برای کاهش وزن، با پزشک خود مشورت کنید.

سوالات متداول

بهترین زمان روز برای ورزش کردن چه زمانی است؟

صبح ها بهترین زمان روز برای ورزش کردن و کاهش وزن است. اما همانطور که گفته شد، پایداری در ورزش، از زمان انجام آن مهمتر است. اگر حتی عصرها هم ورزش کنید، بهتر از این است که اصلا ورزش نکنید!

ورزش هوازی یا ایروبیک چیست؟

ورزش هوازی که به آن کاردیو یا ایروبیک هم می‌ گویند، ورزشی است که در آن، خون اکسیژن‌ دار توسط قلب پمپاژ می‌ شود تا اکسیژن به تمام عضلات در حال فعالیت برسد.

میزان ورزش توصیه شده برای بهره مندی از حداکثر فواید چقدر است؟

توصیه می شود حداقل 30 دقیقه در روز ورزش کنید. اگر قصد لاغری دارید، می توانید شدت یا زمان انجام تمرینات را اقزایش دهید.

بهترین ورزش هوازی برای لاغری و کاهش وزن کدام است؟

همه ی ورزش های هوازی برای لاغری مفید هستند. ورزش هایی که شدت بالاتری دارند، کالری سوزی و قدرت چربی سوزی بیشتری نیز دارند. فقط فراموش نکنید که ورزش به تنهایی کافی نیست و برای رسیدن به وزن دلخواه باید رژیم غذایی سالمی نیز داشته باشید.

26 توصیه مهم برای لاغری خانم‌ها (از زبان زنانی که بیش از 15 کیلو لاغر شدند)

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا