آموزش روش های جدید موفقیت در زندگی و کار

معرفی و دانلود 10 تااز بهترین پادکست های انگیزشی (زبان فارسی)

چرب زبان

پادکست (Podcast) در واقع محتوای تولید شده در قالب فایل های صوتی است که معمولا بر سرورهای خاصی آپلود میشوند و شما میتونید از طریق سایت و یا اپلیکیشن ها از این محتواهای صوتی بهره مند شوید. کسب انگیزه یک عادت اکتسابی است و نیاز به تقویت آن است تا بتوانید به اهداف مشکل خود برسید. گوش دادن به پادکست های انگیزشی یکی از راه های تقویت انگیزه است. در این پادکست10 پادکست مفید در زمینه تقویت انگیزه به همراه لینک دانلود قرار داده شده است. ضمنا پادکست های انگلیسی هم در سایت چرب زبان معرفی شده اند.

1-هیچکس قرار نیست کمکت کنه

هیچکس قرار نیست کمکت کنه در واقع یکی ازپادکست های انگیزشی است که درباره قدرت تصمیم گیری و پذیرفتن مسئولیت زندگی خود صحبت میکند. در این پادکست شما متوجه خواهید شد چرا افراد شکست میخورند یا زندگی معمولی دارند این مسئله ناشی نپذیرفتن مسئولیت زندگی و اشتباهات است.

در واقع وابستگی و عدم استقلال شخصیتی باعث می شود تا ما دیگران را مسئول شرایط فعلی خود بدانیم. از سوی دیگر از دیگران و اطرافیان انتظاراتی بیش از حد داریم که همین موضوع باعث شکست بیشتر ما می شود. فرزندی که از پدر و مادر انتظاری بیش از مسئولیت آنها دارد. این فرد به سن جوانی پا می گذارد و در حالی که به عنوان یک نیروی فعال در جامعه زندگی می کند، از پدر انتظار پول و خرج های روزانه اش را دارد. بی تردید این فرد از نظر استقلال شخصیتی تکامل نیافته است. وابستگی بیش از حد به اطرافیان و بخصوص خانواده باعث بالا رفتن توقعات ما از دیگران می شود.

download-min  دانلود پادکست هیچکس قرار نیست کمکت کنه

2- چرا فقط انگیزه کافی نیست!

افراد معمولی فکر می‌کنند که موفق‌ترین همواره انسان‌های باانگیزه‌ای بوده‌اند در حالی که واقعا اینطور نیست بلکه آن‌ها می‌دانند چطور در هر شرایطی از جمله بی‌انگیزگی و سختی راه ادامه دهند. انگیزه هرگز و هرگز همیشگی نبوده و راستش را بخواهید همین واقعیت که بیشتر مردم انگیزه دارند اما کار را به جایی نمی‌رسانند نشان‌گر این است که انگیزه اصلا کافی نیست. این پادکست به طور جامع به بررسی تاثیر انگیزه و دیگر عوامل میپردازد.

download-min  دانلود پاکست چرا فقط انگیزه کافی نیست!

حتما بخوانید: چگونه با انرژی بیشتری از خواب بیدار شویم؟ (15 ترفند موثر)

3- داروی تقویت اراده

در این پادکست تاثیر اراده بر موفقیت به طور کامل بررسی میشود. همچنین شما در این پادکست از افرادی میشنوید که با اراده قوی به آرزوهای خود جامه عمل میپوشانند. همچنین از تاثیر نوشتن آرزوها بر تقویت اراده صحبت میشود.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

download-min  دانلود پادکست داروی تقویت اراده

4- چرا زندگیت هیچ تغییری نمیکنه؟

در این پادکست موفقیت در مورد نقش یادگیری و کسب مهارت در ایجاد تغییرات مثبت و پیشرفت خواهید شنید. اما آنچه در اینجا باید بگوییم یادگرفتن و آموختن مهارت هایی‌ست که به آن نیاز دارید. البته تاکید کنیدم که هر چیزی را نمی توان یاد گرفت. ابتدا باید علایق واقعی خود را پیدا کنید. فیلم The walke یا بندباز بسیار جالب است. در این فیلم که روایتی واقعی از زندگی یک بندبازی فرانسوی است، شخصیت اصلی فیلم از همان دوره کودکی شیفته بندبازی می شود.

او در خانواده ای متولد می شود که بندبازی و بازی در سیرک یک ننگ است. اما او شیفته این کار می شود و آن را دنبال می کند. اینکه ما بتوانیم علایق واقعی خود را پیدا کنیم و سپس برای یادگیری آن تلاش کنیم، مهم ترین گام برای ایجاد تغییرات در زندگی است.

download-min  دانلود پادکست چرا زندگیت هیچ تغییری نمیکند

حتما بخوانید: 10 تا از مهم ترین راههای افزایش انگیزه در کار و زندگی طبق جدیدترین تحقیقات روز

5- رابطه بین ارزش ها و خوشبختی

ارسطو بر این عقیده بوده تنها آدم های خوب می توانند به سعادت برسند و تنها با فضیلت ها می توانند خوب باشند. سریع ترین راه رسیدن به اعتماد به نفس این است که ارزش ها و اعتقادات خود را بشناسید و بر اساس آنها زندگی کنید. بزرگان تاریخ بر اساس ارزش های سطح بالا زندگی کرده اند . اینها کسانی بوده اند که به خاطر ارزش های شان مورد احترام واقع شده اند اشخاص با توجه به کاری که می کنند ، تعریف می شوند نه حرفی که می زنند.

download-min  دانلود پادکست رابطه بین ارزش ها و خوشبختی

6- قدرت تفکر

در این پادکست شما درباره اینکه که سرنوشت و آینده ما حاصل کوشش های جسمانی ما نخواهد بود ، بلکه همیشه در نتیجه طرز فکر ما به دست خواهد آمد خواهید شنید .در واقع آنچه برای بالابردن سطح فکر خود انجام می دهیم لزوماً سطح و کیفیت زندگی ما را بهبود خواهد بخشید. کیفیت فکر شما کیفیت زندگی تان را مشخص می کند.

download-min  دانلود پادکست قدرت تفکر

حتما بخوانید: نحوه جلوگیری از تنبلی: ۱۱ مرحله عملی برای اینکه بیشتر فعال باشید

7- از جهنمت دل بکن تا بهشت رو ببینی

یکی از مشکلات اغلب ما آدمها ساختن یک جهنم است که خود را در آن غرق می کنیم. این جهنم همان افکار منفی مان نسبت به موضوعات و پدیده های اطرافمان است که خود را در آن می اندازیم. شاید برای شما پیش آمده باشد که قسمتی از بدنتان درد بگیرد و با وجودی که می دانید که درد دارید، بازهم دست را روی همان نقطه می گذارید. گویی این درد برایتان لذت بخش است. در حالی که به بدن خود آسیب می زنید. افکار منفی هم همین حالت را دارند.

با وجودی که بسیاری از ما میدانیم که این افکار برایمان به شدت مضر است، اما بازهم روی آن دست می گذاریم و فکر و ذهن خود را مشغول آن می کنیم. برای درمان منفی بافی و رفتن به سمت تفکر مثبت راه حل های زیادی وجود دارد. از جمله اینکه به قدرت اختیار خود باور داشته باشیم و بدانیم که هر قدمی که بر می داریم بدون شک در زندگی ما بی تاثیر نخواهد بود. دومین راه اینکه بر روی کارهای خود تمرکز کنیم. این کار می تواند از طریق یوگا، ورزش، کارهای هنری و …. انجام شود.

download-min  دانلود پادکست از جهنمت دل بکن تا بهشت رو ببینی

8-شناسایی میانگین‌های زندگی

ما انسان‌ها مثل هرچیز دیگری در طبیعت تمام‌ کارهایمان و نتایجی که در زندگی بدست می‌آوریم بر روی یک خط میانگین حرکت میکند. بعضی افراد به تصور اشتباه فکر میکنند میتوانند از این میانگین فراتر بروند، درحالی که خیلی زود به سمت میانگین میل میکنند… در این پادکست یادمیگیرید چطور میانگین‌های زندگی‌تان را پیدا کنید و افزایش دهید !

download-min  دانلود پادکست شناسایی میانگین‌های زندگی

حتما بخوانید: دل و دماغ ندارید؟ 50 ایده آسان برای بهبود روحیه شما

9-صدای درون را بشنوید

این پادکست فوق العاده به شما کمک میکند تا در مقابل آدم هایی که قصد کنترل شما را دارند و قدرت تصمیم گیری و شجاعت را از شما میگیرد بایستید و خود را ازاسترس ها و اضطراب های ناشی از قدرت دیگران در زندگیات برهانید.

download-min  دانلود پادکست صدای درون را بشنوید

10-عزم و اراده

در این پادکست اهمیت عزم و اراده برای شما شرح داده شده. زمانی که شما شکست خوره اید یا حتی از درستی مسیرتان آگاه نیستید اراده و عزم تنها دارایی شما خواهد بود.

download-min  دانلود پادکست عزم و اراده

حتما بخوانید: مهارت هایی که باید در زندگی بلد باشیم: 44 توانایی برای هر مرد و زن

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا