آموزش روش های جدید موفقیت در زندگی و کار

16 نکته مدیریتی که شما را به مدیر بهتری تبدیل می کنند

چرب زبان

شما بعنوان یک مدیر عامل، کارورز یا مدیر جدید، باید با چگونگی کار با دیگران که بخش اصلی موفقیت در هر شغل است آشنا باشید. هم برای مدیران جدید و هم برای مدیران مجرب، آشنایی با نحوه صحیح مدیریت افراد و خصوصیات و جاه طلبی های آنها، بخش مهمی از موفقیت شغلی آنها است – و همچنین بخش مهمی از موفقیت شرکت.

خوشبختانه، شما می توانید مهارتهای مدیریت کارکنان را بیاموزید، چه بعنوان یک مدیر تازه کار و چه به عنوان یک مدیر خبره! اگرچه تسلط بر این مهارت ها به طور کلی زمان بر است، اما شما می توانید از همین حالا مهارت های مدیریتی خود را بهبود ببخشید.

مدیریت کارکنان به چه معنی است؟

مدیریت کارکنان موضوعی گسترده است که به معنای توسعه، سازماندهی، حل مسئله و رشد کارکنان می باشد. این مهارت شامل توانایی حل درگیری های شخصی بین اعضای تیم تا ایجاد یک نیروی انسانی مؤثر و کارآمد می باشد.

 


رازهای میلیونر شدن

توی این پکهای فوق العاده، رازهای میلیونر شدن رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! این ترفندها اگه پولدارت نکنن هم تو زندگی واقعا لازمن. استفاده کن و حسابی پول در بیار! 


 

 


مدیریت و رهبری

توی این پک فوق العاده، مدیریت و رهبری رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! با مدیریت، فکر و راه حل دهی، همه رو انگشت به دهان کن!


 

 


قوانین رشد و موفقیت

توی این پک فوق العاده، قوانین رشد و موفقیت رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! توی زندگی، محل کار و هر جایی راه موفقیت رو به راحتی پیدا کن!


 

وظیفه یک تیم مدیریتی این است که کارکنان را با ساختار و اهداف شرکت هم راستا کنند. به همین ترتیب، ایده مدیریت کارکنان این است که شما نمی توانید انتظار داشته باشید کارکنان پیشرفت، فرآیندها و مشکلات خود را به تنهایی مدیریت کنند در نتیجه به مدیران نیاز خواهید داشت.

حتما بخوانید: 30 روش افزایش انگیزه در کارکنان جهت افزایش فوق العاده راندمان کاری

مهارت های مدیریت کارکنان- از اجرای مؤثر گرفته تا ساختار دهی به سیستم – به طور جدی مدیران را قادر می سازد تا مشکلات را حل و کارمندان را درگیر کنند. شما می توانید با ایجاد تغییرات کوچکی در طرز فکر و دیدگاه خود نسبت به مشکلات، مهارت های مدیریتی خود را ارتقا دهید. نکاتی که در ادامه مطرح می شوند به شما کمک می کنند تا به ترفندهایی که می توانید بکار ببرید فکر کنید و در نتیجه یک مدیر مؤثر و موفق تر باشید.

1- مدیریت کارکنان با گوش دادن شروع می شود، و گوش دادن قبل از اینکه انتظار داشته باشید شروع می شود.

ما گوش دادن را به عنوان چیزی که بین شروع و پایان یک مکالمه اتفاق می افتد در نظر می گیریم یعنی: توجه کردن، برقراری ارتباط چشمی، یادداشت برداری و عدم صحبت کردن به صورت همزمان با طرف مقابل. اینها همه بخش هایی از مجموعه مهارت های گوش دادن هستند که باید آنها را تمرین کنید.

اما گوش دادن برای یک مدیر ضروری است و حتی قبل از اینکه با یک کارمند مشغول صحبت شوید شروع می شود. به گفته دایان شیلینگ، متخصص هوش هیجانی، مهارت گوش دادن شامل باز نگه داشتن ذهن و عدم نتیجه گیری سریع قبل یا در حین مکالمه می شود.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

حتما بخوانید: 15 تا از جدیدترین اصول موفقیت در کسب و کار و تجارت از دیدگاه افراد موفق

این بدان معناست که شما نمی توانید حدس بزنید که یک کارمند به چه فکر می کند، مشکلش چیست یا راه حل مشکل او چیست – شما باید عقاید پیش فرض خود را رها کنید و از او سؤال بپرسید. مدیران موفق حتی وقتی فکر می کنند علت یک مشکل آشکار است هم سعی می کنند گوش شنوایی باشند. این مدیران فقط با یک راه حل با مشکلات مقابله نمی کنند. برای جلسات آماده شوید، اما فکر نکنید که تمام جواب ها را می دانید.

2- یاد بگیرید که مشکلات شخصی را از مشکلات سازمانی جدا کنید.

کارمندان مشکلاتی دارند و شما باید به حل آنها کمک کنید. اما همه مشکلات به دلایل مشابهی ایجاد نمی شوند. علت اصلی مشکلات محل کار اغلب در دو دسته شخصی و سازمانی قرار می گیرند. مشکلات می توانند هنگام صحبت کردن با یک یا چند کارمند، بوجود بیایند، اما در نهایت درک تفاوت ها، شما را از دادن پاسخ نامتناسب نجات می دهد.

اگر بخواهید یک مشکل سازمانی را درست مانند یک مسئله شخصی حل کنید مانند این است که برای تعمیر یک پنجره شکسته از چسب زخم استفاده کنید. به همین ترتیب، تلاش برای حل یک مشکل شخصی به روش حل مشکلات سازمانی مانند بازسازی آشپزخانه برای تبدیل شدن به یک آشپز بهتر است.

حتما بخوانید: رهبری/مدیریت کاریزماتیک: همه ویژگی هایی که برای چنین شخصیتی نیاز دارید!

مشکلات شخصی ممکن است شامل موارد زیر باشند:

  • حجم کاری یک کارمند
  • مشکل یک کارمند با روند کار خود
  • نارضایتی یک کارمند از اعضای تیم یا عملکرد آنها
  • نارضایتی یک کارمند از کار به دلیل تمایل به تغییر پروژه

اگر این مشکلات به یک (یا چند کارمند) مربوط باشند، می توانید آنها را با مهارتهای مدیریتی خود اصلاح کنید. اما اگر مشکلات سازمانی باشند با حل مسئله یک کارمند نمی توان آنها را حل کرد.

حتما بخوانید: جدیدترین و موثرترین روشهای مدیریت استراتژیک از دید مجله Achieveit

مشکلات سازمانی ممکن است شامل موارد زیر باشند:

  • تیم هایی که نمی توانند به طور جمعی با مطالبات کاری خود کنار بیایند
  • مشکلات گردش کار که منجر به خطا یا تأخیر در سطح شرکت یا تیم می شوند
  • درگیری یا خصومت بین اعضای تیم به دلیل عملکرد کلی ضعیف
  • احساس ناامنی کارمندان در کنترل پروژه های کاری و مسیرهای شغلی خود

این مسائل ناشی از مشکلات ذاتی در سازمان هستند. مدیران باید مهارتهای مدیریتی خود را برای درک مشکلات سازمانی بکار بگیرند و برای حل آنها تلاش کنند.

3- هدف هر کارمند را درک کنید.

برای برقراری ارتباط با کارمندان و همدردی با آنها، باید درک کنید که چه چیزی آنها را به سمت این شغل می کشاند و چه منافعی از کارشان به دست می آورد. این در واقع همان هدفی است که دنبال می کنند. هدف چیزی است که افراد را در محل کار راضی نگه می دارد و به سمت موفقیت و حرفه ای شدن سوق می دهد. دانستن اینکه چرا یک کارمند نسبت به شغل خود احساس خوبی دارد و چرا می خواهد در این حرفه مشارکت داشته باشد، به شما کمک می کند تا به عنوان یک مدیر درک کنید که چگونه باید به موفقیت او کمک کنید –بگونه ای که به نفع شرکت نیز باشد.

حتما بخوانید: چطور کارکنان و زیردستانمان را پر انگیزه نگه داریم؟ (11 نکته ویژه مدیران)

افراد تمایل دارند روی پروژه هایی کار کنند که معتقدند می توانند به خوبی انجام دهند و وقتی به آنها فرصت داده می شود که کارها را به بهترین شکل ممکن انجام دهند، احساس ارتباط بیشتری با شغل خود دارند. اشاره دقیق به آنچه که یک کارمند در مورد شغل خود دوست دارد – یا اینکه چرا ممکن است در تلاش برای ارتقاء باشد / سمت جدیدی را به عهده بگیرد – به شما اجازه می دهد راه حل ها را به گونه ای تنظیم کنید که به کارمندان این باور را القا کند که راه حل های شما می توانند آنها را به هدفشان برسانند و در نتیجه همکاری بیشتری از خود نشان دهند.

مدیریت مناسب

به عنوان مثال، دو مهندس را در نظر بگیرید که در حال کار روی پروژه ای هستند. یکی از آنها به نتیجه نهایی پروژه علاقه ای ندارد و برای انجام کار احساس انگیزه نمی کند. دیگری از این پروژه لذت می برد، اما با همکار خود به هیچ وجه سازگاری ندارد.

مهندس اول ممکن است نیاز داشته باشد که به طور کامل از این پروژه خارج شود یا حداقل کار دیگری به او داده شود تا بتواند در مسیری حرکت کند که متناسب با علاقه مندی های شخصی اش باشد. اما دور کردن مهندس دوم از این پروژه، به معنی دور کردن او از کاری است که به آن علاقه دارد- بنابراین بهتر است همکار جدیدی برای او در نظر گرفته شود که بتواند روحیه او را تقویت کند.

حتما بخوانید: شخصیت کاریزماتیک چیست؟ با این 18 روش جدید کاملا کاریزماتیک شوید

اگر بخواهید هر دو مهندس را مجبور کنید به کار ادامه دهند یا هر دو را از پروژه خارج کنید، این تصویر بزرگ را نادیده گرفته اید که: با توجه به اینکه این مهندسان اهداف مختلفی دارند، بنابراین مشکلات آنها نیز متفاوت خواهند بود.

4- بین تعریف و تمجید و انتقاد توازن ایجاد کنید.

اگرچه ممکن است تعریف و تمجید نسبت به انتقاد ساده تر به نظر برسد، اما مطالعات نشان می دهند که این تئوری در محل کار صدق نمی کند. یک نظرسنجی نشان داد که برای 44٪ از مدیران نشان دادن بازخورد منفی استرس زا است، درحالیکه 40٪ از همان گروه هرگز بازخورد مثبت از خود نشان نمی دهند.

کارکنان برای پیشرفت نیاز به تعادل بین تعریف و تمجید و انتقاد دارند. اگر فقط تمجید می کنید، در واقع فرصت پیشرفت را از کارکنان خود می گیرید و اگر فقط انتقاد می کنید کارمندان شما احساس تحقیر خواهند داشت.

حتما بخوانید: چطور شخصیت کاریزماتیک داشته باشیم؟ 9 ویژگی بینظیر افراد کاریزماتیک

بررسی های تجاری هاروارد نشان می دهند که تمجید بهتر از انتقاد است و تیم های برتر به طور کلی دارای یک جریان منظم از تعریف و تمجید هستند:

تیم های موفق در برابر هر انتقاد پنج بار از یکدیگر تعریف و تمجید می کنند. این به معنای دروغ گفتن به کارکنان درمورد نحوه انجام کار یا صرف نظر کردن از نظرات سازنده نیست. بلکه بیشتر به این معنا است که بدانید چه زمانی، کجا و چگونه باید بازخورد مثبت نشان دهید. تلاشهای کارمندان باید به طور مرتب و به موقع پاداش داده شوند. بازخورد مثبت به صورت عمومی و خصوصی ابزارهای مدیریتی هستند که اعتماد و روحیه ایجاد می کنند.

انتقاد، مانند تعریف، باید به موقع باشد. مدیران خوب به جای اینکه به خطاها اشاره کنند، با کمک به کارکنان راه حلهایی برای تقویت نقاط ضعف آنها ارائه می دهند. با کمک به کارمندان در تعیین اهداف جدید، به آنها نشان می دهید که به توانایی آنها اعتقاد دارید و مایلید که به آنها کمک کنید. فقط فراموش نکنید که انتقادهای خود را با یک بازخورد مثبت به پایان برسانید!

5- جلسات خود را با سوال زیر به پایان برسانید.

چه در جلسات بررسی عملکرد شرکت و چه در جلسات آمادگی برای برگزاری جلسه با مشتری، شما همیشه باید صحبت های خود را با: “آیا چیز دیگری وجود دارد که بخواهید بگویید” خاتمه دهید. این را دیوید هوزر، بنیانگذار Grasshopper می گوید.

این سوال باعث می شود آنها به بزرگترین چالش های خود اشاره کنند و از شما درخواست کمک کنند. همچنین شما را در جریان توسعه و کارشان قرار می دهد بدون اینکه احساس کنند در حال کنترل آنها هستید.

حتما بخوانید: چگونه مهارت های ارائه/سخنرانی در جمع خود را بهبود ببخشیم؟

مهمتر از همه، این راهی آسان برای ایجاد اعتماد در کارکنان و تبدیل شدن به یک مدیر بهتر است. این نشان می دهد که شما به آنها اهمیت می دهید و می خواهید در مورد مشکلات آنها بدانید، حتی اگر مستقیما در دستور کارتان نباشد. مدیریت کارکنان به روابط بین فردی متکی است و ایجاد این نوع روابط در جلسات، راهی عالی برای برقراری ارتباط است.

6- حتی وقتی همه چیز خوب پیش می رود هم، بررسی کنید.

تصور کنید: شما یک کارمند هستید که تاکنون موفق عمل کرده است. اما ناگهان، در جدیدترین پروژه خود با یک مشکل بزرگ روبرو می شوید. از آنجا که به طور مرتب با مدیر خود صحبت نمی کنید، واقعاً نمی دانید که چگونه باید به او نزدیک شوید، یا چه انتظاری داشته باشید. آیا باید برایش ایمیل ارسال کنید؟ آیا او با شما برخورد مناسبی خواهد داشت؟ آیا نیاز به نوشتن خلاصه دارید؟ شما در این زمان دچار استرس خواهید شد!

خوشبختانه، مدیران این قدرت را دارند که حتی وقتی همه چیز خوب پیش می رود هم بررسی های لازم را انجام دهند تا از قرار دادن کارمندان خود در چنین شرایط استرس زایی جلوگیری کنند. جلسات منظم، به ایجاد ارتباط کمک می کنند و فضای کار ساده ای را برای کارکنان فراهم می آورند تا در صورت خراب شدن روند کار، به آن متوسل شوند.

حتما بخوانید: بهترین روش شروع یک ارائه/سخنرانی در هر جایی (3 گام مهم)

برگزاری جلسات به صورت یک بار در هفته ایده آل است، این جلسات هفتگی به شما کمک خواهند کرد. وقتی همه چیز خوب پیش می رود، شما می توانید در جلسات به بررسی هدفها و آشنایی با کارمندان خود بپردازیذ. در این صورت می توانید آتش سوزی احتمالی را قبل از اینکه پروژه یا مشتری شما را درگیر کند، خاموش كنید.

سخن آخر: مسئولیت پذیر باشید

در حالیکه مدیران خوب گروه را به جلو سوق می دهند و روحیه کارمندان را بالا می برند، مدیران عالی فعال هستند و متناسب با نیازهای محل کار خود رفتار می کنند. کارمندان نمی توانند همه اختلافات خود را به طرز جادویی حل کنند و مسیر مناسب برای پیشرفت را پیدا کنند – وظیفه شما این است که آنها را به اهدافشان برسانید. چه زمانیکه مشغول جابجایی کارمندان خود هستید و چه زمانی که با همدلی به صحبت های آنها گوش می دهید، به عنوان یک مدیر وظیفه دارید در زمینه مدیریت کارکنان پیشرو باشید.

kar

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا