سایر هنرهای مهم

11 تا از بهترین اساتید برای تدریس زیست کنکور

چرب زبان

زیست یکی از درس های اختصاصی و مهم در کنکور است لذا کسب یک درصد مناسب از این درس برای همه دانش آموزان رشته علوم تجربی حائز اهمیت است هر چند می تواند بسیار سرگرم کننده و جذاب باشد. معمولا سوالات این درس از زیست دوم، سوم، پیش دانشگاهی و یک ترکیب از این سه کتاب خواهد آمد، لذا اصول مطالعه، برنامه ریزی و داشتن یک استاد خبره حائز اهمیت است.در این مقاله ابتدا اصول صحیح مطالعه زیست را بررسی کردیم و در نهایت ویژگی های یک استاد زیست را بیان کردیم.

ضمنا بهترین موسسات کنکور را هم در اینجا معرفی کرده ایم.

مراحل رسیدن به موفقیت در زیست کنکور

مراحل رسیدن به موفقیت در زیست کنکور1- مهمترین گام مطالعه زیست آموزش شماست. تا زمانی که به درک عمیقی از زیست کنکور نرسید، به هیچ وجه نمی‌توانید در سایر مراحل دیگر مانند تست‌زنی و … موفق شوید. شما میتوانید از طریق شرکت در کلاس های آموزشی، آموزش زیر نظر یک استاد و یا به صورت خودخوان به درک مفاهیم برسید. روش های جدید نیز امروزه به کمک شما خواهند آمد. روش هایی همچون فیلم های آموزشی انیمشین های مربوط به این درس.

 


تست زنی در کنکور

توی این پک فوق العاده، مهارت های تست زنی رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! ترفندهای فوق العاده موثر که جایی بهت نمی گن. با کسب بهترین رتبه کنکور به آرزوهات برس!


 

2- در مرحله دوم لازم است تا شما ابتدا کتاب درسی را با دقت بسیار زیاد مطالعه کنید، بهتر است در این مرحله از کتاب های آموزشی استفاده نکنید و فقط مفاهیمی که در کتابتان به آن اشاره شده است را بخوانید.

3- برای فراگیری نکات تکمیلی و توجه بیشتر به جزییات حتما باید از یک درسنامه کتاب کمک‌آموزشی استفاده کنید. انتخاب یک کتاب کمک درسی باید با دقت خیلی زیاد صورت بگیرد تا شما دچار دوگانگی نشوید. اکتابی که انتخاب میکنید باید از نظر محتوا و نگارش مناسب باشد. همچنین توصیه ما به شما این است از جزوه ها استفاده نکنید.

4-خواندن مفاهیم تا زمانی که شما درگیر کاربردهای آن نشوید سودی به دنبال نخواهد داشت، شما باید تست های تالفی را برای رسیدن به شیوه تست زنی درست و رسیدن به نکات تکمیلی مناسب است. یک کتاب تست مناسب را انتخاب کرده و تست‌های آن را حل کنید. اولویت اول با تست‌های کنکور سراسری است. اولویت بعدی با تست‌های سنجش است و بعد از آن آزمون‌های آزمایشی معتبر مثل قلم‌چی، گزینه دو و گاج است.

5- شما باید یک شیوه تست زنی برای خود داشته باشید. این شیوه و تکنیک کاملا به خود شما بستگی دارد.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

6- شرکت در آزمون آزمایشی مهارت شما را در تست‌زنی و مدیریت جلسه افزایش خواهد داد و باعث می‌شود طبق یک برنامه اصولی و منظم زیست خود را مرور کنید.

7- در نهایت برای رسیدن به تسلط لازم است تا شما زیست را مرور کنید.

اصول یادگیری صحیح زیست

اصول یادگیری صحیح زیست

ویژگی های یک استاد زیست خوب (اینفوگرافی)

ویژگی های یک استاد زیست خوب (اینفوگرافی)

سوالات متداول

1- زیست شناسی کنکور از چند سوال تشکیل شده است؟

زیست کنکور شامل 50 سوال است. شما باید از سوال 156 تا 205 به سوالات این درس در دفترچه شماره 2 پاسخ دهید.

2- مدت زمان پاسخگویی به سوالات زیست کنکور چقدر است؟

دانش‌آموزان باید در مدت زمان 36 دقیقه به سوالات زیست کنکور پاسخ دهند. این بدین معنی است که دانش‌آموز باید در 42 ثانیه به هر سوال زیست پاسخ دهد.

3-ضرایب زیست شناسی کنکور برای زیرگروه‌های مختلف چگونه است؟

این درس برای زیرگروه‌های مختلف، ضرایب متفاوتی دارد. زیرگروه 1 و 2 ضریب 4 دارد. زیرگروه 3، 4 و 5 دارای ضریب 2 هستند.

نمونه تعرفه استاد خصوصی در تهران

هزینه کلاس های خصوصی و نیمه خصوصی زیست کنکور بسیار متفاوت است. در این مطلب ما اساتید با معقول ترین قیمت و بالاترین کیفیت تدریس را معرفی کرده ایم:

ستاره‌ها میزانِ هزینه (هر ساعت)
1 ستاره 40.000 تا 65.000
2 ستاره 65.000 تا 90.000
3 ستاره 90.000 تا 110.000
4 ستاره 110.000 تا 130.000
5 ستاره 130.000 تا 160.000
VIP 200.000 تا 1.000.000

نکته مهم 1: کیفیت تدریس این اساتید تقریبا قابل مقایسه با اساتید دیگر کنکور نیست و برای جمع آوری این لیست وقت زیادی صرف شده است. دقت کنید اگر در هر شهرستان یا شهری بجز تهران هستید، می توانید از کلاس های آنلاین این اساتید استفاده کنید (تنها چیزی که نیاز است یک اینترنت و یک گوشی یا سیستم می باشد).

نکته مهم2: اگر در شهرستان هستید می توانید با دو سه نفر از دوستان خود هماهنگ شوید و از یکی از اساتید زیر درخواست کلاس نیمه خصوصی کنید. اکثر این اساتید برای رفت و آمد به شهرستان ها برای کلاس نیمه خصوصی مشکلی ندارند. هر چند ممکن است کمی هزینه بیشتر شود.

لیست بهترین اساتید برای تدریس زیست کنکور

1- استاد مهدی آرام فر

address انقلاب – خیابان دوازده فروردین – خیابان وحید نظری – انتشارات تخته سیاه-تماس 02166400300

مهدی-آرام-فر

آرام فر از محبوب ترین و باسوادترین اساتید زیست کنکور در ایران هستند. در طول کلاس های ایشان زیست شناسی به طور کامل تدریس میشود . هر جلسه آزمون و پرسش دارند . برای توضیح بهتر از فیلم ها و انیمیشن استفاده میکنند . کلاس های رفع اشکال حضوری و آنلاین دارند . آزمون های آنلاین بصورت ویدیویی دارند که برای مشاهده میتوانید اینجا کلیک کنید.

دقت کنید هزینه کلاسهای حضوری ایشان ممکن است کمی بالا باشد اما کلاسهای آنلاین که برگزار می کنند از هر جای ایران که هستید می توانید در کلاسهای شان شرکت کنید با هزینه معقول.

 • بسیار محبوب بین داوطلبان و آمار بالای قبولی
 • استفاده از بهترین امکانات برای کلاس های حضوری و آنلاین
 • تالیف کتاب های معتبر برای موسسات معتبر کنکور
 • کلاسهای رفع اشکال، تست و جمع بندی

website-min   اطلاعات بیشتر درباره این استاد

2- استاد حمیدرضا زارعی

address از اینجا برای کلاس هماهنگی کنید

حمیدرضا-زارعی

این دبیر ماهر که مولف کتاب زیست خط ویژه گاج نیز می باشد از پر افتخارترین و برترین دبیران زیست شناسی، دارای مدرک دکترای ژنتیک از دانشگاه شهید بهشتی و از دبیران باتجربه و قدیمی درس زیست‌شناسی ست. نمونه ای از تدریس ایشان را از اینجا می توانید ببینید. دارای سابقه تدریس در آموزشگاه های بهار – هدف – مبین – نگاران -مدرسان برتر -صیاد – و دبیرستانهای هشترودی و علامه حلی و فرزانگان و سرای دانش می باشند.

 • بسیار محبوب بین دانش آموزان و آمار قبولی عالی
 • حضور در کلاسهای ایشان به دلیل مشغله زیاد کمی سخت است
 • قیمت کلاسهای حضوری کمی زیاد است

website-min   اطلاعات بیشتر درباره این استاد

3- استاد رضا بهنام

address 09223106842 و تدریس در اینجا در حال حاضر

رضا-بهنام

این استاد با تجربه مثل سایر اساتید این لیست برند نیست ولی در کار تدریس زیست بسیار ماهر است. دانش آموزان از کار او رضایت بالایی داشته اند و جزو اساتید آینده دار زیست کنکور است. مدرس دوره های آموزشی سالیانه، دوره های سریع آموزشی ،نکته تست و همایش های جمع‌بندی،آمادگی امتحانات نهایی، مدرس تخصصی زیست شناسی گیاهی دوره دوم المپیاد زیست شناسی-تدریس دوره های آنلاین vip با نظارت و پیگیری بیشتر-دانش آموخته دانشگاه شهید بهشتی می باشد.

 • رضایت بالای دانش آموزان و امار قبولی خوب
 • قیمت کلاسهای حضوری و آنلاین عالی و بسیار مناسب
 • در دسترس برای کلاس حضوری و آنلاین
 • حضور به صورت استاد پروازی در شهرهای بزرگ

website-min   اطلاعات بیشتر درباره این استاد

4- استاد اشکان هاشمی

address اینستاگرام ایشان جهت هماهنگی کلاس ها و دیدن نمونه تدریس

اشکان-هاشمی

جزو محبوب ترین اساتید در حوزه زیست کنکور است که امار قبولی بالایی مثل سایر اساتید این لیست دارد. کلاسهای حضوری و آنلاین برگزار می کند و دانش آموزان از نحوه تدریس بابرنامه او کاملا راضی هستند. می توانید از اینجا برای رزرو کلاسهای او اقدام کنید. مولف زيست شناسى نشر الگو ومدرس اموزشگاه انلاين رايان و مولف چند کتاب معتبر برای موسسات کنکور می باشد.

 • رضایت بالای دانش آموزان و درصد قبولی مناسب
 • هزینه کلاسها متوسط (هم حضوری هم آنلاین)
 • مولف کتاب های معتبر زیست کنکور
 • قابلیت حضور در شهرهای بزرگ به صورت پروازی

website-min   اطلاعات بیشتر درباره این استاد

5- استاد امين الرعايا

address پیج اینستاگرام ایشان جهت هماهنگی کلاس یا جزوه و …

 

در زمینه تدریس زیست بسیار باتجربه، ماهر و در عین حال با صبر و حوصله است. با سابقه بیش از 15 سال تدریس در مدارس و آموزشگاه های برتر تهران و شهرستان هامولف چندین کتاب از جمله کتاب های انتشارات رتبه سازان، هونام و … می باشد. مدرس رتبه های تک رقمی و دورقمی کنکور می باشد و امار قبولی خوبی از خود به جای گذاشته است. هم کلاس آنلاین و هم حضوری برگزار می کند.

 • مولف جزوات معتبر برای موسسات مختلف کنکور
 • سابقه بالای تدریس زیست کنکور
 • محبوبیت بالا در بین داوطلبان و سابقه افزایش درصد زیست کنکور
 • تطابق خوب سوالات او با ازمون سراسری

website-min   اطلاعات بیشتر درباره این استاد

6- استاد رضا امیر

address پیج اینستاگرام جهت کلاس یا جزوه یا دوره

 

هر کسی ممکن است با سبک تدریس ایشان سازگاری نداشته باشد برای همین توصیه می کنم قبل از انتخاب کلاس یا دوره های ایشان نمونه های تدریسشان در آپارات را تماشا کنید. دبیر برجسته و قدیمی زیست شناسی کنکور با سابقه تدریس 27 سال زیست شناسی و حضور در مدارس برتر تهران است و نتایج تدریس قابل قبولی داشته است.

استاد رضا امیر یکی از محبوب ترین دبیر های زیست شناسی حال حاضر میباشد بسیاری از داوطلبین کنکور به واسطه تدریس خط به خط زیست شناسی به صورت رایگان که استاد درکانال تلگرامی خود از سال 94 تا به الان بارگزاری کرده و شیوه تدریس به صورت ویس را در فضای مجازی باب کرده است آشنا شده اند.

استاد رضا امیر سبک خاص زیست شناسی و نحوه صحیح خواندن زیست را در میان داوطلبین کنکور رواج داده است.

 • سبک خاص خود را در تدریس زیست دارد
 • امار قبولی مناسب و محبوب بین داوطلبان
 • مولف کتاب های مختلف و رزومه مناسب
 • تدریس با صبر و حوصله و متنوع و سرگرم کننده

website-min   اطلاعات بیشتر درباره این استاد

7- استاد علی محمد عمارلو

address پیج اینستاگرام -تماس ۰۲۱۴۴۸۴۱۰۸۰

عمارلو

این استاد محبوب زیست فارغ التحصیل از دانشکده پزشکی دانشگاه تهران و رتبه 14 کنکور می باشد و در زمینه تدریس زیست کنکور بسیار ماهر است. در سال ۱۳۸۰ از دانشکده پزشکی فارغ التحصیل شد و پس از پایان طرح وارد حرفه تدریس شدم. در طول مدت تدریس موفق به تالیف چندین جلد کتب آموزشی شدم. اولین کتاب آموزشی بنده، کتاب خانه زیست شناسی بود و آخرین کتاب، کتابهای ۳ جلدی نشر دریافت پایه و پیش است.

 • رضایت بالای دانش آموزان و قبولی عالی
 • جزو اساتید برند زیست و سالها تجربه موفق
 • برگزاری کلاسهای حضوری و آنلاین
 • امکان مشاوره با شما در صورت تماس و فردی پیگیر

website-min   اطلاعات بیشتر درباره این استاد

8- بقیه اساتید خوب زیست کنکور در جدول زیر

نام استاد معرفی و تماس
علی کرامت مؤلف كتاب درسي و عضو اعضاي شوراي برنامه ريزي آموزش و پرورش-اطلاعات بیشتر
محمد مهدی میوه چی جزو اساتید برند زیست – استاد پروازی- اطلاعات بیشتر
وحید شایسته مدرس معتبرترين مراكز آموزشي تهران از سال ١٣٧٥-اطلاعات بیشتر
مجید سرودی از مدرسان گزینه 2 و مولف کتاب های مختلف-اطلاعات بیشتر
علیرضا اکبرپور پزشک ماهر و سابقه تدریس 21 سال کنکور زیست موفق-اطلاعات بیشتر

 

اگر مدرس کنکور هستید و تمایل دارید در این لیست قرار بگیرید و در صدر نتایج گوگل باشید با شماره 0919121008 یا ایمیل maxer.ir@gmail.com در تماس باشید

5 نکته تکمیلی (بسیار مهم)

1- کلاس های همایش فشرده یک یا چند روزه بیشتر برای دروس عمومی با محتوای حفظی مناسب است که زمان برگزاری آن ها عمدتاً منتهی به هفته های مانده به آزمون کنکور سراسری می باشد. بهتر است برای درس زیست در این کلاس های فشرده شرکت نکنید، این مسئله شما را دچار چندگانگی خواهد کرد.

2- در انتخاب استاد دقت کنید و با اساتیدی کلاس داشته باشید که به صورت مستند مدارک کافی برای ادعاهای خودشان ارائه نموده اند. با توجه به این مسئله که شما هزینه و وقت خود را صرف میکنید، لازم است تا با دقت زیادی استاد خود را انتخاب کنید.

3- برای خوب نتیجه گرفتن از کلاس های کنکور زیست فقط داشتن یک استاد خوب کافی نیست. خود شاگرد هم باید تلاش کند و درس بخواند و تمرین و مسئله حل نماید.

4- حتما مطلب ما “بهترین روش مطالعه کردن و آمادگی کامل برای کنکور” را نیز بخوانید!

5- حتما مطلب ما “بهترین راههای موفقیت در کنکور در کمترین زمان” را نیز بخوانید!

6- اگر مشکل تمرکز دارید”بهترین راههای افزایش تمرکز در کلاس و آزمون” را نیز بخوانید!

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

‫13 دیدگاه ها

 1. استاد درویش پور از همه اینا بنظرم بهتر و به روزترن ویدیوهای تدریسشونو که میبینم دوس دارم فقط بشینم کنکور بدم

 2. استاد محمد امین بیگی هم واقعا دبیر عالی به خصوص برای تحلیل های آزمون هستن خیلی کامل و جامع مطالب رو خلاصه میگن و از هیچ نکته ای هم دریغ نمیکنن واقعا میتونم بگم در صدر جدول مدرس های برتر قرار دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا