آموزش هنرهای رزمی-دفاعی (تصویری)

بهترین زمان برای ورزش لاغری و چربی سوزی چه زمانی است؟

چرب زبان

یکی از بزرگترین سوالاتی که اکثر ورزشکاران با آن مواجه هستند این است که “بهترین زمان روز برای ورزش و کاهش وزن چه زمانی است؟” این سوال خوبی است زیرا زمان ورزش کردن هم می تواند تأثیر زیادی در کاهش وزن داشته باشد.

حقیقت این است که ورزش در هر زمان از روز به شما در کاهش وزن کمک می کند. اما اگر قصد دارید سریعتر وزن خود را کاهش دهید، باید بگوییم که صبح ها بهترین زمان ورزش کردن در روز محسوب می شود. در این مطلب بهترین زمان ورزش کردن در روز بهمراه دلایل آن آورده شده است. با ما همراه باشید.

بهترین زمان روز برای ورزش کردن جهت کاهش وزن

همانطور که اشاره کردم، هر زمان از روز می توانید ورزش کنید و این در هر حالت بهتر از ورزش نکردن است. اما زمان های خاصی وجود دارد که قطعاً می تواند چربی سوزی و لاغری بیشتری برای شما فراهم کند.

موفقیت در کاهش وزن تا حد زیادی به توانایی شما در تقویت متابولیسم و ​​سوزاندن چربی و کالری بیشتر بستگی دارد. با توجه به متابولیسم بدن و با درک دانش پشت آن، می توانید یک برنامه تمرینی ایجاد کنید که کاهش وزن شما را به حداکثر برساند.

1-صبح

برای بیشترین کاهش وزن، بسیاری کارشناسان همیشه ورزش صبحگاهی را توصیه می کنند. به طور کلی بهترین زمان انجام ورزش های قلبی (ورزش هایی که سرعت ضربان قلب و پمپاژ خون را افزایش می دهند) با شدت بالا، حدوداً یک ساعت پس از بیدار شدن است.

بعد از یک شب خواب کامل، متابولیسم بدن شما اساساً کند می شود و توانایی بدن در چربی سوزی کاهش می یابد. پس از بیدار شدن متابولیسم بدن بطور خودکار افزایش پیدا می کند و با ورزش کردن در طول روز بیشتر هم می شود.

قبل و بعد از ورزش چه بخوریم تا لاغر شویم؟ (تحقیقات جدید)

این همان دلیلی است که صبحانه خوردن را بسیار مهم می کند. خوردن یک صبحانه غنی از پروتئین، سوخت و ساز بدن را نیز تقویت می کند و به شما در سوزاندن چربی بیشتر در طول روز کمک می کند. استفاده از چای سبز در وعده ی صبحانه نیز ایده ی خوبی است چون این نوشیدنی برای چربی سوزی و تقویت متابولیسم بسیار مفید و موثر است.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

2-بعد از ظهر

ورزش در بعد از ظهر به اندازه ی ورزش صبحگاهی موثر نیست اما اگر صبح ها انرژی کافی برای ورزش و بیدار شدن از خواب ندارید، می توانید اینکار را به بعد از ظهر موکول کنید. این زمان مناسبی برای انجام ورزش های قلبی نیز محسوب می شود.

پیاده روی کردن یا آهسته دویدن را در نظر بگیرید. این ورزش های متوسط ​​تضمین می کند که متابولیسم بدن شما در سطح بالا باقی بماند و همچنین موجب می شود برخی از کالری هایی که در طول روز (از صبح) مصرف کرده اید را بسوزانید. وزنه زدن نیز در این زمان موثر است و چربی سوزی شما را تا پایان روز حفظ می کند.

3-عصر

عصرها بهترین زمان برای تمرینات وزنه برداری هستند. اگر بعد از کار بتوانید به ورزشگاه بروید، می توانید عضله سازی خود را به حداکثر برسانید و در عین حال وزن تان را کاهش دهید.

متابولیسم شما مستقیماً به توده عضلانی بدن تان گره خورده است. هرچه توده عضلانی شما بیشتر باشد، بدن تان در هنگام استراحت می تواند چربی و کالری بیشتری بسوزاند. به همین دلیل است که اگر می خواهید وزن خود را کاهش دهید، باید ابتدا عضله سازی کنید.

5 تا از بهترین چربی سوزهای طبیعی-گیاهی قبل از ورزش (2020)

بلند کردن وزنه ها در اواخر بعد از ظهر یا عصر بسیار موثر است زیرا هنگام خواب کالری بیشتری می سوزانید. همچنین به ماهیچه های خود فرصت ریکاوری شبانه را خواهید داد، به این معنی که به نتایج بهتری دست پیدا خواهید کرد. ورزش های قلبی عروقی در این زمان مشکلی ندارند، اما مطمئن شوید که منجر به پرخوری قبل از خواب نمی شود.

همانطور که می دانید ورزش برای کاهش وزن به تنهایی کافی نیست و شما باید داشتن یک رژیم غذایی سالم را نیز مد نظر قرار دهید. بنابراین سعی کنید شبها از یک شام سبک استفاده کنید و یا به متخصص تغذیه مراجعه نمایید.

همانطور که گفتیم، بهترین زمان برای ورزش و چربی سوزی صبح ها است.

دیگر دلایل این امر عبارتنداز:

  • قند خون در صبح و قبل از صبحانه، در سطح پایینی قرار دارد و بهترین زمان برای ورزش های چربی سوزی است. به این دلیل که بجای اینکه برای تهیه ی انرژی از کربوهیدارت هایی که به تازگی خورده اید استفاده کنید، از چربی های تجمع شده در بدن استفاده خواهید کرد و بعبارت دیگر چربی سوزی شما افزایش پیدا می کند. اگر بلافاصله بعد از صبحانه شروع به ورزش کنید، برای تامین انرژی ابتدا کالری هایی که به تازگی خورده اید را می سوزانید و پس از آن شروع به چربی سوزی خواهید کرد. نکته ی قابل توجه این است که انجام ورزش های قلبی قبل از صبحانه و با معده ی خالی، میزان چربی سوزی بدن را تا 3 برابر افزایش می دهد.
  • چربی سوزی در ورزش های صبحگاهی تنها در زمان انجام ورزش اتفاق نمی افتد و تا ساعت ها پس از آن نیز ادامه پیدا می کند. این بدان خاطر است که ورزش های سرعتی، متابولیسم بدن را بطور طبیعی تقویت می نمایند. چربی سوزی در ورزش های عصرگاهی بیشتر در طول زمان ورزش انجام می شود و مدت زیادی ادامه پیدا نخواهد کرد. بعبارت دیگر در طول شب سرعت متابولیسم شما کاهش میابد. بنابراین فواید ورزش صبحگاهی برای چربی سوزی، به اندازه ی ورزش های بعد از ظهر و عصر نیست.
  • مزیت دیگر ورزش های صبحگاهی، سحرخیز بودن است. حتما جمله ی “سحر خیز باش تا کامروا شوی” را شنیده اید. ورزش صبحگاهی موجب می شود که هر چقدر هم که در طول روز پرمشغله باشید، صبح زود از خواب بیدار شوید و این به یک عادت روزانه برای شما تبدیل می شود. اگر شاغل هستید، احتمال خیلی کمی وجود دارد که بعد از ظهرها و بعد از آمدن از کار، بتوانید ورزش کنید چون اغلب افراد بعد از آمدن به خانه دوست دارند بخوابند و کمی استراحت کنند. به این ترتیب اگر صبح ها ورزش کنید هم سرزنده و بانشاط می شوید و هم ورزش را در برنامه ی روزانه ی خود قرار داده اید.
  • سرزندگی بخاطر ورزش صبحگاهی فقط بخاطر این نیست که از ورزش کردن و چربی سوزی خود اطمینان حاصل کنید، بلکه به این خاطر است که اندروفینی که در بدن ترشح می شود می تواند موجب احساس نشاط و آرامش در شما شود. اندروفین نه تنها موجب احساس آرامش و دوری از استرس می شود بلکه موجب تسکین دردها نیز می گردد. این عالی است! به این ترتیب ورزش صبحگاهی علاوه بر مزایای کاهش وزن و لاغری و تقویت متابولیسم، می تواند استرس ها و تنش ها را از بدن دور کند و شما را برای یک روز سخت آماده کند یا بعبارت دیگر روزتان را بسازد!

صبح ها از خواب بیدار شوید و ورزش کنید. مطمئن باشید که ارزشش را دارد چون به نتایج بی نظیری دست پیدا می کنید. اگر بمدت 1 ماه ورزش صبحگاهی را انجام دهید، اینکار به یک عادت طولانی مدت در زندگی تان تبدیل می شود و می توانید در تمام طول عمر از آن بهره ببرید.

برای لاغری چقدر پیاده روی کنیم؟ صبح، عصر یا شب؟

منبع 1 منبع 2

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا